FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Made in heaven
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek Szychowski



Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 100
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sob Lip 10, 2004 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ćmaga napisał:

Wiem, że ostatni klip nakręcony za życia Freediego - "These Are The Days Of Our Lives" powstał na 9 tygodni przed jego śmiercią,


Hej!

Witam na forum Very Happy Skąd masz tę informację? Na stronie http://queenvideos.cjb.net/ podano, że teledysk ten powstał 30.05.91, czyli około 6 miesięcy przed śmiercią Freda...
_________________
One flesh, one bone,
Two tits, John Deacon.
One heart, one soul,
one... sex position!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Lip 10, 2004 3:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz jak duzo mozna sie dowiedziec od naszych forumowiczów Very Happy
ide juz spac
nie moge usiedziec, paps Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ćmaga



Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 10, 2004 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heja!

Do Jacka:

Informację na ten temat usłyszałem w programie TV "Fenomen Queen". W roku 1996 nadawali go w TVP 1 i tam wspomnieli, że ten klip został nakręcony na 9 tygodni przed śmiercią Freediego. Mogli się pomylić albo ja się myle, gdyż od emisji tego programu minęło 8 lat, ale coś było o 9 tygodniach przed śmiercią.

Pozdrawiam

_________________
Don`t count on me I engineer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lip 10, 2004 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście było coś takiego na fenomenie. Niestety doszło do pomyłki.
Teledysk do These Are The Days, został nagrany w tym dniu co napisał Jacek.
Moge jeszcze dodać, że Brian został nakręcony do tego teledysku nieco pozniej. Czyli tak naprawde to Roger, John i Freddie byli filmowani 30 maja 1991.
Brian w tym czasie przebywał w USA promując album "Innuendo" po rozgłośniach radiowych. Osz to taka ciekawostwa.

A żeby nie było że odbiegam od tematu Made In Heaven, mogę napisać że w teledysku do Heaven For Everyone nie są tylko archiwalne zdjęcia członków Queen. Otóż (nie pamiętam dobrze) w okolicach "reflection" pojawia się zdjęcie Rogera z brodą, tzn pochodzące z 1995, czyli z tego samego roku w którym ukazał się ten singiel pod szyldem Queen.

Jeszcze moge napisać (może już ktoś kiedyś o tym wpomniał), że dzięki dobrze sprzedającej się płycie Jewels w Japoni, Brian zlecił fachowcom nakręcenie (a raczej zmontowanie) teledysku do I Was Born To Love You. W teledysku tym pojawiają się fragmenty z uwielbienego przez Fenderka Wembley'86 Very Happy a także (uwaga ! ) wcześniej nie publikowane ujęcia Freddiego. Kto widział ten wie jakie Smile
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Nie Lip 11, 2004 12:05 am    Temat postu: track 13 Odpowiedz z cytatem

Droga Melinko!
Nie gniewam się na Ciebie ,że to powiedziałeś.
Jeśli chodzi o te frytki to trzymam Cię za słowo Wink
Tak.Rzeczywiście dla mnie utwór 13 to droga Freddie'go do nieba.
Począwszy od odłączenia duszy od ciała aż do nieba.
Wcześniej bardzo interesowałam się spirytyzmem i okultyzmem dlatego trochę na te tematy wiem.
Pamiętam do dziś jak pierwszy raz usłyszałam ten utwór...popłakałam się Crying or Very sad Ten utwór zawsze robi na mnie wielkie wrażenie i co dziwne zawsze po wysłuchaniu go mam ogromny napływ energii Confused Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Lip 11, 2004 11:05 am    Temat postu: Re: track 13 Odpowiedz z cytatem

Wiki napisał:
Rzeczywiście dla mnie utwór 13 to droga Freddie'go do nieba. Począwszy od odłączenia duszy od ciała aż do nieba.


Bardzo ładnie powiedziane Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ania2609



Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 163

PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm, troszkę przedpotopowy to temat,ale z iście archeologicznym zapałem odkpoię to, by, jak zwykle (moja dewiza - ktopyta nie błądzi Wink ) zadać pytanie.
jak to jest do końca z tym Montreaux i Made In Heaven.?
W końcu większoś z tej płyty pochodzi z innych sesji dopracowanych po śmierci Freddiego. Więc co oni w końcu w tej Szwajcarii robili??

Oprócz Mother Love np....

Brian mówił jak to spędzili tam wiele wspaniałych chwil,że Freddie mówił,że wszystko zapśpiewa, jeśli mu tylko dadzą, jakieś teksty itd. Więc oni mieli się starać,żeby coś stworzyć, by Frddie jak tylko lepiej się poczuje, mógł to zaśpiewać... o czym Brian mówił, wiem,że Freddie wykonał heroiczną pracę, a zespół wspaniałą robotę, ale tych kawałków z Montreaux wydaje mi się niewiele jak na to, o czym tak opowiadał Brian... wie ktoś o co w tym chodzi?
_________________
Anka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ktopyta

A kto to jest taki "ktopyta"? Mam rozumieć, że rodzaj męski to ktopyt? Wink
Cytat:
jak to jest do końca z tym Montreaux i Made In Heaven.?
W końcu większoś z tej płyty pochodzi z innych sesji dopracowanych po śmierci Freddiego. Więc co oni w końcu w tej Szwajcarii robili??

You Don't Fool Me (szkielet utworu, jak pisze autor pewnej polskiej strony o Queen Wink) i A Winter's Tale również zostały nagrane w Montreux. Przy pisaniu tego drugiego Freddie został zainspirowany widokami na Jezioro Genewskie i tak powstała Zimowa Opowieść.

Cytat:
wiem,że Freddie wykonał heroiczną pracę, a zespół wspaniałą robotę, ale tych kawałków z Montreaux wydaje mi się niewiele jak na to, o czym tak opowiadał Brian... wie ktoś o co w tym chodzi?

Wierz mi, jak na Freddie'ego te trzy kawałki to był NADLUDZKI wysiłek. Freddie i tak miał silny orgnizm- był wysportowanym człowiekiem i pewnie dlatego dał radę nagraż AŻ trzy kawałki podczas sesji w Montreux.
Nie zapominaj, że Freddie w zasadzie umierał. Trzy piosenki z tak trudnym wokalem (posłuchaj Mother Love- Freddie sprawia wrażenie, jak by był w pełni sił) nie są wcale takie proste do wykonania, szczególnie dla umierającego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania2609



Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 163

PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ktopyt nigdy nie bładzi, ktopyta też! nie wiedziałeś????!!!!!! Wink

jasne, jak dla Freddiego, to naprawdę bohaterstwo!

Cytat:
[/quote]Wierz mi, jak na Freddie'ego te trzy kawałki to był NADLUDZKI wysiłek. [quote]

nie muszę wierzyć, ja jestem pewna,że w jego stanie to nawet nagranie jednej piosenki było fenomenalnym wyczynem...

chodzi mi raczej o to, że na podstawie wypowiedzi Briana, może zbyt pochopnie, ale odniosłam wrażenie, że oni tam nagrali więcej....

no bo w sumie Winters Tale to piosenka Freddiego, więc to nie oni mu podsunęli ten pomysł... zostało Mother Love i You don't fool me.....

A Bri powiedział tak, że na początku wydawać by się mogło, że oni tą płytę całą w Montreaux nagrali. Ponieważ historia piosenek pokazuje, że tak nie jest - odrazu nasuwa się nadzieja: to może coś jeszcze jest!!!???

Niestety, szczerze mówiąc obawiam się, że należy te historie o tej ilości nagranego materiału należy uznać, za mit.......... szkoda Sad

więc dlatego odgrzebałam ten temat, bo nie to zaintrygowało.... a ta wypowiedź Briana pochodzi zdaje się z Fenomenu Queen...

zawsze pozostaje jeszcze ta nadzieja (ona ponoć umiera ostatnia). ze coś tam może jeszcze jest... Question
_________________
Anka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek