FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Czy kapitalizm jest aż tak świetny?

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 9:46 pm    Temat postu: Czy kapitalizm jest aż tak świetny? Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do dyskusji w tym temacie, tym bardziej że sam doświadczam od paru ładnych lat skutków ubocznych transformacji ustrojowej, toksycznych szefów i wrednych współpracowników. U mnie w pracy awantura jest nawet, jeżeli minutę wcześniej zamkniemy biuro. Nie wiem, ale ta wszechmożna chęć zysku nie licząc się z ludźmi, z ich charakterem, upodobaniami, zainteresowaniami, potrzebami jest nieludzka i to bez użycia cudzysłowiu. Niestety nie każdy jest kreatywny, zna języki, chce zostawać po godzinach i ma jakieś szersze perspektywy życiowe (nie każdy jest śmietnikiem na zalew nowych informacji z internetu lub od żądań BOSSA). Nie wiem, jest to problem i w sumie chyba istnieje potrzeba jakiejś alternatywy, czy to w postaci jakiejś nowej prawdziwie lewicowej partii czy w żmudnej, choć wiem że skutecznej zmianie mentalności ludzi. Chodzi o to, żeby była jakaś alternatywa, bo postbalcerowiczowska Polska jest ustrojem pod wieloma względami nie uwzględniającym ludzi, a jedynie tzw. wskaźniki... A argument zmiany pracy jest zawsze żałosny Wink
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemem nie jest kapitalizm tylko ludzka mentalność. Szef skurwiel byłby skurwielem w każdym systemie...

Komunizm z założenia (tak samo jak kapitalizm) też można bronić- co go wynaturza to... my.

Ja mam szczęście. Pracuję w firmie polsko angielskiej, w sensie siedziba jest w UK ale cały niemal personel to Polacy i działalność jest prowadzona w Polsce (podatki...!). I... takiego szefa jakiego mam życzyłbym każdemu. Serio. Do tego stopnia, że całkiem możliwe że po powrocie do Polski NADAL będę pracował w tej firmie, z domu... bo w sumie to co robię wymaga tylko komputera i internetu... nie słyszałem żeby szef na jedną osobę krzyknął, przy rekrutacji rządzi zdrowy rozsądek a nie to co maszw 90% firm (powiem tak, w tych 90% firm nie dostałbym takiej posady jaką mam tu). I tak dalej. A facet jest nieprawdopodobnym biznesmenem, mamy fabryki w Chinach, Argentynie i Niemczech, działamy na wielu rynkach, firma radzi sobie wyjątkowo dobrze i zaczyna ścigać się z absolutnie największymi na rynku w swojej dziedzinie. Kapitalista pełną gębą. I ciągle normalny facet, zajebiście inteligentnt i cwany. Ale normalny. Wymaga jak skurwysyn- ale samych oczywistych rzeczy. Zapierdalamy ostro- ale chcemy, bo... warto. Nie zostaję po godzinach, język znam jeden (choć perfect i to ten którym dogaduję się ze wszystkimi możliwymi dystrybutorami Wink ), nie mam wielu rzeczy które w każdej innej firmie byłyby wymagane. Zostałem przyjęty na okres próbny, najpierw tydzień, potem miesiąc, potem trzy miesiące. Pracuję tam już półtora roku, zostałem nie dzięki "papierkom" a tym co i jak wykonywałem z tego co było mi powierzane. Dla mnie- ze wszech miar normalne i... to jest bez wątpienia najnormalniejsza praca jaką kiedykolwiek wykonywałem. Atmosfera jest naprawdę zajebista. Jasne, są współpracownicy którzy kombinują jak konie pod górkę, ale... ale gdzieś nie ma wad? Wink

To nie jest problem z kapitalizmem. To jest problem z takimi a nie innymi ludźmi, z taką a nie inną mentalnością. To nie kwestia Balcerowiczowości czy czego tam... to kwestia ludzi. Nikogo innego. Skurwiel będzie skurwielem. Zamachasz mu mamoną przed oczami to czy jest w kapitaliźmie czy komuniźmie czy jakimkolwiek innym iźmie- i tak skurwysyństwo z niego wyjdzie... i odwrotnie...

To nie ustrój. To ludzie.

I ja wiem, ze mam szczęście. Doskonale sobie z tego zdaję sprawę, dlatego właśnie liczę, ze nadal będę mógł tam pracować już po powrocie... Ale... takie firmy i tacy ludzie są. Trzeba szukać- nie wtedy kiedy mnie już wypieprzyli, ale wtedy gdy jestem bezpieczny. Wiem, ze się nie chce. Mi się nigdy nie chciało, proces szukania pracy to jedno z absolutnie najgłupszych doświadczeń mojego życia, generalnie zaliczam tylko i wyłącznie facepalmy, ale... ale kurcze nie wszędzie liczy się tylko wskaźnik... są miejsca w których dostrzeże się, że to co robisz jest jednym z powodów dla których ten wskaźnik jest tak dobry albo że nie jest jeszcze gorszy...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że szef może być w porządku, ale jednak obecna sytuacja gospodarcza zawsze stawia go w pozycji uprzywilejowanej. Zawsze może złożyć ci wypowiedzenie bez podania powodu, a jak wiadomo sprawy sądowe ciągną się latami, a korupcja szaleje. Oczywiście jasne jest, że mieszkańcy dużych miast pogodzili się z bezlitosnymi prawami rynku, ale i oni mają szansę się wybić najbardziej. Także może rozmawiajmy o mieszkańcach małych miasteczek i wiosek, bo jednak tych w Polsce jest jednak większość. U nich jest silne jest zakorzenione, żeby nie pracować "u obcego", co ja popieram, bo nie chciałbym pracować u Niemca, Anglika czy Jankesa, wiedząc że on zarobione przeze mnie pieniądze wywozi do siebie. Poza tym przeraża mnie ten tzw. "hurrakapitalizm" u moich rówieśników. Ludzie, trochę normalności: dlaczego ja mam nie mieć prawa do gorszego dnia, dlaczego zawsze mam być pozytywką nakręcaną przez wszechwładnego Szefa (a tak odbieram wszelkich akwizytorów), dlaczego na jawne chamstwo klienta muszę kurczyć się w sobie jak pies. Ja rozumiem, że komuna była zła, ale może nie przesadzajmy. Człowiek to nie koszt. Uważam, że kapitalizm jest ustrojem nieludzkim i darwinistycznym, co automatycznie skazuje wielu ludzi na śmierć. Nie chcę motać oskarżeniami, ale uważam, że największe błędy zostały popełnione w 1989r, kiedy zgodziliśmy się na drastyczną zmianę ustroju. Co bardziej przerażające, nie widać u obecnej młodzieży żadnego buntu, żadnego poparcia lewicowych wartości, dlaczego mamy się godzić, żeby o naszej przyszłości decydowali Portugalczycy, Niemcy, Francuzi..? A wspomniana lewicowość tzw. "salonowa" w rzeczywistości koncentruje się na problemach zamożnej klasy średniej, czyli prawa gejów, lesbijek, feminizm. Rdzeń został utracony Crying or Very sad
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
Zgadzam się, że szef może być w porządku, ale jednak obecna sytuacja gospodarcza zawsze stawia go w pozycji uprzywilejowanej

I powinna, bo to jego firma i jego pieniądze, czyż nie?
Gohan napisał:
U nich jest silne jest zakorzenione, żeby nie pracować "u obcego", co ja popieram, bo nie chciałbym pracować u Niemca, Anglika czy Jankesa, wiedząc że on zarobione przeze mnie pieniądze wywozi do siebie.

Eeee... to niech nie pracują, tylko niech później nie płaczą ze pracy nie było...

Gohan napisał:
Poza tym przeraża mnie ten tzw. "hurrakapitalizm" u moich rówieśników. Ludzie, trochę normalności: dlaczego ja mam nie mieć prawa do gorszego dnia, dlaczego zawsze mam być pozytywką nakręcaną przez wszechwładnego Szefa (a tak odbieram wszelkich akwizytorów), dlaczego na jawne chamstwo klienta muszę kurczyć się w sobie jak pies.

No ale właśnie nie musisz. To nie w kapiotaliźmie jest problem tylko w złym rządzeniu. Gdyby byłodobrze, to odszedłbyś z takiego miejsca jakie opisujesz i poszedł do innego, gdzie byłbyś traktowany lepiej. To nie kapitalizm jest problemem tylko ludzie go tworzący. Ja w mojej pracy mam prawo do gorszego dnia- do pewnego stopnia, oczywiście, jesli liczę na podwyżkę i/albo premię. Na jawne chamstwo klienta odkładam słuchawkę. To ludzie tworzą ustrój.

Nie, nie bronię kapitalizmu ani wyścigu szczurów. Wydaje mi się śmieszny i żałosny, ale... ale postawa roszczeniowa "bo mnie się należy" też mnie trochę bawi. Nie podoba się być pod kimś? To załóż własny interes. Pieniądze są, jak nie Unia to Urząd Pracy, moze nawet bank, jesli biznes plan będzie w miarę rozsądny. To się da zrobić. I kto wie, nagle jako pracodawca, szef0 nagle okaże się, że wygląda to z tej peerspektywy nieco jednak inaczej...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek