FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
BUDAPESZT DVD
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frederick



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 136

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2004 9:35 pm    Temat postu: BUDAPESZT DVD Odpowiedz z cytatem

Mówiliście o DVD z koncertu w Budapeszcie. Jest on dostępny na allegro. To nie jest pełna wersja, ale jednak DVD. Piszcie co sądzicie.

PS Już widzieliśmy komentarze w stylu "znów Magic Tour" więc proszę tylko o komentarze w stosunku do SAMEGO DVD... Trochę bez sensu to skleciłem...

Pozdrawiam
_________________
Breathe, breathe in the air...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest oficjalne wydawnictwo- budapesztanski koncert nie zostal wydany w formacie DVD... Sam koncert jest naprawde genialny, moim skromnym zdaniem z 10 razy lepszy od Wembley- swiatla, zwlaszcza glos Freddiego jest w wysmienitej formie (Tear It Up czy Under Pressure to najlepsze wersje tych piosenek kiedykolwiek zagrane!), Brian gra przegenialne improwizowane zagrywki- dla mnie jeden z 5 najlepszych koncertow Queen w ogole!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek ma rację, ten jak i wiele innych koncertów video nie został wydany oficjalnie, wszędzie krążą rzekome DVD, sam widziałem jedną taką....niby oficjalne DVD z Tokyo 1982 a skserowana okładna z przegrywany DVD-R, na eBay jest pełno tego jak ktoś chce już od ok. $10
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy ktokolwiek anzywa je "oficjalnymi DVD". To DVD i tyle, często przegrywane z VHS, troszeczkę remasterowane, z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 (nie DTS).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nazywa, nazywa...Poczytaj sobie sobie dokładnie opisy tych aukcji.
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 (nie DTS).
to razczej na pewno nie... Skoro nie "oficjalne" to mowimy po prostu o piracie, tyle
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amen.
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem - wersje DVD Greatest Flix I & II nie były sygnowane przez Queen, a mimo to ścieżki dźwiękowe były w DD 5.1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2004 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
No nie wiem - wersje DVD Greatest Flix I & II nie były sygnowane przez Queen, a mimo to ścieżki dźwiękowe były w DD 5.1
A przez kogo...? Jezeli plyta jest wydana oficjalnie przez firme fonograficzna (np. EMI) ktora ,ma z danym artysta kontrakt i PRAWA AUTORSKIE do wydania czegos takiego, wtedy jest to wydawnictwo OFICJALNE. W kazdym innym przypadku, kiedy cos wydawane jest przez kogos takich praw nie posiadajacego, mamy do czynienia z piractwem... GVH I & II zostaly wydane przez Queen Productions, sa wiec sygnowane przez Queen... Budapeszt na VHS tez jest, mimo iz wydane przez kogos innego (Queen sprzedalo prawa do tego wydawnictwa, w zwiazku z tym ta firma mogla to spokojnie wydac- TO jest oficjalne wydfawnictwo...) Nie ukazala sie jednak jeszcze wersja DVD tego widowiska, tak samo jak nie ma oficjalnego DVD "Live In Rio" czy "Rare Live" (i oby to drugie w takiej formie nie bylo... Confused )
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sob Maj 01, 2004 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem na myśli, że nad Fliksami nie pracowali członkowie Queen - po prostu komuś się zachciało wrzucić klipy Queen na VHS/DVD i po sprawie. Inaczej po co Queen tworzyliby GVH1? Przecież teledyski dobrali TE SAME! Dodatkowe materiały to fotogaleria i obszerna dokumentacja do BoRhap zresztą moim zdaniem najsłabsa i najnudniejsza z całej zawartości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Maj 01, 2004 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien czy nad GVH I czy II nie pracowali czlonkowie Queen. Jak dobrze pamietam z ktoregos info na Queen Online bylo tam o tym jak Brian przygotowywal Bohemian Rhapsody.

Chyba ze mi sie cos pomylilo i bylo to o przygotowaniu Bohemian do DVD-Audio "ANATO"
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sob Maj 01, 2004 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

USMC - Greatest Flix, a Greatest Video Hits to DWIE ZUPEŁNIE RÓŻNE RZECZY. Greatest Flix to zestaw teledysków (wszystkich tych co na GVH1) dostępnych na VHS i DVD (na DVD w trybie DD 5.1). Natomiast GVH1 masz TE SAME TELEDYSKI CO NA GF1 plus fotogalerię i bonus`y o Bohemian Rhapsody. Przy Fliksach nie pracował nikt z Queen, przy GVH1 już TAK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Maj 01, 2004 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
Greatest Flix, a Greatest Video Hits to DWIE ZUPEŁNIE RÓŻNE RZECZY. Greatest Flix to zestaw teledysków


A GVH 1 to nie zestaw teledysków Question Wink

Poza tym jak dobrze pamietam to nie bylo oficjalnie wydanego Greatest Flix na DVD. Sytuacja byla podoba jak z DVD Live In Budapest - niby jest ale nie wiadomo skad. A wlasciwie wiadomo - wiekszosc byla wydana na rynek ameryki południowej. A czy tam byly oficjalnie czy nie to nie mam pojecia. To tak jak z DVD Live At Wembley - pare miesiecy przed pemiera 2 płytowej edycji na Allegro mozna bylo kupic DVD z napisami na okładce w języku hiszpańskim i zestawem utworów jak na VHS.

Zeby nie bylo nie porozumien co uwazam z oficjalne wydania DVD (Queen i powiązane). Dla mnie sa to:

The Freddie Mercury Tribute
Greatest Video Hits 1
Live At Wembley
Greatest Video Hits 2

Freddie Mercury Video Collection

Made In Heaven - The Films
The Queen Symphony


Mam watpliwosci co do We Will Rock You - ale tu zdaje sie sytuacja jest ciut inna. Chyba Fenderek pisal ze prawa do tego koncertu ma kto inny wiec wydanie DVD mozna chyba uznac za oficjalne.

Nie wiem rowniez jak sie ma sytuacja z DVD We Are The Champions - Final Live In Japan.

Byc moze ze cos pominalem w mojej wyliczance. Ale jak dobrze pamietam w polskich sklepach muzycznych - zarowno internetowych jak i w tych "off-line" tylko te wydawnictwa byly dostepne.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Nie Maj 02, 2004 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

USMC błagam nie łap mnie tak za słowa : - ) GF1 to "li - tylko" zestaw klipów, a GVH2 to klipy + bonus w postaci fotogalerii i materiałów poświęconych BoRhap. A co do tego, czy GF wydano oficjalnie na DVD to wydaje mi się, że tak, bo zawiera ścieżkę dźwiękową w DD 5.1 a VHS w Stereo, więc ktoś musiał jakoś to przerobić, a tego nie robią piraci na bazarze, tylko profesjonaliści.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Maj 02, 2004 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Aby problem rozwiązac zapraszam na strone http://www.queenvision.com/en/dvds.html gdzie jest spis wszelikego dobra na dvd, vhs i vcd. Różnice w okłdakach i takie tam sprawy, bardzo ciekawe info. Ja spr tu Budapeszt i jest prodkucji Russian czyli pirat stadionowy jak to w Wawie mówi się Smile
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Pon Maj 03, 2004 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
USMC błagam nie łap mnie tak za słowa : - )


Ja tylko tak zeby sie podroczyc Very Happy

daga napisał:

Aby problem rozwiązac zapraszam na strone http://www.queenvision.com/en/dvds.html gdzie jest spis wszelikego dobra na dvd, vhs i vcd. Różnice w okłdakach i takie tam sprawy,


Fajna stronka, chyba jeszcze na niej nie byłem.

Ale to wlasnie m sie podoba - zestaw DVD o tym samym tytule i porówanie.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Maj 04, 2004 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
A co do tego, czy GF wydano oficjalnie na DVD to wydaje mi się, że tak, bo zawiera ścieżkę dźwiękową w DD 5.1 a VHS w Stereo, więc ktoś musiał jakoś to przerobić, a tego nie robią piraci

Greatest Flix, w takiej formie (innej niz GVH) na DVD oficjalnie NIE ZOSTALO WYDANE- PIRAT!!! Poki nie uslysze tego 5.1- nie uwierze... A nawet jesli- jaki problem skopiowac Greatest Video Hits i zrobic piracka kopie tez z surroundem...?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Wto Maj 04, 2004 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się podoba to co napisane jest na stronce podanej przez dage zaraz obok Greatest Video Hits 1:

QUEENvision napisał:

First official DVD release by Queen Productions - well worth the long wait. Buy it and judge for yourself!


Nie wiem tylko na ile wiadomości podane przez osobę tworzącą tę stronę są sprawdzone.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Maj 04, 2004 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmc napisał:
A wlasciwie wiadomo - wiekszosc byla wydana na rynek ameryki południowej. A czy tam byly oficjalnie czy nie to nie mam pojecia.

Nie, nie byly oficjalne...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Wto Maj 04, 2004 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sro Maj 05, 2004 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, czy czasem z GF1 nie mogło być tak, jak z WWRY czyli nie zostało ficjalnie wydane przez Queen Productions tylko przez jakąś inną firmę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Sro Maj 05, 2004 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/show_item.php?item=24901725
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Maj 14, 2004 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie nie widzę sensu w wydawaniu iluśtam płyt z jednego tournee, których setlista praktycznie niczym się od siebie nie różni. Jak dla mnie to powinny być maks. dwie płyty z jedengo tournee.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pią Maj 14, 2004 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko ogladalem budapesz jak puscili chyba w 98/99 roku na TVP3 w 2 czesciach ja ogladalem ta druga ale jeszcze zabardzo nie interesowalem sie freddiem
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 14, 2004 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
W sumie nie widzę sensu w wydawaniu iluśtam płyt z jednego tournee, których setlista praktycznie niczym się od siebie nie różni. Jak dla mnie to powinny być maks. dwie płyty z jedengo tournee.

Powiedz to Pearl Jam Wink
_________________


Ostatnio zmieniony przez MarcinN dnia Pią Maj 14, 2004 10:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Maj 14, 2004 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, moja znajoma chyba by nie mogła spać z radości widząc tyle ich albumów do kupienia : - )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Maj 14, 2004 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sporo tylko, czy stać kogoś, żeby to wystko kupić. Ja bym musiał przynajmniej misięczną pensje przeznaczyć, żeby to kupić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tomek15



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 55

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, że ten koncert był nagrywany w lepszej technologii niż Wembley. Czekam z niecierpliwością na official.
_________________
>>> AIN'T NOTHING BUT A GANGSTER PARTY <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa.....czego to sie człowiek dowiaduje? Kolejny koncert, który został nieco podretuszowany... Confused

Cytat:
There are some vocal overdubs on the official release. Background vocals in Under Pressure from Roger are heard that he never sang live at any other show, and some of the three-part harmonies just sound too good to be true. Also, Brian's opening guitar solo in One Vision was completely redone in the studio (or taken from another show


Może jest coś jeszcze...? Rolling Eyes Confused
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arquest



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 1942
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jakieś nagranie z publiczności?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem- nie ma.
Zdaje sie, ze wtedy, w Europie Wschodniej nie bylo takiej tradycji nahgrywania bootlegow jak w Zachodniej... Tak samo nie ma zadnego nagrania na razie z Jugoslawii 79... a przynajmniej o takim nic nie wiadomo...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek