FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Made in heaven
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam



Dołączył: 29 Cze 2004
Posty: 32
Skąd: opole

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 4:14 pm    Temat postu: Made in heaven Odpowiedz z cytatem

jezeli ktos moze powiedziec mi, czy plyta Made in heaven zostala nagrana w Montreux? byc moze jestem w bledzie ( jezeli tak, to niech ktos mnie wyprowadzi) ale po okladce i tekstach domyslam sie ze chyba tam w Montreux, jednak plyta ta zostala wydana ( tak mysle) po Innuendo, a na Innuendo sa przeciez ostatnie piosenki Freddiego, wiec co on by robil przed smiercia w Szwajcarii. hmmm czy ja cos nakrecilem? a moze ten material zostal nagrany tam, ale wczesniej , a pozniej dopiero wydany? wiec jak juz przy Montreux, to moze ktos wie kiedy Freddie i queen byli tam ostatni raz, i kim dla zespolu jest David Richards, ktory zawsze jest w tym studiu muzycznym w Montreux.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim: na INNUENDO wcale nie są ostatnie piosenki Freddiego... To pierwsza rzecz- album został nagrany jeszcze w roku 1990, jako że przeciez wydany został 4 lutego- uwierz mi, nagranie płyty to proces dluższy niż miesiąc...
MIH zostało nagrane w Montreaux, ale nie w całości; jak wiadomo takie utwory jak "I Was Born To Love Yoo" czy "Made In Heaven" to przecież kawałki z "Mr. Bad Guy", których aranżacje zespół (głównie Brian) dograł w roku 95tym... "Too Much Love Will Kill You" to odrzut z sesji Miracle, znowu dopracowany w połowie lat 90tych... "It's A Beautiful Day" to utwór jeszcze starszy, bo aż zsesji The Game... Także "Let Me Live" nie było zaśpiewane tuż przed śmiercią- pochodzi z sesji The Works i w oryginale partie Rogera i Briana śpiewal... Rod Stewart! "Heaven For Everyone" to utwór The Cross z roku 1988 z nową aranżcją (znowu 1995), zaś "My Life Has Been Saved" było strona B singla "Scandal" w roku 1989 (i znowu- nowa aranżacja, ale wokal ten sam)...
Jak sam widzisz- niewiele zostało nagrane w Montreaux, ale to co zostało tam nagrane, TO były ostatnie piosenki Queen i Freddiego- "A Winter's Tale" było ostatnim przez Freddiego napisanym utworem, zaś "Mother Love" Freddiego śpiewającego po raz ostatni... Żeby było naprawdę ciekawie- ostatnie nagranie odbyło się... trzy tygodnie przed śmiercia! Ba, freddie nie zdarzyl utworu dokończyć i to na jego wyraźną prośbę piosenkę dośpiewał autor tej kompozycji- Brian...
Aha- podobno "You Don't Fool Me" też pochodzi z tej sostatniej sesji (kóra tak w ogóle nie trwała dłużej niż miesiąc), ale to nic pewnego...

David Richards to PRODUCENT i obecnie właściciel Mountain Studios. Producent, znaczy on tam wszędzie z zespołem był, toteż wywiady (rzadkie) z nim są niesamowitą skarbnicą wiedzy...

Pisze trochę w skrócie, bo to wszystko już było
http://www.forum.queen.pl/viewtopic.php?t=657&highlight=made+in+heaven
Miłej lektury...Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pią Lip 02, 2004 5:23 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie Fenderek czekałem aż Ty nam o tym powiesz bo wiedziałem że na pewno będziesz wiedział Cool Arrow Very Happy

nie mylilem się, i tym postem rozjaśniłeś mi troche sytuacje Smile

i nawet wole jak Ty sie rozpiszesz niż czytac inne lektury Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam



Dołączył: 29 Cze 2004
Posty: 32
Skąd: opole

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za ta naprawde dluga odpowiedz, co do innuendo sugerowalem sie teledyskiem these are... i i'm going.... tam nie wygladal najlepiej... duzo wiesz o tej plycie to dla mnie najlepsza plyta wiec chce wiedziec jak najwiecej , tymbardziej ze za 2 tygodnie jade do Montreux, a z tym Brianem naprawde mnie zaskoczyles, piosenke dobrze znam ale nie mialem pojecia ze dlatego ja spiewa, ze Freddie nie dokonczyl... wiec z tego co piszesz, queen byl w Montreux na 3 tygodnie przed smiercia? moze wiesz cos jeszcze o piosence Heaven for everyone, moze cos o Montreux, o tej plycie, moze cos o domku z okladki...wiem ze on jest w Montreux, dzieki za wszystko

Ostatnio zmieniony przez adam dnia Pią Lip 02, 2004 5:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek pominał informacje o tzw. "Utworze 13", który został umieszczony na CD "Made In Heaven". Jest to jakby na to nie patrzeć najdłuzszy utwór Queen (jeżeli można go zaliczać do utworu Queen, gdyż jest lekko mówiąc troche inny od pozostałych piosenek Królowej).

Sama piosenka jest dziełem producenta Davida Richardsa, który zaprogranował syntezatory do "It's a Beautiful Day" jak sam powiedział dla zabawy. Następnie troche dźwięków dodali Roger i Brian, no i tak powstał ten utwór. R i B dodali także krótkie sample z głosem Freddiego i dodali do niego duże echo. Była to ponoć ostatnia rzecz którą Queen zrobił w Mountain Studios.
"It was the last pat of the sessions in 1995, held at Mountain".
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś o "Yeah",który został opatrzony wspaniałym teledyskiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEAVEN FOR EVERYONE...

Utwór napisał Roger. I to jeszcze w roku... 1985. Ba- żeby było ciekawiej- ISTNIEJE wersja demo tego utworu jeszcze z sesji do płyty A KIND OF MAGIC! Zespół utwór odrzucił i w rezultacie Roger tworząc zespół The Cross przypomniał sobie o kompozycji i nagrał ją na płytę SHOVE IT... Poprosił Freddiego, by ten JESZCZE RAZ ją zaśpiewał (bo wersja z 85 jest podobno trochę inna) i własnie ten wokal z płyty The Cross (wydany zresztą na singlu) jest tym wokalem, który słyszysz na made In Heaven. Wokal, ale nie instrumentarium. Aranżacja jest dziełem zespołu z roku 1995, już bez udziału Freddiego- moim zdaniem bardzo udanym dziełem. Jeśli nie znasz wersji Cross- niewiele tracisz; słaba, z archaicznym brzmieniem, naiwna... Jednak w opracowaniu Queen okazuje się naprawdę udaną kompozycją (dowód na to jak wiele zależy od aranżacji i produkcji) Ta wersja z sesji AKOM ma ukazać się w słynnym BOX SETcie... Taaaaaaaaa........

MJK napisał:
Fenderek pominał informacje o tzw. "Utworze 13", który został umieszczony na CD "Made In Heaven
Jeśli mam byc szczery- zupełnie o istnieniu tego "dzieła" zapomniałem... Wink


Z innych rzeczy...
LET ME LIVE
Oryginalnie nagrany w roku 1983 podczas słynnej "pijanej" sesji z Rodem Stewartem i Jeffem Beckiem. Wokal Freddiego pochodzi z tamtego własnie źródła, tak jak i pianino. Pozostałe araanżaacje zostały dograne przez Briana, Rogera i Johna w latach 1993-95 (tak naprawdę tyle powstawała MIH, sam Bri w wywiadzie mówił o dwóch latach żmudnyego procesu dłubania w komputerze...). Wokale Rogera i Briana (bardzo moim zdaniem udane) też zostały nagrane już po śmierci Freddiego... "Luźne" wykonanie Roda (wszyscy nieźle wtedy wypili) raczej nie pasowałoby do charakteru płyty, więc moze...box sety... taaaaaaaaa...

MY LIFE HAS BEEN SAVED
Napisane przez Johna, nie zmieścił się co prawda na płycie Miracle, ale znaleziono dla niego miejsce na stronie B singla SCANDAL. Wokal pochodzi z wersji z roku 1989, tak samo jak pianino... Reszta została zmieniona- kilka instrumentów wyrzucono, tworząc wersję oszczędniejszą... Jest to jedyne nagranie na MIH, któremu nowa aranżacja nie służy- oryginał jest znacznie ciekawszy! Trochę przypomina to sytuację z A Kind Of Magic, gdzie frapująca wersja filmowa została zastąapiona komercyjną i mniej ambitną wersja ogólnie znaną... Z tą jednak różnicą, że o ile "nowa" wersja AKOM była ciągle w miare interesująca, to już moim skromnym zdaniem "My Life..." zostało przekombinowane...


TOO MUCH LOVE WILL KILL YOU
Napisane przez Briana a także dwójkę przyjaciół- piosenkarkę sesyjną Elizabeth Lamers i zawodowego tekściarza Franka Muskera. Nagrano kilka podejść w roku 1988, ale z powodu dysputy odnośnie tantiemów taśma powędrowała na półkę... Freddie utwór bardzo lubił- wokal pochodzi właśnie z jedego z takich podejść, ale już cała reszta (z pianinem) włacznie została opracowana przez zespół po śmierci Freddiego... W międzyczasie oczywiście doczekaliśmy sie premiery utworu podczas F.M. TRIBUTE oraz wersji nagranej solo przez Briana na płytę BACK TO THE LIGHT (wersję rewelacyjną i bardzo od oryginału aranżacyjnie odbiegającą)

****************************************
TAK W OGÓLE- poczekajcie na recenzję MIH w poradniku (patrz: mój podpis). Tam wiele takich dziwnych (ogólnie mniej znanych) informacji się znajdzie...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam



Dołączył: 29 Cze 2004
Posty: 32
Skąd: opole

PostWysłany: Pią Lip 02, 2004 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie duzo sie dowiedzialem, moze wiec jeszcze o Montreux, bo ta plyta laczy sie z tym miastem, o tym domku z okladki, lakehouse...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze mam taką jedną ciekawostke Smile

Otóż jak napisał Fenderek po śmierci, panowie z Queen nagrywali album w latach 1993 - 95.

Ja chciałbym poinformować o tym że nie cała trójka pracowała ze sobą w jednym miejscu o jednym czasie.

Otóż Brian nagrywał swoje partie sam w Allerton Hill. Roger swoje partie perkusyjne jak i John swoje basowe nagrywali w Cossford Hill.

Ale dlaczego osobno, to nie wiem. Może ktoś wie (nie ukrywam że czekam na odpowiedź ze strony Fenderka Smile )
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
adam



Dołączył: 29 Cze 2004
Posty: 32
Skąd: opole

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie ukrywam ze czekam na odpowiedz , o domku z okladki, lakehouse...co wiecie, i o Montreux
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Melina Bulsara



Dołączył: 28 Paź 2003
Posty: 401
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do "utworu 13" na MIH to powinniśmy do niego podejść chyba z bardziej większą wrażliwością.
Ja od pewnego czasu kiedy usłyszałem jak odebrała ten utwór Droga Wiki (pozdrawiam panią z Brighton :P) to zmieniłem do niego stosunek (aczkolwiek zawsze był dla mnie pełen jakiejś Magii). Na początku nie wiedziałem jak to poskładać i do teraz nie wiem do końca, ale wersja Wiki mnie oszołomiła. Teraz jestem pełen skupienia i zawsze przechodzą mnie dreszcze...

Jeżeli kiedyś spotkacie się z Wiki to być może opowie Wam co ona o tym wszystkim myśli, jest to w każdym razie bardzo interesujące, aczkolwiek to być może tylko przypadek.
_________________
Visca el Barça !
Keep Yourself Alive!
God Save The Queen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisał:
o domku z okladki, lakehouse

chyba chodzi ci o "duck house" czyli jak to nazwał chyba Freddie "kaczy dom"
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to co to byl za domek? Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To był gęsi dom Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to wszyscy wiedza co to byl za domek, krotko mowiac Smile

no ale moze ktos sensownie napisze... (nie chodzi o nazwe tylko co i do czego Smile czaicie baze?) Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Utworu 13, to ktoś kiedyś na angielskim forum napisał że jak słucha się od tylu z jakąś tam prędkością to brzmi jak jakas wczesna wersja "Mother Love". Przyznam że musi to być ciekawe, chociaż jeszcze tego nie próbowałem ...
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wchodze na ta forum z nadzieja ze poznam odpowiedz na zadane pytanie a tu Ty MJK wyskakujesz z utworem 13... SmileSmileSmile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze jutro w koncu bede wiedziec co do za domek Wink dobra noc Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz gnębiące Cię pytanie, to załóż nowy wątek, bo tak się robi tzw. bajzel Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 29 Cze 2004
Posty: 32
Skąd: opole

PostWysłany: Sob Lip 03, 2004 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no ja zalozylem temat, i tez jestem za , chce cos wiedziec o tym domku, i on sie nazywa lakehouse, a nie jakis tam.... napiszcie cos o nim, tylko nie o jakis kaczkach, moze i on se tak nazwal ale naprawde on sie nazywa lakehouse
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Nie Lip 04, 2004 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote=MJK]kiedyś na angielskim forum napisał że jak słucha się od tylu z jakąś tam prędkością to brzmi jak jakas wczesna wersja "Mother Love".[/MJK]
To było na QueenZone... Zdaje się, że trzeba podciągnąć o 510% (albo 590 - nie pamiętam) tempo i puścić od tyłu.
Jak ja próbowałem - zapomniałem w CoolEdicie wywalić undo i szybko zabrakło mi miejsca na dysku...Wink

Ogólnie to ciekawe rzeczy napisał Fenderek... Fakt - sporo to powtórka z rozrywki (vide wspomniany temat), ale parę nowych faktów...
Bardzo lubię My Life Has Been Saved z MiH - ale nie znam tamtej wersji... Co do Let Me Live - wokal Briana jest w moim odczuciu słaby, w kilku miejscach wyraźnie nie domaga, co jeszcze podkreśla zestawienie go z silnymi głosami Freddiego i Rogera.

Zas utwór 13 - nie ukrywam, że Melina zrobił mi straszną chętkę na bliższe poznanie się z Wiki - moze kiedyś Wink Bardzo bym chciał...Very Happy Ja spotkałem się z wersją, że jest to...takie przedstawienie tego, co działo się z Freddiem...po śmierci...takiej...drogi do Raju... - ciekawe spojrzenie... Bardzo lubię ten utwór, ale nie traktuję go jak "normalny" kawałek.

I jeszcze reklama Razz Część (resztę jeszcze uzupełnię) z tych informacji można przeczytać na mojej stronie - tutaj.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Melina Bulsara



Dołączył: 28 Paź 2003
Posty: 401
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Nie Lip 04, 2004 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dudek napisał:
Zas utwór 13 - nie ukrywam, że Melina zrobił mi straszną chętkę na bliższe poznanie się z Wiki - moze kiedyś ;) Bardzo bym chciał...:D Ja spotkałem się z wersją, że jest to...takie przedstawienie tego, co działo się z Freddiem...po śmierci...takiej...drogi do Raju... - ciekawe spojrzenie... Bardzo lubię ten utwór, ale nie traktuję go jak "normalny" kawałek.


No właśnie tak to też Wiki (przepraszam moja droga, że tak wypowiadam się za Ciebie - postawię Ci porcję frytek jak będę w Częstochowie :P) odbiera ten utwór, intersuje się ona takimi sprawami i sama to wywnioskowała, była w szoku kiedy słyszała ten kawałek. Nie chę się tu za nią wypowiadać. To tyle ode mnie - mam nadzieję, że kiedyś się poznacie.

Oczywiście "Utowru 13" nie możemy traktować jako zwykły kawałek, bo nim nie jest.
_________________
Visca el Barça !
Keep Yourself Alive!
God Save The Queen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Nie Lip 04, 2004 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisał:
moze i on se tak nazwal ale naprawde on sie nazywa lakehouse

kurcze z kąd ci się wytrzasnoł "lake" Freddie nazwał ten dom Duck Hoause a Roger zmienił na Duckingham Very Happy tak przynajmniej pisze w Definitywnej i Mewrcfury i Ja
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Nie Lip 04, 2004 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie specjalnie dla niedowiarków cytuję "Mercury i Ja" strona 187:
"Zawsze wynajmował dom nad jeziorem który nosił nazwe "the Cygnets" z powodu dużej liczby łabędzi na jeziorze widocznym z okin. Freddie nazwał tę posiadłość "DUCK HOUSE" (Kaczy Dom), a Roger Taylor posunoł się jeszcze dalej wymyślając przezwisko "DUCKINGHAM PALACE" "
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Nie Lip 04, 2004 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisał:
moze i on se tak nazwal ale naprawde on sie nazywa lakehouse

kurcze z kąd ci się wytrzasnoł "lake" Freddie nazwał ten dom Duck Hoause a Roger zmienił na Duckingham Very Happy tak przynajmniej pisze w Definitywnej i Mewrcfury i Ja
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
piekarz_mercury



Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 151
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lip 04, 2004 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym 13 kawałkiem. mnie sie za bardzo nie podoba ale moze jest ktos na forum kto to zmieni. ??

Melina mógłbyś wytłumaczyć jeszcze raz o co chodziło Wiki??? była bym ci wdzięczna Very Happy
_________________
Don't stop me now I'm having such a good time!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 29 Cze 2004
Posty: 32
Skąd: opole

PostWysłany: Nie Lip 04, 2004 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiec widze ze jest kilka wersji nazwy, wiec moja znam z takiego wspomnienia Freddiego, kiedys byl taki program wydany po smierci, w tvp, drugie zrodlo to na stronie montreux jest odnosnik- Freddie memorial, odnosnik http://www.swiss-riviera.com/freddie-memorial/map.html po lewej stronie jest clarens , tam on jest i najedz na to i nazwa sama wyskoczy, po za tym gdzies jeszcze sie z tym spotkalem , aha jak byl organizowany w tamtym roku memorial day w montreux, i w planie bylo odwiedzenie cala grupa tego domku, i jeszcze na stronie fanow ze szwajcarii, no ale nie mowie ze Freddie nie nazwal go inaczej, wiec czy o ten dom chodzi ze on chcial go kupic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Lip 05, 2004 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dudek napisał:
To było na QueenZone... Zdaje się, że trzeba podciągnąć o 510% (albo 590 - nie pamiętam) tempo i puścić od tyłu.
Jak ja próbowałem - zapomniałem w CoolEdicie wywalić undo i szybko zabrakło mi miejsca na dysku...Wink
To napisał Pim Derks i... jak znam Pima- żartował...

Co do oddzielnego studia... Nie wiem- wiem tylko, iz Brian kiedyś przyznał iż to john i Roger rozpoczęli przygotowywanie materiału, on dołączył chyba po pół roku... Powodem mogła być solowa kariera (koncerty- płyta "Live At Brixton Academy) a potem- cóż, Brian ma WŁASNE studio, więc pewnie pracował właśnie w nim... Być może Roger wolał pracować z innymi inżynierami dźwięku, w innym miejscu, itd, itd... W różnych miejscach nagrywana przecież byla i Cygańska Rapsodia...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ćmaga



Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 09, 2004 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jestem nowy na tym forum, ale mam nadzieje że zagoszcze tu na dłużej. Zaciekawiła mnie ta historia o "Made In Heaven", szczególnie, że jest to moja ulubiona płyta zespołu. Dotychczas myślałem, że piosenki zostały nagrane w 1991 roku, ale z forum się dowiedziałem, że tylko 2-3 piosenki. Widać jak się myliłem, szczególnie, że piosenek nie nagrywa się w godzinę, a byli oni chyba w Montreux ok. 6 tygodni. Wiem, że ostatni klip nakręcony za życia Freediego - "These Are The Days Of Our Lives" powstał na 9 tygodni przed jego śmiercią, czyli jakby wyjechali zaraz po nagraniu teledysku, a Freedie wrócił na 3 tygodnie przed śmiercią to byli tam chyba co najwyżej 6 tygodni.
_________________
Don`t count on me I engineer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Lip 09, 2004 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum. Tu rzeczywiście można dowiedzieć się wiele na temat zespołu Queen. Miłego postowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek