FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Mr. bad guy na cenzurowanym :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

MR. BAD GUY
1
3%
 3%  [ 1 ]
2
17%
 17%  [ 5 ]
3
10%
 10%  [ 3 ]
4
25%
 25%  [ 7 ]
5
17%
 17%  [ 5 ]
6
25%
 25%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
Blackie_Sexx



Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Cze 12, 2005 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompozycje same w sobie są świetne, jadnak aranże są fatalne. Patenty zastosowane na tej płycie nawet w latach 80te były kiczowate i poniżej pewnego poziomu. Z takim materiałem Fred powinien udać się do porządnego gitarzysty i powinni pogłówkowac, co z tym zrobić. Tak sie ejdnak nie stało i powstała płyta podczas słuchania której człowiek myśli sobie "szkoda tych wszystkich piosenek...".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to plyta wybitna-poprzednicy wspominali juz wiele o aranzacjach w dosc szczególnym guscie.Po 1szych taktach slychac w jakich latach ta plyta powstawala.Dla mnie to bodaj 1sza plyta Freddiego,która znalem w calosci-jeszcze na szpulowym mialem nagrana z radia.
Jest na niej wiele piosenek,do których raczej nie wracam:Man made paradise,Lets turn it on,,a zwlaszcza Love me like theres no...
Wybitnymi rzeczami nie sa tez Living on my own czy Your kind of lover-mimo ze ciekawie sie rozwija...
Abolutnym numerem 1 jest utwór tytulowy(niesamowita koncówka orkiestrowa),bardzo dobrymi utworami sa Made in heaven i I was born(daje niesamowitego kopa)-w przypadku obydwch swoje robia tez swietne teledyski.Ciekawe utwory to jeszcze Foolin around i My love is dangerous.
Aha-no i zapomnialbym o przepieknym utowrze-There must be more-chyba najpowazniejszy na plycie,zawsze gleboko mnie wzrusza-duzo lepszy niz w wersji z Jacksonem.
Ogólnie jednak zbyt duzo tu mdlawego popu,dlatego tylko 4.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie gdyby nie moje zamiłowanie do Queen to moje stare PRLowskie MC Mr Bad Guy dawno wylądowało by w koszu. ...a to źle
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest to perła.
To co że jest to POP!!! Ale za to jaki POP!!! Przede wszystkim tytułowa piosenka wyróżnia się niesamowitą głębią. Freddie pokazał nam że nie jest czystym rockmenem i potrafi także skomponować coś lekkiego i bardziej przyswajalnego. A co do gitarzysty małpującego May'a to powiem ze on po prostu grał jak May tylko że był oszczędny. Nie miejcie do niego pretensji bo to nie on komponował utwory tylko Freddie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS
Daje 6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Miela



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 73
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Album pozostawia sporo do życzenia, momentami elektroniczne brzmienie irytuje, ale mi się i tak podoba.

Mr. Bad Guy najlepszy utwór. Jest wiele wspaniałych dźwięków. Album posiada swoją magię, aczkolwiek to zupełnie co innego niż twórczość Queen i rozumiem dlaczego nie wszystkim wielbicielom zespołu podoba się solowa twórczość Freddiego.
Może kiedy powstawał ten album nie było zbyt wiele czasu, żeby go doszlifować?
Piosenki, które pojawiły się potem na Made In Heaven nie brzmią gorzej, brzmią inaczej. Tak jak ktoś napisał - słychać czas, w którym powstały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2

To na pewno nie to, co tygryski lubią najbardziej...
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet niezły album popowy. Według mnie to mniej więcej poziom The Works. Przyjemnie się słucha, ale oczywiście nie jest to jakieś szczególne osiągnięcie Freddiego. A jeśli chodzi o poszcszególne utwory to wszystkie mi sie podobają, w większości to miłe popowe pioseneczki, czyli nic specjalnego. Oceniam na -4. Dałbym 3, ale ze względu na Love me like there's no tommorow i There must be more to life than this daje -4.
Powrót do góry
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 2:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wrażenie, że cokolwiek Freddie stworzył, to uważał to za świetne. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Emek



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 259
Skąd: Holandia/Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 3:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dalem 6 bardzo lubie ten album, zapytacje dlaczego, to i ja nawet odpowiem chociazby dlatego ze bardzo dobrze mi sie przy nim spi Wink(pelna powaga) pozatym sa tam utwory ktore nadaja sie do tanczenia(takich w queen jest malo) a ja lubie tanczyc Wink Pozatym uwielbiam I Was Born To Love You i mimo ze jest troszeczke gorsza niz ta z MiH dla mnie jest to wyjatkowa piosenka(gdyby nie bylo jej w Mr. Bad Guy rowniez nie bylo by jej na MiH, to samo tyczy sie Made in Heaven) Wiec suma sumarum ja widze same + w tej plycie Wink
_________________


"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the woman."

"You fuck wit me, you fuckin' wit da best"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 3:21 pm    Temat postu: miłośc Odpowiedz z cytatem

bardzo romantyczny album. gdy FREDDIE wydał MR. BAD GUY mówiono że jak na gwiazde rocka stać go nawięcej. FREDDIE tłumaczył to normalnie mówiąc że był wtedy zakochany. płyta odbiega od twórczości QUEEN i dla tego nie wszystkim się ona podoba ale mnie bardzo sie podoba. bo nie tylko jestem fanem QUEEN ale także i FREDDIEGO.
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian pce
Gość





PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. bad guy bardzo mi sie podoba szczegolnie i was born to love you i made in heaven , sama plyta jest wprawdzie popowa , ale jest urocza
Powrót do góry
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plyta tak jakos mnie specjalnie nie pociaga . jest kilka fajnych , ciekawych kompozycji ,ale ogolnie aranzacja(Blackie_Sexx juz o tym wspomnial) jest do dupy .jak dla mnie 4-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
john14



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 73
Skąd: z planety HOT SPACE

PostWysłany: Nie Cze 11, 2006 7:23 am    Temat postu: 4*4*4*4 Odpowiedz z cytatem

Hmmmm....
Ciekawe połaczenie wokalu freddiego i rytmu disco z lat 90,
Chociaż niektóre kawałki z płyty mr bad guy stoją na naprawdę niskim
poziomie tojednak warto mieć tę płytę.
_________________
The concept of Queen is to be regal and majestic. Glamour is part of us, and we want to be dandy."
~ Freddie Mercury ~
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie mi się podoba owa płyta. Słychać, że Freddie daje z siebie dosłownie wszystko. O dziwo, nawet te popowe aranżacje przypadły mi do gustu i to od pierwszego przesluchania ( Exclamation ) - czuć klimat lat 80-tych Wink Najmniej mi się podoba "Your Kind Of Lover" - preferuję wersję z "The Great Pretender" tudzież "Freddie Mercury Album".
Szczerze mówiąc - gdyby ktoś inny nagrał ten lub tegoż podobny album, uznałbym to całe przedsiewzięcie za porażkę. No, ale w tym tkwi urok Freddiego...

Tak przeglądając "Mr. Bad Guy na cenzurownym" zauważyłem brak opinii Kensingtona - bądź co bądź człowieka lat 80-tych Wink Może Waść się wypowie w tej sprawie? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Manek



Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 14
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 11 utworów trzy z nich moim skromnym zdaniem świetnie pasowałyby na którąś z płyt Queen- "Love Me Like There's No Tomorrow" czy "There Must Be More To Life Than This" niewiele ustepują takim "It's a Hard Life", "Is This The World We Created" i naprawde świetny, wyrózniający się od pozostałych "Mr. Bad Guy"- kojarzy mi się troche z "Flick Of The Wrist". Bardzo lubie "My Love Is Dangerous" głównie ze względu na niezłą muzyczną "mieszankę" popu- reggae i rocka, kolejnym ulubionym jest bardzo popowy z odrobiną funk "Living On My Own" dużo ciekawszy od wersji znanej z radia. Jednak szkoda, że za mało tu gitary ( ciekawe jakby brzmiał,gdyby użyto podobnego motywu znanego z FUN IT Smile oczywiście po odpowiednich korektach i zagranego szybciej ). Zdecydowanie lepsze wersje "Made in Heaven" i "I was born to love you" znajdują się na studyjnym krązku zespołu, niż te zawarte tutaj- elektroniczna perkusja i zbyt duże zastosowanie syntezatora bardzo osłabiły nieźle zapowiadający się materiał. Z mojej strony- czwórka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Love Me Like Theres No Tommorow to przepiekna ballada ale reszta plyty to kwintesencja kiczu i jedyne co na niej fajne to barwa glosu Freda Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteMan napisał:
Love Me Like Theres No Tommorow to przepiekna ballada ale reszta plyty to kwintesencja kiczu i jedyne co na niej fajne to barwa glosu Freda Very Happy


ale Ty jesteś mądry człowieku , prawdziwy recenzent a z drugiej strony może powiesz mi kto ogłosił taki konkurs , że kto ma najwięcej postów ten wygrywa ?? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yyy nie czaje o co ci chodzi Laughing ja tylko powiedzialem po krotce jak odbieram plyte Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas coś Ty sie tak przyczepił do tego White Mana Razz pisze dużo postów, ale na temat Razz
Powrót do góry
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm okazuje się,że ja tej płycie kiedyś 4 wystawiłem...chyba za Mr Bad guy i There must be more.
Na dzień dzisiejszy dałbym 3,niech będzie 3+ za wymienione + ze 2 jeszcze piosenki(niech będzie I was born to love you i Living on my own).Aranzacje rzeczywiście nie bardzo znoszą próbę czasu
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ne znoszą próby czasu - genialne sformułowanie... trafiłes w sedno Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Manek



Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 14
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wie ktos, kto na tym albumie gra na gitarze?Gdzie wczesniej grał?Jakieś informacje dotyczace gitarzysty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niejaki paul vincent... swoje dorzucil tez fred mendel, ktory grywal z queen na koncertach jako klawiszowiec na trasie hot space...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetny album - prawdziwie energetyczny i spójny. jest to także najlepsza produkcja macka (w zestawieniu z płytami queen-poza hot space, które ma bardzo dobrą produkcję), brzmi o niebo lepiej od nagrywanej w podobnym czasie the works, czy późniejszej a kind... ale nie to jest najistotniejsze. to przede wszystkim bardzo dobre piosenki! bardzo dużo rytmu, także od strony wokalu, bardzo rytmicznego. utwory wpadają w ucho, oparte są bowiem na wspaniałych melodiach. ta muzyka stawia na nogi, no i ta cudowna ballada (Love Me Like There's No Tomorrow). do całości nie pasuje 'regałowy' My Love Is Dangerous, ale nie zmienia to faktu że to wspaniały kawałek, z bardzo przyjemnym dla ucha ostrzejszym zakończeniem. album brzmi lekko, sprawia wrażenie że te utwory wyszły spod ręki freddiego 'na raz', nie są przearanżowane itd. słowem: szóstka!

Ostatnio zmieniony przez krs dnia Nie Mar 02, 2008 11:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jedi Bartek



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 65

PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo płytę lubię - jak wspomniałem, lubię dobry pop (zresztą w ogóle nienawidzę szufladkowania muzyki), a do takiego Mr. Bad Guy się zalicza. Poza tym dla mnie Queen nie jest zespołem rockowym - owszem, najbliżej im do rocka, ale to tak niezwykła mieszanka styli, że trudno je jakoś określić jednym słowem. I dlatego nie rozumiem bluzgania A Kind of Magic za "popowość".
Choć album nie jest doskonały, to jest tu wiele świetnych melodyjnych piosenek. Inną sprawą jest wspomniane "naśladowanie" Queenu przez towarzyszący zespół, no ale... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arquest



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 1942
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedi Bartek napisał:
Poza tym dla mnie Queen nie jest zespołem rockowym - owszem, najbliżej im do rocka, ale to tak niezwykła mieszanka styli, że trudno je jakoś określić jednym słowem. I dlatego nie rozumiem bluzgania A Kind of Magic za "popowość".


Bo po prostu AKOM jest złe... Twisted Evil

Jedi Bartek napisał:
Choć album nie jest doskonały, to jest tu wiele świetnych melodyjnych piosenek. Evil or Very Mad


Właśnie ... Melodyjnych piosenek ... Wybacz ale ktore poza tytułową i tym-o-jednym-roku-milości są ... melodyjne ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jedi Bartek



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 65

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
wszystkie Cool


Ubiegłeś mnie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arquest



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 1942
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
wszystkie Cool


Szczerze wątpię ... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek