FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Lista przebojów Queen - notowanie XII: A Kind Of Magic
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najlepszy utwór na AKOM to:
One Vision
10%
 10%  [ 3 ]
A Kind Of Magic
10%
 10%  [ 3 ]
One Year of Love
3%
 3%  [ 1 ]
Pain Is So Close to Pleasure
3%
 3%  [ 1 ]
Friends Will Be Friends
0%
 0%  [ 0 ]
Who Wants to Live Forever
43%
 43%  [ 13 ]
Gimme the Prize (Kurgan's Theme)
0%
 0%  [ 0 ]
Don't Lose Your Head
3%
 3%  [ 1 ]
Princes of the Universe
20%
 20%  [ 6 ]
Forever
6%
 6%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 30

Autor Wiadomość
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 7:19 pm    Temat postu: Lista przebojów Queen - notowanie XII: A Kind Of Magic Odpowiedz z cytatem

Można dużo powiedzieć o tej płycie ale może lepiej nie mówić nic?
Mój głos na bonusowe Forever
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Kriejtiw



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 384

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Who Wants to Live Forever - bo to najlepsza rzecz Queen z lat osiemdziesiątych. Tyle.

But touch my tears with your lips
Touch my world with your fingertips


Wciąż uwielbiam ten moment.

Jakikolwiek wynik inny niż wyraźne zwycięstwo WWTLF będzie sporym zaskoczeniem i, co tu gadać, porażką.

POTU jest spoko, ale trochę się rozłazi w połowie. Mam jeszcze słabość to Gimme The Prize, ale no bez przesady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, WITAM.

Cóż, zdecydowanie najgorsza płyta Queen. Przy niej The Works to - nomen omen - dzieło. Połowy płyty nie jestem w stanie słuchać. Album przesłodzony, z marną produkcją (znowu...) i prawie bez duszy.
Nie będę tym razem stroił hipstera i zagłosuję na WWTLF - mimo wszystko jedyny* naprawdę Wielki utwór Queen z ejtisowej ery. Zastanawiałem się jeszcze nad POTU, ale jednak wyciskacz łez wygrał u mnie.

*jeszcze WIAWI, bym zapomniał
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Who wants to live forever. Ciary mam zawsze, gdy to słyszę. razie jedynie to, że od początku do końca nie zaśpiewałm tego Mercury. tak czy siak wielki utwór, bardzo mnie porusza...
Ale zastanawiałam się nad Princes of the Universe, ale druga część utworu psuje mi go całkiem.
_________________
There's no time for us, there's no place for us...


Ostatnio zmieniony przez Soplica dnia Pon Lut 11, 2013 7:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Who Wants To Live Forever

Przepięknie zaaranżowane, świetnie wykonane, plus piękny kontrast między wokalem Briana i Freddiego. Jak jest subtelnie, to jest subtelnie aż serce ściska, a jak jest mocno, to aż wbija w fotel. Jeden z najlepszych utworów Queen, nie tylko w latach 80., ale też chyba w ogóle. Tutaj słyszę szczerość, a nie wyrachowaną grę na emocjach.

Choć jeszcze parę dni temu głos by poszedł na Princes of the Universe, ale minimalnie mi się przejadło i emocje WWTLF wygrały. Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybor w zasadzie pomiedzy who wants to live forever, princes of the universe i forever... reszta jakby nigdy nie powstala, to swiat nic by nie stracil, mimo ogolnej nawetfajnosci one vision, fajnej solowki w tytulowym i swietnego 'szkockiego' solow w gimme the prize. glos na prices, choiaz to mimo wszystko troche niewykorzystany potencjal.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey wkurzył większość forumowiczów i zagłosował na A Kind Of Magic Wink Ta piosenka ma u mnie PLUS za to, że owego czasu była czymś oryginalnym i przyjemnym dla ucha (Podobnie jak Radio Ga Ga). Mógłbym zagłosować na Who Wants To Live Forever, no ale po co karmić kolejnego pewniaka Confused Wogule już mi te wszystkie queenowskie ballady odbytem wychodzą Smile
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie lubię Kind of magic. Po prostu mnie fkurfia. Jak leci w radio, to przełączam stację. Reszta płyty jest zjadliwa.
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soplica napisał:
A ja nie lubię Kind of magic. Po prostu mnie fkurfia. Jak leci w radio, to przełączam stację.


+ setki milijardów
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mozzer



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 235
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciętną w sumie muzycznie płytę ratuje oczywiście Fred , który nawet błahe rzeczy, typu One Year of love potrafi zaśpiewać naprawdę pięknie , a i w rockowych kawałkach typu Princes of the Universe jego wokal nadaje utworowi wyjątkowości . Mój głos oczywiście na Who Wants to Live Forever - ARCYDZIEŁO !
_________________
The Queen is dead, boys and it's so lonely on a limb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Soplica napisał:
A ja nie lubię Kind of magic. Po prostu mnie fkurfia. Jak leci w radio, to przełączam stację.


+ setki milijardów


Wyręczę Coreya - Bluźnicie! Mad
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie właśnie się podoba ta A Kind Of Magic Extended Version. Lubie te długie, są lepsze. Podobnie jak One Vision Extended Version oraz Friends Will Be Friends Will Be Friends. Długie jest piękne Laughing

Dobra więcej nie bluźnie Wink
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:


Cóż, zdecydowanie najgorsza płyta Queen. Przy niej The Works to - nomen omen - dzieło. Połowy płyty nie jestem w stanie słuchać. Album przesłodzony, z marną produkcją (znowu...) i prawie bez duszy.


W pełni się zgadzam. W pojedynku Hot Space/Works/AKOM sprawa wygląda tak, że w tej trójcy mamy wyraźną tendencję zniżkową.

Podobnie jak Works, AKOM posiada sporą ilość wypełniacza. Tyle, że o ile wypełniacz worksowy zdawał (po pewnym osłuchaniu) egzamin słuchalności i w sumie to były takie melodyjne duperelki, które chodzą potem po głowie i denerwują, o tyle ten AKOMowski jest beznadziejny i nic tego nie zmieni. Mało tego: na Worksach są utwory, które ciągną ogólną ocenę albumu w górę. Tutaj siła grawitacji wyraźnie przeważa nad siłą lewitacji i wszystko leci w dół tak mocno, że za chwilę wbije się w jądro Ziemi.

Płyta tak słaba, że nawet nie ma na co zagłosować. Przesłodzony AKOM z ohydnym teledyskiem (ten pedał-zboczeniec w ekshibicjonistycznym płaszczu i staroświeckim kapeluszu śni mi się po nocach)? Princes, które poza cudownymi klimatycznymi chórkami w sumie niewiele ma do zaoferowania? FWBF, które po stworzeniu polskiego tekstu można puszczać na Polo TV? Czy może gówna w stylu Kurgan's Theme, Pain is Close to pleasure albo Don't lose your head? Aha, zostaje jeszcze One Year of Love - błyszczy na tej płycie, ale nagrywane w jakiejkolwiek innej epoce stałoby się co najwyżej odrzutem lub b-sidem.

Na placu boju zostaje: przereklamowne (nie zabijcie mnie!), ale mające swój urok "Who Wants to live Forever" oraz pełne ostrego kopa, pasujące idealnie na album "Miracle" One Vision. I na to drugie właśnie oddam głos z zastrzeżeniem, że to jedyny utwór na płycie, o którym z czystym sumieniem można rzec, że jest dobry.


OberstPrymas napisał:

Nie będę tym razem stroił hipstera i zagłosuję na WWTLF - mimo wszystko jedyny naprawdę Wielki utwór Queen z ejtisowej ery.


Nie przesadzaj. Album Miracle to może nie rewolucja, ale bardzo, bardzo wyraźna ewolucja w kierunku czegoś ambitniejszego i z lat 80-tych album zdecydowanie wybijający się (chociaż nierówny). I tam chyba każdy (no dobra, poza pierwszymi dwoma) utwór przebija to, co słyszymy na AKOM.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.


Ostatnio zmieniony przez haes82 dnia Pon Lut 11, 2013 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Soplica napisał:
A ja nie lubię Kind of magic. Po prostu mnie fkurfia. Jak leci w radio, to przełączam stację.


+ setki milijardów


- w nieskończoność Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Corey nie dąchaj się - przecież lubię Gagę i Break Free, nie mogę lubić wszystkiego mimo szczerych chęci Wink
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:
OberstPrymas napisał:
Soplica napisał:
A ja nie lubię Kind of magic. Po prostu mnie fkurfia. Jak leci w radio, to przełączam stację.


+ setki milijardów


- w nieskończoność Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


+ w nieskończoność nieprzeliczalną

(szach mat)
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooch ta nasza kochana Królowa. W końcu kobietą jest, a kobiety jak pogoda zmienne są Wink
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"A Kind of Reżim" fajne jest.

I żeby się wyróżnić, głosuję na One Vision, bo w wersji albumowej jest dla mnie super. W ogóle to fajny rocker.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sobie zhipsterzę i głosuję na Pain is so Close to Preasure
No dobra, Princes jest lepsze ale ja uwielbiam Pain, a poza mną nikt raczej nie zagłosuje więc niech ma ten jeden punkt. Za co?

1.Linia basu, taka taneczna ale nie do przesady jak w Body Language
2.Wokal. Fred fantastycznie śpiewa ten refren : "uuuu Pain is so close to preasure"
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też lubię Pain/Pleasure - to takie zyciowe Wink ale serio - mi się podoba piosenka, troszkę Freddie za gejowsko piszczy ale niech mu będzie, przyjemnie mi sie tego słucha.
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soplica napisał:
ja też lubię Pain/Pleasure - to takie zyciowe Wink ale serio - mi się podoba piosenka, troszkę Freddie za gejowsko piszczy ale niech mu będzie, przyjemnie mi sie tego słucha.


A Cool Cat ci się podoba? Very Happy Wink
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podoba mi się Smile relaksuje się przy tym świetnie Smile
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soplica napisał:
podoba mi się Smile relaksuje się przy tym świetnie Smile


Uwielbiam ten jego gejowsko-piszczący głosik Razz
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Erazm



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 277
Skąd: z Polski

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie napisane w takim stylu, w jakim musi być, by nie utonęło w morzu krytyki, oczywiście bezzasadnej, bo pisanej tylko z zazdrości, że QUEEN potrafiło przez dwie dekady tworzyć piękną muzykę, nie musząc powtarzać schematów, które przyniosły sławę i chwałę w latach 70. Wink

Analiza od początku do końca:

1. Już przy pierwszym odpaleniu płyty ciarki przechodzą po plecach... Magia ogarnia słuchacza od pierwszych dźwięków, zniekształconego "God works in mysterious ways" i fajnych "efektów specjalnych". Później kompozycja się tylko rozkręca, za dobrym (jak zawsze i za każdym razem jeszcze lepszym) wokalem podążają klawisze i gitara - wszystko brzmi bez zarzutu, a na koncertach pokazuje pazur!
"One Vision" - ocena 5+ (bo na koncertach grali ją jeszcze odważniej)

2. Nie trzeba nic mówić. Kolejne arcydzieło. Symbol muzyki lat 80. Nie jest to utwór, którego mogliby się wstydzić, wręcz przeciwnie, sprawdził się jako motor napędowy płyty, filmu i koncertów, na którym wykonywano go w niespotykanie staranny sposób. Jako wielbiciel wszelkiego rodzaju słodkości, również "szczypta magii" przypadła mi do gustu.
"A Kind of Magic" - ocena 6 (nie wolno porównywać do utworów 10 lat starszych, w XX wieku tyle lat to wieczność, a to pokazało siłę właśnie wtedy, kiedy zespół tego potrzebował)

3. Ładna ballada, choć wokal nieco manieryczny. Brzmi trochę jak solowy projekt Freddiego... Saksofon tworzy cudowny nastrój, podobnie działa perkusja w tle i miły, ciepły dźwięk klawiszy.
"One Year of Love" - ocena 4 (cóż, dobrze i nic więcej, już to słyszeliśmy)

4. O, to jest coś! Nawet Bee Gees tego nie zrobiło, Freddie potrafił piszczeć najpiękniej! Prawdziwy hymn kręgów do niego bardzo zbliżonych, życiowy, piękny, tekst płynący z serca i... doświadczeń życiowych wokalisty, tym razem świetnie brzmi bas Wink
"Pain is so close to pleasure" - ocena 5 (aranżacja, klimat, falset i odwaga)

5. Mówią, że kopia WATCh. Ale to właśnie ten utwór towarzyszył Freddiemu podczas jego ostatniej drogi i obok tego znaku historii nie wolno przejść obojętnie. Ma w sobie coś, co powoduje, że można to śpiewać i słuchać nie tylko w towarzystwie kolegów z piwem w ręku.
"Friends will be friends" - ocena 4 (refren cudowny, lecz reszta dość zwyczajna, nie ma szału...)

6. Cóż, wiele już o tej kompozycji powiedziano. I ciągle było mało. Utwór nie ma wad, wspaniale dopieszczony w studio (na koncertach nie prezentował się tak rewelacyjnie), zaśpiewany z uczuciem i pasją, silnym, pewnym siebie głosem, lecz jednocześnie delikatnym i spokojnym. Cóż, niby napisany pod fabułę filmu, a jednak i tak genialny. Bo to QUEEN.
"Who wants to live forever" - ocena 6 (i nie trzeba uzasadnienia, To się czuje w sercu)

7. Ostra zagrywka Briana, dobre wstawki dialogowe - są potrzebne, by słuchacz wiedział, że płyta AKOM to w znacznej mierze "czysty" soundtrack. Poza tym dobrze śpiewa Freddie, tym razem drąc się wniebogłosy. Również to potrafi najlepiej ze wszystkich.
"Gimme the prize" - ocena 5- (w tekście słychać nawiązania do działalności Iluminatów Twisted Evil )

8. Utwór pasujący bardzo na Hot Space, bardzo w stylu dance-pop i electronica. Jako jedyny na płycie brzmi dość staroświecko, lecz w dzisiejszych czasach, świecie opanowanym przez wymuskaną produkcję studyjną, brzmi to interesująco/intrygująco, na pewno uroku dodają "piski" gitary Briana i mocno zaakcentowany wokal Freddiego.
"Don't lose your head" - ocena 4 (fajny, ale jakby nie do końca wiedziano, co zrobić z tą kompozycją i brzmi ona, jakby zespół nie poszedł "na całość")

9. Kolejny hymn na płycie, tym razem doskonały dla Iluminatów Twisted Evil . Oczywiście tekst na pewno jest o czym innym i odnosi się do filmu, ale kto humaniście interpretować zabroni? Dobre solo, świetne chórki, nieco nawet o zabarwieniu dramatycznym, Freddie przechodzi sam siebie, w konsekwencji czego utwór nie "rozjeżdża się" po refrenie, trzymając w napięciu do końca, jak dobry film akcji ze Stallonem Wink
"Princes of the Universe" - ocena 6 (i mamy Wielką Trójcę płyty)

Najlepsze na płycie są AKOM, WWTLF i POTU, zwycięzcę należy wybrać jednego. Głos idzie na "A Kind of Magic", bo to bardzo radosna, optymistyczna kompozycja. Właśnie takiego brzmienia potrzebujemy na długie zimowe wieczory Very Happy
_________________
Bądź miły dla ludzi,
nie obżeraj się,
czytaj książki,
chadzaj na spacery
i próbuj żyć w zgodzie
z ludźmi innych wyznań i narodowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam najmocniej, ale jak się daje "4" Don't Lose Your Head to coś już jest nie tak. Ja wiem, że to Queen (bla bla bla) ale ten kawałek jest absolutnie straszny. Syntezator który brzmi jak z jakiegoś filmu E-klasy, nieszczęsny automat i bezsensowny wokal Freddiego. A całość brzmi jak demo, które nawet nie powinno leżeć obok regularnego albumu Królowej.

A "6" dla AKOM nawet nie skomentuję, bo aż mi wstyd. A symbolem muzyki lat 80. jest Kejli.

Cytat:
(i mamy Wielką Trójcę płyty)


No, ta z Sheer Heart Attack się chowa...
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Erazm



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 277
Skąd: z Polski

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Przepraszam najmocniej, ale jak się daje "4" Don't Lose Your Head to coś już jest nie tak. Ja wiem, że to Queen (bla bla bla) ale ten kawałek jest absolutnie straszny.

Przepraszam najmocniej, ale naprawdę nie przemawia do Ciebie ten dramatyzm, który wychodzi z tej piosenki? Zgodzę się, że DLYH brzmi intrygująco i nie każdemu się może spodobać, ale to jego zaleta!

PS. Nie jestem ostrym sędzią, mógłbym dać skalę od 1 do 10, wtedy większość byłaby zadowolona, ale uważam, że te kompozycje zasługują na tak dobre noty, tym bardziej, że wszyscy na te utwory krzyczą Crying or Very sad Arrow Wink
_________________
Bądź miły dla ludzi,
nie obżeraj się,
czytaj książki,
chadzaj na spacery
i próbuj żyć w zgodzie
z ludźmi innych wyznań i narodowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen
Queen II
Sheer Heart Attack
A Night At The Opera
A Day AT The Races
News Of The World
Jazz
VS.
The Game
Hot Space
The Works
A Kind Of Magic
The Miracle
Innuendo
Made In Heaven

Cool
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko inne > Flash, Hot Space, The Works Razz
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tak, stary. Na tym forum się takie spory załatwia po MĘSKU: rankingami.

01 A Night at the Opera
02 Queen II
03 A Day at the Races
04 The Game
05 Innuendo
06 Queen
07 Sheer Heart Attack
08 Jazz
09 News Of The World
10 The Miracle
11 Made in Heaven
12 Hot Space
13 The Works
14 A Kind Of Magic

CAŁA PRAWDA O TYM ZESPOLE. WYKOŃCZYŁEM TEMAT.
_________________


Ostatnio zmieniony przez whoatemydinner dnia Pon Lut 11, 2013 11:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, The Gej przed Iniułendo. Powodzenia w życiu.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek