FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Lista Przebojów Queen - Notowanie IX - Flash Gordon

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najlepszy utwór na płycie Flash Gordon to:
Flash Theme
8%
 8%  [ 3 ]
The Hero
48%
 48%  [ 17 ]
Football Fight
20%
 20%  [ 7 ]
Któryś z pozostałych
17%
 17%  [ 6 ]
Żaden
5%
 5%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 35

Autor Wiadomość
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 4:42 pm    Temat postu: Lista Przebojów Queen - Notowanie IX - Flash Gordon Odpowiedz z cytatem

Rok pański 1980 na światło dzienne wychodzi wszechobecnie uwielbiany album Flash Gordon. Ktoś pisał w poprzednich listach że nie może się doczekać tej płyty no teraz nadszedł jej czas.
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Hero(ine)
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutnie The Hero - jedyny sensowny kawałek z tej płyty
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle tu wspaniałych kawałów, że nie wiem co wybrać. W związku z tym wstrzymam się od głosu.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podzielam zdanie Obersta Laughing
The Hero fajnie brzmi w koncertowej wersji albumowa jakoś mnie nie przekonuje i Freddie też śpiewa jakby mu się nie chciało
Zdecydowanie najlepszy jest jeden z bonusów z zeszłorocznego wydania czyli Football Fight bez syntezatorów który naprawdę kapitalnie brzmi
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież WSZYSCY wiedzą, że najlepszy na tym albumie jest The Wedding March
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A można zagłosować tylko na samą okładkę Question
Dobra spoko wybrałem The Hero Wink
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zwróciłem uwagę na fragment Execution of Flash i to na niego zagłosuję.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NatArt



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 198
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głosuje na The Kiss. Gdyby na płycie był Football Fight w wersji bez synth to dostałby moj skromny głos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja głosuję na football fight - nawet w wersji synth wymiata.

A ogólnie denerwuje mnie traktowanie tej płyty jako pełnoprawny album Queen. Dla mnie czegoś takiego jak album "Flash Gordon" po prostu nie było. To znaczy było, Queen nagrał ścieżkę dźwiękową do tego filmu i nawet zamieścił toto na płycie... ale to nie jest płyta zespołu, a po bezpośrednio po Game'ie następuje Hot Space. I tyle.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm....gdyby można było wybierać wersje poza albumowe, to głos padłby na The Kiss. Ta wersja z samym fortepianem i wokalem Fredka jest BOSKA!!!Ale ostatecznie głosuję na The Hero.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagłosowałem na Football Fight, bo jest energiczne, ma całkiem przyjemny motyw główny i brzmi o dziwo całkiem dobrze nie tylko w wersji demo z fortepianem ale również w syntezatorowej wersji z soundtracka.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
annie_m



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 688
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam bez bicia to z tej płyty znam tylko Flash Theme i The Hero. Nie słuchałam tej płyty, jakoś mnie nie ciągnęło, ale chyba czas to zrobić. Wgl. czy warto ją kupić? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annie_m napisał:
Wgl. czy warto ją kupić? Very Happy

Nie bardzo. Właściwie to bardzo nie warto. Większość utworów wzięta wprost z filmu (razem z dialogami!), a w dodatku sama muzyka jest w większości bardzo... no nienajlepsza. Wink Nie jest to soundtrack w żaden sposób podobny do tego, który Queen przygotowało do Nieśmiertelnego i umieściło potem na A Kind of Magic - na Flashu Gordonie są to bardziej rzeczy klimatyczne, mocno przesiąknięte syntezatorami i służące raczej jako muzyka tła. To co znasz to tak naprawdę dwie jedyne rzeczy, jakie można nazwać piosenkami na tym albumie.

Generalnie nie warto kupować IMO, no chyba, że jako uzupełnienie ostateczne kolekcji. Lepiej przesłuchać sobie na YouTube albo Grooveshark, ale nie nastawiać się na wiele, tylko raczej na ciekawostkę w twórczości zespołu. Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mozzer



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 235
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Hero - zdecydowanie lepsza na koncertach , ale i tak oddaję swój głos , choć wahałem sie też z The Kiss . Ogólnie ścieżka dźwiekowa na pewno lepsza od filmu . Lubię tą płytę . Naprawdę .
_________________
The Queen is dead, boys and it's so lonely on a limb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

In The Space Capsule - najbardziej tajemniczy i klimatyczny moment płyty(choć już niekoniecznie filmu) w trakcie podróży przez otchłanie kosmosu. Największe ciary to mam jak słucham tego w środku rozgwieżdżonej nocy na jakimś pustkowiu wpatrując się głęboko w niebo... albo po prostu lecąc samolotem podczas wschodu lub zachodu słońca... wtedy to dopiero robi wrażenie!

Jeszcze trio The Love Theme-Execution Of Flash-The Kiss brałem pod uwagę, ale żal mi było to wszystko rozdzielać.

Ja to chyba jako jedyny mam wrażenie, że szczerze lubię ten album i potrafię go odsłuchiwać nie tylko w całości, ale też i kilka razy z rzędu. Ta muzyka pobudza wyobraźnię(pomimo obejrzanego wcześniej filmu i znajomości poszczególnych scen na tle poszczególnych kompozycji), a dialogi mi w niej nie przeszkadzają, poza tym w filmie i tak są one porozmieszczane zupełnie gdzie indziej.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:

A ogólnie denerwuje mnie traktowanie tej płyty jako pełnoprawny album Queen. Dla mnie czegoś takiego jak album "Flash Gordon" po prostu nie było. To znaczy było, Queen nagrał ścieżkę dźwiękową do tego filmu i nawet zamieścił toto na płycie... ale to nie jest płyta zespołu, a po bezpośrednio po Game'ie następuje Hot Space. I tyle.

A mnie właśnie denerwuje olewanie tego albumu. Poza tym, że zmieniła się forma utworów, jest to pełnoprawne dzieło studyjne Queen.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dundersztyc19 napisał:
haes82 napisał:

A ogólnie denerwuje mnie traktowanie tej płyty jako pełnoprawny album Queen. Dla mnie czegoś takiego jak album "Flash Gordon" po prostu nie było. To znaczy było, Queen nagrał ścieżkę dźwiękową do tego filmu i nawet zamieścił toto na płycie... ale to nie jest płyta zespołu, a po bezpośrednio po Game'ie następuje Hot Space. I tyle.

A mnie właśnie denerwuje olewanie tego albumu. Poza tym, że zmieniła się forma utworów, jest to pełnoprawne dzieło studyjne Queen.


Nikt go nie olewa. Poprostu dostaje ogólnie takie niskie noty za swoją formę. Jakby nie patrząc ta ścieżka dzwiękowa do tego filmu jest według mnie naprawde słaba. A że jest dziełem znakomitego zespołu to już to nie ma nic do rzeczy. No właśnie mnie wkurza najbardziej wśród forumowiczów to, jak niektórzy są aż zbyt za bardzo zakochani w swojej Królowej i nie potrafią być krytyczni (co nie znaczy, że akurat mi o ciebie chodzi). Więcej realizmu, a trochę mniej wazeliny Cool
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:
Dundersztyc19 napisał:
haes82 napisał:

A ogólnie denerwuje mnie traktowanie tej płyty jako pełnoprawny album Queen. Dla mnie czegoś takiego jak album "Flash Gordon" po prostu nie było. To znaczy było, Queen nagrał ścieżkę dźwiękową do tego filmu i nawet zamieścił toto na płycie... ale to nie jest płyta zespołu, a po bezpośrednio po Game'ie następuje Hot Space. I tyle.

A mnie właśnie denerwuje olewanie tego albumu. Poza tym, że zmieniła się forma utworów, jest to pełnoprawne dzieło studyjne Queen.


Nikt go nie olewa. Poprostu dostaje ogólnie takie niskie noty za swoją formę. Jakby nie patrząc ta ścieżka dzwiękowa do tego filmu jest według mnie naprawde słaba. A że jest dziełem znakomitego zespołu to już to nie ma nic do rzeczy. No właśnie mnie wkurza najbardziej wśród forumowiczów to, jak niektórzy są aż zbyt za bardzo zakochani w swojej Królowej i nie potrafią być krytyczni (co nie znaczy, że akurat mi o ciebie chodzi). Więcej realizmu, a trochę mniej wazeliny Cool


No ale niektórzy właśnie zdają się twierdzić "to nie jest pełnoprawna płyta zespołu", by niejako usprawiedliwić jej żenujący poziom. I to moim zdaniem jest śmieszne.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Corey napisał:
Dundersztyc19 napisał:
haes82 napisał:

A ogólnie denerwuje mnie traktowanie tej płyty jako pełnoprawny album Queen. Dla mnie czegoś takiego jak album "Flash Gordon" po prostu nie było. To znaczy było, Queen nagrał ścieżkę dźwiękową do tego filmu i nawet zamieścił toto na płycie... ale to nie jest płyta zespołu, a po bezpośrednio po Game'ie następuje Hot Space. I tyle.

A mnie właśnie denerwuje olewanie tego albumu. Poza tym, że zmieniła się forma utworów, jest to pełnoprawne dzieło studyjne Queen.


Nikt go nie olewa. Poprostu dostaje ogólnie takie niskie noty za swoją formę. Jakby nie patrząc ta ścieżka dzwiękowa do tego filmu jest według mnie naprawde słaba. A że jest dziełem znakomitego zespołu to już to nie ma nic do rzeczy. No właśnie mnie wkurza najbardziej wśród forumowiczów to, jak niektórzy są aż zbyt za bardzo zakochani w swojej Królowej i nie potrafią być krytyczni (co nie znaczy, że akurat mi o ciebie chodzi). Więcej realizmu, a trochę mniej wazeliny Cool


No ale niektórzy właśnie zdają się twierdzić "to nie jest pełnoprawna płyta zespołu", by niejako usprawiedliwić jej żenujący poziom. I to moim zdaniem jest śmieszne.


A racja przepraszam. Zgubiłem główny wątek Very Happy Oficjalnie "Flash Gordon" jest częścią dyskografi Queen, więc należy ją w pełni traktować jako pełnoprawne dzieło zespołu. A że jest żenująca, to tak jak pisałem wczesniej i to trochę się do tego sprowadza: więcej realizmu, mniej wazeliny Cool
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
annie_m



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 688
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to wgl. za myśl. Jeśli na tej płycie są zawarte piosenki i kompozycje, które zostały stworzone za Queen to czyje to jest? I jeśli to jest na płycie to jest ich płyta. Oficjalnie uznawana za część ich dyskografii, a to chyba najważniejszy argument. No i jest napisane: Original Soundtrack Music By Queen. Nieważne czy muzyka do filmu, czy do baletu czy do kabaretu. Jeśli jest to danego wykonawcy i jest płyta pod jego nazwiskiem to jest jego. Tak mi się wydaje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annie_m napisał:
Co to wgl. za myśl. Jeśli na tej płycie są zawarte piosenki i kompozycje, które zostały stworzone za Queen to czyje to jest? I jeśli to jest na płycie to jest ich płyta. Oficjalnie uznawana za część ich dyskografii, a to chyba najważniejszy argument. No i jest napisane: Original Soundtrack Music By Queen. Nieważne czy muzyka do filmu, czy do baletu czy do kabaretu. Jeśli jest to danego wykonawcy i jest płyta pod jego nazwiskiem to jest jego. Tak mi się wydaje Very Happy


No też racja. Dlatego wszędzie i nie tylko tutaj fora społecznościowe zespołów dzielą się na fanów i fanatyków Very Happy
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:

No ale niektórzy właśnie zdają się twierdzić "to nie jest pełnoprawna płyta zespołu", by niejako usprawiedliwić jej żenujący poziom. I to moim zdaniem jest śmieszne.


hmm powiedziałbym inaczej - to jest pelnoprawna plyta zespolu, ale nie ocenialbym jej wedlug tych samych kryteriow, co reszty plyt studyjnych, z tego prostego powodu, ze jednak soundtrack pisze sie nieco inaczej i rządzi sie on innymi prawami. this being said, to JEST bardzo slaba plyta i jako plyta studyjna i jako soundtrack.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy z utworów na tej płycie jest jakiś mało przekonywujący w porównaniu do wersji singlowych, retaków czy wersji demo.

Mimo wszystko najbardziej lubię Football Fight. Fajny żywiołowy kawałek, który co prawda nie dorównuje wersji demo, ale tak czy siak jest jednym z najjaśniejszych punktów na tym soundtracku.

The Hero też jest fajne, ale wolę wersję "revisited".
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MCwalter01



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 507
Skąd: spod Wrocławia

PostWysłany: Pon Gru 24, 2012 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Kiss zdecydowanie. Piękna wokaliza Freddiego. A zaraz po tym The Hero. W porównaniu z pełnoprawnymi albumami Queenu jest to rzecz słaba. Ale jak na soundtrack wypada więcej niż przyzwoicie.
_________________
"In fact the whole of Japan is a pure invention. There is no such country, there are no such people." (Oscar Wilde)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsumujmy :

1.The Hero - 13

2.Football fight - 5
3.The Kiss
Flash's Theme -2
5.In The Space Capsule
Execution Of Flash - 1
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kalamburka



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 288

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Football fight - w wersji bez syntezatorów brzmi mniej kiczowato Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek