FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Wyborcza kiełbasa 2011
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 9:07 am    Temat postu: Wyborcza kiełbasa 2011 Odpowiedz z cytatem

Zbliżają się wybory forumowe, a w ich cieniu - znacznie mniej istotne głosowanie do Sejmu i Senatu. Tradycyjnie zakładam wątek, w którym można manifestować swoje poglądy oraz wzajemnie się przekonywać i obrzucać wyzwiskami.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkurwiać mnie zaczyna kraj, w którym jedyną receptą na Kaczyńskiego jest Tusk a jedyną receptą na Tuska jest Kaczyński... wkurwiać mnie zaczyna, że "trzeba" głosować albo na jednego albo na drugiego- ale w sumie nikt nie wie czemu... wkurwiają mnie sondaże wszelkiego rodzaju- tylko ten stan pogłębiające... naprawdę nie ma nikogo i nic, żadnej alternatywy? Patrzę sobie na te sondaże i zastanawiam się- czy naprawdę czeka nas kolejna kadencja tego samego? I nie, nie uważam, ze jeśli się zamieni PiS z PO miejscami to będzie jakakolwiek poprawa. Niech ktoś w końcu rozbije to towarzystwo wzajemnej adoracji i ten zaklęty krąg... nie chcę mieć sekciarzy u władzy, ale też Tusk kompromituje się ze swoim rządem za często...

NA PEWNO nie zagłosują ani na PiS ani na PO... nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję, ale te dwie nie mają najmniejszych szans na mój głos. Obie skompromitowane doszczętnie, na obie nie mogę patrzeć, ani Tuska ani Kaczyńskiego szanować (choćby łudzić się, że szanuję) nie potrafię.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

9 października zwiążę się z Palikotem;)

Panu Tusczenko już podziękujemy. Temu Panu też.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FTA... A SLD się niedługo zesra z tym obiecywaniem. To nawet nie jest już śmieszne, to żałosne. "Hej debile jak chcecie to obiecamy wam, że zniesiemy wszystkie podatki"

Pominę już zabawną sytuację z Korwinem.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palikot kropka
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palikot to clown i partia fasadowa bo poza znaną twarzą Palikota nie ma nic, o kadrach nie wspominając,trochę mi przypomina partię X innego pajaca Stana Tymińskiego.

Natomiast PO i PIS to jest dla mnie klasyczny przykład symbiozy politycznej,jestem dogłębnie przekonany że platforma wbrew temu co mówi wcale nie chce porazki PIS-u i ich rozpadu.Tyllko w miarę silny pis, ten wojujący,zagrażający demokracji jest gwarantem wysokiego poparcia dla PO.Myślę że platforma się modli o sondaże ze Pis już już ją dogonia bo to zmobilizuje elektorat anty-pisowski.

George Orwell napisał kiedyś takie słowa "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." i nie sposób zaprzeczyć...

Mam swojego kandydata na posła u mnie w mieście i jakiś swój światopogląd i tyle a ten cały Circus Maximus mnie już coraz mniej zaczyna obchodzić.
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PSL


Ale tak bez przekonania, raczej drogą eliminacji. PiS i PO wiadomo. Jedni to oszołomy chore na władzę, a drudzy kompletnie nie nadają się do rządzenia. A SLD to kompletnie nie moja bajka, bo ja w końcu prawicowiec jestem(chociaż w sumie oszołomów na szczęście tam raczej nie ma, jendakże wkurza mnie nieraz Napierdalalski). Więc tylko PSL mi zostało(bo wszystko pozostałe nie mają żadnych szans na te 5%). Nie wiem, nie znam się za bardzo, średnio się polityką interesuję i rzadko śledzę wydarzenia w polityce, no ale bazując na tym co już wiem i widzę to ludowcy wydają mi się być najmniej kontrowersyjni ze wszystkich no i w jakimś tam stopniu partia odzwierciedla moje poglądy. Poza tym jednego posła stamtąd znam osobiście i wydaje mi się być całkiem sensownym człowiekiem. RazzPomimo, że byłem kiedyś zakochany w jego córce, a ta potraktowała mnie jak powietrze Rolling Eyes to i tak lubię tego gościa i może on liczyć na mój głos. Razz Z tego co się orientuję to PSL to centrum jest... no to w ostateczności może być. Wink
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafa



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Pod Wawą

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idę pierwszy raz na wybory i się zastanawiam, na kogo oddać głos, może PiS, może ktoś inny ale tak naprawdę wiadomo, że tylko PO i PiS mają szansę na wygraną,a inne partie mają zbyt małe poparcie, żeby cokolwiek zwojować ( Palikota metody do mnie nigdy nie przemawiały, PJN ratuje się krytyką PiSu, są dla mnie nic nie warci, SLD, z zasady nie popieram komuchów Smile , PSL także do mnie nie przemawia (chociaż Waldi to fachowiec w sprawach gospodarki nie powiem Smile ).Fenderku, a powiedz mi czym się PiS skompromitowało, bo rozumiem, PO miało aż 4 lata rządów pełnych przeróżnych wpadek, więc o chodzi z tym PiSem?? Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O właśnie, jeszcze o PJN przez jakiś czas myślałem(w końcu mi na początku zaimponowali tym, że się zbuntowali przeciwko Kaczyńskiemu, nie?), ale też tak jak kolega powyżej dochodzę do wniosku, że oni są chyba tylko od tego żeby jeździć po PiSie(a mnie to wzajemne obrzucanie się błotem ze wszystkich stron już po prostu męczy i nic dobrego z tego nie wynika, bez względu na to kto kogo obrzuca), niewiele mając do zaoferowania prócz tego. Choć z drugiej strony ze względu na PiSowskie pochodzenie też jeszcze nie do końca wiem, czy można im ufać... A zresztą to młoda partia, więc jeszcze jest na etapie krystalizowania się, więc dopóki dobrze nie zdążę jej poznać(dopóki oni sami się nie zdołają określić) to sobie ją na razie odpuszczę, acz niewątpliwie będę jej poczynania obserwował. Smile
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mandey



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1579
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na długo przed kampanią miałem zamiar głosować na SLD ale to co teraz odpierdala Napieralski strasznie mnie zniesmaczyło. Za dużo obiecuje i chyba sam siebie nie słyszy. Przyjdzie mi po raz pierwszy chyba zagłosować na PSL. Jak tak patrzeć na te kilka lat jak są w koalicji, to żadnych wtop, afer z ich udziałem większych nie było. Nie ze wszystkim się zgadzam co oni proponują ale innej alternatywy nie widzę. Palikotowi mówię nie, bo jeden Lepper już był i kabarety odstawiał.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno banda czworga i Palikot głosu ode mnie nie otrzymają. Bo to wszystko działa tak: PO z PiSem żreć się muszą, niezależnie od tego, kto rządzi, SLD chce żerować na tej kłótni i myśli, że zdobędzie świat, jak raz na wybory strzeli paroma hasełkami wyborczymi, natomiast PSL niezależnie od tego, kto będzie rządzić, odda się w koalicję bez reszty- prostytutka polityczna. A Palikot to jest gość, który może i ma siłę przebicia, ale jemu chodzi tylko o to, aby być na piedestale (z resztą- komu o to dzisiaj nie chodzi?).. taka kreatura polityczna. Nie, dzięki

Także reszta partii niech zacznie bić się o mój głos..
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie mnie nazwać naiwnym - ale gotów jestem dać kredyt zaufania Platformie. Byłem o tym przekonany bardzo długo, w ostatnim roku jednak zaczęli się poważnie gubić, coraz trudniej donieść im było poparcie do końca kadencji (bo też tak rozumiałem tę kadencję - 4 lata to za mało, by dokonać rewolucji, jak uczy doświadczenie AWSu), ale zmiana opcji politycznej co cztery lata o 180 stopni jak na razie nie wychodzi zbyt dobrze, a destabilizacja jest ostatnią rzeczą, której w tym momencie potrzeba temu państwu.
Zaufam im - nie dlatego, że daję się kupić PRowi premiera (choć nie jest to dla mnie bez znaczenia), nie dlatego, że to "mniejsze zło", ale dlatego, że wydaje mi się to w tym momencie najlepszą alternatywą dla Polski. Nie jakąś świetlaną, cudowną, zielone wyspy itd. - ale relatywnie najlepszą. Ale, jak już mówiłem - daję im tym samym spory kredyt, jeśli nie spłacą go przez kolejne cztery lata, zacznę się zastanawiać. Natomiast w wyborach do Senatu mój krzyżyk najprawdopodobniej dostanie Marek Borowski.

Zagłosowałbym na program Palikota - ale nie na niego samego. Jego program w tym momencie jest mi najbliższy, ale zaufać mu nie jestem w stanie. Mam natomiast dużą nadzieję, że wejdzie do Sejmu z tymi 6-7 procentami, być może wejdzie w koalicję z Platformą, potrzebującą większości i jakąś małą część swoich pomysłów zacznie realizować. Jeśli pokaże jakieś czyny, nie tylko słowa - jestem gotów całkowicie go poprzeć A.D. 2015.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafa napisał:
Fenderku, a powiedz mi czym się PiS skompromitowało

Wszelkie kurwa krzyże nie krzyże i tym podobne chucpy. Blidy i inne, jakieś oszołomy w stylu Ziobro. Podziękował. Jedni warci drugich. Poza tym też wcześniej rządzili. Możesz nie pamiętać, skoro teraz idziesz na pierwsze wybory Razz

A, przepraszam. Bezrobocie za nich spadło. Jakoś dziwnie się to zbiegło z otwarciem, granic i wyjazdem w chuj dużo ludzi- ale to tam szczegół. Nagle bezrobotnych było mniej. liczby mówią wszystko!

Kompromitacja różne ma oblicza. Dla mnie calusieńka sprawa z krzyżem była jednym, wielkim wstydem i kompromitacją. I nie wiem co jest gorsze, naprawdę nie wiem. Wkurwia mnie też to, że właśnie muszę wybierać między kurwa rakiem a AIDS, na zasadzie co jest mniej złe...

Z Palikotem tak jak mówi Ziutek, problem jest taki, że on jest zajebiście inteligentny, ale za bardzo lubi swoje ego i jest jednak oszołomem. W sumie nasza polityka jest jakqa jest i fajnie jest kilka rzeczy naprawdę nazwać po imieniu. Z drugiej strony... z drugiej strony kabaretu już chyba jednak dość...

I wybacz, ale jeżeli Pawlak jest dla Ciebie ekspertem w sprawach gospodarki to chyba nie mamy o czym mówić Wink

Też mam problem z SLD bo zdają się w wyborach pierdolić starsznie od rzeczy, tylko... czy naprawdę jest ktoś, kto tego nie robi? Ale faktycznie, Napierlski mnie czasem nieźle wkurza...

Z komuchami SLD zaczyna mieć tyle wspólnego co PiS z tolerancją, tak w ogóle... Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na bandę czworga nie zagłosuję. Jakby Nowa Prawica Janusza Korwina Mikke startowała to bym na nich zagłosował. Ale że u nas Komisja Wyborcza robi sobie folwark i kpiny z demokracji i nie pozwoliła zarejestrować NP więc zagłosuję na Polską Partię Pracy, całkowicie inne skrzydło ale są również anty-systemowi. Jest też opcja oddania nie ważnego głosu, ale nie dam tej satysfakcji. Na PO nie zagłosuję, nigdy nie nabierałem się na „nowoczesny” wizerunek platformy, PiS nie ma u mnie szans, a tym bardziej SLD z żałosnym Napieralskim.
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Jest też opcja oddania nie ważnego głosu

Bardzo poważnie to rozważam.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Jakby Nowa Prawica Janusza Korwina Mikke startowała to bym na nich zagłosował. Ale że u nas Komisja Wyborcza robi sobie folwark i kpiny z demokracji i nie pozwoliła zarejestrować NP (...)


Tak, no to jest kpina, bo też planowałem zagłosować na NP, a akurat w moim okręgu wyborczym nie ma ich zarejestrowanego kandydata. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa z komisją jest w Polsce precedensem. Ja się obawiam tego, że jak wygra ktoś oprócz PO to bardzo szybko sobie przypomną, że Komisja Wyborcza złamała prawo i trzeba będzie wybory unieważnić. Jak wygra PO to powiedzą, że nie trzeba unieważniać, ponieważ JKM ma małe szanse na wygraną i nie jest to wpływajace na zwycięstwo w wyborach.
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Jest też opcja oddania nie ważnego głosu.


maźniesz kutacha na karcie do głosowania? Laughing
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu nie? Wink W sumie byłoby bardziej szczere niż stawianie jakiegokolwiek chyba krzyżyka Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a przy okazji przypomni czasy szkolne Razz
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna tez "postawić na wszystkich krzyżyk" Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
mozna tez "postawić na wszystkich krzyżyk" Wink

Lepiej nie, bo zaraz się demonstracje zrobią Mr. Green
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mazania "kutacha" na karcie wyborczej to zdaje się, że można rysować czy tam malować co się chce a głos będzie ważny, jeśli tylko nie będzie naruszona żadne pole na "x". Czyli dobra wiadomość dla "artystów". Laughing
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to znaczy, że trzeba namalować małe kutasiątka w każdym okienku... cos jak 'karny kutas za chujowe parkowanie'.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Co do mazania "kutacha" na karcie wyborczej to zdaje się, że można rysować czy tam malować co się chce a głos będzie ważny, jeśli tylko nie będzie naruszona żadne pole na "x". Czyli dobra wiadomość dla "artystów". Laughing


Dokładnie tak.... więc można całą kartę zamalować i zostawić same kwadraciki Wink

Ja tak sobie tutaj jeden wątek dodam, że jestem ciekaw, czy będą jakieś cyrki z wyborami do senatu na zasadzie, że zabrakło kilku głosów i będzie ujadanie i ściganie się po sądach.. Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waham się między PO a Palikotem. Platforma może być mniejszym złem, ale dla mnie to sto razy mniejsze zło niż PiS. Straszenie PiS-em? Ja pamiętam te dwa lata i nie jestem ślepy - Prawo i Sprawiedliwość jest takie samo co do joty, więc ich powrót oznacza to samo, co było kilka lat temu. Nikt mi nie musi tego przypominać. Ale tu i tak nie chodzi o PR. PiS stoi po dokładnie drugiej stronie mojego kontinuum poglądowego. Jednoznaczne dzielenie świata na dobry i zły, totalne nadużywanie słowa "moralność", tradycja jako wartość najwyższa, w stu procentach nie moja polityka historyczna, tęsknoty do autorytaryzmu, lustracja za wszelką cenę (ale bynajmniej nie w swoich szeregach), zwolennicy kary śmierci, przeciwnicy prawa do aborcji i eutanazji, piedestał dla Kościoła, całkowicie nie mój sposób prowadzenia polityki zagranicznej. Sprawy gospodarcze? Doceniam dbałość o najsłabszych i równoważenie sytuacji materialnej, ale jeśli to się objawia w totalnej podejrzliwości wobec ludzi bogatych, to niestety dziękuję. Żaden Tusk nie musi mnie tym straszyć, bo sam doskonale widzę, jak się sprawy mają.

Palikot? Nie znam jego motywów (i nic mnie one nie obchodzą) ani większości kandydatów, ale ten facet ma po prostu rację. Partyjniactwu precz. Krytykuje się ludzi poprzedniego systemu, a dzisiejsza polityczna mentalność jest dokładnie taka sama, tylko że ograniczona prywatnym kapitałem i wolnymi mediami. Władza jako przywilej, aparaty partyjne, rozrastająca się biurokracja, manipulacje faktami. To system nie pozwala na to, co było wiele lat temu, ale mentalność pozostała ta sama. Jestem też w znakomitej większości zgodny z Palikotem w sprawach światopoglądowych. Moje wątpliwości budzą jedynie pozostali członkowie ruchu (bo ich nie znam) oraz to, że gdy już przyjdzie co do czego, to ruch Palikota stanie się tym samym, co pozostałe partie. Póki jednak głoszone są pewne wartości i mają one szansę powodzenia, to na nie stawiam.

Smutne jest to, co dzieje się z SLD. Jako człowiek o poglądach szczerze lewicowych, słabość lewicy (i wizerunkowa, i ideowa) mnie martwi. Może też dlatego skłaniam się ku Palikotowi czy przez długi czas myślałem o głosie na Polską Partię Pracy.

A dlaczego idę na wybory? Bo głosuję dla siebie, nie dla polityków, a głos nieważny jest mocniejszym wyrazem krytyki wobec polityków niż pozostanie w domu.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
zwolennicy kary śmierci, przeciwnicy prawa do aborcji i eutanazji

He, he- no, uwielbiam ten ich wybiórczy bardzo relatywizm...


Nic, mogę się podpisać pod tym co napisał Misiu, zwłaszcza
Misiu napisał:

Jednoznaczne dzielenie świata na dobry i zły, totalne nadużywanie słowa "moralność"

Mierzi mnie to strasznie. W sumie nie wiem czy nie bardziej, niż kiedy ktoś kradnie moją kasę. Zawsze tego typu rzeczy jak moralność itd były dla mnie ważniejsze a jak widzę jak sobie oszołomy tak pięknymi hasłami wycierają mordy to mnie szlag trafia.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mefju napisał:
PSL


Mefju, błagam Cię, skoro bliżej Ci do prawicy i nie chcesz głosować na PiS/PO - to zagłosuj chociaż na to PJN. Nie wspieraj najbardziej szkodliwej dla Polski partii. Niech te KRUSowe dziady wreszcie wylecą z parlamentu.

Acha, to samo przesłanie do Mandey'a.

Ja na 99% procent na Palikota. Z kilku powodów: 1) z jego list kandyduje moja bliska znajoma, bardzo ideowa, rozsądna i uczciwa dziewczyna - numer 4, więc się nie dostanie, ale chodzi chodzi o myślenie bardziej długodystansowe, żeby budować ogólny front poparcia dla takich osób z myślą o przyszłych wyborach, 2) zagłosowałbym na Grubego Rycha Kalisza, bo ocieka zajebistością, piłem z nim i wyróżnia się liberalizmem, ale nie zamierzam oddać nawet połowy głosu na SLD dopóki rządzić tam będzie plastuś Napieralski, 3) rządy PO uważam za raczej udane i chciałbym, żeby trwały, ale jednak nie jest to partia mojego pierwszego wyboru - nie jest i nigdy nie była, zawsze starałem się uniknąć głosowania na nią na rzecz jakichś PD-ów i LiD-ów. Uciekając się do analogii - PO to odpowiednik CDU, a ja w Niemczech głosowałbym na FDP. W Polsce odpowiednika nie mamy, więc wybieram bieda-liberalizm Palikota. Choć bez jakiejś naprawdę wielkiej radości.

Aha, do Senatu nie mam wątpliwości - Marek Borowski. Co prawda, w moim okręgu PiS wystawia niezwykle prawego i wielkiego człowieka, czyli Romaszewskiego, no ale jednak...choćby nawet Morrissey startował z PiS-u - nie zmieniłoby to mojego oporu.

EDIT: Których dwóch talibów chce głosować na Marka Jurka? Smile
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafa



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Pod Wawą

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:

I wybacz, ale jeżeli Pawlak jest dla Ciebie ekspertem w sprawach gospodarki to chyba nie mamy o czym mówić Wink

Okey, zgoda, palnąłem głupstwo, w chwili gdy przeczytałem twojego posta, przypomniałem sobie umowę z ruskimi na gaz tam do 2034 czy coś takiego, najdroższy gaz w całej Europie tak?? No to definitywnie się wycofuję z tego Pawlaka Wink ( A tak w ogóle to zmienili tą umowę czy nie?? Bo to jakaś farsa, ta uległość ruskim) Sad
Fenderek napisał:

Wszelkie kurwa krzyże nie krzyże i tym podobne chucpy. Blidy i inne, jakieś oszołomy w stylu Ziobro. Podziękował. Jedni warci drugich. Poza tym też wcześniej rządzili.

A tam krzyże, strona tego konfliktu nie leży przecież tylko po stronie PiS, KTOŚ go przecież podsycał. No i PiS rządził tylko 2 lata tak?? Platfusy 4, nie ma porównania miarodajnego tych dwóch rządów.
Hehe, też ten Ziobro jakoś nie wzbudza mojego zaufania, ale chyba w każdej partii jest jakiś taki "oszołom".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martwi mnie to, że osoby, które 4 lata temu oddały głos na PO dzisiaj mają zajebisty problem - czy w ogóle jest sens iść na wybory, a jeśli już pójść, to na kogo zagłosować? Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale elektorat PO strasznie się podzielił, natomiast ci co głosowali na PiS w znakomitej większości nadal popierają tę partię. Obawiam się tylko, że tym sposobem będziemy mieli wielki powrót PiS-u... A tego to już bym się chyba bał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek