FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Princes of the Universe

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek Szychowski



Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 100
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 1:06 pm    Temat postu: Princes of the Universe Odpowiedz z cytatem

Hej!

Wyplynal niedawno temat gitary Briana Maya - mam pytanko dosc podobne ale jednak z innej beczki Wink Idzie tu o teledysk do "Princes of the Universe"; ogladalem go juz tysiace razy, ale dopiero niedawno zauwazylem ze May ma na nim jakas dziwna gitare... Kiepsko sie znam na "wioslach" (a tym bardziej na kolorach Very Happy ), ale jedno wiem na pewno - to nie jest "Red Special" Very Happy W takim razie co to jest?
_________________
One flesh, one bone,
Two tits, John Deacon.
One heart, one soul,
one... sex position!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja slyszalem ze Brian gra tam na Fenderze stratocasterze(czy jak to sie pisze) Very Happy Fenderek pewnie sprostuje zaraz i poda Ci cos wiecej na ten temat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta gitara nie jest Fender Stratocasterem. Gitarka na której Brian zagrał w teledysku Princes Of The Universe to WASHBURN GUITAR. Model tej gitary to Flying V.
Na marginesie dodam, że gitara ta nigdy nie była uzywana na koncertach Queen a także w studio. Tylko w tym klipie sie pojawia.

Jeszcze dodam, że do osób które grały na tej gitarze (oczywiście nie na tym egzemplarzu co Brian) zaliczymy Rogera Watersa czy Jon Anderson z grupy Yes.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*deleted*
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pon Wrz 17, 2007 4:49 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Roger Waters na Flying V...???!!! Zacznijmy od tego, ze Waters jest BASISTA...!!!! A nawet jesli okazjonalnie pogrywal na gitarze- WATPIE zeby to bylo Flying V...


Hmm możliwe że wprowadziłem Ciebie w błąd z tym Flying V. Wiem że na 100 % grał na gitarze WASHBURN. A że pisało o tym w dziale gdzie był opis o gitarze Briana na Princes Of The Universe to myślałem że Waters grał na takiej samej, tylko na basowej wersji Flying V.

Zresztą masz link : http://sebastian.queenconcerts.com/washburn.htm

Stąd miałem info o tej gitarce.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*deleted*
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pon Wrz 17, 2007 4:49 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek Szychowski



Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 100
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MJK napisał:
Gitarka na której Brian zagrał w teledysku Princes Of The Universe to WASHBURN GUITAR. Model tej gitary to Flying V.
Na marginesie dodam, że gitara ta nigdy nie była uzywana na koncertach Queen a także w studio. Tylko w tym klipie sie pojawia.


Stokrotne dzieks za info Smile Chcialem tylko uscislic jedna rzecz - jesli dobrze zrozumialem, to May nagral "Princes..." na starym dobrym "Red Special", a na potrzeby teledysku zamienil go na "Washburna", oui? Swoja droga ciekawe po co ten caly "kabaret" Very Happy Question
_________________
One flesh, one bone,
Two tits, John Deacon.
One heart, one soul,
one... sex position!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*deleted*
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pon Wrz 17, 2007 4:49 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek Szychowski



Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 100
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yeah - I mean, SLYSZYMY "Red Special" ale WIDZIMY "Washburna". O taka zamiane mi chodzilo Very Happy
_________________
One flesh, one bone,
Two tits, John Deacon.
One heart, one soul,
one... sex position!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Sro Cze 23, 2004 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc spiesze sie wytlumaczyc Very Happy o tym ze to Fender stratocaster to slyszalem w fan clubie Queen na radiu Katowice,nawet mam to nagrane jak koles o tym mowi. Sorry jesli wprowadzilem kogos w blad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Czw Cze 24, 2004 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musimy pamiętać, że - niestety - tak właśnie powstają teledyski. Zespół gra, albo markuje grę, a zapis wideo jest synchronizowany z utworami studyjnymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jarek_s



Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 8

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 3:11 pm    Temat postu: BRIAN MAY Odpowiedz z cytatem

BRIAN GRAŁ NA GITARZE FLYING V, MAM FOTKE Z KONCERTU
A CZY GRAŁ W STUDIO NA NIEJ, CHYBA NIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 4:20 pm    Temat postu: Re: BRIAN MAY Odpowiedz z cytatem

jarek_s napisał:
BRIAN GRAŁ NA GITARZE FLYING V, MAM FOTKE Z KONCERTU
Można się dowiedzieć czemu krzyczysz? (Używanie wyłącznie wielkich liter powszechnie uważa się właśnie za "krzyczenie"). Świat małych liter też jest ciekawy i daje wielkie pole do popisu. Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piekarz_mercury



Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 151
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 4:45 pm    Temat postu: Re: BRIAN MAY Odpowiedz z cytatem

MarcinN napisał:
jarek_s napisał:
BRIAN GRAŁ NA GITARZE FLYING V, MAM FOTKE Z KONCERTU
Można się dowiedzieć czemu krzyczysz? (Używanie wyłącznie wielkich liter powszechnie uważa się właśnie za "krzyczenie"). Świat małych liter też jest ciekawy i daje wielkie pole do popisu. Smile


MarcinN prosze cie przestan sie czepiac. moze mu sie wlaczyl caps poprostu. ja nie rozumiem co komu przeskzadza to.... Rolling Eyes
_________________
Don't stop me now I'm having such a good time!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to taka maniera. Z 4 wiadomości ostatnie 3 są napisane wyłącznie wielkimi literami (dwie w piątek, jedna środę - hipoteza o wciśniętym przypadkowo Caps Locku upada).
Ktoś stwierdził "jak ktoś nie chce czytać, niech nie czyta" - dlaczego to nie miałoby się odnosić również do mnie?
Poza tym zrozum, że cały czas staram się odnaleźć złoty środek pomiędzy zwolennikami radosnej, niczym nie skrępowanej paplaniny, a zwolennikami pisania ściśle sformalizowanego i uporządkowanego. Zauważ też, że nigdy nie piszę tego w sposób agresywny ("Ty głupi #$%#$ wyłącz ten ^$%$%^ Caps Lock"), tylko informuję jakie są umowy obowiązujące w internecie. Podobnie jak w "realu" nie dłubie się w nosie - takie są po prostu ogólnie przyjęte zasady zachowania.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarcinN napisał:
takie są po prostu ogólnie przyjęte zasady zachowania.

racja!
Wielkie Litery sa tym samy co mają oznaczać buźki (Ikony Emocji Smile)
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
piekarz_mercury



Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 151
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra .... ja nie wiem o co wam chodzi... moze on lubi wielkie litery... no nie wiem... ale OK przepraszam. Nie zmieniajmy tematu Wink

tylko nie kumam co komu przeszkadzaja duze litery. no widocznie sie nie znam na oglnie przyjetych normach komunikowania sie w internecie

PRZEPRASZAM ( nie krzycze tylko chce zeby bylo widoczne)
_________________
Don't stop me now I'm having such a good time!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 11:28 pm    Temat postu: Re: BRIAN MAY Odpowiedz z cytatem

*deleted*
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pon Wrz 17, 2007 4:50 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Cze 25, 2004 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo myśle jak Fenderek. Coś byłby wspomniane na tej stronie, do której podawałem link wcześniej, albo na queenconcerts.com
A na samym necie też nie spotkałem fotki Briana, grającego na żywo na tej gitarze ...

Może Jarku myślałeś o gitarze Gibson, modelu Flying V Question
Wiem, że Brian grał na niej podczas tournee Hot Space i The Works.

Podaje nawet link do fotki Briana grającego na wymienionej wyżej przeze mnie gitarze.
http://sebastian.queenconcerts.com/gibsonv2.jpg
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek