FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Lista przebojów Queen - notowanie XI: The Works
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najlepszy utwór "Dzieł" to:
Radio Gaga
21%
 21%  [ 7 ]
Tear it Up
0%
 0%  [ 0 ]
I't a hard life
51%
 51%  [ 17 ]
Man on the Prowl
0%
 0%  [ 0 ]
Machines
6%
 6%  [ 2 ]
I want to break free
6%
 6%  [ 2 ]
Keep Passing the Open Windows
3%
 3%  [ 1 ]
Hammer to fall
12%
 12%  [ 4 ]
Is This the World We Created?
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 33

Autor Wiadomość
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soplica napisał:
ja się przyłączam, dzięki piosenkom z tej płyty polubiłam Queen Smile



ja też....nadal boli
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:
Ten kto uważa, że ta płyta jest do bani powinien bezzwłocznie skonsultować się z psychiatrą lub od razu z przedsiębiorcą pogrzebowym Mad Wink

Jakieś 98-99% tego forum Laughing
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaszek napisał:
Corey napisał:
Ten kto uważa, że ta płyta jest do bani powinien bezzwłocznie skonsultować się z psychiatrą lub od razu z przedsiębiorcą pogrzebowym Mad Wink

Jakieś 98-99% tego forum Laughing


Czas to zmienić Mad Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie twierdziłem, że jest słaba. Nawet takie stwory jak niesławna Gaga czy nieszczęsne IWTBF mają w sobie sporo uroku. Niemniej jednak płyta po pierwsze jest niespójna, po drugie - ledwo, ledwo i tylko momentami nawiązuje stylem i klimatem do Queen z najlepszych czasów. Dlatego też, chociaż nie do końca podzielam opinie psioczących, rozumiem ich żale.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
Nigdy nie twierdziłem, że jest słaba. Nawet takie stwory jak niesławna Gaga czy nieszczęsne IWTBF mają w sobie sporo uroku. Niemniej jednak płyta po pierwsze jest niespójna, po drugie - ledwo, ledwo i tylko momentami nawiązuje stylem i klimatem do Queen z najlepszych czasów. Dlatego też, chociaż nie do końca podzielam opinie psioczących, rozumiem ich żale.


Czy Queen wogule miał jakiś swój określony i jednolity styl? Mnie się wydaje, że między innymi rozróżniamy ich od wielu tym, że nie bali się eksperymentować i kombinować z muzyką i to był ich najlepszy atut. Potrafili znależć się bardzo dobrze i w latach 70 i tych 80, gdzie muzyka plastikowa królowała nad czystym rockowym brzmieniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Określenie stylu Queen - http://www.youtube.com/watch?v=BAf2S6ij2gk
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umówmy się. The Works nie jest najgorszą płytą Queen. Najgorsza ich rzecz to Kind of Magic (Flasha nie liczę). TW rywalizuje u mnie raczej z Hot Space. Ogólnie mogę posłuchać bez zgrzytania zębów. Nie licząc...

...Zgagi. Nie cierpię, nie słucham, nie jaram się kolejnymi koncertówkami "klap,klap" tego kawałka (chociaż Live Aid kopie pupsko). To jest odzwierciedlenie tego tandetnego, schlebiającego słuchaczom i idącego na łatwiznę Queen. Twórczość Rogera nigdy mi nie leżała i ten kawałek jest tego skrajnym przykładem.

mumin_king napisał:
Określenie stylu Queen - http://www.youtube.com/watch?v=BAf2S6ij2gk


+1
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Określenie stylu Queen - http://www.youtube.com/watch?v=BAf2S6ij2gk


"Niestety, ten film jest niedostępny w Niemczech, ponieważ może zawierać muzykę, w przypadku której organizacja GEMA nie przyznała YouTube odpowiednich praw."

No cóż próbujcie dalej moi kochani. Każdy ma swoje zboczenia lub ich brak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W życiu bym nie przypuszczał, że Niemcy to taki zacofany kraj.

Obejrzyj sobie Killer Queen waćpanie.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oficjalny kanał queen = prawa jak żydzi po 1933r
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen Żydem internetu, lol.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
W życiu bym nie przypuszczał, że Niemcy to taki zacofany kraj.

Obejrzyj sobie Killer Queen waćpanie.


Znam ten klip, ale to chyba raczej twoje gusta muminie Wink Nie można jednym teledyskiem (piosenką) określić 20 lat i trochę dalej całej kariery muzycznej zespołu jako jeden najprawdziwszy ich styl Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem można.

The Works to kompletnie nie jest Queen lat 70, które waliło pomysłami na lewo i prawo.
The Works to słabo wyprodukowany album, który ze starym Queen ma niewiele wspólnego.
The Works to nawet nie próba jakiegoś powrotu do stylu, nie próba spróbowania czegoś nowego, to zlepek słabych a miejscami przeciętnych piosenek.

Kto inny by kłamał, ja mówię jak jest.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Moim zdaniem można.

The Works to kompletnie nie jest Queen lat 70, które waliło pomysłami na lewo i prawo.
The Works to słabo wyprodukowany album, który ze starym Queen ma niewiele wspólnego.
The Works to nawet nie próba jakiegoś powrotu do stylu, nie próba spróbowania czegoś nowego, to zlepek słabych a miejscami przeciętnych piosenek.

Kto inny by kłamał, ja mówię jak jest.


Oj mumin nie znasz się na sztuce Confused Very Happy
The Works to kompletnie inna epoka w której wiadomo, że już nigdy nie powróci się do starych dobrych czasów tworzenia tradycyjnego rockowego brzmienia, ale tak to już jest, muza idzie do przodu. Dziś też nie zagrasz tak jak grali w 1974 roku, bo nikt ci tego nie kupi i jeszcze cie wyśmieją Very Happy Według mnie zespół bardzo dobrze przeszedł tą próbę plastikowej ery. Poprostu tak oni to rozumieli, w ten sposób odbierali tą epokę i tak tworzyli swoje albumy. Za The Works oraz A Kind Of Magic należy im się niski ukłon, tak jak za ANATO i ADATR w latach 70. Włóż trochę serca podczas kolejnego słuchania tego albumu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie myślę, że można było o wiele lepiej przejść tą plastikową erę. Nie uważam żeby Queen jakoś genialnie zrobiło swoje albumy w tym czasie, mało tego sądzę, że gdyby nie marka wyrobiona wcześniej to raczej uznane by były za nie wiem albumy pokroju Culture Club?
I akurat mało trafna uwaga, że gra się po to aby iść do przodu z muzyką.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że Works to nie Noc w operze. Ale za to kocham Queen, za różnorodność.
TW to nie jest rockowy album, więc nie możemy go oceniać jak rockowego albumu. Dla mnie jest ok, uszy mnie nie bolą. Wielu ludzi zaczęło się interesować Queen właśnie od usłyszenia piosenek z TW. dziękuję.
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
annie_m



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 688
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Works to po prostu płyta nie najlepsza i nie pasująca do Queen. Plastik lat '80 plastikiem, ale prawdziwy rock istniał nawet w latach '80. Ta płyta to jeden z najsłabszych momentów w zespole, w którym jak wiadomo wtedy nie najlepiej się działo. I być może aktualna atmosfera wewnątrz zespołu dała swoje odzwierciedlenie w tej płycie i w braku pomysłów na dobrą muzykę. Z resztą okres pierwszej połowy lat '80 nie był dla nich najlepszy. Cóż, musieli zrobić jakąś płytę to zrobili. W Radio Ga Ga może pociągać jedynie klaszczący tłum (mnie osobiście pociąga), jednak sama piosenka najlepsza nie jest i chyba zyskała swoją popularność tylko dzięki temu klaskaniu i że refren łatwo wpada w ucho. A ja twierdzę, że Hammer To Fall to jedyna rockowa piosenka na tym albumie. Tyle, dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
A ja właśnie myślę, że można było o wiele lepiej przejść tą plastikową erę. Nie uważam żeby Queen jakoś genialnie zrobiło swoje albumy w tym czasie, mało tego sądzę, że gdyby nie marka wyrobiona wcześniej to raczej uznane by były za nie wiem albumy pokroju Culture Club?
I akurat mało trafna uwaga, że gra się po to aby iść do przodu z muzyką.


A skąd wiesz, że można było lepiej? To tylko twoje osobiste spostrzeżenie oparte na porównaniu z innymi utworami, zespołami, ktore ci się bardziej w tym przypadku podobały. Może Queen poprostu nie widzieli innej opcji, bo coś nimi wtedy kierowało, że powstały takie, a nie inne piosenki. W tamtych czasach The Works oraz AKOM wiele wniosło do ich twórczości jak i rynku muzycznego. Dziś uważasz to za kicz, wtedy byś całował okładkę z tych płyt. Punkt czasu i widzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znaczy co konkretnie wniosly? bo caly problem generalnie polega na tym, ze queen w latach 70. wyprzedzal epoke i wyznaczal nowe trendy, natomiast mniej wiecej od the game (a moze juz od jazz?) podążał za trendami. sami muzycy mowili, ze plyty z lat 80. brzmialy kiepsko, bo zachwycali sie nowymi syntezatorami, ktore pol roku pozniej mogly sluzyc co najwyzej za stoliki pod kawe, bo szybko sie nudzily i wymyslano cos lepszego.

poza tym gusta gustami ("o gustach sie nie dyskutuje, ale twoj jest chujowy"), ale wykorzystywanie automatu perkusyjnego i granie solo na syntezatorze przez zespol, ktory ma w skladzie jednego z najlepszych gitarzystow na swiecie i jednego z najbardziej charakterystycznych perkusistow to prawie jak walenie małą madzią o parkiet...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
znaczy co konkretnie wniosly? bo caly problem generalnie polega na tym, ze queen w latach 70. wyprzedzal epoke i wyznaczal nowe trendy, natomiast mniej wiecej od the game (a moze juz od jazz?) podążał za trendami. sami muzycy mowili, ze plyty z lat 80. brzmialy kiepsko, bo zachwycali sie nowymi syntezatorami, ktore pol roku pozniej mogly sluzyc co najwyzej za stoliki pod kawe, bo szybko sie nudzily i wymyslano cos lepszego.

poza tym gusta gustami ("o gustach sie nie dyskutuje, ale twoj jest chujowy"), ale wykorzystywanie automatu perkusyjnego i granie solo na syntezatorze przez zespol, ktory ma w skladzie jednego z najlepszych gitarzystow na swiecie i jednego z najbardziej charakterystycznych perkusistow to prawie jak walenie małą madzią o parkiet...


Więc tak jak pisałeś gusta gustami, a o gustach się nie dyskutuje. Ja bym tego nie określił jako gust chujowy tylko różnorodny, ponieważ lata 70 również wysoko sobie cenię Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon i tu masz rację-mogli to zrobić lepiej, nieco skaszanili sprawę. Jak widać na koncertach dało się te kawałki zagrać z użyciem prawdziwych instrumentów...
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:

Więc tak jak pisałeś gusta gustami, a o gustach się nie dyskutuje. Ja bym tego nie określił jako gust chujowy tylko różnorodny, ponieważ lata 70 również wysoko sobie cenię Confused


cudzysłów użyty nieprzypadkowo... Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soplica napisał:
Bizon i tu masz rację-mogli to zrobić lepiej, nieco skaszanili sprawę. Jak widać na koncertach dało się te kawałki zagrać z użyciem prawdziwych instrumentów...


No jakoś nie wyobrażam sobie Radia Ga Gi w wydaniu studyjnym bez sentyzatoru. Wtedy by wogule nie było tego utworu, tylko zupełnie coś innego Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Erazm



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 277
Skąd: z Polski

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie uważa, że "The Works" to bezdyskusyjnie najlepsza płyta QUEEN. Ale, na miłość boską, trochę szacunku! Są na płycie utwory, które pomimo naszpikowania gównianą elektroniką i beznadziejnymi schematami aranżacyjnymi przetrwały próbę czasu i brzmią nadal naprawdę nieźle, a przynajmniej ciekawie.

Radio Gaga jest po prostu świetne i wyjątkowe, IWTBF zawiera w sobie to "coś", co określa się mianem "Kind of Magic", a Hammer to Fall to bardzo dobrze sprawdzający się na koncertach rocker.

I nieważne, że w latach 80. powstawał "prawdziwy rock". Ja nie słucham rocka, metalu, popu, dance czy hip-hopu. Słucham MUZYKI i podziwiam dzieła ZESPOŁÓW. Więc jeżeli QUEEN, niekwestionowany autorytet, stworzył coś takiego jak "The Works", to warto przesłuchać i zauważyć innowacje, bo niewątpliwie są. Ile utworów z epoki (połowa lat 80.) brzmi jak Radio Gaga?

Aha, i jeszcze jedno. Właśnie fakt, że QUEEN jest tak różnorodnym w brzmieniu zespołem świadczy o jego wielkości i pozwala mówić, że to najwybitniejsza grupa muzyczna w historii. Żaden monotematyczny Pink Floyd, jednostajny Marley czy głośne AC/DC. QUEEN potrafił zrobić świetnie każdy (pod)gatunek muzyki i "The Works" jest tego świadectwem.

Przepraszam fanów ww. zespołów. One są dobre, nawet świetne i sam ich słucham, ale żaden z nich nie był tak uniwersalny jak QUEEN. Nawet "The Beatles" byli bardziej zamknięci w stylach, choć to może wina epoki...
_________________
Bądź miły dla ludzi,
nie obżeraj się,
czytaj książki,
chadzaj na spacery
i próbuj żyć w zgodzie
z ludźmi innych wyznań i narodowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erazm napisał:
Nikt nie uważa, że "The Works" to bezdyskusyjnie najlepsza płyta QUEEN. Ale, na miłość boską, trochę szacunku! Są na płycie utwory, które pomimo naszpikowania gównianą elektroniką i beznadziejnymi schematami aranżacyjnymi przetrwały próbę czasu i brzmią nadal naprawdę nieźle, a przynajmniej ciekawie.

Radio Gaga jest po prostu świetne i wyjątkowe, IWTBF zawiera w sobie to "coś", co określa się mianem "Kind of Magic", a Hammer to Fall to bardzo dobrze sprawdzający się na koncertach rocker.

I nieważne, że w latach 80. powstawał "prawdziwy rock". Ja nie słucham rocka, metalu, popu, dance czy hip-hopu. Słucham MUZYKI i podziwiam dzieła ZESPOŁÓW. Więc jeżeli QUEEN, niekwestionowany autorytet, stworzył coś takiego jak "The Works", to warto przesłuchać i zauważyć innowacje, bo niewątpliwie są. Ile utworów z epoki (połowa lat 80.) brzmi jak Radio Gaga?

Aha, i jeszcze jedno. Właśnie fakt, że QUEEN jest tak różnorodnym w brzmieniu zespołem świadczy o jego wielkości i pozwala mówić, że to najwybitniejsza grupa muzyczna w historii. Żaden monotematyczny Pink Floyd, jednostajny Marley czy głośne AC/DC. QUEEN potrafił zrobić świetnie każdy (pod)gatunek muzyki i "The Works" jest tego świadectwem.

Przepraszam fanów ww. zespołów. One są dobre, nawet świetne i sam ich słucham, ale żaden z nich nie był tak uniwersalny jak QUEEN. Nawet "The Beatles" byli bardziej zamknięci w stylach, choć to może wina epoki...


+100 Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monotematyczne pink floyd? ok, to by wyjasnialo reszte posta Cool
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erazm napisał:

Aha, i jeszcze jedno. Właśnie fakt, że QUEEN jest tak różnorodnym w brzmieniu zespołem świadczy o jego wielkości i pozwala mówić, że to najwybitniejsza grupa muzyczna w historii. Żaden monotematyczny Pink Floyd, jednostajny Marley czy głośne AC/DC. QUEEN potrafił zrobić świetnie każdy (pod)gatunek muzyki i "The Works" jest tego świadectwem.



Proszę opuścić lokal.

Jasne, Królowa nie była zamknięta na nowości, ale szerze mówiąc ich ostatni udany eksperyment miał miejsce na The Game.

Cytat:
Radio Gaga jest po prostu świetne i wyjątkowe, IWTBF zawiera w sobie to "coś", co określa się mianem "Kind of Magic", a Hammer to Fall to bardzo dobrze sprawdzający się na koncertach rocker.


Te trzy utwory postawione w jednym zdaniu powodują u mnie AIDS. Żegnam, nie płaczcie za mną.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Erazm napisał:

Aha, i jeszcze jedno. Właśnie fakt, że QUEEN jest tak różnorodnym w brzmieniu zespołem świadczy o jego wielkości i pozwala mówić, że to najwybitniejsza grupa muzyczna w historii. Żaden monotematyczny Pink Floyd, jednostajny Marley czy głośne AC/DC. QUEEN potrafił zrobić świetnie każdy (pod)gatunek muzyki i "The Works" jest tego świadectwem.



Proszę opuścić lokal.

Jasne, Królowa nie była zamknięta na nowości, ale szerze mówiąc ich ostatni udany eksperyment miał miejsce na The Game.

Cytat:
Radio Gaga jest po prostu świetne i wyjątkowe, IWTBF zawiera w sobie to "coś", co określa się mianem "Kind of Magic", a Hammer to Fall to bardzo dobrze sprawdzający się na koncertach rocker.


Te trzy utwory postawione w jednym zdaniu powodują u mnie AIDS. Żegnam, nie płaczcie za mną.


To jest klub obrońców The Works. Nie podoba się? Dowidzenia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Erazm



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 277
Skąd: z Polski

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą napisałem elaborat, który zajął tyle czasu, że system mnie zdążył wylogować.
Chciałem wszystko naprostować i objaśnić, ale nie było mi to dane.

Odpowiem więc słowami naszego wieszcza.
Freddie Mercury powiedział kiedyś:
"Jak nie łapią, o co chodzi... to pier***** ich wszystkich!" Twisted Evil
_________________
Bądź miły dla ludzi,
nie obżeraj się,
czytaj książki,
chadzaj na spacery
i próbuj żyć w zgodzie
z ludźmi innych wyznań i narodowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę by uniwersalność mogła świadczyć o jakiejś wielkości zespołu. Powiem nawet więcej, uniwersalność zawiera w sobie to "coś", co określa się gówna. Jeśli coś jest dla wszystkich to może być też i dla nikogo. Taka to uniwersalność. Płacimy jej cenę do dziś.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek