FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Polska muzyka
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gzyb



Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 17
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 12:23 pm    Temat postu: Polska muzyka Odpowiedz z cytatem

Na tym forum pojawiajom sie tematy o muzyce ale tylko zagranicznej jak widze, uwazam ze dobrzeby zrobilo cos o polskiej muzyce.

Pytanie wiec - jakich polskich zespolow sluchacie najchentniej i dlaczego (slynne - "Mow pelnym zdaniem [... i uzasadnij swoj wybor]" )

Ja z polskich zespolow lubie te grajace rocka i bluesa. Rocka, ale nie za ostrego (tzn. nie przepadam specjalnie za ostrym metalem itp.)
Tak wienc lubie Oddzial Zamkniety gluwnie za ciekawe teksty
("(G)Andzia" Smile "Debiut" ), Dzem rowniez za texty i za genialne ballady ("List do M." i "Sen o Victorii"), Perfect za wspaniale ballady rockowe ("Niepokonani" "Autobiografia" "Niewiele Ci moge dac" ) i Nocnom Zmiane Bluesa - tu za caloksztalt Smile

Ciekawym co Wy sondzicie o tych zespolach i o innych pochodzacych i grajacych (spiewajacych) Polszczyznom?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Republika !!! To jest dla mnie taki polski Queen, i bynajmniej nie z powodu zmarłego wokalisty (GC żyje Wink tak samo jak Freddie), a to co spowodowało moje zainteresowanie zespołem to ciekawe teksty (przykład Arrow "Mamona"). Poza tym lubię też Perfect...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm Polska Muzyka......... zdecydowanie nr1 jest Perfect!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gzyb



Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 17
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Republika... zapomnialem o obywatelu GC. Fakt, tez jest spoko. Ja akurat nie mam za duzo kontaktu z taka muzyka (nie puszczaja jej za czesto) bo mam dopiero lat 15 ale pamietam "telefony" - naprawde fajne Smile
Czy Perfect nr1, no nie wiem moj brat mnie zamecza Perfectem doslownie i czasami mam go dosc, ale fakt - wielki zespol jak na polski przemysl fonograficzny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z Republiką miałem przygode Very Happy a raczej z GC.bo był kiedys w PRzemyślu koncert Republiki na ktorym byli moi rodzice.Dzień pozniej poszlismy na spacer i przechodziliśmy koło lodów i tam własnie siedział GC i jadł lody. Miałem do niego podejsc jakis autograf albo cos ale nie podszedłem i sobie tego nie podaruje Confused bo kilka dni pozniej zmarł Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gzyb



Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 17
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coz nauka na przyszlosc... Szkoda, wielka szkoda... Ilez to ja bym dal zeby miec takom sytuacje (bez ostatniego epizodu "death" oczywiscie). Ech...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Republikę darzę szacunkiem.Ale pośród polskich kapel lubię pięć:
1.Kult(za świetne teksty i instrumentarium)
2.Pudelsi(za teksty,i tę lekką nutkę romantyzmu oraz za płytę "Wolność Słowa"
3.Myslovitz(nie ma miejsca na Forum,żeby aż tak się rozpisywac Wink )
4.Raz,dwa,trzy(Za niekomercyjność,co się tyczy też 1 i 2)
5.Dżem-(legenda bluesa)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie - Kultu zapomniałem wymienić. Kazik o tyle mi imponuje, że jest postacią znaną i (chyba) lubianą, zarabia dużo pieniędzy i co? Mieszka w mieszkaniu w wieżowcu jak zwykły niewyróżniajacy się czymś nadzwyczajnym człowiek w tym kraju.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Kombi(lubie ich za kiczowata muzykę lat 80 i teksty ktore w latach 80 opowiadały np o Hotelu victoria Very Happy)
2.Myslovitz-Mysłowice sa prawie tuz za moim blokiem i musze sie pochwalic ze miałem przyjemnosc poznac basistę zespołu podczas jednego z meczli zapaśniczych
3.Lady Pank-ostra czasami spokojna muzyka.....w sam raz w pochmurne dni(poza Queen oczywiscie )
4.Dżem-Whisky moja żono........zaciekawiła mnie czasami postawa Ryska
5.Republika- fajne teksty

i cos by sie tam moze jeszcze znalazło ...sa zespoly ktore kiedys lubialem a teraz juz raczej daze je tylko mała sympatią.... Rolling Eyes
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abu



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 22

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Kult. Mjuzik mają zazwyczaj dość słaby, ale za to teksty... Polecam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meg



Dołączył: 02 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

* PERFECT kiedyś to dla mnie był zespół nr 1, chyba tak, jak teraz Queen, prawdziwe teksty- o życiu

* MAANAM za wspaniałe teksty Kory, kóre sa dla mnie przesycone kobiecością, ponadto za to, że zawsze szli "pod prąd", dźwieki tez świetne, jak słucham np. "Luciolę" czy "Krakowski Spleen" to zaczyna mi szybciej bić serce i czuję taki nieokreślony niepokój...

* REPUBLIKA przejmuje aż do szpiku kości, teksty bardzo intymne i realne, Ciechowski to Artysta, a tacy nie są często spotykani na naszej scenie muzycznej

* KULT, LADY PANK, DŻEM może wyglądają dzienie w zestawieniu, nie znam dokładnie twórczości, ale wiele kawałków bardzo do mnie przemawia

* KAYAH nie jestem jakąś wielką fanką tej pani, ale generalnie nie przeszkadza mi w radio, zwłaszcza stersze kawałki, np. "Fleciki", podziwiam ją za to, że przez lata nie godziła sie na śpiewane jakiś badziewi i występowałą praktycznie tylko w chórkach- jak widać upór popłaca, nagranie własnej, takiej jak sie samemu chce płyty zapewniło jej rzesze fanów rozumiejących twórczośc Kayah. Aha, i płyta z Cesarią Evorą to dla mnie swietne, niecodzienne zjawisko.

_________________
Don't stop me now !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek



Dołączył: 23 Lis 2003
Posty: 301
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm może ja tez sie wypowiem:

A więc....

Acha, nie zaczyna sie zdania od "a więc" tak mnie zawsze uczono w szkole Wink

Perfect - ale bardziej mi sie podobają starsze kawałki, chociaż kilka nowszych też nie jest złych

TSA - ach te gitarowe riffy Laughing to jest to co tygryski lubią najbardziej

Breakout, Tadeusz Nalepa - dobry solidny polski blues

Budka Suflera, ale bardziej podoba mi sie ich wcześniejsza twórczość - wtedy była mniej komercyjna według mnie

To przede wszystkim. Więcej wykonawców też by sie znalazło, ale post byłby za długi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perfetct, Budka Suflera i podobne klimaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gzyb



Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 17
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaaak...
TSA, Kult, Breakout, Myslovitz to som zespoly ciekawe nie zaprzeczam... Padajom jednak nazwy ze swiata rocka i bluesa, moze tez popu.

Czy dobrze mi sie wydaje jezeli mi sie wydaje ze nikt tutaj nie przepada za HipHopem (tak jak ja), techno (tak jak ja) i disco-polo (glupie pytanie; tak jak ja) ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gzyb napisał:
Czy dobrze mi sie wydaje jezeli mi sie wydaje ze nikt tutaj nie przepada za HipHopem (tak jak ja), techno (tak jak ja) i disco-polo (glupie pytanie; tak jak ja) ??


nie wydaje Ci się!! Very Happy dobrze,że to powiedzialeś Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Łzy,troche Myslovitz,Bajm,Edyta Górniak (niektóre utwory),Anita Lipnicka,Kult i T.LOVE - bo są z tego samego Liceum co ja Very Happy Very Happy Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gzyb napisał:
Taaaaak...
TSA, Kult, Breakout, Myslovitz to som zespoly ciekawe nie zaprzeczam... Padajom jednak nazwy ze swiata rocka i bluesa, moze tez popu.

Czy dobrze mi sie wydaje jezeli mi sie wydaje ze nikt tutaj nie przepada za HipHopem (tak jak ja), techno (tak jak ja) i disco-polo (glupie pytanie; tak jak ja) ??

Wiesz Mateusz ,ja tam do disco polo nic nie mam,sporo nawet lubię.Techno ,to jeszcze zależy co rozumiesz poprzez techno.Jeśli do techno zaliczasz także muzykę elektroniczną i taneczną to też lubię,np.The Prodigy lub Apollo 44,Moby'ego oraz Members of Mayday.Co do hip-hopu to się zgodzę.Przepraszam,że wtrąciłem kapele zagraniczne,ale musiałem wyjaśnić,że tu nie tylko są fani rocka i bluesa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Sie 07, 2004 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gzyb napisał:
Czy dobrze mi sie wydaje jezeli mi sie wydaje ze nikt tutaj nie przepada za HipHopem (tak jak ja), techno (tak jak ja) i disco-polo (glupie pytanie; tak jak ja) ??


Zgadza się choć czasmi techno ujdzie w tłoku, jak nie leci częściej niż raz, dwa dziennie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ika



Dołączył: 13 Gru 2003
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PERFECT! To mój polski nr 1!
W zeszłym roku byłam na koncercie, moje dziecko razem ze mną śpiewa Ich piosenki.
Poza tym Bajm, Oddział Zamknięty, Republika, Lady Pank i ostatnio Łzy.
_________________
Ika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melina Bulsara



Dołączył: 28 Paź 2003
Posty: 401
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto moja piątka:

1. AGNIESZKA CHYLIŃSKA - za osobowość, super teksty i muzę. Uwielbiam tą kobietę, która mówi i robi co chce :P O.N.A. zbytnio nie słuchałem, ale od płyty WINNA jestem jej fanem, bo album ten jest rewelacyjny :)

2. KULT - przede wszystkim za ich ostatni koncert w Dąbrowie Górniczej - wyszalałem się na maxa, jeszcze na żadnym polskim zespole tak dobrze się nie bawiłem na koncercie i nie było takiego klimatu jak na Kulcie. Poza tym cała reszta czyli Kazik i teksty i muza jest the best :)

3. HEY & KASIA NOSOWSKA - Zespół - szczególnie za pierwsze dwie płyty i koncert w Spodku, na którym niestety nie byłem :/ no i ogólnie za całokształt. Kasia - za osobowość i wspaniałe teksty i za to jak przedstawiła kiedyś swoją wersję słowa "przyjaciel" w jakimś wywiadzie....

4. MYSLOVITZ - za darmowe koncerty u mnie w mieście, gdzie przy okazji spotykam się z Fanami Queen i robimy ogniska hehe. Za utwory typu "Kraków" czy "Amfetaminowa Siostra", ogólnie za dość dobrą muzę.

5. DŻEM - za całokształt czyli teksty i muzę.
_________________
Visca el Barça !
Keep Yourself Alive!
God Save The Queen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście koncerty Kultu są wyjątkowo długie.Ja byłem na ich koncercie w Teatrze Rozmaitości w Warszawie i całość trwała około 3 godzin non stop.Chłopaki mają fantazję.Do Kultu należy też polski rekord w długości trwania koncertu-4 godziny 40 minut w Stodole.Polecam każdemu kto jeszcze nie oglądał Kultu na żywo,aby to zrobił,bo naprawdę warto,niezapomniane wrażenia. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gzyb



Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 17
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszac techno mialem na mysli glownie takie "dyskotekowe" przez pol godziny ten sam motyw np. jeden akord i do tego mocne uderzenie bebna basowego. Ale jezeli chodzi o muzyke elektroniczna tez lubie, ale nie za czesto, chociaz nie znam akurat polskich kapeli grajacych taka... ale na pewno sa.
Co do koncertow Kultu jeszcze nie bylem na zadnym, ale mam nadzieje ze kiedys pojde... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AgataQueen



Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 285
Skąd: Dęblin

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z polskich zepsolow uwielbiam WILKI.Z niecierpliwoscią czekam na ich kolejny 2 plytowy album.
_________________
"Tylko dobrzy umierają młodo
Po prostu lecą za blisko slońca
Będziemy pamiętać -Na zawsze..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stasia



Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 18
Skąd: Kargowa

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim Perfect, Perfect i jeszcze raz Perfect najlepiej na koncercie!!! A inne to Myslovitz (za teksty), Kult (za muzykę), Oddział Zamknięty, Dżem i Hey
_________________
"A single death is a tragedy, a milion deaths is a statistic"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RIVERSIDE za wspaniałą prog-rockową płytę, która od kilku miesięcy nie chce mi się znudzić. Za przywrócenie wiary, że muzyka może powodować takie emocje. Za muzykę pełną rozmachu i przestrzeni.
Następna płyta powinna być już za kilka miesięcy i mam nadzieję, że równie dobra.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Sie 08, 2004 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba Sienkiewicz! (jestem pierwszy,hmm ... tak, pierwszy! Wink Arrow Very Happy )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sie 09, 2004 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Riedel urodzil sie w Stanach albo Anglii- mialby status Morrisona...
Jestem wielkim fanem Dzemu...

Na drugim zaraz Perfect- im starszy tym lepszy! Kozakiewicz to Bog polskiej gitary!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Wto Sie 10, 2004 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla Mnie zdecydowanie Dżem Rysiu opowiada o swoim życiu prawie w każdej piosence poprostu świetne juz sie niemoge doczekać kolejnego koncertu Very Happy
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
OjcieC_DyrektoR



Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2004 6:12 pm    Temat postu: Kult & Kazik......yeah Odpowiedz z cytatem

z polskich....zdecydowanie Kult i Kazik (+KNŻ)....za całokształt pracy twórczej......i za płyty "Tata Kazika" i "Tata 2" Cool ........na drugiej pozycji znalazł się perfekcyjny Perfect Very Happy
_________________
www.akindofmagic.abc.pl <-- moja prawie strona Razz, która już nie działa Very HappyRazz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2004 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sceptic (Kraków - Death Metal), oraz Kazik za genialne teksty (no i oczywiście wraz z nim Kult) oraz balladowy Perfect + Republika za całokształt.
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek