FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
BBC SESSIONS
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 1:20 pm    Temat postu: BBC SESSIONS Odpowiedz z cytatem

Jako nie za duzo mamy dobrych tematow, postanowilem zazcac jakis... Wink Zartuje... Banal, ale...
BBC SESSIONS: ulubiony fragment- co podoba wam sie najbardziej, co niepodoba sie wam w ogole, itp...
Zaczne ja:
************************
SESJA 1 (5-02-1973- wydana jako "At The Beeb))
*MY FAIRY KING (nie za bardzo lubie ten utwor w ogole; ta wersja calkiem fajna, mniej "dopieszczona", surowsza)
*KEEP YOURSELF ALIVE (prawie taka sama jak na plycie- taki sam tez stosunek; fajne, niewiele poza tym...)
*DOING ALRIGHT (ostatni wers zaspiewany przez Rogera, chorki sa moim zdaniem przyjemniejsze; wole te wersje- super!)
*LIAR (surowiej niz na "Queen", choc chyba jednak wole albumowa wersje)

SESJA 2 (25-7-1973- nie wydana)
*SEE WHAT A FOOL I'VE BEEN (GENIALNE! jakze duzo lepsze od wersji z singla Seven Seas Of Rhye...!)
*KEEP YOURSELF ALIVE (znowu... i znowu bez wielkich zmian... po co?)
*LIAR (ehm- patrz KYA...; jakies roznice oczywiscie sa, ale za male zeby sie nie wiadomo jak podniecac...)
*SON & DAUGHTER (baaardzo mi sie podoba to co sie dzieje w tym utworze po gitarowym solo!!!)

SESJA 3 (3-12-1973- wydana jako "At The Beeb")
*OGRE BATTLE (wole wersje z Queen II... po prostu...)
*GREAT KING RAT (temu utworowi surowa produkcja bardzo sprzyja- moim skromnym zdaniem super!)
*MODERN TIMES ROCK'N'ROLL (ehm... nie za bardzo zapada w pamieci... chyba wole ta z sesji 4tej...)
*SON & DAUGHTER (dluuugie... i fajne, choc solo w srodku mogloby byc bardziej dopracowane...)

SESJA 4 (3-4-1974- nie wydana)
*MODERN TIMES ROCK'N'ROLL (najlepsza z trzech wersji- sesja 3cia i plytowa- podoba mi sie zwlaszcza koncowka)
*WHITE QUEEN (NAJPIEKNIEJSZA RZECZ POD SLONCEM!!! Moj No 1, nie tylko jesli chodzi o te sesje ale... W OGOLE!)
*NEVERMORE (miniaturka, ale ciekawsza niz na plycie)
*THE MARCH OF THE BLACK QUEEN (plotka glosi iz zespol przedstawil wersje plytowa...)

SESJA 5 (16-10-1974- nie wydana)
*NOW I'M HERE (wole wersje plytowa...)
*STONE COLD CRAZY (za male roznice zeby sie zachwycac- rownie rewelacyjny... Wink )
*TENEMENT FUNSTER (wokal Rogera wole z plyty...- tu jakby niedopracowany...)
*FLICK OF THE WRIST (interesujacy fragment w srodku, a ze jedna z moich ulubionych kompozycji Queen...)

SESJA 6 (28-10-1977- nie wydana)
*SPREAD YOUR WINGS (GENIALNE!!! 100 razy lepsze niz na plycie, drapiezniejsze; koncowa zmiana tempa, troche w stylu "Freebird" Lynyrd Skynyrd po prostu boska!!!)
*IT'S LATE (ZNOWU REWELACJA- fragment "instrumentalny" o niebo lepszy niz na Get Down Make Love z NOTW)
*MY MELANCHOLY BLUES (cudenko! czemu to nie zostalo nigdy wydane pozostaje slodka tajemnica...)
*WE WILL ROCK YOU (jedyna studyjna wersja "szybkiego" WWRY- najlepsza z niezliczonych wersji tego utworu!)

A co wy myslicie o nagraniach dla BBC...? Sluchajac tych nie wydanych zastanawiam sie ile jeszcze skarbow lezy w archiwach zespolu... Skoro nie wydaje sie tak GENIALNYCH rzeczy jak "White Queen" czy "Spread Your Wings", to jakie jeszcze inne "nieudane" i odrzucone perelki tam leza...?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie umiem nic powiedzieć. BBC żadnego nie słyszałem. Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekajmy chwilę, będe miał BBC to się wypowiem... Narazie czekam Smile

Ostatnio zmieniony przez Leniu dnia Czw Sty 13, 2005 3:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec moze pomysl dla Queen_Collectora, zeby udostepnil to kiedys na swoim serwerze...? Bylo nie bylo istnieja baaardzo dobrej jakosci bootlegi tych nagran i w sumie powinno sie je traktowac jako tzw. "lekture obowiazkowa", dla kazdego fana Krolowej... moze tez razem z tasmami z De Lane Lea...? Ot taka propozycja... Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra i propozycje i dobry plan Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narpierw trzeba uporać się z Budapesztem. potem mooże być BBC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak skończe wieczorem wgrywać Budapeszt to zacznę wrzucać te sesje.
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The March Of The Black Queen z SESJI 4 to jest to samo co na Queen II.
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michał



Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 875

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rodzynek2 napisał:
nie umiem nic powiedzieć. BBC żadnego nie słyszałem. Crying or Very sad Crying or Very sad


Więc nie udzielaj się w tym temacie. Razz Proste.

--------------------------------------

Co do samych sesji - są one chyba najlepszym produktem stworzonym przez Queen w studio. Nie są tak dopieszczone przez co brzmią o wiele ciekawiej. Np. takie Spread Your Wings - słychać, jak powinien brzmieć ten utwór naprawdę. Na koncertach wykonywana też była znacznie lepsza wersja. Dlaczego więc na krążku brzmi, jakby był ucięty...? Rolling Eyes Pewnie nigdy się nie dowiemy.

---------------------------------

Jeśli chodz o serwer - nie wiem jak Queen_Collector, ale ja mam wersje tych sesji w ŚWIETNEJ jakości. Swego czasu były do zassania ze strony Riena.* Queen_Collector podeślij mi jakieś sample swoich wersji (najlepiej Modern Times Rock n' Roll z 3.4.1974 albo Flick Of The Wrist z 16.10.1974, bo to one są najgorszej jakości w najczęściej spotykanych bootlegach...). Jeśli będą się różniły w jakości, to na pewno się dogadamy w sprawie uploadu. Smile

* - co oznacza, że są to mp3, ale 'tylko' sesje: 3.4.1974, 16.10.1974, 28.10.1977, reszta nieskompresowana. I tak jakość jest powalająca (w porównaniu do najbardziej popularnych wersji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie BBC jest zajebiste. Najbardziej lubie We Will Rock You, Spread Your Wings i It's Late (jest po prostu genialne).
Zrobiłeś mi Fenderek smaka na sesje BBC i chyba pod zdaną maturke sobie puszcze.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Shooter



Dołączył: 10 Sty 2004
Posty: 33
Skąd: Krosno/Kraków

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybka wersja we will rock you po prostu wymiata !!!! Od dluugiego czasu istnieje dla mnie tylko ona Very Happy .Co do innych sesji fajnie by bylo sciagnac wreszcie w dobrej jakosci bo sa na prawde ciekawe. Wiec znowu liczymy na Queen Collectora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile utworów jest z tej sesji De Lane Lea?
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KEEP YOURSELF ALIVE (fajny wstep na gitarze akustycznej Cool )
JESUS (duuuzo lepsza od plytowej wersja)
GREAT KING RAT (tez lepsza od plytowej...)
LIAR (absolutnie fantastyczne, ponad 7 minut)

No i wreszcie THE NIGHT COMES DOWN, ale dokladnie TA SAMA wersja znajduje sie na pierwszej plycie zespolu! Czyli cztery...Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok to mam wszystkie Laughing wgram to razem z tymi sesjami.
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to bede czekac bo mam kiepskiej jakości BBC bo w mp3.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Michał



Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 875

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzę zostałem olany... Confused No ale to wasz wybór Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto proszonę przez Ciebie utwory w mp3 (na serwer oczywiscie wrzucę we FLAC):

http://queen-collector.com/Michal/01.ModernTimesRocknRoll.mp3
http://queen-collector.com/Michal/04.FlickOfTheWrist.mp3

Co do pierwszego to rzeczywiście chyba najsłabszej jakości utwór ze wszystkich ale z powodzeniem można słuchać, drugi brzmi lepiej, oczywiście pomajstrowałem troche żeby tak było Laughing

Napisz jak ściągniesz sobie to.
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michał



Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 875

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to szykuj miejsce na serwerze Smile
Moje są znacznie lepszej jakości, ale za to 128 kbps. Myślę, że nikomu to nie sprawi różnicy... No i konwertowanie do FLAC byłoby bezsensem. Tak więc zremasteruję jeszcze jedną sesję i będziemy kombinować.
Szczegóły na priv.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze ja się wypowiem. Oto moja trójca z sesji:
WHITE QUEEN - wersji z Queen II praktycznie nie doceniłem, wersję z BBC mimo że kiepskiej jakości katuję bezustannie
WE WILL ROCK YOU - połączenie obyduw wersji naprawdę wyszło tej piosence na dobre
GREAT KING RAT (to z sesji w studiu De Lano Lea) - bardzo lubię ten utwór, może to dlatego : - )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Death_On_Two_Legs



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 139
Skąd: Krosno

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może moje pytanie zabrzmi dziwne, ale czym tak na prawde są sesje bbc- sa to nagrania studyjne nagrywane w studiu bbc, czy wysyłane do bbc? Jaki jest cel tworzenia tego? no oczywiście poza wartością kolekcjonerską.
------
Nie słyszałem wszystkich sesji ale moimi ulubionymi nagraniami jest spread your wings i WWRY obie z 1977
_________________
Death On Two Legs - fan nr 13 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sesje BBC to nic innego, jak uywory nagrane w studiu BBC. Część z takich utworów trafiała potem na płyty, część do archiwum. Tylko jedna sesja z tego, co wiem została wydana oficjalnie, reszta to bootleg`i.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie sesje zostaly wydane- bylo napisane w pierwszym poscie... Rolling Eyes
Pierwsza i trzecia... Kazda sesja skladala sie z czterech utworow; na "At The Beeb" ukazalo sie utworow 8- to nie jest skomplikowana matematyka...
Nagrane w studiach BBc, z minimalna iloscia "podejsc" (dwa, gora trzy)- rezultatem wersj surowsze, prawie nagrane "na zywo"... Wszystkie nagrania przedstawione byly w programie BBC (stad tez pochodza bootlegi- paru ludzi to nagralo) a potem... do piwnic...Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko juz zostalo w zasadzie napisane.Wpsomne wiec jedynie o moich faworytach
1.Keep yourself alive-z 1szej(niezgodze sie z tym,ze niemal identyczna jak na plycie)
2.Ogre battle-z 3ciej wole ta wersje od studyjnej
3.Nevermore-z 4tej-dla mnie ten utwor(ek)zawsze bedzie majstersztykiem..
Wedlug mnie tego typu dzialalnosc jak nagranie sesji dla BBC "dorobila" sie zbyt duzej legendy jak na skale wydarzenia,ktorym byla.Jest niemal oczywsite,ze utwory grane w takich warunkach-inne otoczenia,inne podejscie niz podczas pracy nad albumem,inny moment w czasie,oczywsita i logiczna chec muzykow do drobnych eksperymetow itp.wszytko wplynelo na rozna(chco nie zawsze )wersje nagran.Na swoj sposob podobnie mozna sie tez wyrazac o poszczegolnych koncertach.Moim zdaniem prawdziwe ,niedokryte dla wiekszosci skarby pochodza nie z tych sesji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Cze 03, 2004 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alez oczywiscie, ze istnieja w archiwach duzo ciekawsze "skarby"- wiele tytulow juz znamy, jeszcze wiecej prawdopodobnie znanych nam nie jest... Ale moim zdaniem sesje BBC zasluzenie maja taki status- zwlaszcza ostatnia, z 1977 roku, gdzie zespol przedstawil naprawde ALTERNATYWNE wersje swoich nagran!!! Kazdy z tych utworow jest BARDZO inny od wersji studyjnej! Mnie bardziej frapuja te radiowe nagrania niz ktorakolwiek oficjalna plyta z lat 80tych... No i nie ma sily, ze wersja WHITE QUEEN nie zasluguje na legendarny status- Freddie gra na pianinie w drugiej zwrotce najpiekniejsza rzecz pod sloncem! Tego nie ma na plycie... Tak pieknie nie zagral nawet na zadnym koncercie...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Death_On_Two_Legs



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 139
Skąd: Krosno

PostWysłany: Pią Cze 04, 2004 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nie ma nic z lat 75-76 Sad Bardzo chciałbym usłyszeć inne wersje utworów z ANATO i ADATR.
Jeszcze jedno pytanie: zespół był zapraszany na takie nagrania przez BBC, czy sam starał się by tam zagrać?
Czy była taka możliwość, że zespół nie chciał zagrać kawałków z ANATO bo ich tworzenie w studio było zbyt skomplikowane i pracochłonne (niemożliwe w 2-3 podejściach) Question
_________________
Death On Two Legs - fan nr 13 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Cze 04, 2004 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poczatkuzespol byl zapraszany- pamietaj, ze dla mlodego zespolu byla to niesamowita okazja!!! Jaka reklama- ledwie zaczeli (powiedzmy:) ) i juz sa grani w BBC! Wlasnie dlatego tez te sesje maja legendarny status- w historii zespolu sa BARDZO WAZNYM punktem... Sytuacja byla inna w 1977- zespol jako wielka juz gwiazda nie potrzebowal takiego medium, jednak muzycy milo wspominajac wczesniejszych piec sesji sami poprosili BBC o takie nagranie / program... BBC skwapliwie skorzystalo; tym razem byla to ogromna reklama dla nich- maja gwiazde w programie...Smile

Tak w ogole- jeszcze odnosnie legendarnego statusu tych sesji... Uwazam ze maja go zasluzenie: oprocz regularnych wersji albumowych sa to NAJLEPSZEJ JAKOSCI nagrania jakie na razie znamy alternatywnych wersji- nagrania UKONCZONE, w odroznieniu do wielu moze i "skarbow", ktore istnieja jednak tylko i wylacznie w postaci nieukonzconych tasm demo... Zespol caly czas zaprzecza istnieniu wielu UKONCZONYCH piosenek, moze kilka gdzies atm jest, ale... Jakie inne skarby: Stealin'? Hijack my Heart? Nie za duze rarytasy...
Sa oczywiscie prawdziwe SKARBY, ale tych dlugo jeszcze nie uslyszymy i trzeba miec fortune, doslownie, zeby je zdobyc: nie przejdzie w tradingu; to owo bardziej szalone kolekcjonerstwo: niedawno ukazala sie tasma szpulowa z koncertem 1984, mam gdzies nawet set-liste, na aukcji; kolo z Holandii kupil ja za- bagatela- 5000 funtow!!! Z kolei probny winyl (acetate) zespolu Rogera- Reactions- gdzie na stronie B Taylor spiewa "I Feel Good" Jamesa Browne'a; nagranie pochodzi z malej sesji w 1967 roku, ktorej track liste tez gdzies posiadam... Ten acetate poszedl za "tylko" funtow 3000....
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 04, 2004 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wszytko co napisal Fenderek jest prawda,tyle tylko ,ze nie mozemy zapominac ze nagrania z tych sesji to byla na ogol bardziej lub mniej luzna improwizacja niz przemyslane dzialanie.Podobne efekty bylyby tez gdyby na warsztat BBC wziet materaily z poprzednich plyt.Dla mnie wieksza wartosc maja wszelkie 1 wersje utowrow,wersje demo i wszelkie odrzuty,kotre ,mimo czasem nawet skonczonego dziela,nie zmiescily sie na plytach.Musimy tez pamietac ,ze chlopaki czesto miedzy nagarniami czyli normalna praca improwizowali w studio i z tego sa tez rozne perelki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Cze 04, 2004 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Toba, tylko... my tych rzezcy nie uslyszymy jeszcze przez najblizszych kilka lat!!! To co jest dostepne w internecie to tylko malutka, malusienka czesc archiwow... Za to sesje BBC sa w miare latwo dostepne i... stad ich status! Kiedy juz w koncu BOX SETY sie ukaza, bedzie inaczej- jestem tego pewien!!! Sam nie moge sie doczekac np. pierwotnej wersji "Stone Cold Crazy", jeszcze sprzed pierwszej plyty... Albo "Innuendo" z wokalem Rogera... Albo setki innych rzeczy... Ale poki co- niewiele mamy dostepne, a to co mamy to w fatalnej jakosci mp3 (zazwyczaj- nie zawsze...) Taki "Silver Salmon" w doskonalej jakosci musi byc CUDEM... Wiec- poki co- mozemy sie cieszyc sesjami BBC w naprawde bardzo dobrej jakosci i to one sa rozszerzeniem katalogu Queen... a nie dema, o ktorych czasami mozemy tylko poczytac, a czasami to nawet nie wiemy czy w archiwach naprawde istnieja...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Cze 04, 2004 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę się zareklamować - cały materiał z De LaneLea Studios poza "Jesus" jest do ściągnięcia z www.realmofqueen.prv.pl : - )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Cze 05, 2004 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z sesji BBC poki co slyszalem tylko to co jest na At The Beeb/At The BBC. Ale zainteresowaly mnie na tyle utwory tam zamieszczone ze z niecierpliwoscia czekam na zamieszczenie sesji na serwerze. Poki co moim faworytem jest GREAT KING RAT oraz SON & DAUGHTER
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek