FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Homoseksualizm- jak sie do tego odnosicie...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Homoseksualizm jest:
choroba, ktora trzeba leczyc
5%
 5%  [ 9 ]
nienormalna (nienaturalna) postawa- brzydze sie tymi ludzmi!
6%
 6%  [ 10 ]
mi obojetny / nie mam nic przeciwko- kazdy kocha jak chce a milosci na swiecie mamy ciagle za malo
84%
 84%  [ 140 ]
nie mam zdania / nie znam tematu, srodowiska, itd.
4%
 4%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 166

Autor Wiadomość
Grzybek



Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 100

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakby wyglądał świat bez nich? Zapewne kiedyś by w końcu powiedział : "Szkoda że już nie ma żadnego..."
_________________
Brought to you by ...:::Grzybek:::...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
piekarz_mercury napisał:
Niedość że gej to jeszcze pedofil! Gwałcił dzieci i płacił za to ich rodzicą

twoja mama pomyliła chyba piosenkarzy Confused


niestety są tacy piosenkarze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
piekarz_mercury



Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 151
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
piekarz_mercury napisał:
Niedość że gej to jeszcze pedofil! Gwałcił dzieci i płacił za to ich rodzicą

twoja mama pomyliła chyba piosenkarzy Confused


tez mi sie tak cos wydaje ale ona stwierdzial ze zaraz po smierci Mercurego czesc tych wszsytkich brudów wywleczono na swiatło dzienne.ja nie pamietam bo mialam wtedy 5 lat wiec co ja moge pamietac. w kazdym razie jakos mi sie tak dziwnie zrobiło...
_________________
Don't stop me now I'm having such a good time!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piekarz_mercury napisał:
tez mi sie tak cos wydaje ale ona stwierdzial ze zaraz po smierci Mercurego czesc tych wszsytkich brudów wywleczono na swiatło dzienne.


Po smierci Freddie'go rzeczywiscie rozne rzeczy gloszono ale ani razu nie spotkalem sie z plotka zeby byl pedofilem.

O ile nic sie nie zmienilo to za pedofilie sadza teraz w kraju naszego nowego Wilekiego Brata zupelnie innego piosenkarza.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Wto Cze 01, 2004 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gwałcił dzieci i płacił za to ich rodzicą

I tak działa plotka. Szkoda cholera, że ludzie nie umieja pohamować się z powtarzaniem zasłyszanych nowinek. Wiem coś o tym - mieszkam na wsi i niektórzy (niektóre - starsze panie Wink) naprawdę wkur...ją ludzi. A jeszcze gorzej, jak sie powtarza prawdę...

Czytałem kiedyś w Newsweeku artykuł, w którym autor bardzo sensownie pokazał, że homoseksualizm - jak najbardziej, ale nie do przesady. Tzn, że niech każdy kocha sie z kim chce, ale dlaczego do cholery geje muszą się z tym tak obnosic! Nie chodzi mi o to, żeby siedzieli w domu, a na ulicy udawali że się nie znają, ale żeby nie starali sie ze swoją - bądź co bądź - odmiennością obnosic bardziej niż heteroseksualiści ze "swoją" miłoscią. Żeby nie ganiali po paradach i nie krzyczeli: "i co, podobam ci się?". Ja osobiscie nie mam nic do gejów - ale nikogo takiego jeszcze w życiu nie spotkałem.

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy. W ankiecie pojawia się słowo "brzydzic się" - wydaje mi się, że dla większości z nas widok dwóch całujących się facetów jest jednak dosyć przykry - i wydaje mi się, że jest to kwestia instynktu, tej zwierzęcej części człowieka. Nie można tego moim zdaniem z siebie wykorzenić, ale nie uważam tez, że jest to powód by rzucać w geja kamieniami. Dlatego wiele jeszcze czasu upłynie, zanim się

Poza tym - heteroseksualizm jest chyba jednak ta bardziej właściwą formą naszej seksualności. Chodzi mi o to, że biologicznie homoseksualizm jest sprzeczny z naturą - nie prowadzi do rozmnażania i na drodze ewolucji - wydaje mnie sie - powinien był zniknąć. Dlatego uważam, że "normalny" jest heteroseksualista, ale żaden gej/lesbijka nie jest w żaden sposób gorszy od każdego z nas. Prosze jednak zauważyć - nie jestem z próbami leczenia gejów, bo te konczą się dosyć mizernie. Nie traktuję tego jak chorobę.

Co do legalizacji związków - związki tak, ale nie jako małżeństwo - to byłaby parodia. Instytucja małżeństwa to zawsze był związek pana z panią i tak niech zostanie.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Cze 04, 2004 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jadąc samochodem i słuchając radia doszła moich uszu rozmowa Roberta Biedronia (czołowego działacza ruchu przeciw homofobii, notabene homoseksualisty) z członkiem Młodzieży Wszechpolskiej. Wypowiedzi Biedronia były inteligentne, spokojne, wyważone, natomiast facet z LPR - Jugend zachowywał się momentami, jak jakiś obłąkaniec. Pod koniec rozmowy prezenter radia stwierdził: uderzyło mnie, że panowie nie podali sobie ręki. Biedroń na to, że próbował, a LPRowiec stwierdził, że nie przyjął "bo nie wiedział gdzie wcześniej była ta ręka".

I to nie jest żart, ale smutna polska rzeczywistość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
piekarz_mercury



Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 151
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Cze 05, 2004 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedron to jest spoko gosc.... Fakt ze jest przykladem 100% geja. Ale naprawde ma u mnie respect . koles nie jest stary nawet chyba nie ma 30 i nie boi sie o tym mowic. Homoseksualizm jest tematem zamknietym dla pewnych ludzi. Kazdy ma prawo do milosci...niekotrzy ludzie sa zajebiscie ale to zajebiscie zacofani i nikt tego nie zmieni. mnie nie przeszkadza to ze ktos "KOCHA INACZEJ" tacy ludzie sa lepszymi kumplami czasem niz tacy "normalni". Przedewszsytkim są szczerzy!!!a własnie szczerosci brakuje w polskim ZACOFANYM społeczenstwie
_________________
Don't stop me now I'm having such a good time!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RED Special



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 71
Skąd: z Królestwa Rhye

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć o takich ludziach, bo naprawdę nic do nich nie mam...
Więcej!!!
Mogę nawet powiedzieć, że to bardzo wrażliwi ludzie (przykładem może być oczywiście Freddie, albo.... Safona)
Poza tym, co to za pomysł dzielić ludzi na homo- , hetero- i bi- ?
Już to pewnie na tym forum pisałam... Każdemu wolno kochać, to miłości słodkie prawo...
Pozdrawiam serdecznie męską część forum Wink Arrow Very Happy
_________________
And take a long ride on my motorobike
Untill I'm ready ( READY FREDDIE!!!)
Crazy little thing called love...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat bardzo ciekawy, a że skończyliście dyskusję przed moim przybyciem na forum, to nie miałam okazji się tu wypowiedzieć. Pozwoliłam więc sobie odkopać ten wątek... Smile

Chyba nie muszę pisać, co zaznaczyłabym w ankiecie, bo pewnie po moich postach już dawno się zorientowaliście, jaki jest mój stosunek do homoseksualizmu... Wink Nie będę się za bardzo rozpisywać, bo wszystko już chyba zostało powiedziane. Jednak z nudów przeglądam sobie w necie różne artykuły medyczne i ten na pewno warto przeczytać. Na uwagę zasługują te fragmenty:

Cytat:
Należy sobie uświadomić, że w najwcześniejszej fazie rozwoju prenatalnego płód ludzki jest właściwie żeński - niezależnie od tego jaka jest płeć genetyczna i jaka będzie płeć dorosłej osoby. W okolicy szóstego tygodnia życia rozpoczyna się proces maskulinizacji mózgów, które potem mają należeć do mężczyzn. Przyszłe kobiety nie przechodzą tego procesu. Wynika z tego wiele ważnych faktów. Otóż, męski mózg w pewnym momencie musi ulec tzw. "przezwojeniu", czyli pod wpływem męskich hormonów, jakie wówczas do niego dochodzą przekonstruować się z pierwotnie żeńskiej formy. Proces przezwojenia jest wyjątkowo skomplikowany i często dochodzi do różnego rodzaju odmienności w jego przebiegu. Aktualnie uznaje się, że właśnie ów proces przezwojenia wyjaśnia pewne szczególne różnice w psychicznym funkcjonowaniu mężczyzn - różnice, których genezy upatruje się w czynnikach mózgowych. Np. w całej populacji osób dyslektycznych 75% stanowią mężczyźni. Mężczyźni później niż kobiety opanowują funkcje językowe, w tym pisanie i czytanie, stanowczą większość osób leworęcznych stanowią mężczyźni, podobnie wśród wszystkich osób homoseksualnych większość to mężczyźni. Chodzi po prostu o to, że męski mózg kształtuje się w dużo bardziej skomplikowanych warunkach i stąd znacznie częściej występują u nich swoiste odmienności w wybranych sferach życia psychicznego i zachowaniu, co jest spowodowane tym, że proces przezwojenia może w pewnych etapach "pójść inną drogą".

Koncepcja Dornera mówi, że w trakcie przezwajania jakie następuje pod wpływem hormonów, rozwijają i specjalizują się trzy środki. Pierwszy to ośrodek płci (tożsamości płciowej, przyszłego poczucia bycia mężczyzną), drugi to ośrodek preferencji seksualnej i trzeci - ośrodek roli płciowej. Autor tej hipotezy twierdzi, że u gejów nie ulega maskulinizacji ośrodek drugi, podczas gdy inne idą zaplanowanym torem. To tłumaczy, dlaczego geje posiadają typowo męską tożsamość płciową, zachowują się jak mężczyźni, a jednocześnie ich preferencja seksualna nastawiona jest na mężczyzn. Sam Dorner twierdzi, że struktury, które funkcjonalnie łączy się z owymi ośrodkami mieszczą się w podwzgórzu. Niewykluczone więc, że dalsze badania i analizy skorelują w jakiś sposób opisane wcześniej różnice w niektórych strukturach podwzgórza z koncepcją trzech ośrodków Dornera.

*

Pozostaje jeszcze jedna kwestia - kto wie, czy nie najważniejsza. W istocie, może geneza homoseksualizmu nie jest tak istotna, jak się może wydawać. Najważniejsze jest to, że homoseksualizm i biseksualizm nie są chorobami. Nie znajdują się w rejestrach chorób i zaburzeń psychicznych, czyli w ICD-10, ani w DSM-IV (są to oficjalne rejestry chorób, które zawierają obowiązujące nazwy tych chorób oraz symptomy i objawy, jakie muszą koniecznie wystąpić, aby można było daną patologię rozpoznać - obowiązują w całym cywilizowanym świecie). Zostały z nich wykreślone w latach 90-tych. W ICD-10, obowiązującym w Europie jest nawet specjalna uwaga, która przypomina, że samej orientacji nie należy uważać za zaburzenie (ICD-10, 1997). Oznacza to w praktyce dwie rzeczy: po pierwsze - nie ma mowy o żadnym "leczeniu homoseksualizmu". Nie leczy się tego, co nie jest chorobą. Wszelkie tego rodzaju czynności (które niestety w Polsce mają jeszcze miejsce) są ewidentnie sprzeczne z zasadami i prawami jakie obowiązują psychologów i psychoterapeutów, są pewnego rodzaju "piractwem" psychologicznym. Po drugie - oczywiście osoby homoseksualne mogą trafić do psychologów i psychoterapeutów, jeśli tego chcą, a to dlatego, że istnieje jednostka o nazwie orientacja seksualna niezgodna z ego (ego-dystoniczna) [F66.1]. Nie sama orientacja jest tu problemem, ale fakt, iż z różnych przyczyn dana osoba nie godzi się ze swą orientacją i pragnie jej zmiany. Leczenie w takim przypadku nie polega oczywiście na zmianie owej orientacji, ale na zmianie stosunku danej osoby do swojej niej tak, aby potrafiła ją zaakceptować i zgodnie z nią zaspokajać swoje potrzeby. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby, które trafiają w ręce osób, które właśnie uprawiają proceder "leczenia z homoseksualizmu" mają tego rodzaju problem i fakt ów wykorzystuje się w niezgodny z prawidłami psychologii i psychoterapii sposób.


To również jest bardzo ciekawe:

Cytat:
Wracając jeszcze do przyczyn homoseksualizmu u mężczyzn; może się wydawać, że zmiany w procesie przezwojenia mózgu są czymś w rodzaju patologii. Warto jednak zrozumieć, że proces ten jest warunkiem koniecznym dla zaistnienia psychologicznych cech męskich. Ernst Kretschmer - wielki niemiecki psychiatra - sądził, że szaleństwa nie są zupełnie innymi jakościami życia psychicznego, ale tym, co tkwi w każdym zdrowym człowieku tylko jakby powiększonym przez lupę. Może homoseksualizm jest tylko jedną z właściwości wyłaniających się z procesu przezwojenia mózgu, tylko z jakichś powodów powiększoną pod lupą (tak jak dysleksja jest natężoną cechą specyficznego dla mężczyzn przetwarzania bodźców dźwiękowych i wzrokowych, który powoduje późniejsze nabycie dojrzałości mózgu do nauki czytania i pisania) oznacza to, że gdybyśmy chcieli z tych męskich mózgów usunąć homoseksualizm, moglibyśmy usunąć jakąś część męskości..


W związku z tym artykułem naszła mnie taka drobna refleksja (no dobra- dużo wcześniej, ale teraz mam okazję się wypowiedzieć). Kościół naucza, że każdy człowiek rodzi się dobry, na podobieństwo Boga itd., że wszystko, co stworzył Bóg jest doskonałe, wszystko ma swoją przyczynę. Na początku człowiek jest dobry- to w wyniku jego grzechów oddala się od Boga, schodzi na złą drogę. Więc dlaczego Kościół potępia homoseksualizm? Przecież naukowcy nie mają już żadnych wątpliwości, że jest on wrodzony i niezależny od człowieka, że nie można nagle stać się homoseksualistą w pewnym okresie życia, pod wpływem czynników społecznych itd. i że nie można się z niego wyleczyć (bo nie jest chorobą). Dalej- czemu w Biblii napisane jest, że "homoseksualiści nie wejdą do Królestwa Niebieskiego"...? Nawet jeśli homoseksualizm nie jest zgodny z naturą (choć powyższy artykuł sugeruje coś innego), to tak samo możemy przecież powiedzieć, że niezgodne z naturą jest urodzenie się z wadą serca itd. A czy ludzie, którzy rodzą się chorzy też skazani są na "ogień piekielny"...? No bo przecież większość "normalnych" ludzi rodzi sie zdrowymi, nie mają problemów z sercem... A osoby z zespolem downa- one też nie mają wyboru- po prostu rodzą się takie.

Aha jeszcze jedno- nawet gdyby Kościół zmienił swój stosunek do homoseksualistów- przestał ich potępiać i uważać za zboczeńców (wiem sytuacja niemożliwa...)- to zostaje jeszcze jeden problem... Któreś tam przykazanie mówi "Nie cudzołóż", a że raczej wątpię, żeby Kościół zgodził się na małżeństwa homoseksualne, chcąc kierować się nauką Kościoła nie mogliby oni w ogóle uprawiać seksu... (no chyba że wbrew swej naturze geje żeniliby się/lesbijki wychodziły za mąż za osoby przeciwnej płci). Sytuacja bez wyjścia...

No a teraz proszę osoby religijne o wyjaśnienie poruszonych przeze mnie kwestii. Osoby niereligijne też mogą się wypowiedzieć... Wink

Edit: W necie trafiłam też na
coś takiego... Od razu mi ciśnienie podskoczyło... Confused
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam problem z tolerancja wobec homoseksualizmu. Tzn. kompletnie mnie nie interesuje kto z kim sypia (i szczerze powiedziawszy wybitnie nie podoba mi sie idea, ze ktos mialby interesowac sie z kim ja sypiam). W ogole uwazam, ze artyste takiego jak Freddie nalezy oceniac za to jakim jest czy byl artysta, polityka za to jak prowadzi polityke i sprawy lozkowe maja sie do tego w ogole nijak i nie powinny nikogo obchodzic. Kazdy ma prawo do decydowania o wlasnym zyciu. Natomiast przeszkadza mi ostentacja. Heteroseksualisci nie urzadzaja parad milosci, nie obnosza sie ze swoja seksualnoscia (no, dobra, sa wyjatki, ale te tez mi sie niezbyt podobaja) . To dlaczego, niech mi ktos wyjasni, homo w pewnej swojej czesci musza o tym manifestowac na ulicy? Skoro zgadzamy sie sie ze seks to sprawa prywatna, czemu czynic z niej publiczna? Czy jestem nietolerancyjna, ze mnie to drazni?
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vessena napisał:
Natomiast przeszkadza mi ostentacja. Heteroseksualisci nie urzadzaja parad milosci, nie obnosza sie ze swoja seksualnoscia (no, dobra, sa wyjatki, ale te tez mi sie niezbyt podobaja) . To dlaczego, niech mi ktos wyjasni, homo w pewnej swojej czesci musza o tym manifestowac na ulicy? Skoro zgadzamy sie sie ze seks to sprawa prywatna, czemu czynic z niej publiczna? Czy jestem nietolerancyjna, ze mnie to drazni?

Nie- wcale nie znaczy. Wart jednak zastanowic sie- CZEMU to robia. Gdyby mnie przez cale zycie spoleczenstwo szykanowalo, mowilo mi ze to co robie jest chore i zle, kazalo mi sie ukrywac ze swoja innoscia- tez, w momencie pogodzenia sie z tym ze taki jestem i koniec- tez bym byl ostentacyjny ze swoja odmiennoscia. Wlasnie poto, zeby wkurzyc "wielebnych" i "nobliwych", ZChN czy inne LPRy, ludzi glupich i nietolerancyjnych. Na zlosc. Po prostu. I do tego swoja obecnosc zaznaczyc- jestescie tak przeciwko, ale my sie nie damy- JESTESMY. Tak to moim zdaniem wyglada. im bardziej pewne kregi krzycza i zabraniaja- tym bardziej kregi homoseksualne beda sie afiszowac. Bardzo prosty mechanizm moim zdaniem. fakt- rownoczesnie moze to razic ludzi obojetnie do problemu nastawionych i wrecz ustawiac ich troche anty... Nie mowie, ze ten mechanizm jest madry i logiczny... To tak jak dzieci, ktorym mowi sie ze maja wracac o tej i o tej, a jak sie dorwa na wycieczke szkolna, to pija na umor do ktorej tam godziny sil starczy... Smile Kontestacja i przekora- nie wolno mi? Chory? A macie- prosto w oczy...
Z parada milosci moze byc odrobine inaczej- nie bunt tylko proba zaistnienia- JESTESMY! Wlasnie tacy! I juz...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
nawet gdyby Kościół zmienił swój stosunek do homoseksualistów- przestał ich potępiać i uważać za zboczeńców (wiem sytuacja niemożliwa...)
Hmm... z tego co mi wiadomo, potępianie homoseksualizmu przez Kościół polega na tym, że "homoseksualiści wezwani są do życia w czystości". Z pewnością potępienie nie polega na tym, że każdy pan, komu podobają się panowie "pójdzie do piekła". Zresztą... prawda jest taka, że spory procent mężczyzn pewne homoseksualne doświadczenia ma (co poniekąd potwierdzałby i uzasadniał cytowany przez Ciebie artykuł).
Sweet Lady napisał:
Dalej- czemu w Biblii napisane jest, że "homoseksualiści nie wejdą do Królestwa Niebieskiego"...?
Nie wiesz może, w którym to jest miejscu? Chciałbym zobaczyć.

Wątpię, by oficjalne stanowiska Kościoła miało wiele wspólnego ze wskazanym przez Ciebie na końcu artykułem... czy też żeby Kościół gdziekolwiek jeszcze nazywał homoseksualizm chorobą. Zaznaczam, że mówię o oficjalnym stanowisku (inaczej - o tym jakie, jak sądzę, ono jest - nie o stanie faktycznym, bo nie czytuję przeciez tego, co Watykan wydaje), nie o tym co sobie pisze jakiś pan na bzdurnej stronie WWW .
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dudek napisał:
Nie wiesz może, w którym to jest miejscu? Chciałbym zobaczyć.


Oj Dudek, Dudek- przez ciebie musiałam pierwszy raz od Komunii zajrzeć do Biblii... Rolling Eyes Nie znalzałam tego fragmentu, ale jestem pewna, że jest, bo pamiętam, że czytała nam go kiedyś katechetka. Za to znalazłam coś takiego- Nowy Testament, Rz 1,18-2,8:

Cytat:
Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniały pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też ich mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zaplatę należną za zboczenie. (...) Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.


Co ty na to?

Mnie osobiście ogarnia pusty śmiech, jak czytam takie głupoty...

dudek napisał:
Hmm... z tego co mi wiadomo, potępianie homoseksualizmu przez Kościół polega na tym, że "homoseksualiści wezwani są do życia w czystości". Z pewnością potępienie nie polega na tym, że każdy pan, komu podobają się panowie "pójdzie do piekła".


To pewnie dlatego tyle się słyszy o homoseksualizmie wśród księży... Rolling Eyes Co oczywiście nie znaczy, że homoseksualiści decydujący się oficjalnie na celibat, rzeczywiście dochowują czystości...

Edit: Znalazłam ten fragment, o który pytałeś Janku (1 Kor 6,1-20)

Cytat:
Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.


LOL co za doborowe towarzystwo... Laughing W takim razie Freddie musi mieć tam wesoło w piekle... Wink Laughing

A zauważyliście, że jest tylko 'mężczyźni współżyjący ze sobą" a nie ma 'kobiety współżyjące ze sobą"... Laughing
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
To pewnie dlatego tyle się słyszy o homoseksualizmie wśród księży... Rolling Eyes Co oczywiście nie znaczy, że homoseksualiści decydujący się oficjalnie na celibat, rzeczywiście dochowują czystości...
Wydaje mi się, że wspomniany przeze mnie pogląd Kościoła (wytłumaczę się - to zdanie usłyszałem na religii; mam nadzieję, że ksiądz wiedział wtedy, o czym mówi) jest próbą złagodzenia dysonansu między współczesnymi poglądami - tolerancji dla gejów - a powtarzanym od wieków zdaniem Kościoła.
Natomiast jeśli się nad tym zastanowić, jest to bardzo krzywdzące - trudno odmawiać człowiekowi prawa do miłości (również cielesnej) takiej, jaką potrzebuje.
A księża... robią jeszcze sporo innych rzeczy, które ze zdaniem Kościoła niewiele mają wspólnego.
Cytat:
Mnie osobiście ogarnia pusty śmiech, jak czytam takie głupoty...
To akurat jedynie kwestia podejścia do Boga i Biblii. Jeżeli uznać, że Biblia jest tekstem pisanym pod natchnieniem, to ma to sens i jest jakimśtam religijnym nakazem... jak wszystkie mniej lub bardziej racjonalnym.
Cytat:
Znalazłam ten fragment, o który pytałeś Janku (1 Kor 6,1-20)
Cytat:
Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
Bardzo dziękuję, Agnieszko Wink
Zdaje się, że mi również świętość nie grozi (nawet chyba pod kilka punktów podejdę Smile)
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dudek napisał:
Zdaje się, że mi również świętość nie grozi (nawet chyba pod kilka punktów podejdę Smile)


Nie tylko Tobie Wink

Za to pomysl jak przyjemnie bedzie za to na tym lez padole. Smile
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to i mnie Krolestwo Boze ominie... Razz
Swoja droga- jesli TAK to ma wygladac, to sie dobrowolnie wypisuje... A potem mowi sie, ze jest to religia milosci i tolerancji... Boze, co za ciemnogrod...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaznaczyłem pozycję ,którą poza mną zaznaczyła tylko jedna osoba.Nie piszę nic ,więcej ,bo nie chcę narazić się na prześladowania "oświeconej" większości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spike Edney jr napisał:
Ja zaznaczyłem pozycję ,którą poza mną zaznaczyła tylko jedna osoba.Nie piszę nic ,więcej ,bo nie chcę narazić się na prześladowania "oświeconej" większości.
Czyli dla ciebie to choroba którą trzeba leczyć, tak? Rolling Eyes

Polsko Ojczyzno Ty Moja... kiedy ty zmądrzejesz....
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co widzę to są dwie takie pozycje ,gdzie odpowidziały dwie osoby Confused
PS.Trochę mnie zdziwiła obecność Beethovena ,bo z tego co wiem miał on dużo dzieci.Oj ciężkie to życie.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spike Edney jr napisał:
"oświeconej" większości.


Tak to mnie jeszcze nie nazywano. Very Happy
Zwlaszcza ten cudzyslow mi sie podoba Very Happy
Ale czlowiek uczy sie cale zycie. Wink Very Happy Arrow
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to,że wszyscy tak dużo wiedzą o gejach i problemie homoseksualizmu ,że ja nie śmiem głosu zabierać .Mało wiem na ten temat ,gejów osobiście nie znam i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoje zdanie częściowo już wyraziłem w temacie "Wydzielone z List otwarty Briana". Według mnie, jak ktoś jest dorosły, to ma prawo mieć takie życie seksualne, jakie chce. No chyba że mówimy o ewidentnym zboczeniu, typu zoofilia, pedofilia. Natomiast legalizowanie małżeństw homosiów (tak pisze Janusz Korwin-Mikke, a mi się to określenie podoba Smile ) uważam za komedię, a raczej tragedię. Wyobrażacie sobie taką dramatyczną sytuację: synek oświadcza swoim dwóm tatusiom "tato, tato, jestem hetero" Wink

Sweet Lady napisał:
z nudów przeglądam sobie w necie różne artykuły medyczne

No, ciekawe hobby, nie ma co Very Happy
Chociaż gdybym miał stałe łącze, to pewnie też bym tak robił Very Happy

Sweet Lady napisał:
Przecież naukowcy nie mają już żadnych wątpliwości, że jest on [homoseksualizm] wrodzony i niezależny od człowieka, że nie można nagle stać się homoseksualistą w pewnym okresie życia, pod wpływem czynników społecznych itd.

Nie uważam, że homoseksualizm jest cechą WYŁĄCZNIE wrodzoną. Oczywiście, geny mają tutaj bardzo dużą rolę, ale według mnie, środowisko życia też ma wpływ. Jestem przekonany, że jeśli ktoś na przykład wychowa się w rodzinie homosiów, to ma większe szanse na również zostanie homosiem (to a propos mojego żartu "jestem hetero").

Cytat:
Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

Z tego wynika jasno, że homoseksualizm jest grzechem, ale nie oznacza to, że np. Freddie na 100% jest w piekle (chociaż mówił, że to bardzo interesujące miejsce Wink )! Przecież jak ktoś jest pijakiem, albo jest chciwy, to nie od razu oznacza, że jest potępiony.


A tak właściwie piszę, bo chciałem zadać takie pytanie. Zauważyliście, że jest taki stereotyp, że homosie lubią muzykę klasyczną, operę? Na przykład tak to jest pokazane w filmie "Filadelfia", albo "Święci z Bostonu". No i Freddie też jest na to przykładem. Albo Bogusław Kaczyński - niektórzy mówią, że jest homosiem. No więc, waszym zdaniem, to tylko stereotyp, czy faktycznie coś w tym jest? Może homosie są wrażliwsi, czy coś?
_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wundżun napisał:

A tak właściwie piszę, bo chciałem zadać takie pytanie. Zauważyliście, że jest taki stereotyp, że homosie lubią muzykę klasyczną, operę? Na przykład tak to jest pokazane w filmie "Filadelfia", albo "Święci z Bostonu". No i Freddie też jest na to przykładem. Albo Bogusław Kaczyński - niektórzy mówią, że jest homosiem. No więc, waszym zdaniem, to tylko stereotyp, czy faktycznie coś w tym jest? Może homosie są wrażliwsi, czy coś?
Kurczę ja też nad się zastanawiałem że więcej osób homoseksualnych lubi Operę lub klasykę, i tak samo podejrzewałem Bogusława Kaczyńskiego że jest gejem. No Nawet tancerze w balecie w większości to geje....
Napewno są bardziej wrażliwsi na sztukę może mają bardziej wyostrzone zmysły?
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spike Edney jr napisał:
Z tego co widzę to są dwie takie pozycje ,gdzie odpowidziały dwie osoby Confused
PS.Trochę mnie zdziwiła obecność Beethovena ,bo z tego co wiem miał on dużo dzieci.Oj ciężkie to życie.....
No to musiałem przeoczyć tą drugą możliwość, za pomówienie najmocniej przepraszam Wink
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic się nie stało Wink Każdemu może się zdarzyć Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Sob Sty 29, 2005 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spike Edney jr napisał:
Nie piszę nic ,więcej ,bo nie chcę narazić się na prześladowania "oświeconej" większości.


Czyżbym wyczuwała ironię...?

dudek napisał:
Natomiast jeśli się nad tym zastanowić, jest to bardzo krzywdzące - trudno odmawiać człowiekowi prawa do miłości (również cielesnej) takiej, jaką potrzebuje.


Dokładnie.

Fenderek napisał:
A potem mowi sie, ze jest to religia milosci i tolerancji...


Niestety- chyba nie ma takiej religii...

Wundżun napisał:
"]Nie uważam, że homoseksualizm jest cechą WYŁĄCZNIE wrodzoną. Oczywiście, geny mają tutaj bardzo dużą rolę, ale według mnie, środowisko życia też ma wpływ. Jestem przekonany, że jeśli ktoś na przykład wychowa się w rodzinie homosiów, to ma większe szanse na również zostanie homosiem (to a propos mojego żartu "jestem hetero").


Wydaje mi się, że jeśli ktoś się urodzi ze skłonnościami homoseksualnymi, to pod wpływem środowiska mogą się one uzewnętrznić, dać o sobie znać. No nie wiem, jak to napisać. Wiecie o co mi chodzi... Myślę, że jak ktoś się urodzi hetero, to pod wpływem środowiska nie zmieni swojej orientacji- no może są takie przypadki, ale wydaje mi się, że niezbyt częste. Wyobraź sobie Wundżun (albo ktokolwiek), że masz mnóstwo przyjaciół gejów itd., obracasz się w takim środowisku. I co?- pod ich wpływem zaczniesz zakochiwać się w facetach, taki seks będzie sprawiał ci przyjemność? Wątpię, bo to przecież kwestia biologii...

A ten przykład dziecka wychowywanego przez dwóch homoseksualistów... No nie wiem... Jeśli założymy, że to będzie dla niego jedyny wzorzec zachowania, to być może też zostanie gejem. Ale przecież taki chłopiec będzie wychodził z domu, oglądał telewizję, czytał książki, czasopisma itd., będzie miał koleżanki i wydaje mi się, że szybko się zorientuje, że istnieje inny, bardziej pożądany typ związku- między kobietą i mężczyzną.
No ale to są tylko moje przypuszczenia, tutaj musiałby się raczej wypowiedzieć ktoś, kogo wychowywało dwóch gejów/dwie lesbijki...

Tylko proszę jako kontrargument nie podawać mi przykładu dziecka wychowującego się w rodzinie, gdzie ojciec pije i bije matkę i chłopak jak dorośnie idzie w jego ślady, bo taki obraz ojca zapamiętał i podświadomie przyjął za prawidłowy. Są to wg mnie dwie różne sprawy, których nie należy porównywać...


Marcin napisał:
No Nawet tancerze w balecie w większości to geje....


Albo jak się popatrzy na niektórych projektantów mody... No cóż- Fenderek w temacie "bi, homo czy hetero" napisał, iż to stereotyp, że homoseksualiści są zniewieściali, ale wydaje mi się, że jest to nie do końca prawda. Zgadzam się, że w większości przypadków nie da się odróżnić geja od hetero. Ale czasem jest to aż oczywiste... Chociaż można sie pomylić- mamy takie czasy, że mnóstwo heteroseksualnych facetów jest 'zniewieściałych', bardziej interesują się modą, zakupami itd., chodzą do solarium, kosmetyczki- a przecież dawniej takie zachowania kojarzono z homoseksualistami... A jeśli chodzi o psychikę- czy geje są bardziej wrażliwi...? Wrażliwość jest utażsamiana z kobietami, a że homoseksualiści mają ponoć więcej cech żeńskich niż mężczyźni heteroseksualni, to być może rzeczywiście są oni bardziej uczuciowi, a co za tym idzie- często wykonują zawody związane ze sztuką.

Marcin napisał:
tak samo podejrzewałem Bogusława Kaczyńskiego że jest gejem.


Ja też. Wink A np. taki Jacek Wójcicki...?



Wundżun napisał:
Z tego wynika jasno, że homoseksualizm jest grzechem, ale nie oznacza to, że np. Freddie na 100% jest w piekle (chociaż mówił, że to bardzo interesujące miejsce Wink )! Przecież jak ktoś jest pijakiem, albo jest chciwy, to nie od razu oznacza, że jest potępiony.


A co oznacza, bo w takim razie nie wiem...? Jeśli ktoś się zmieni, naprawi wyrządzone zło, będzie żałował za grzechy itd. - to wtedy rzeczywiście wg religii katolickiej będzie zbawiony. Człowiek może być całe życie 'zły', ale jak na łożu śmierci szczerze wyspowiada się, wyrazi prawdziwą skruchę, to pójdzie do nieba- tak przynajmniej tłumaczyła nam katechetka...
Ale jeśli chodzi o Freddiego- Peter Freestone albo Jim Hutton nie pamiętam który z nich- powiedział, że w ostatnich dniach życia Freddie żałował tylko tego, że ma jeszcze w sobie tyle muzyki- tylko tego... Czyli 'nie nawrócił się'.

Aha na wszelki wypadek gdyby to czytały osoby trochę mniej ...ekhm...sprytne, to chciałam podkreślić, że piszę o stanowisku kościoła, a nie o swoich poglądach- nie uważam, że Freddie smaży się w piekle! Laughing

Wundżun napisał:
No, ciekawe hobby, nie ma co Very Happy
Chociaż gdybym miał stałe łącze, to pewnie też bym tak robił Very Happy


Wtedy z nudów przeglądałam artykuły o tematyce medycznej (to nie znaczy, że robię tak zawsze i że jest to moje hobby Wink ), dokładnie o AIDS- a że jak się wpisze w wyszukiwarce AIDS to pokazują ci się też strony o homoseksualizmie Rolling Eyes , to sobie trochę poczytałam... Smile
_________________
"Look beyond your own horizons ..."


Ostatnio zmieniony przez Sweet Lady dnia Sob Sty 29, 2005 3:00 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Sty 29, 2005 1:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj moja mama dostała dość ciekawy list od jakiegoś proboszcza, czy księdza (i tak jeden grzyb...). Akurat się nudzę, to go przepiszę:

Po przeczytaniu tego listu, proszę niezwłocznie przystąpić do działania!

Brońmy
małżeństwa i rodziny


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowna Pani,
W czasie, gdy Pani przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia, popełniono właśnie obrzydliwy grzech!
- W świętym okresie Adwentu Senat RP, zdominowany przez lewicę, przyjął ustawę o "rejestrowanych związków homoseksualnych", mającą na celu prawne zrównanie związków homoseksualnych z instytucją małżeństwa.
- I tak oto bez konsultacji z Panią, raniąc Pani uczucia religijne i szargając wartości wyznawane przez ogromną większość naszego narodu, senat zaaprobował tzw. "małżeństwo" homoseksualne.
- To potężny cios mający na celu zhańbienie katolickiej Polski, zniszczenie chrześcijańskiej moralności i obalenie świętej instytucji rodziny. To obraza Boga i Matki Najświętszej!
- W tym miejscu chciałbym przypomnieć przestrogę Matki Bożej Fatimskiej, która zapowiadała straszliwe kary dla grzeszących narodów?

A zatem, Pani oraz ja musimy podjąć natychmiastowe działania, aby przedziwdziałać zaaprobowaniu przez Sejm takiej obrydzliwości.
Pozostało nam niewiele czasu. Widzi Pani zapewne wysiłki lobby homoseksualistów zmiarzające do tego, aby ta ustawa została przyjęta bez rozgłosu, po cichu, bez dyskusji i rekacji środowisk katolickich.

Dlatego spodziewam się natychmiastowej rekacji z Pani strony.
Chcę, aby marszałka Sejmu dotarły setki tysięcy protestów - a jeśli to możliwe, nawet ponad milion! - które będą świadectwem Pani sprzeciwu. Sprzeciwu przytłaczającej większości narodu polskiego wobec tego obrzydlistwa.
- Rząd Marka Belki musi ugiąć się pod ciężarem naszych protestów!
Albowiem, jak Pani dobrze wie, na ogromnej większości naszych polityków większe wrażenie robią liczby (co oznacza głosy w wyborach...) niż wartości moralne.

Dlatego też, by osiągnąć spodziewane rezultaty, nasza Kampania MUSI zebrać przynajmniej MILION protestów.
Im większa będzie ta liczba, tym większa presja. Musimy zrobić wszystko, aby to głosowanie nie przesło niezauważone, bez niezbędnej debaty publicznej, a zwłaszcza bez głosów KATOLIKÓW.

Dlatego wysyłam Pani 3 kartki z protestem: proszę, aby jedną z nich Pani podpisała i niezwłocznie wysłała do marszałka Sejmu. Pozostałe dwie może Pani podarować innym osobom, które zechcą wziąć udział w tym proteście.

Proszę zwrócić uwagę na najważniejsze punkty ustawy przyjętej przez Senat RP:
1) "Rejestrowany związek partnerski" to związek dwóch osób tej samej płci, zawarty przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego;
2) Prawa i obowiązki - które przysługują jedynie normalnym małżonkom, czyli mężczyźnie i kobiecie - planuje się rozszerzyć na tak zwane związki partnerskie.

Oznacza to prawo używania jednego nazwiska (!), obowiązek zaspokojania potrzeb rodziny (!), powstanie wspólnoty majątkowej, prawo dziediczenia (!), obowiązek sprawowanie opieki nad dziećmi "partnera" (!!!) i świadczeń alimentacyjnych.

Do czego tak naprawdę zmierzają promotorzy tej ustawy?

Ci, którzy wspierają tę homoseksualną i antychrześcijańską ofensywe chcą, aby zboczenia oraz aberracje seksualne zostały uznane za normę, a prawdziwe małżeństwo stało się śmieszne, przestarzałe i... zbędne.
- Przykład krajów skandynawskich dowodzi, że już po oficjalnym uznaniu "małżeństwa" homoseksualne nie są zawierane. Oznacza to, że oni chcą tylko zniszczyć porządek i "obalić bastion", bowiem większość homoseksualistów woli nadał żyć tak jak dawniej.
- W Norwegii, dwa lata po zlegalizowaniu związków homoseksualnych, mniej niż trzysta "par" tej samej płci zarejestrowało swój związek.
- Rzeczywiście, to co charakteryzuje związki homoseksualistów - oprócz odrażających praktyk przeciwko naturze - to wielka niestałość.
- A więc, lobby homoseksualne nie składa się z osób pragnących zarejestrować oficjalnie swój związej, ale z tych, które chcą otwarcie Polski bez moralności, bez zasad, bez Boga.

Czy nie obawia się Pani o przyszłość naszego kraju w razie przyjęcia przez Sejm tej ustawy?
Sodoma została zniszczona właśnie z powodu grzechu homoseksualizmu. W Fatimie Matka Najświętsza mówiła o wielkich karach, a nawet o unicestwieniu całych narodów w wyniku popełnioncych przez nich grzechów.
- Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział niedawno te słowa:
"Prawne dopuszczenie praktyk homoseksualnych jest moralnie nie do przyjęcia".

Oznacza to, że my katolicy, nie mamy prawa uchylać się od działania w takiej chwili!

Dlatego liczę na Pani udział, Pani modlitwy w intencji powodzenia naszej akcji, a także na Pani niezbędny datek, który zwielokrotni skutki tego protestu, doprowadzając do ostatecznego zwycięstwa.

Jeśli wspomoże Pani naszą kampanie datekiem w wysokości 20zł będę mógł wydrukować 40 kartek z protestami skierowanymi do marszałka Sejmu.
Liczę jednak na to, że Pani ewentualny datek w wysokości 30zł pozwoli na druk 60 protestów. Jeśli zdecydowałaby się Pani na wsparcie naszej akcji datkiem w wysokości 50zł, to osiągnąłbym liczbę 100 kartek z protestem!
- Całkowity koszt uzyskania takiej liczby protestów, aby mogły odnieść rzeczywisty skutek, to nieco ponad 500 tysięcy zł.
- Zapewne zdaje Pani sobie również sprawę z tego, że to zaledwie początek tej zaciętej walki, bowiem lobby homoseksualistów jest dobrze zorganizowany, a jak Pani doskonale wie, wrogowie Boga i Kościoła działają ez wytchnienia na rzecz promocji zła.
- My, katolicy i wierni czciciele Maryi, musimy pokazać większą siłę i lepsza organizację, by przeciwdziałać zaaprobowaniu gorszących "małżeństw" homoseksualnych.

Jeśli Pani i ja nie zmobilizujemy się teraz...
... małżeństwo stanie się czymś przestarzałym i będziemy musieli żyć na co dzień obok par homoseksualistów zrównanych w prawach z normalnymi rodzinami...
... jutro nasze dziecki i wnuki będą musiały uczyć się z dziećmi zaadoptowanymi przez "pary" homoseksualny lub bawić się z małymi kolegami, którzy nie mają ojcia i matki, lecz dwóje ojców lub dwie matki...
... degradacja obyczajów będzie się posuwać coraz dalej,a Pani z powodu wyrażania własnej opinii lub nietolerowania na ulicach widoku "par" homoseksualnych zostanie oskarżona o "homofobię" i być może w przyszłości stanie Pani przed sądem...
... Polska zaś przestanie być Królestwem Maryi, ściągając na siebie kary zapowiedziane w Fatimie oraz przekleństwo Sodomy i Gomory.

Jeśli nie chce Pani, aby tak wyglądało społeczeństwo w przyszłości, to właśnie TERAZ musimy temu przeciwdziałać.
A ja liczę na Panią, wierną czcicielkę Najświętszej Maryi Panny.

Muszę jednakże poprosić Panią jeszcze o inną pomoc, oprócz tak niezbędnego wsparcia finansowego:
- proszę pomóc w rozprowadzeniu większej ilości kartek z protestami wśród swoich znajomych i przyjaciół.

Ich udział w tym przedsięwzięcu nie tylko będzie istotny, jeśli chodzi o zwiekszenie liczby protestów, lecz da im szansę uczynienia czegoś w obronie Prawa Bożego, a w związku z tym będzie to dla nich okazja otrzymania wielu tak potrzebnych łask dla swoich rodzin.

Proszę Najświętszą Dziewicę i Jej Syna, aby wynagrodzili Pani trud i udział w tej walce. I z góry dziękuję za wsparcie naszej Kampanii tak niezbędnym datkiem.

Proszę zawsze pamiętać, że sodomici i zwolennicy Polski pozbawieonej moralności liczą na Pani beczynność i beczynność wszystkich katolików. Bardzo proszę, aby Panie zareagowała jeszcze dzisiaj!
Będę Panią na bieżąco informował o każdym kroku podjętym w ramach tej Kampanii, licząc zawsze na Pani, jakże potrzebne, modlitwy.

W Jezusie i Maryi

Sławomir Olejniczak
Prezes instytutu

P.S. Musimy działać szybko, zanim posłowie przyjmą tę haniebną ustawię. Przyszłość Polski, naszych rodzin, naszych dziei i wnuków należy od postawy, jaką przyjmiemy TERAZ. Nie możemy pozwolić na przyjęcie ustawy legalizującej tzw. "małżeństwo" homoseksualne. Proszę, aby wysłała Pani jak najszybciej swój protest do marszałka Sejmu. PRoszę również, aby wsparła Pani także naszą Kampanię datkiem w wysokości 20zł lub 30zł, a nawet 50zł. To pozwoli nam na skutecznie działanie. Bóg zapłać! Szczęść Boże!
---------------------------------------------------------------------------------
I co Wy na to? Dla mnie to jest BŁAZENADA... Nie, nie, nie - przepraszam... ŻENADA!!!!! Skąd oni wiedzą, że jestem katolkiem? W ogóle - jaki ten list 'nakazujący'... Confused Jakim prawem wysłali do mnie taki list? Ehhhh, wk****ło mnie to!!!...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Sob Sty 29, 2005 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli wspomoże Pani naszą kampanie datekiem w wysokości 20zł będę mógł wydrukować 40 kartek z protestami skierowanymi do marszałka Sejmu.
Liczę jednak na to, że Pani ewentualny datek w wysokości 30zł pozwoli na druk 60 protestów. Jeśli zdecydowałaby się Pani na wsparcie naszej akcji datkiem w wysokości 50zł, to osiągnąłbym liczbę 100 kartek z protestem!


LOL A jak Pani da 60 zł, to wydrukujemy 120 kartek i dołączymy mikser gratis Laughing
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sob Sty 29, 2005 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fenderek napisał:
A potem mowi sie, ze jest to religia milosci i tolerancji...


Niestety- chyba nie ma takiej religii..

Kościół katolicki nie głosi tolerancji ,bo tolerancja to przyzwolenie na zło ,czyli między innymi praktyki homoseksualne .Kościół głosi szacunek do każdej istoty ,także osób homoseksualnych ,bo nie potępia gejów jako ludzi ,tylko wtedy kiedy ,np.żyją w związkach gejowskich lub współżyją ze sobą .Tyle teorii kościelnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Sob Sty 29, 2005 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) Boze, bron nas (przed takim podejsciem jak ma ksiadz piszacy takie listy) !
2) dopisuje sie do listy piekielnikow - cos mi sie widzi ze bedziemy sie tam na dole dobrze bawic razem z Freddim Smile
3) mysle ze nie jest prawda, ze chrzescijanstwo w calosci jest nietolerancyjne - wiele fragmentow Nowego Testamentu mowi o tolerancji ("nie ma Greka ani Zyda") , przebaczaniu (77 razy na dzien), milosci bliznich swych i nadstawianiu drugiego policzka. Natomiast wielu ksiedzy i wiernych jest nietolerancych badz skrajnie nietolerancyjnych.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
Strona 2 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek