FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
21 lat [*]
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciej_a



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 11

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim życiu Queen i Freddie pojawiło się w 1986roku (miałem 11 lat) płytą A Kind Of Magic. Nie powiem żebym od razu został fanem jego talentu ale z czasem to się zmieniało. Potem pamiętam The Miracle choć nie wiem czemu ale najbardziej z tej płyty pokochałem Scandal i Freddiego w tej czarnej skórze. Do dziś to mój ulubiony utwór tej płyty... Pokochałem tak na prawdę Freddiego w 1990 roku ale niestety długo nie "nacieszyłem się" nim. Pamiętam, taki punkt zwrotny w moim odczuwaniu muzyki Queen. Był to moment gdy usłyszałem Bo Rhap z Live Magic i tłum który śpiewał z Freddiem. Wiedziałem już wtedy że tylko geniusz może tak panować nad publiką.
Byłem we Wrocławiu... Mimo różnych opinii nie żałuję... Byłem tam jednak dla kilku momentów. Fajnie było zobaczyć po raz pierwszy BM i RT na żywo ale głównie chciałem poczuć tą wspólnotę ze stadionem i innymi fanami. Może to głupie ale chyba najbardziej na tym koncercie czekałem na momenty gdy na ekranie pojawiał się Freddie... Łzy aż cisnęły się do oczu ale było warto.
Dziś mam 37 lat i wciąż kocham jego muzykę... Chyba coraz bardziej. Mój 10 letni syn też powoli w nią się zagłębia. Byliśmy w Multikinie na Budapeszcie i mam nadzieję że syn również doceni kunszt i osobowość mojego idola...
PS. Kilka lat temu byłem w Londynie.... Stałem przed domem Freddiego, patrzyłem w drzwi przed posiadłością i pomyślałem... "Tymi drzwiami setki razy wychodził Freddie... Jest tak blisko a jednak daleko..."
Brakuje nam Ciebie Freddie...
[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy w grudniu 1980 roku został, w wieku czterdziestu lat, zastrzelony John Lennon, miałem osiemnaście lat. Wtedy czterdziestka wydawała mi się pokaźnym wynikiem. Gdy jedenaście lat później umarł Freddie Mercury, a miał pięć więcej niż Lennon, myślałem już inaczej.
Ileż mogli jeszcze skomponować obaj wymienieni wyżej artyści, ile płyt mogli wydać, wspaniałych piosenek skomponować, ile dać niezapomnianych koncertów!
21 lat temu... - pojawili się na świecie moi synowie:)
http://blognroll.blox.pl/2012/11/Glos-nie-z-tej-Ziemi-czyli-z-Merkurego.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sinia



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 332
Skąd: Dębno

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie to martwi że to ZALEDWIE 21 lat a ludzie robią sobie z tego już obiekt kpin czy dyskusyjny temat. Mam na myśli to że zrobiłem kwejka który znalazł się na głównej (zdjęcie Freda + ramy czasowe jego żywota) i posypała się fala krytyki, często nie cenzuralna pod adresem Freddiego. Jak by tego mało było, kwejk doczekał cię combo-breakera co podkreśla że sprawa nie jest obojętna opinii publicznej.

mój kwejk:
http://kwejk.pl/obrazek/1541081/freddie-mercury.html

combo:
http://kwejk.pl/obrazek/1542324/i-don-t-want-to-live-on-this-planet-anymore.html
_________________
I'm Going My Way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nawet Brian coś skrobnął Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:
Trochę mnie to martwi że to ZALEDWIE 21 lat a ludzie robią sobie z tego już obiekt kpin czy dyskusyjny temat. Mam na myśli to że zrobiłem kwejka który znalazł się na głównej (zdjęcie Freda + ramy czasowe jego żywota) i posypała się fala krytyki, często nie cenzuralna pod adresem Freddiego. Jak by tego mało było, kwejk doczekał cię combo-breakera co podkreśla że sprawa nie jest obojętna opinii publicznej.

mój kwejk:
http://kwejk.pl/obrazek/1541081/freddie-mercury.html

combo:
http://kwejk.pl/obrazek/1542324/i-don-t-want-to-live-on-this-planet-anymore.html


Jak by to powiedział Freddie: "Pieprzyć ich!" My wiemy swoje, kochamy go i to się liczy.
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kontrowersyjne wypowiedzi o Fredku zawsze będą się pojawiać, bo był postacią, do której bardzo trudno jest mieć stosunek obojętny. Jedni go kochają, inni uznają za pajaca, bo co jak co był mistrzem przegięcia.

Jednak zdecydowana większość ludu o muzyce Queen i o Freddim ma dobre, wręcz bardzo dobre zdanie. Podobnie jak muzycy różnych generacji i stylów - nie ma sensu przytaczać, kto, gdzie i kiedy, ale o Queen i Fredku mówił bądź pisał z podziwem prawie każdy: czy Trent Reznor, czy Metallica, czy Bowie, czy Gaga i Perry, czy C.Dion, Adele, Rob Halford i masa innych metalowców, Muse, Gunsi, JaY-Z, muzycy The Who, Foo Fighters....i nie ma sensu dalej pisać,bo byłoby jeszcze ze sto nazwisk . No kurde muzycy różnych generacji i wszelakich gatunków,a do tego mający konkretny dorobek. A my się przejmujemy jakimś jemiołem, który napisał o "przeciętności" Freddiego ???????

Jeśli ktoś go hejtuje, to oczywiste, że tylko w celu prowokacji, bo dorobek i talent Freda jest bezdyskusyjny. Rozumiem, że można nie być fanem eklektyzmu w muzyce i wędrówki Queen po różnych stylach (nawet w obrębie jednej piosenki) mogą być niekiedy trudne do ogarnięcia, ale pisanie, że był przeciętnym muzykiem to debilizm do potęgi. Nie ma się co przejmować takimi komentarzami, bo zawsze jakiś jemioł się pojawi.

Ale też takiemu jemiołowi można zrobić mema z jego wypowiedzią i pod spodem fotka Marii Skłodowskiej z hasłem " tu się jebnij", bo tylko na to zasługuje Very Happy
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesheq napisał:


Ale też takiemu jemiołowi można zrobić mema z jego wypowiedzią i pod spodem fotka Marii Skłodowskiej z hasłem " tu się jebnij", bo tylko na to zasługuje Very Happy


Leżę na siedząco Very Happy
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stanli



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 378
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem 11 lat. Pamiętam ten dzień , media trąbiły , na Mtv cały dzień poświęcony zespołowi , chyba nawet weekend . W szkole poruszenie, każdy mówił że zmarł Freddie , choć większość jeszcze dobrze nie wiedziała kto to był, ogólnie smutek Crying or Very sad
_________________
stanli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sanchezz



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 1:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykre że ludzie tak hejtują Fredka...No cóż. Pewnie dla nich najcudowniejszy na świecie jest shitstep (jak w ogóle tego można słuchać.....Neutral ) albo gówniany pop jakim jesteśmy zalewani na kanałach muzycznych pokroju eska tv..........Szkoda mi tych ludzi ale zarazem jest mi przykro i nawet nie czytałem wszystkich komentarzy...Szkoda słów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 11:53 am    Temat postu: Re: 21 lat [*] Odpowiedz z cytatem

daga napisał:
przemyślenia, co robimy, gdzie byliśmy 21lat temu (jesli ktos już chodził po świecie Wink )


Co robiłem wtedy? Kompletnie nie pamiętam. Miałem prawie 11 lat....i nie przypominam sobie dokładnie momentu kiedy usłyszałem o jego śmierci. Niestety. Fanem sie zostało jakis czas później.

queenbootlegs napisał:
Freddie zmarł w niedzielę po 20:00 polskiego czasu


Przed 20-tą. 18:48 czas brytyjski, 19:48 czas polski.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
david82



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 569

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
hejtują


Hejtują? Czy wyście do reszty zgłupieli? Co to znaczy hejtują? Jesteśmy w Polsce!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen to też nie po polsku Wink
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

david82 napisał:
Cytat:
hejtują


Hejtują? Czy wyście do reszty zgłupieli? Co to znaczy hejtują? Jesteśmy w Polsce!!!


Wogule ta dzisiejsza językowa nowoczesność dosłownie mnie rozpierdala we wszystkie możliwe kierunki Laughing

Cytat z Miejskiego słownika slangu i mowy potocznej: "(ang. "hater") Zazdrosny koleś który nie potrafi cieszyć sie sukcesem kogoś innego, dlatego próbuje wytknąć w nim wszystkie możliwe wady."
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rofl
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fakt, dzisiejsza polszczyzna jest dość specyficzna. Jakieś pojeby w telewizji mówią o wykonaniu utworu "wykon" !!!!!!, co niektórzy lubią "skanselować" spotkanie (tych powinno się strzelić w mordę) Very Happy

Przy tym słowo "hejtować" to i tak nie jest najgorsze. Poza tym w polskim języku trudno jest wskazać idealne określenie dla ludzi, którzy wyrażają się negatywnie o czymś, jednak bez wskazania jakichkolwiek racjonalnych argumentów (ot. w celu dogryzienia innym, wyszydzenia bądź zrobienia prowokacji). To zjawisko (zauważalne głównie w internecie) jest stosunkowo młode i nie mogło mieć swojego lingwistycznego określenia np. 40 lat temu. Być może wtedy powiedziano by o takich ludziach "złośliwcy" , "krytykanci", ale jednak te wyrażenia nie oddają tego, czym jest współczesne "hejtowanie" - a niewątpliwie jest to zjawisko dość powszechne i często zgodne z tą definicją ze słownika slangu.

Najlepiej to widać na przykładzie wszelkich dyskusji o smartfonach - część audytorium atakuje na wszelkie sposoby użytkowników Iphona, a część jedzie po użytkownikach systemu Android. Padają debilne argumenty, a to w odniesieniu do rozmiaru ekranu, a to do tego czy kogoś stać na dany telefon i tak od kilku lat tysiące ludzi wciela się w te role, dla których trudno wskazać inne określenie niż "hejter".

Ale w sumie to powinniśmy wymyślić nasze własne określenie na takich ludzi, tylko jakoś nie mam pomysłu. Myśle, że mem z Marią Skłodowską pukającą się w czoło i podpisem "Tu się jebnij" to najlepsza odpowiedź na takie zaczepki
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
foxy lady



Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 162
Skąd: Legnica

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesheq napisał:
no fakt, dzisiejsza polszczyzna jest dość specyficzna. Jakieś pojeby w telewizji mówią o wykonaniu utworu "wykon" !!!!!!, co niektórzy lubią "skanselować" spotkanie (tych powinno się strzelić w mordę) Very Happy


Otóż to, są i tacy, też w TV, którzy chcą, żeby ich program "lajkować" (na "fejsie" oczywiście Very Happy ) Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foxy lady napisał:
Lesheq napisał:
no fakt, dzisiejsza polszczyzna jest dość specyficzna. Jakieś pojeby w telewizji mówią o wykonaniu utworu "wykon" !!!!!!, co niektórzy lubią "skanselować" spotkanie (tych powinno się strzelić w mordę) Very Happy


Otóż to, są i tacy, też w TV, którzy chcą, żeby ich program "lajkować" (na "fejsie" oczywiście Very Happy ) Rolling Eyes

Indid!
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foxy lady napisał:
Lesheq napisał:
no fakt, dzisiejsza polszczyzna jest dość specyficzna. Jakieś pojeby w telewizji mówią o wykonaniu utworu "wykon" !!!!!!, co niektórzy lubią "skanselować" spotkanie (tych powinno się strzelić w mordę) Very Happy


Otóż to, są i tacy, też w TV, którzy chcą, żeby ich program "lajkować" (na "fejsie" oczywiście Very Happy ) Rolling Eyes



tych, co chcą, by ich lajkować trzeba k..a hejtować Very Happy
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesheq napisał:
Ale w sumie to powinniśmy wymyślić nasze własne określenie na takich ludzi, tylko jakoś nie mam pomysłu. Myśle, że mem z Marią Skłodowską pukającą się w czoło i podpisem "Tu się jebnij" to najlepsza odpowiedź na takie zaczepki


Ja ich nazywam poprostu frajerami i to według mnie jest wystarczające określenie.
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pp72



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten rok i datę pamiętam- miałem 1 kasetę (A Kind Of Magic) dwa plakaty i bilet do wojska Sad Miałem 19 lat i wydawało mi się że jestem stary Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kama



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 467

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesheq napisał:
Ale w sumie to powinniśmy wymyślić nasze własne określenie na takich ludzi, tylko jakoś nie mam pomysłu. Myśle, że mem z Marią Skłodowską pukającą się w czoło i podpisem "Tu się jebnij" to najlepsza odpowiedź na takie zaczepki


W czerwcu nazwalibyśmy ich Glamperciątkami Wink bo właśnie ona nas hajtowały... Czasy się zmieniają Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mozzer



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 235
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:


Wogule ta dzisiejsza językowa nowoczesność dosłownie mnie rozpierdala we wszystkie możliwe kierunki Laughing

Cytat z Miejskiego słownika slangu i mowy potocznej: "(ang. "hater") Zazdrosny koleś który nie potrafi cieszyć sie sukcesem kogoś innego, dlatego próbuje wytknąć w nim wszystkie możliwe wady."



Sorry, ale jak już jesteśmy przy języku polskim , to nie gniewaj sie Corey , ale to juz któryś raz z kolei Wink

http://www.youtube.com/watch?v=WuyFyaZtWsc
_________________
The Queen is dead, boys and it's so lonely on a limb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, ale mieliśmy tu mówić o Freddiem...
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek