FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Moja replika RED SPECIAL
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PiotrekR



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 4:29 pm    Temat postu: Moja replika RED SPECIAL Odpowiedz z cytatem

Pomysł narodził się dużo wcześniej, lecz mniej więcej rok temu zacząłem gromadzić materiały i dokumentację, by w czerwcu rozpocząć budowę mojej własnej repliki RED SPECIAL. Wykonanie jej zajęło mi dokładnie 11 miesięcy.

Jak pewnie wiele osób na naszym forum, zafascynowany jestem brzmieniem i techniką gry Briana Maya. Ponieważ gram już jakiś czas na gitarze, pomyślałem sobie, dlaczego by nie spróbować zrobić własnej. Doświadczenia w lutnictwie nabywałem dopiero przy jej budowie. Nie bez znaczenia były jednak umiejętności, które posiadłem wcześniej jako modelarz lotniczy. Prawie wszystko wykonałem samodzielnie, od kawałka deski do gotowego instrumentu. Wyjątkiem było nacięcie rowków, w które wpasowuje się progi (brak odpowiednio cienkiej piły), oraz lakierowanie (duży koszt zakupu aerografu).

Dlaczego Red Special? Stwierdziłem, że chciałbym, aby brzmienie w jakiś sposób nawiązywało do Briana. Nie jestem zwolennikiem odtwarzania na replikach każdej ryski, dlatego zastosowałem kilka moich rozwiązań. Kolor przypomina RS, lecz czerwień bardziej wpada w wiśnię, niż w cegłę. Duże znaczenie ma tutaj kąt padania światła- co zdjęcie to inny kolor Wink W części zastosowałem inne drewno (które wiekiem może spokojnie konkurować z kominkowym mahoniem Briana). Kupiłem też przetworniki wzorowane na Tri-Sonic, co ma duży wpływ na brzmienie. Przy tej okazji przypomina mi się anegdota o opryskliwym sprzedawcy, który drwił z Brian’a gdy ten kupował swoje. Chyba to przypadłość sprzedawców w sklepach muzycznych, ponieważ mi również się to zdarzyło przy zakupie mostka i kluczy. Smile

Jak wypada brzmieniowo? Co najważniejsze gitara dobrze stroi. Można znaleźć „w niej” brzmienia nawiązujące do oryginalnej RS, sam jestem cały czas na etapie testów. Od razu polubiłem ją jednak za przyjemne jazzowe brzmienie na przetworniku Neck. Za jakiś czas zamieszczę linki, sami będziecie mogli ocenić.

Podsumowując jestem z niej bardzo zadowolony. Myślę, że jeszcze długi czas będę ją odkrywał, na razie mnie nie zawiodła, wręcz przeciwnie. No i satysfakcja ze zbudowania czegoś samemu, co naprawdę gra…

Wink Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.











P.S. Miałem mały problem z decyzją, do którego działu ten temat nadaje się najbardziej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaimponowałeś mi Smile
Gratuluję pomysłu i wykonania Smile
Mam jedno pytanko (o ile to nie tajemnica): jaki był orientacyjny koszt całego przedsięwzięcia?
Z niecierpliwością czekam na próbki dźwięku Cool
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje. Bardzo chętnie bym zobaczył więcej materiału fotograficznego zrobionego między zdjęciem 3 a 4, o
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przylaczam sie do gratulacji- rowniez do prosby o wiecej zdjec!!!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

11 miesięcy. No, no, no. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem i aż nie mogę się doczekać próbek dźwiękowych.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziwiam i gratuluję. Duży szacun!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już sobie wyobrażam, ile razy musiałeś "rzucać paniami" podczas pracy nad gitarką Twisted Evil Arrow Wink

Respect!!! Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś pięknego! Gratuluję! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chłopie... super robota. Brawa się należą.
Masz więcej zdjęć?
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo! podziwiam, naprawde. a moze mail do briana z krotkim opisem i fotografią gitarki? Wink on lubi czasem takie rzeczy u siebie w soapboxie umieszczac Smile

jak sie ona ma do oryginalu pod wzgledem wymiarów? Wink odtwarzales dokladnie wymiary RS czy zastosowales inną grubosc czy tez dlugosc itd.?
no i czy jakos ją nazwales? Razz

a tak przy okazji, nie mialbys ochoty i czasu wlaczyc sie w forumowy projekt muzyczny? Razz jestesmy w trakcie nagrywania naszej wersji pewnego "utworu" queen, crystal co prawda nagral juz gitarke do pierwszej czesci, ale nie widze powodu, zeby nie dac sie popisac dwom gitarnikom przy czesci drugiej, zwlaszcza ze bedzie tam miejsce na 2 gitary na pewno Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się! E-mail do Briana obowiązkowo- jestem pewien, że znajdzie się w soapboxie!!! Very Happy
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiek M.



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 170
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy do mnie w końcu przyjdziesz? Razz Sobie coś pogramy- może próbki albo coś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdybys sie zdecydowal na tego maila do briana i mial jakies problemy jezykowe to sluze pomoca jakby co Wink nie orientuje sie co prawda jakos specjalnie w nazewnictwie czesci gitar ale to akurat mozna sprawdzic po slownikach, a z calą resztą moge pomoc jakby co.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cinas91



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 329
Skąd: Leszno

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked Brawa dla Ciebie, niesamowita robota Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję umiejętności i samozaparcia.
Na próbki dźwiękowe i więcej zdjęć również z niecierpliwością czekam.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze, ze wzorowales sie na zapiskach distefano? Smile
http://www.tornado1978.altervista.org/05%20red%20special/index.html
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwaliłeś kawał solidnej roboty! Smile Oby służyła jak najdłużej Smile
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
gdybys sie zdecydowal na tego maila do briana i mial jakies problemy jezykowe to sluze pomoca jakby co Wink nie orientuje sie co prawda jakos specjalnie w nazewnictwie czesci gitar ale to akurat mozna sprawdzic po slownikach, a z calą resztą moge pomoc jakby co.


Nazewnictwo chyba takie jak w Polsce, neck, head etc Wink
Gorzej jak Bri do niego wpadnie i rozwali o ziemię to cudo, bo nie spodoba mu się brzmienie Laughing Arrow Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie z czego zrobiłeś to czarne? Embarassed
Ukradłeś mamie guziki perłowe? Wink
wymiary ma identyczne z RS czy dostosowałeś pod swoje dłonie?
Jaki piec Vox czy coś innego?
Six pence czy jakaś jedno groszówka?
Co było najtrudniejsze do zrobienia?
Jakie struny takie jak Brian czy inne?
W środku masz kawałek nożna czy nie Wink
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PiotrekR



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Wam za miłe słowa

Kensington napisał:
Mam jedno pytanko (o ile to nie tajemnica): jaki był orientacyjny koszt całego przedsięwzięcia?


Dokładnie nie dokonałem jeszcze podsumowania, ale o gitarze za kilka funtów trzeba raczej zapomnieć, chyba, że dysponuje się profesjonalnym warsztatem i hangarem niepotrzebnych rzeczy, takich jak sezonowane drewno itd... Wink

RockFan90 napisał:
Już sobie wyobrażam, ile razy musiałeś "rzucać paniami" podczas pracy nad gitarką Twisted Evil Arrow Wink


Wbrew pozorom nie było tak źle. Zawsze można było zostawić pracę na następny, lepszy dzień Wink

Bizon napisał:
brawo! podziwiam, naprawde. a moze mail do briana z krotkim opisem i fotografią gitarki? Wink on lubi czasem takie rzeczy u siebie w soapboxie umieszczac Smile


Myślę, że to dobry pomysł. A może akurat znajdzie trochę czasu i sobie obejrzy zdjęcia... Cool

Bizon napisał:
jak sie ona ma do oryginalu pod wzgledem wymiarów? Wink odtwarzales dokladnie wymiary RS czy zastosowales inną grubosc czy tez dlugosc itd.?


daga napisał:
wymiary ma identyczne z RS czy dostosowałeś pod swoje dłonie?


Wzorowałem się na planach, lecz tak jak wcześniej napisałem, tam, gdzie nie jest to niezbędne, nie trzymałem się kurczowo prototypu. Pozwoliłem sobie trochę na własną fantazję i kilka moich rozwiązań. Jednak jeśli nie podejdziesz do niej z suwmiarką, to nie dostrzeżesz różnicy w wymiarach w porównaniu do orginału.

Szerokość gryfu jest natomiast standardowych wymiarów- taki jak w Les Paulach, czyli to mogłaby być jedynie zauważalna na dotyk różnica


Bizon napisał:
no i czy jakos ją nazwales? Razz


Na razie nie próbowałem znaleźć specjalnej nazwy. Stwierdziłem, że może przy jakieś okazji sama się pojawi. Nazwa robocza to Peter's Special, czy Red Starlight...

Bizon napisał:
a tak przy okazji, nie mialbys ochoty i czasu wlaczyc sie w forumowy projekt muzyczny?


Chętnie, jeśli to co zrobię przypadnie Wam do gustu, to dlaczego nie... Wink

Bizon napisał:
widze, ze wzorowales sie na zapiskach distefano? Smile
http://www.tornado1978.altervista.org/05%20red%20special/index.html


Jeśli chodzi o logo, to była to dość spontaniczna decyzja- wykonałem je zupełnie od ręki (bez żadnego szablonu), jak moim zdaniem na podpis, inicjał przystało Razz

BeBe napisał:
Nazewnictwo chyba takie jak w Polsce, neck, head etc Wink
Gorzej jak Bri do niego wpadnie i rozwali o ziemię to cudo, bo nie spodoba mu się brzmienie Laughing Arrow Wink


Wolałbym tak pesymistycznie nie spoglądać w przyszłość Very Happy

daga napisał:
Mam pytanie z czego zrobiłeś to czarne? Embarassed


Domyślam się że chodzi o maskownicę. Zrobiłem to dość nietpowo. Mianowicie zwykle w gitarach zrobione jest to z plastiku. Ja postanowiłem zrobić to z cienkiej sklejki, która później została polakierowana na czarno. Był to jeden z eksperymentów, taką płytkę można zawsze wymienić, więc stwierdziłem, że nic nie ryzykuję. Po ukończeniu budowy stwierdziłem jednak, że prezentuje się dobrze, dlatego ją zostawiłem.

daga napisał:
Ukradłeś mamie guziki perłowe? Wink


Tylko tacie trochę śrubek... Very Happy

daga napisał:
Jaki piec Vox czy coś innego?


Oczywiście Vox, ale malutki domowy Pathfinder 15R Wink Brianowy AC30 poza zasięgiem...

daga napisał:
Six pence czy jakaś jedno groszówka?


Do ostrych kawałków czasem dla zabawy biorę 5-cio groszówkę. Ale chętniej gram zwykłą kostką.

daga napisał:
Co było najtrudniejsze do zrobienia?


Zdecydowanie fornirowanie. Zwykle np. stoły forniruje się na prasach. Tutaj z powodu niestandardowych wymiarów (w stosunku do blatu stołowego) musiałem zrobić to ręcznie, tylko za pomocą ścisków stolarskich. Uff ile nerwów było wówczas przy kleju kontaktowym- tzn takim, że nawet po delikatnym połączeniu klejonych części, nie dało się ich już rozłączyć żadną siłą...

daga napisał:
Jakie struny takie jak Brian czy inne?


Narazie zwykłe, tańsze komplety. Może za jakiś czas zaszaleję i kupię sygnowane. Razz

daga napisał:
W środku masz kawałek nożna czy nie Wink


Jest parę rzeczy które po prześwietleniu gitary udowodniłyby, że to ta moja Very Happy


Ostatnio zmieniony przez PiotrekR dnia Pią Kwi 10, 2009 2:43 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również gratuluję pomysłu, talentu technicznego i samozaparcia Exclamation Obawiam się, że ja z moim antytalentem manualnym (choć samolociki też się sklejało ale to przedszkole przy takiej replice gitary) miałbym problem ze zrobieniem choćby repliki pałeczki perkusyjnej Rogera Wink Wink
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ze nie wylałeś całego kleju na gitarę jaka sklejałeś i potem łapy do tego i na zawsze byś był z nią scalony Wink Podziwiam za stalowe nerwy.

Właśnie widzę (lub nie). Brakuje mi pokręteł i przełączników, gdzie one?
A jakie drewno, bo chyba nie napisałeś? Trzystuletnią szafę gdańską pociąłeś Wink
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotrekR napisał:

Na razie nie próbowałem znaleźć specjalnej nazwy. Stwierdziłem, że może przy jakieś okazji sama się pojawi. Nazwa robocza to Peter's Spacial, czy Red Starlight...


Peter's PANi ? XD

Cytat:
[b]Jeśli chodzi o logo, to była to dość spontaniczna decyzja- wykonałem je zupełnie od ręki (bez żadnego szablonu), jak moim zdaniem na podpis, inicjał przystało Razz



bardziej chodzilo mi o same jego zapiski z wymiarami itd bo widzialem na jednym z twoich zdjec jakies rysunki z jego nazwiskiem, ale na to w sumie juz odpowiedziales przy okazji innego mojego pytania Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiotrekR



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daga napisał:
Dobrze, ze nie wylałeś całego kleju na gitarę jaka sklejałeś i potem łapy do tego i na zawsze byś był z nią scalony Wink Podziwiam za stalowe nerwy. Właśnie widzę (lub nie). Brakuje mi pokręteł i przełączników, gdzie one?
A jakie drewno, bo chyba nie napisałeś? Trzystuletnią szafę gdańską pociąłeś Wink


Przełączniki oczywiście są, ale czarne, dlatego dyskretnie ukrywają się wśród czarnej maskownicy Wink

Pokrętła- potencjometry również, ale jak słusznie zauważyłaś, czegoś tam brakuje. Mianowicie gałek, które nakłada się na potencjometry. Nie ma ich tylko dlatego, że jeszcze w żadnym sklepie nie znalazłem takich, które by mi odpowiadały. Ich brak nic nie powoduje- można tone i volume zmieniać kręcąc bezpośrednio za cienką gałeczkę potencjometru, dlatego też nie śpieszyłem się z zakupem pierwszych lepszych Wink

Jeszcze co do kleju- na szczęście obie klejone powierzchnie muszą być nim posmarowane, więc ręce były bezpieczne...


Bizon napisał:
Peter's PANi ? XD


Tak jak wspomniałem, to nazwy robocze i wyniki wielu, nie tylko moich fantazji... Very Happy

daga napisał:
A jakie drewno, bo chyba nie napisałeś? Trzystuletnią szafę gdańską pociąłeś Wink


Tutaj udało mi się znaleźć zupełnie zniszczony, przedwojenny fortepian. Tak więc drewno najwyższej jakości, a i szkody nie było z jego pozyskania. Biorąc pod uwagę, że kiedyś drewno suszono naturalnie, aż strach pomyśleć, ile czasu minęło od pozyskania jego.


Ostatnio zmieniony przez PiotrekR dnia Pią Kwi 10, 2009 2:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PiotrekR



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem











Napisałem post pod postem, aby widocznie rozdzielić nowe zdjęcia od pytań.


Ostatnio zmieniony przez PiotrekR dnia Pią Kwi 10, 2009 2:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotrekR napisał:


daga napisał:
A jakie drewno, bo chyba nie napisałeś? Trzystuletnią szafę gdańską pociąłeś Wink


Tutaj udało mi się znaleźć zupełnie zniszczony, przedwojenny fortepian. Tak więc drewno najwyższej jakości, a i szkody nie było z jego pozyskania. Biorąc pod uwagę, że kiedyś drewno suszono naturalnie, aż strach pomyśleć, ile czasu minęło od pozyskania jego.

No to jesteś lepszy od Briana Very Happy Teraz to musisz do niego napisać Smile Pewnie nie masz foty fortepianu. Jak zrobić gitarę z fortepianu w pięć dni Wink
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiek M.



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 170
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrku, czy mi się wydaje, czy binding jest malowany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PiotrekR



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 84
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek M. napisał:
Piotrku, czy mi się wydaje, czy binding jest malowany?


Dokładnie tak jest. Zrobiłem tak, ponieważ nie miałem dostępu do odpowiedniej frezarki, która nacięłaby mi rowek, no i przede wszystkim szukałem u wielu lutników materiału na binding i nikt, z różnych powodów, nie mógł mi pomóc. Jedyne miejsce, gdzie udało mi się go znaleźć to sklep Mayoness'a. Jednak wymiary ich lamówek mi nie dopowiadały. Wziąłem sprawy w swoje ręce i namalowałem go. Wymagało to dużo precyzji i sprytu... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lentoo



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 114
Skąd: Bristol.. Brytania..

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany!!!!! wszedłem tu dopiero dzisiaj i SZOK. Jestem po ogromnym wrażeniem serio Very Happy Na twoim miejscu już pochwaliłbym sie Brianowi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Zbyszek



Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 158
Skąd: Żuromin

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje, piękna sprawa.
Zbudować samemu gitarę od podstaw, w dodatku nie mając doświadczenia to wielka sztuka.
_________________
http://www.facebook.com/BogeyMusic - polub mnie Smile
http://www.bogeymusic.net
http://www.mondaysession.pl - coverband. "Crazy little thing called love": http://www.youtube.com/watch?v=B-oDqVgO0xk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek