FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
ACTA - realne zagrożenie?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 10:37 pm    Temat postu: ACTA - realne zagrożenie? Odpowiedz z cytatem

Chodzę od strony do strony i co chwilę napotykam na treści nawołujące do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec ACTA - projektu, który ma wejść w życie 26 stycznia i radykalnie zmienić oblicze internetu. Mają zostać wprowadzone drakońskie kary za piractwo oraz cenzura (to tak w skrócie).

Czym jest ACTA możecie dowiedzieć się z tego filmiku (za autentyczność treści zawartych tam nie odpowiadam): http://youtu.be/SP8Ttp4-_5U

Co o tym sądzicie? Kroi się jakaś wielka akcja ograniczania naszej swobody, czy w większości ludzie przesadzają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak o tym trąbią to chyba coś jest na rzeczy.

http://www.youtube.com/watch?v=b0S2I06dhnk

Tu to jest fajnie opisane.

Teraz padła strona sejmu. Ciekawe.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Połowa stron rządowych leży. Dobry DDoS nie jest zły.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mnie śmieszą te niektóre człowieki z internetu. Wychodzimy na ulicę, obalamy rząd, blabla. Jasne, nie podoba mi się perspektywa cenzurowania internetu czy kontrolowania tego co robię na necie. I też jestem przeciwko ACTA. Tylko zastanawia mnie ilu z tych internetowych fajterów, bardziej boi się perspektywy zamknięcia torrentów i innych takich, niż tego że jakiś agent będzie im zaglądał do kompa.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co przyświeca innym- wiem natomiast ze w tej sytuacji chodzi o coś dużo ważniejszego i większego niż torrenty i sprowadzenie tego tylko do piractwa jest dokładnie tym, czego chcą "elyty".

Wielki Brat patrzy. Albo robi wszystko, żeby móc patrzeć. Ameryka już rucha cały świat a my jeszcze się coraz bardziej schylamy i prosimy o więcej.

Podobno walczylismy z cenzurą a wolność słowa jest jednym z największych dobrodziejstw jakie mamy... ostatnia rzecz, jaka zagwarantuje wolność słowa to JAKAKOLWIEK komórka, mająca możliwość blokowania czegokolwiek w internecie, nawet bez wyroku sądowego... ciekawe ze gwałciciela nie można zamknąć w pierdlu póki mu się nie udowodni winy- a stronę można sobie wedle tego zamknąć czy zablokować ot tak...

Amerykanie już od dawna nie są żadnym land of freedom, maja prawie tak samo wyprane mózgi jak Chińczycy, tyle że nie przez ideologie a przez korporacje. Kurwa, nie idźmy tą drogą... Nagle przez jeden filmik może pójść w cholerę cały serwis- co w przypadku gdyby na przykład publikował krytyczne wobec kogoś treści byłoby bardzo na rękę, nieprawdaż? Naprawdę mamy do ekip rządzących aż takie zaufanie? Polacy, tak narzekający na PO czy PiS będą wierzyć, że coś zostało zablokowane tylko i wyłącznie przez naruszenie gdzieś w którymś miejscu praw autorskich?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=OBl85kwRCZc&feature=player_embedded

Generalnie wygląda na to, że jest to wybitnie, że tak powiem, zjebane. Ale chyba te NIEPOWAŻNE, GIMNAZJALNE I PRZY OKAZJI TERRORYSTYCZNE ataki torrentowo4chanowych fajterów dały naszym mądrym politycznym głowom do myślenia. Chyba, bo od wczoraj nie za bardzo patrzę w internety i tv, więc niewiele wiem poza tym linkiem.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche niemoge z tego, że punkadiddle pisze tu posta po 2 miesiacach, po czym go sama kasuje za chwile, zeby nie bylo, że dalej tu zagląda... no ale nie o tym w sumie. poruszyla (zanim skasowala) temat queenwizji chocby, ktory jest dosc ciekawey, bo w mysl nowych przepisów, za wrzucanie paczek dla was mogą mi zablokowac dostep do sendspace i nasłać na mnie policje Laughing także tego, the end is near Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ytron



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 844
Skąd: Chujowskie Pocipie

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 4:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam że to jakaś większa i, wbrew temu co samo ACTA sobą reprezentuje, bardzo przemyślana akcja zapanowania nad internetem poprzez sprawdzony schemat: robimy coś tak niedorzecznego że to o co naprawdę chodzi przejdzie bez problemu jako zdroworozsądkowy consensus pomiędzy oboma stronami. Idę plądrować internet zanim przyjdzie wojsko.

A amerykańska demokracja to równa hipokryzja co chiński komunizm i polskie chrześcijaństwo. Niedawno se poczytałem trochę, min:
http://en.wikipedia.org/wiki/Unethical_human_experimentation_in_the_United_States
_________________
DŻAAANGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ytron napisał:

A amerykańska demokracja to równa hipokryzja co chiński komunizm i polskie chrześcijaństwo.

No ba.
I dokładnie ta sama fanatyczna wiara w to, ze tylko oni mają rację. I że ta ideologia, którą wyznają (albo raczej którą mówią, ze wyznają) jest nawet warta więcej niż ludzkie życie...

Niestety, amerykańska demokracja jest znacznie bardziej niebezpieczna od polskiego chrześcijaństwa. Zastanawiam się też, czy przypadkiem nie jest też bardziej niebezpieczna od chińskiego komunizmu. Amerykanie w imię tej swojej demokracji już wleźli do paru krajów i nawet jeśli czasem rzeczywiście obalili reżim- to czy go najpierw sami nie stworzyli? Czy nie ma tam innych interesów? I kto zagwarantuje, ze znowu nie wejdą sobie do innego kraju pod jakimkolwiek pretekstem? Problem polega na tym, że część z nich jest święcie, fanatycznie przekonana, ze to co oni robią to jest DOBRO.

Tu zresztą chodzi o dokładnie ten sam proces. Pretekst- i w imię tego pretekstu przyjeżdża nagle Ameryka na białym koniu wyzwalać ludzi/chronić praw autorskich biednych artystów, itd. Tylko szkoda, ze według mnie Ameryka jest absolutnie OSTATNIM krajem, jakiemu należy ufać.

Śmieszy mnie, że tyle zawsze było o Wielkim Bracie na wschodzie a teraz mamy wcale nie mniejszego za Atlantykiem...

ytron napisał:
Niedawno se poczytałem trochę, min:
http://en.wikipedia.org/wiki/Unethical_human_experimentation_in_the_United_States

Końcówka jest "piękna"
"As of 2007, not a single U.S. government researcher had been prosecuted for human experimentation, and many of the victims of U.S. government experiments have not received compensation, or in many cases, acknowledgment of what was done to them"

In God They Trust, apparently.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytałem dzisiaj trochę szerzej o tym całym projekcie i jestem w szoku, ponieważ wychodzi na to, że w świetle ACTA będzie można karać rolników wielkimi karami pieniężnymi, jeśli wśród ich plonów znajdą się opatentowane rośliny... Neutral

Rolnik będzie miał wybór - podpisać umowę i zapłacić kupę pieniędzy za licencje na używanie nasiona (nawet jeśli zostało zasiane siłami natury, nie celowo) lub zapłacić gigantyczne odszkodowanie właścicielowi "praw intelektualnych" do tej rośliny. Masakra. Takiego absurdu nie było w historii świata do tej pory.

ACTA to nie tylko internetowe piractwo. ACTA to przyskrzynienie każdego wedle uznania rządu i korporacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wyborcza.pl/1,86116,11012642,ACTA_ad_acta__Co_ma_wspolnego_internet_z_biblioteka.html

Kapitalny felieton Żakowskiego (tak, Wybiórcza...) na temat ACTy...
Fragment "‎"Ludzie płacili za koncert, nuty, książki, obrazy, odkrycia. Potem mogły one krążyć, być reprodukowane i udostępniane swobodnie. Dopóki między twórcą a odbiorcą nie było korporacji, której jedynym celem jest wynik finansowy" mówi właściwie wszystko.

ACTA nie broni własności intelektualnej artystów. Ona broni korporacje. W dodatku w niejasny i bardzo niebezpieczny sposób.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruch przeciwko ACTA jest już tak silny, że wprowadzenie tego będzie niemożliwe. Po pierwsze - rządy muszą coś z tym zrobić, jeśli nie chcą utracić masowo poparcia; po drugie - nawet jeśli się to podpisze, to sprzeciw jest tak silny, że grupy typu Anonymous się z tym nie pogodzą i będą robić wszystko, by to zwalczyć. Oburzenie społeczne jest już zbyt wielkie i zbyt szerokie, powiadam...
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im więcej o tym czytam... tym bardziej mi się wierzyć nie chce, a nawet trochę chce się śmiać. Laughing Nie no ok, zamknięcie pewnych stron(Facebook, Wikipedia, Youtube??? Nie wiem czy aby nie przesadzam z tymi przykładami, no ale... no wiemy już co się stało chociażby z Megaupload i Megavideo) służących do swobodnej wymiany informacji i dóbr intelektualnych to może rzeczywiście mnie przeraża, ale straszenie tą całą cyber-inwigilacją, monitoringiem, że niby będziemy w necie śledzeni, nawet(a może zwłaszcza?) przez maile, że to wszystko będzie na kształt Orwellowskiej rzeczywistości, te bajeczki o Wielkim Bracie i w ogóle to tak jakoś śmierdzi mi po prostu kolejną z wielu teorii spiskowych jakie to ludzie uwielbiają sobie wszędzie na każdy temat tworzyć(bo czy był kiedyś jakiś okres w dziejach gdzie żadnych teorii nie snuto? one były, są i już niestety zawsze będą...) i z racji tego jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Razz Jakoś nie wyobrażam sobie by na porządku dziennym stało się by jacyś niby agenci z jakiegoś niby nowego SB(takiego cyber-SB, że się tak wyrażę Razz)... nie no plączę się z budową zdania więc może napiszę tak: jakoś nie wierzę by każdego z osobna obywatela takim "agentom" wręcz chciało się sprawdzać(w końcu jest nas blisko 38 mln Razz), przeszukiwać a potem zajeżdżać o 4 rano pod jego dom i robić rewizję czy coś tam(zwyczajnie by się tacy kolesie nie wyrabiali no Razz) bo jest podejrzenie naruszenia czyjejś tam własności intelektualnej.
No ok, był już jeden taki przypadek, ale dotyczył z goła czego innego - jak to jakiś hejter Komorowskiego co założył serwis przeciwko niemu i nagle z nienacka nad ranem do jego domu zapukała policja... ale to był odosobniony przypadek i jak już mówiłem trochę czego innego się tyczył. Więc ja tam jestem raczej spokojny. Razz

Anyway: ja już gdzieś w necie podpisałem petycję przeciwko ACTA. Jak gdzieś dogrzebię się do tego linka to chętnie Wam podrzucę. Smile
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho


Ostatnio zmieniony przez Mefju dnia Pon Sty 23, 2012 3:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słusznie gada koleżka z filmiku Katera. Bo było nie było sama kwestia piractwa jest jednoznacznie zła i choć święty nie jestem i sam często gęsto parę mptrójek pociągnę, to jestem gotów pogodzić się z coraz większą ścigalnością tegoż. Natomiast ukrócenie wolności w ostatnim niekontrolowanym i całkowicie niezależnym medium to już jest poważna sprawa, która powinna wszystkich zastanowić.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mefju napisał:
Nie no ok, zamknięcie pewnych stron(Facebook, Wikipedia, Youtube??? Nie wiem czy aby nie przesadzam z tymi przykładami, no ale... no wiemy już co się stało chociażby z Megaupload i Megavideo) służących do swobodnej wymiany informacji i dóbr intelektualnych to może rzeczywiście mnie przeraża

Ciul z Facebookiem.
Dużo większym problemem byłoby na przykład to, ze takie coś jak Wikileaks by się po prostu nie zdarzyło. Usta zostałyby zamknięte momentalnie, szybciej i sprawniej. Bo przecież te dokumenty, które wyciekały to... własność intelektualna. Zresztą, nie trzebaby udowadniać że taką jest. ACTA nie zakłada że do zablokowania czegokolwiek potrzebny jest wyrok sądowy. Więc jakiekolwiek niewygodne źródło będzie można w ten sposób udupić. Szybko.

Inwigilacja maili? Głupota, to jest niemożliwe. Ale już monitorowanie tego co robisz JEST możliwe i może starczyć ze gdzieś wrzuciłeś coś, czego możesz nawet nie wiedzieć ze nie powinieneś. Ot, choćby wspomniana Queen Wizja. Reklamuje muzykę? Reklamuje. Ja kupiłem kilka płyt pod jej wpływem. Wytłumaczysz to korporacjom? Nie. Dla nich takie wrzucanie plików tutaj w formie paczek pewnie podeszłoby pod ten motyw i tyle.

Na pewno trochę się pod kilkoma względami tą ACTę demonizuje, pewnie po to żeby myślący wolniej mogli ogarnąć koncept że to JEST zagrożenie. Ale sam fakt ewentualnej zmiany internetu w jeszcze jedną witrynę sklepową czy sprowadzenie jego użytkowników do roli klientów, w dodatku manipulowanych i sterowanych w dowolny sposób jest dużo poważniejszy niż jakiekolwiek inwigilowanie maili...

Internet pozwala nam zobaczyć jak wiele jest dookoła debili. Jest pełen chłamu i syfu. Równocześnie jest platformą, która jak żadna inna wcześniej daje głos WSZYSTKIM i możliwość wypowiedzenia się każdemu, choćby i najgłupszemu. Nigdy nie było to możliwe na taką skalę. Przestępstwa trzeba umieć tu wyłapywać- pedofilia, terroryzm. Ale poza tym? Poza tym jest chyba ostatnim, naprawdę wolnym od cenzury forum na którym można się wypowiedzieć. Gazeta Twojej wypowiedzi po prostu nie wydrukuje, telewizja może Twoje zdanie pociąć tak, że z twojego TAK robi się NIE. Internet ciągle pozwala powiedzieć Ci dokładnie to co chcesz, dokładnie tak jak chcesz. Czy ktokolwiek to przeczyta/usłyszy to już inna sprawa, ale... to czy masz coś do powiedzenia czy nie ocenia ogół. A nie jakaś korporacja. Bo media to też korporacje.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



btw, dawno w tv nie było tyle internetu.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze połączonymi siły superbohaterów i doktora śmiech + innych zło-debili przeciwko człowiekowi-acta?

no i co na to torrent man? (o ile jeszcze żyje xD )
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to jestem ciekaw co by Ś.P. Fairplayman na to powiedział. Laughing
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy zastanawiam się dlaczego te muzyczne korporacje nie czepiały się naszych rodziców, że słuchając radia wciskali na magnetofonie przycisk REC (chociaż pewnie część ze starszych użytkowników pamięta tamte czasy...) i wtedy piractwo kwitło na potęgę Rolling Eyes albo nie kupowało się płyt dvd/blu-rayów/kaset w empikach i tego typu sklepach tylko czystego vhs-a i nagrywało film, który się chciało obejrzeć.

Władze chyba nie zdają sobie sprawy w co się pakują Evil or Very Mad już wielokrotnie to powtarzałam- niech najpierw obniżą ceny oryginalnych produków (płyt, oprogramowań itd.) bo inaczej walka z piractwem nie ma sensu. Jeśli róznica jest w cenach spora- np piracka płyta kosztuje 20 zł, a oryginalna 100 to jest jak przysłowiowa walka z wiatrakami, ALE jeśli płyta piracka kosztuje 20 zł a nowa 25 zł to sory ale to już lepiej oryginał kupić.

Swojego czasu Michał Wiśniewski wydał płyty Ich Troje za 10 zł i 15 zł, a swoją solową dołączył do gazety za 5 zł- czy pojawiły sie jakieś kopie- NIE, a gdy chodziły powyżej 30 to się pojawiały. Nie pochwalam większości jego zachowań, ale taki ruch aby pójsć na rękę fanom jest jak najbardziej pozytywnie przeze mnie oceniany

Blokowanie youtube'a też głupota bo przed zakupem płyty można tam ją przesłuchać i ocenić, czy warto kupować czy nie....nie sądziłam, że dożyję ponownie czasów gdy płyty się będzie kupowało w ciemno Mad

Podoba mi się podejście Grupy Allegro do tej sprawy- przy logo dali STOP ACTA a ich stanowisko można w skrócie określić- przecież już dawno mamy u siebie podobne działania.

Fakt, że od wejścia w życie może minąć rok (uups niekoniecznie- bo może to być od razu stosowane)

ogólnie po konferencji można stwierdzić: szkoda słów Confused


Leniu napisał:
Poczytałem dzisiaj trochę szerzej o tym całym projekcie i jestem w szoku, ponieważ wychodzi na to, że w świetle ACTA będzie można karać rolników wielkimi karami pieniężnymi, jeśli wśród ich plonów znajdą się opatentowane rośliny... Neutral

Rolnik będzie miał wybór - podpisać umowę i zapłacić kupę pieniędzy za licencje na używanie nasiona (nawet jeśli zostało zasiane siłami natury, nie celowo) lub zapłacić gigantyczne odszkodowanie właścicielowi "praw intelektualnych" do tej rośliny. Masakra. Takiego absurdu nie było w historii świata do tej pory.

ACTA to nie tylko internetowe piractwo. ACTA to przyskrzynienie każdego wedle uznania rządu i korporacji...

noszzz to już jest "lekkie" przegięcie Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ytron



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 844
Skąd: Chujowskie Pocipie

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fenderek napisał:
Niestety, amerykańska demokracja jest znacznie bardziej niebezpieczna od polskiego chrześcijaństwa. Zastanawiam się też, czy przypadkiem nie jest też bardziej niebezpieczna od chińskiego komunizmu.

Jak najbardziej, z tego prostego powodu że to obecnie największa siła na świecie. Chińczycy już dawno by opanowali świat gdyby wyzwolili się z "komunizmu" polegającego w tym przypadku na czarnuszeniu dla Zachodu za grosze (to raczej wyjątkowy nieefektywny sposób wykorzystania półtora miliarda obywateli). A z Ameryką to zawsze myślałem że to przesada - znając dokonania sowieckiej i niesowieckiej Rosji myślałem że te wszystkie opowieści o złym FBI itd to taki first world problems w porównaniu. Znaczy nigdy nie miałem wątpliwości że CIA to nie Arnie ratujący świat skacząc na koniu po dachach wieżowców, ale przy takiej władzy zawsze się będzie stawać wobec trudnych pytań natury etycznej. Ale nie myślałem że już dawno sobie na te pytania odpowiedzieli słowami "że nic szkodzi i można hulać".
fenderek napisał:
Ameryka jest absolutnie OSTATNIM krajem, jakiemu należy ufać.

No tu już przesada. Raczej tak samo nie wierzyłbym żadnemu innemu rządowi, a przynajmniej większości z nich.

fenderek napisał:
Dopóki między twórcą a odbiorcą nie było korporacji, której jedynym celem jest wynik finansowy

No właśnie. Prawda jest taka że już teraz prawa autorskie mają nie wiele wspólnego z portfelami artystów. Tak ŚCIĄGAM Z TORRENTÓW I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO. Wszelkie pomysły antypirackie są zwyczajnie nienaturalne. Wbrew temu co próbuje nam się wmawiać ściąganie z torrentów itp to bynajmniej nie jest to samo co podpierdolenie bułki czy samochodu. To informacja, nie materia i może znikać i pojawiać się w dowolnej ilości zależnie od potrzeb, w przeciwieństwie do materii. Można oczywiście limitować do niej dostęp ale z uwagi na obecny stan technologii informatycznych tym mniej jest to możliwe im bardziej jest ona pożądana. Możesz bawić się w uczciwość i płacić pieniądze ludziom którzy cholera wie w jaki sposób (ale ważne że legalny) mają prawo by na tym zarabiać, ze świadomością że kto inny dostanie to samo za darmo. Wróć - dostanie znacznie więcej niż ty. Jest przecież mnóstwo rzeczy których za cholerę nigdzie legalnie nie kupisz ale możesz ściągnąć z internetów jeśli dobrze poszukasz. System jest po prostu równie zjebany jak Ameryka i czynne podporządkowywanie się mu raczej przekracza tę cienką granicę między uczciwością a frajerstwem. Zupełnie jak gdybyś faktycznie miał blade pojęcie za co i komu płacisz. Zupełnie jak gdyby artyści nigdy nie musieli użerać się z korporacjami które na nich zarabiają.

O co naprawdę chodzi w ACTA szybko się nie dowiemy, ale już wiadome jest że wykracza to daleko poza kwestię piractwa i praw autorskich. Projekt jest tak absurdalny i głupi że jednak nie wierzę aby mógł przejść w obecnej formie. Ale jak coś jest głupie i ma coś wspólnego z globalnymi korporacjami i miliardami dolarów to znaczy że nie jest głupie. Może to już zawadza o teorie spiskowe, ale teorie spiskowe przestają być nonsensowne gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze. Wtedy naprawdę trzeba liczyć się z tym że mamy do czynienia z przebiegłymi żydami rządzącymi światem i przewidującymi ruchy nieszczęsnych kowalskich na całe lata wprzód. Cokolwiek z tego wyjdzie zapewne świat nie będzie taki jak przedtem, a zapewne będzie dokładnie taki jakiego chcą autorzy obecnej afery. Nie spodziewałbym się więc że ACTA to jakieś źle wymyślone dzieło głupich ludzi które zostanie naprostowane gdy tylko się skrzykniemy i ktoś się temu serio przyjrzy. Udawanie głupiego to akurat podstawowa umiejętność w polityce na całym świecie. Może część polityków jest faktycznie głupia i stanowi narzędzie w rękach innych ludzi. Inna część może nie do końca rozumieć praw rządzących internetem itp (to w końcu w większości ludzie starszej daty). Ale jeśli politycy są tacy głupi to ciekawe czemu to oni nami rządzą.
Internet to niewątpliwie jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Przy jego decentralizacji i globalności niezwykle trudno jest nad nim zapanować. Jedyną możliwością byłby jakiś większy spisek wielkich korporacji i rządów mający na celu opracowanie i wprowadzenie pod jakimś pretekstem dziwacznych i niejasnych praw obejmujących swym zasięgiem możliwie jak największą część świata i knutych możliwie jak najbardziej poza świadomością opinii publicznej. Gdyby coś takiego miało się faktycznie stać wyglądałoby właśnie jak ACTA.
_________________
DŻAAANGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem pierwszym, ktory bedzie bronił praw ludzi do zarabiania na swojej tworczosci, mimo, że sam twórcą nie jestem. płyty kupuje w miare mozliwosci, mysle, że moge smiało założyć, że mam ich więcej niż pozostałe 39 rodzin w moim bloku razem wziętych. nie mam nic przeciwko podjęciu jakichs kroków w kierunku ulatwienia artystom zarabiania na ich tworczosci. ale to, co oni probują wprowadzic to kompletny absurd i przepisy, ktore dążą do calkowitej kontroli wszystkiego i wszystkich. to jest dokladnie pierwszy krok w strone tego, co kilka razy bylo przedstawiane w roznych filmach dziejących sie w niedalekiej przyszlosci. wtedy wydawaly sie wymyslem scenarzysty, ale przeciez wlasnie do tego to wszystko zmierza.


inna sprawa to to, że ludzie sami pod sobą kopią dołki. jednym z glownych argumentów przytaczanych przez zwolennikow jest to, że teraz mozna kazdego bezkarnie w internecie obrazac i nikt nie ma nad tym kontroli. i sami ludzie dają im jeszcze mocniejszy argument. hołdys palnął jakies głupstwo w tv, w ciagu 5 minut pojawilo sie jakies jego przerobione zdjecie na jednym z anty-actowskich profili na fb i w kilka minut doszło kilkaset komentarzy, z ktorych 99% ogranicza sie do wyzywania go od chujów, grubasów, beztaleńć, sukinsynów i 'radzenie' mu, żeby sie zastrzelił albo powiesił. piekne kurwa swiadectwo tego, jakie jest nasze spoleczenstwo walczące o tę wolnosc słowa...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedno pytanie- nie orientuje się ktoś jak "wartość intelektualna' będzie sprawdzana na redtube i innych tego typu stronach Question Laughing Laughing w sumie każdy film opiera się na tym samym Laughing Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale też chyba roi się na takich stronach od filmów "kopiowanych" bez jakichś opłat czy czegoś tam dla twórców.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
troche niemoge z tego, że punkadiddle pisze tu posta po 2 miesiacach, po czym go sama kasuje za chwile, zeby nie bylo, że dalej tu zagląda...

Komentarz został usunięty przez ACTA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Róbcie printskrina!!11!!1! Punkadiddle się wypowiedziała i jeszcze nie zdążyła usunąć posta. Twisted Evil
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zdążyłam też dopisać nic więcej. -.-

Punkadiddle mówi, że jeśli mają wprowadzić cenzurę internetu, to trzeba korzystać póki można, i to najlepiej tak, żeby ta ostatnia chwila nie była ostatnią. Wcześniej żem napisała, że na tym forum się wszyscy (większość) znają z internetu właśnie, więc to dobre miejsce. Tutaj to leży w naszym wspólnym interesie.

Poza tym oni chcą blokować chyba wszystko. Widziałam nawet protest na archives.org - stronie, gdzie ja oglądam sobie filmy nieme czasami. Jak wiadomo takie filmy kręcono do lat 30., czyli wszystkie mają ponad 70 lat, co oznacza, że prawa autorskie ich już nie obowiązują. Zresztą i tak więcej takich filmów jest na YouTube. A jak słyszałam YT całkiem chcą zamknąć, więc już nawet żaden Bieber więcej kariery nie zrobi.

Blokowanie internetu to jak hm... dyktatura w USA. W państwie wolności i takich tam (rzekomo).

Cytat:
Ale jeśli politycy są tacy głupi to ciekawe czemu to oni nami rządzą.

Mi się wydawało, że to naiwni ludzie na nich głosują. Ale z drugiej strony wszyscy są siebie warci. Może każdemu, kto ma trochę władzy uderza do głowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym z głównych wydarzeń dnia wg TVN jest jednorożec znaleziony przez Rosjan. Wydarzenie o tyle doniosłe, że po pierwsze who cares, po drugie nie jednorożec tylko nosorożec tylko że ze spiczastym rogiem na głowie, po trzecie prehistoryczna skamieniałość, po czwarte nawet ja wiem o nim od jakichś 20 lat, jak nie dłużej.

Poza tym zawzięcie młócą aferę smoleńską. O ACTA jest właściwie tyle, że hakerzy zaatakowali strony rządowe, Dzielny Donald powiedział, że nie będzie ulegał internetowym terrorystom, a przed chwila Niesiołowski wyraził radość, że to podpiszą. Jak Boga kocham, próbuję sobie przypomnieć dlaczego ja na nich głosowałem.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Mandey



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1579
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:
Jak Boga kocham, próbuję sobie przypomnieć dlaczego ja na nich głosowałem.

Ja się zastanawiam dlaczego ta sprawa wypłynęła dopiero teraz jak już się pali a raczej jak już spalone. Nikt wcześniej nie wiedział co oni planują?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mandey napisał:
Nikt wcześniej nie wiedział co oni planują?

No właśnie poniekąd o to głównie chodzi, że nie. Rzecz była trzymana w kompletnej tajemnicy i bynajmniej nie tylko u nas...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek