FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Transsekualizm, zacieranie płci, itepe
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacieranie granic miedzy plciami? Wszyscy faceci powinni wygladac, jak Pretty Boy Floyd.
Granice miedzy plciami w ogole sa bezsensowne i niepotrzebne, zwlaszcza zwazywszy na to, ze plci jest wiecej niz tylko dwie. Ale to juz temat na osobne rozwazania, ktore nikogo nie interesuja.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyk.

_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zinger menu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 396
Skąd: dzikie kraje

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Granice miedzy plciami w ogole sa bezsensowne i niepotrzebne, zwlaszcza zwazywszy na to, ze plci jest wiecej niz tylko dwie.

Raz - mężczyzna, dwa - kobieta. Doliczyłem się dwóch płci. Możesz mi powiedzieć, gdzie robię błąd?
_________________
2009 edo bentley continental gt speed 2006 edo volkswagen touareg red black
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie facet wyglądający jak skończona ciota nie przeszkadza- pod warunkiem że jest to ciągle zrobione ze smakiem, z jakimś wyczuciem, wykorzystując tak jak prawi Bizon- kicz. Z tego też można zrobić sztukę. Patrz Queen, patrz Bowie. Można też z tego zrobić kompletna karykaturę- patrz Poison, patrz generalnie ten typ. Kogoś to kręci- no cóż...

Tak, kobiecość i męskość różna ma imiona- ale je ma. Zacieranie się między tym granic jest IMO jedną z największych porażek XX i XXI wieku. Faceci nie wiedzą jak być facetami, kobiety dawno zapomniały co to znaczy być kobietami. I nie chodzi mi o to, ze facet ma polować a kobieta do garów. Jestem w pełni za równouprawnieniem i tak dalej, ale te granice definują jednak przedstawicieli poszczególnych płci i zacieranie ich wyrządza więcej krzywdy niż przynosi pożytku... Z jednej strony wciąż karmi się nas tymi samymi archetypami w bajkach, książkach itd- z drugiej później wywraca się wszystko do góry nogami- i coraz więcej ludzi nie potrafi się w tym odnaleźć. To jest chore. Ciekawy temat, najwyżej wydzielę jak zostanie pociągnięty.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zinger- poczytaj o plci mozgu.
A ladyboy'e w Indiach? W Samej Francji istnial kiedys podzial na 5 plci...

Fenderek- ale spojrz z innej strony- niektorych te granice krzywdza! Chocby na przyklad transseksualistow, dla ktorych zycie w nieodpowiednim ciele to udreka kazdego dnia.
Zacieranie sie granic miedzy plciami to raj dla transgenderystow i queer'ow, ktorzy moga w ten sposob poczuc sie soba, bo na przyklad zle im bedac kobieta, ale tak samo zle by im bylo, gdyby urodzili sie, jako mezczyzni. Albo inaczej- czuja sie jednym i drugim.
Ja generalnie tez bylabym za tym, zeby kobiety zachowywaly sie tak, jak to przez lata bylo. Wszystkie, ale nie ja(niby hipokryzja, ale ja tego tak nie widze).
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zinger menu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 396
Skąd: dzikie kraje

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. płeć genetyczna -jest determinowana rodzajem chromosomów płciowych (u ludzi: mężczyźni kariotyp 46,XY; kobiety 46,XX)
2. płeć gonadalna -określana na podstawie gonad (samce: jądra, samice: jajniki, ale mogą być też formy niezróżnicowane lub obojnacze)
3. płeć genitalna -określana na podstawie zewnętrznych narządów płciowych (mężczyźni – penis i moszna, kobiety – łechtaczka i wargi sromowe)
4. płeć hormonalna - jest określana na podstawie względnej ilości wydzielanych hormonów płciowych (androgeny przeważają u mężczyzn, a estrogeny u kobiet itp.)
5. płeć gonadoforyczna -określana jest w zależności od pierwotnych dróg rozrodczych prowadzących do gonad (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane są jajowody)
6. płeć germinatywna (wytwarzanie gamet: komórek jajowych, plemników, bądź ich brak)[potrzebne źródło]
7. płeć fenotypowa -zależna od drugorzędowych cech płciowych, np. owłosienie ciała, piersi, wygląd zewnętrzny
8. płeć somatyczna (obraz antropometryczny stosunków cielesnych o inne wyznaczniki)
9. płeć mózgu (różnice w budowie mózgu determinujące płeć psychiczną)[potrzebne źródło]
10. płeć psychiczna -stałe i niezmienne wewnętrzne poczucie przynależności do jednej z płci. Wcześnie się wykształca i jest niezmienna.
11. płeć seksualna (ze względu na pełnione role płciowe)
12. płeć społeczna (metrykalna i związana z pełnieniem danej roli płciowej na płaszczyźnie społecznej)

Wszystko to są wedle Wikipedii kryteria podziału płci na MĘSKĄ i ŻEŃSKĄ. Wiem, że Wikipedia to absolutnie nie najwyższa instancja, jeśli chodzi o poszukiwanie wiedzy, ale na pewno daje jakieś pojęcie.
_________________
2009 edo bentley continental gt speed 2006 edo volkswagen touareg red black
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile procent stanowią transseksualiści? To co, będziemy wszystko wywracać do góry nogami, zeby im pasowało? Nigdy nie trawiłem poprawności politycznej w ten sposób prezentowanej. Transseksualizm powinien spotkać się co najwyżej z tolerancją- tu jest problem a nie zacieranie róznic między płciami. Chcą być sobą- niech będą sobą. Za zacieranie granic między płciami winię np najbardziej nawiedzone ruchy feministyczne (te które z prawdziwym feminizmem nie mają już nic wspólnego) czy chorą poprawność polityczną, która karząc liczyć się ze wszystkimi mniejszościami kompletnie olewa wszelkie większości. Na przykład.

Problemem, zwaszcza w naszym kraju jest tolerancja. Oni sobie mogą zacierać granice tak bardzo jak tylko chcą. Czemu my, ja mamy tez brać w tym udział? Bo bierzemy- świadomie czy podświadomie, bierzemy. Coraz więcej przypadków depresji u ludzi z tego właśnie wynika. Zwykli ludzie nie potrafią się w tym odnaleźć bo najpierw karmi ich się głodnymi kawałkami o rycerzach i księżniczkach a potem ma to coraz mniej wspólnmego z rzeczywistością, z zachowaniami poszczególnych płci, z ich definicjami. Kobiety starają się zachowywać jak mężczyźni, od mężczyzn wymaga się, zeby zachowywali się jak kobiety i odwrotnie. I pojawia się wewnętrzny konflikt, zatracenie tej najgłębiej zakorzenionej definicji siebie. Czujesz się tak- wymaga się od ciebie w tych czasach żebyś czuł inaczej. Powtarzam- chore. Natury nikt nie zmieni. A taki wewnętrzny konflikt dla wielu jest niesamowitym dramatem, taka defincja siebie jest człowiekowi wręcz niezbędna.

Mężczyźni i kobiety są sobie równe- ale są inne, do jasnej cholery! Czemu próbuje się zniszczyć jedną z najpiękniejszych rzeczy na tym świecie? Bo właśnie ta inność jest jedną z najbardziej fascynujących i inspirujących!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie, chociaz z drugiej strony, rozumiem zacieranie granic miedzy plciami w sztuce. nie zawsze i nie w kazdej, ale czasami, na potrzeby sztuki, moze miec to swoje uzasadnienie. tylko, zeby to mialo jakies glebsze przeslanie i uzasadnienie, musi byc czyms wiecej niz po prostu pomalowaniem sobie ust, strzeleniem lakieru na glowie i nalozeniem tapety na facjate. mercury czy bowie w młodosci robili na scenie teatr, a juz wcielanie sie przez bowiego w rożne postacie w zaleznosci od nagranej akurat plyty, tego typu przebieranki uzasadnialo i w jakis sposob dopelnialo. natomiast samo pomalowanie sie dla pomalowania jakos w zaden sposob do mnie nie przemawia.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zinger- sa tez ludzie o chromosomach XXY, XYY, XXX, XXXY, XYYY.

Fenderek- transseksualista rodzi sie raz na 35-50tys.urodzen. Do tego trzeba dodac transgenderystow(ktorych jest wiecej od TS), transwestytow(1%) i queerow, wiec wcale nie jest ich tak malo.
Ale ja mam podobne zdanie, byle nie ,,narzucac" na sile tych roznic. Kiedys tak wlasnie bylo- ludzi zmuszano, by zachowywali sie zgodnie ze swoja plcia,(np.palenie na stosie kobiet, ktore czuly sie mezczyznami) do dzis w wielu miejscach tak jest. Co drugi dzien na swiecie popelnia samobojstwo transseksualista, nie mogac byc soba.
Owszem, roznice sa piekne i fascynujace, tez tak uwazam. Byleby wlasnie ich nie narzucac na sile i nie krytykowac, gdy ktos nie chce sie ich trzymac. Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:

Fenderek- transseksualista rodzi sie raz na 35-50tys.urodzen. Do tego trzeba dodac transgenderystow(ktorych jest wiecej od TS), transwestytow(1%) i queerow, wiec wcale nie jest ich tak malo.

Sorry, póki nie mówimy o 50% to jest mało. Decyduje większość. Wiem, life is not fair. Wink

A nawet gdyby mniej ostro na to patrzeć- 1 na 35,000 to jest jednak zajebiście mało. To jest ile procent? 0,003? No rzeczywiście, sporo Wink Niechyba nawet był 1-2 wszystkiego... też wobec ogółu to jednak jest margines... Który powinien spotykać się z tolerancją, a to jednak jest coś innego, inny jeszcze offtop Wink

Tak jak mówię- nie mam nic do homosekualisów, transseksualistów, nikogo. Nic mnie to nie obchodzi pod tym względem, że to nigdy nie będę oceniał wartości człowieka na podstawie jego preferencji seksualnych. Nie robię tego między tymi którzy lubią po francusku i na pielgrzyma- więc nie widze powodu by robić to miedzy tymi którzy robią to jeszcze inaczej. Ale problem zacierania się płci jest dużo głębszy i dotyka bez wyjątku wszystkich. Już od dawna abstrahuję od Poison itd, żeby nie było Wink To jest jakaś am choroba naszych czasów i nie widzę w tym nic fascynującego- raczej to co obserwuję jest smutne. I nie, wyjściem tej sytuacji nie jest bynajmniej rządanie od wszystkich że mają się zachowywać tak albo inaczej. Raczej chodzi o ogólnie pojęty zdrowy rozsądek, tak ludzi jak i np mediów, polityków, aktywistów, itd. Lost cause, I know.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon- ale Glamerzy tez robia to dla sztuki...

Fenderek- transplciowosc nie ma nic wspolnego z preferencjami seksualnymi.
To poczucie przynaleznosci do plci odmiennej od posiadanej fizycznej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadna różnica, jesli chodzi o tolerancję.

Od tego są operacje- a potem akceptacja środowiska. Zacieranie się płci nic w tym temacie nie zmieni. Co, jak wszyscy będą metro to nikt nie będzie się źle czuł? Wszyscy się będą źle czuli i nie będą mieli żadnej definicji tego kim są.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, nie zmieni, ale pomoze. Wiekszosci nie stac na operacje. To wydatek rzedu 4000-10000 za kazda z dwoch pierwszych, za trzecia ok.36000 + dojazd za granice, bo w Polsce jej nie wykonuja...No, i hormony 400zl rocznie, do konca zycia. Nie wspominajac o tym, ze te hormony wlasnie skracaja zywot o 10-20 lat, niektorzy wlasnie dlatego sie nie decyduja.
Ah, no, i wizyty u seksuologa, psychiatry i psychologa, 200zl za kazda + szereg badan. I tak przez dwa lata.
Nie zyjemy w Niemczech, gdzie transom refunduje sie nawet poduszki w szpitalu, tu nie refundowane jest NIC!
A tolerancja? Coz... Rolling Eyes Dla wiekszosci to zboczency, ktorzy zmieniaja plec dla zabawy.
NIKT z wlasnej woli nie zdecydowalby sie na takie pieklo!
No, ale przeciez kogo to obchodzi...

Edit:
A, i jeszcze jedna sprawa. ,,Od tego sa operacje."- to latwo sobie tak mowic. Ale na operacje trzeba miec POZWOLENIE. W tym celu wystepuje sie do sadu o zmiane plci + trzeba przejsc pozytywnie roznorakie badania. Bez tego nikt nikomu plci nie zmieni.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Bizon- ale Glamerzy tez robia to dla sztuki...


sorry, ale jaki zwiazek ze sztuką i muzyką zespolow takich jak chocby wspomniany poison ma to, ze zakladali damskie ciuszki i sie malowali? bo wiem o co chodzilo bowiemu, ktory wcielał sie w rozne postacie i to wynikalo nie tylko z jego wyglądu, ale tez aktualnej twórczosci (najprostszy przyklad - ziggy stardust). natomiast nie wiem o co moglo chodzic chocby takiemu poison, oprocz oczywiscie wzbudzenia sensacji i zwrocenia na siebie uwagi. ale tez jednoczesnie nie zglebialem nigdy historii poison, wiec moze mialo to jakies uzasadnienie. jesli tak, to chetnie dowiem sie jakie i pisze to bez najmniejszej nawet zlosliwosci czy sarkazmu Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki zwiazek, ze po prostu tego wymaga styl/gatunek muzyczny, jakim jest Glam-Hair. Wyglad musi wszak pasowac do tego, co sie gra.
Wiesz, historii Poison akurat ja rowniez nie zglebialam, ale Twisted Sister na przyklad- z zalozenia mieli byc zartem muzycznym i ich przebieranie sie za kobiety bylo z gory zamierzone- ot taki kabaret(sama nazwa zespolu rowniez od tego powstala).
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Owszem, nie zmieni, ale pomoze.

Aha, pomoc to nie zmiana...
Ani nie zmieni ani nie pomoże.

Co, to skoro operacja jest droga, to wszyscy maja się zmienić żeby te 0,002 miały lepiej? Jaja sobie robisz? I tak, trzeba mieć pozwolenie bo to ma być wielka decyzja a nie jakis kaprys. Dokładnie po to samo są wizyty u lekarza itd. I nie ma róży bez kolców- zatarcie się granic nie rozwiąże problemu, jeśli ktoś myśli że to jest jakakolwiek alternatywa dla operacji to... powodzenia.

Nikt z własnej woli nie zdecydował się na takie piekło? Ciekawe Znam, nawet z taka osobą pracowałem, kobieta która stała się facetem. I na wszystko jest sposób. Za drogo? To się wyjeżdża za granicę, tak jak robią to kobiety, które chcą rozpaczliwie aborcji, tam będzie refundowane. Skoro jest to tak ważne- nie powinno być wielkim wyrzeczeniem.

Dobra, nieważne, zaczynam rozumieć WASP. Wybacz, ale jeśli uważasz że wszyscy powinniśmy być metro po to, zeby 0,002 procent społeczeństwa się dobrze czuła, to chyba jeszcze trochę ci zostało do dorośnięcia.
Być fair dla 0,002 przy okazji będąc nie fair wobec 99,998- no brawo, no. To jest właśnie ta chora polityczna poprawność o której mówię. To te osoby muszą wziąć za siebie odpowiedzialność, nie odwrotnie. To co my powinniśmy zapewnić to zrozumienie, możliwość pomocy i tolerancja. Zmiana wszystkich w metro nic tu nie pomoże, zresztą z założenia wydaje mi się pomysłem tylko i wyłącznie chorym.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Na milosc Boska, a gdzie ja pisalam, ze WSZYSCY MAJA BYC METRO?! Rolling Eyes Od poczatku pisze przeciez, ze nie powinno sie nikomu narzucac roznic, nie, ze ,,wszyscy maja byc metro". Dojrzalosc to takze czytanie ze zrozumieniem. Rolling Eyes
Stal sie facetem, bo sie nim czul czy mial taki kaprys? Nie zrobilby tego, gdyby czul sie kobieta.
Tez znam pare takich osob, nawet wiele.
Chodzi mi o to, ze nikt, kto czuje przynaleznosc do swojej plci fizycznej, nie zmienilby jej.
Wyobraz sobie, ze jutro budzisz sie jako kobieta...Nic zabawnego- pieklo.

_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Na milosc Boska, a gdzie ja pisalam, ze WSZYSCY MAJA BYC METRO?! Rolling Eyes


A tutaj:
Fenderek napisał:
Zacieranie się płci nic w tym temacie nie zmieni.


Nathalie Jackson napisał:
Owszem, nie zmieni, ale pomoze.

A potem wyskakujesz z tym jakie to operacje są drogie... Czy TY wiesz o co Tobie chodzi?

Nie, nie zmieni. Nie pomoże. Nie tędy droga. Jedynym sposobem jest operacja- kosztuje. Tough. To robisz wszystko, żeby coś z tym zrobić. Nie tu to gdzieś indziej. I robisz.

Co to ma do zacierania się płci w skali ogólnej?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:

a odnosnie drugiej odnogi tej dyskusji - poniekad, bo moze nie do konca zgodnie z jej tematem. mnie nie razi to, ze taki ktos jak ta mimoza z x factora istnieje. jestem ostatnią osobą chyba tutaj, ktora by dyskwalifikowala kogos tylko ze względu na orientacje seksualną, wygląd, styl ubierania się lub zachowania. natomiast nie mam obowiązku uwazania tego za cos naturalnego i traktowania tego powaznie. mnie takie zachowanie jak jego troche smieszy, bo robi z siebie wlasnie taką pierdoloną mimoze, och ach, jaki to ja wrazliwy jestem ę ą itd. mnie taki typ zachowania wkurza, bo uwazam, ze jest sztuczny i przesadzony. natomiast jesli chlopak to lubi i nie robi tym krzywdy nikomu poza sobą samym, to ja nie widze problemu. w przeciwienstwie do dresiarzy i discokretynów nie zaczepiam na ulicy kazdego, kto wygląda inaczej niz ja i nie dre mordy w jego strone. mysle, ze to wlasnie jest tolerancja.

co do płci mózgu itd... wiesz, mam w rodzinie osobę, ktora przez okolo 20 lat byla kobietą i to podobno całkiem ładną (nie wiem, bo wtedy sie nie znalismy, ja mialem pewnie kilka lat, albo i nie mialem w ogole), natomiast na studiach zmienila płeć i od hmm nie wiem, 20-25 lat (zgaduje, bo nie jestem pewny) jest mężczyzną i nikt tego u nas nie traktuje jakos nadzwyczajnie, ale tez z drugiej strony moge zrozumiec, ze ktos moze sie z taką wiedzą odnosnie drugiej osoby czuc nieswojo. ta osoba z mojej rodziny wziela slub dluzszy czas temu, jego zona wiedziala o przeszlosci swojego męża przed slubem. a jednak malzenstwo sie rozpadlo, bo nie potrafila sobie poradzic z tą wiedzą tak, jak sądzila wczesniej. nie ma sie co czarowac, dla sporej czesci ludzi kazda odmiennosc od ogółu bedzie zawsze napiętnowana, a przynajmniej komentowana. do tego wcale nie trzeba byc transseksualistą lub transwestytą, czasem wystarczy mieć długie włosy i chodzic w skorzanych spodniach Wink

_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek- ale nie chodzilo mi o to, ze wszyscy maja byc metro. Wink
Tylko o to, ze ,,zacieranie sie granic miedzy plciami" pomaga takim(czyt.ts) ludziom. Nie musza, tak, jak to bylo kiedys, zachowywac sie scisle zgodnie ze swoja plcia, latwiej im wtopic sie w tlum i -co dla takich osob wazne- moga ubierac sie tak, jak czuja psychicznie, bez obawy spalenia na stosie, czy -w dzisiejszych czasach- wysmiania. Bo teraz po prostu mozna ubierac sie oboplciowo.
Znam osoby, ktorych nie stac na operacje i/lub boja sie tego/sa zbyt religijni- mysla, ze Bog im nie wybaczy/rodzina by sie ich wyparla, wiec sie nie decyduja. I dla nich taka mozliwosc ubrania sie ,,metro" albo w stylu drugiej plci jest bardzo pocieszajaca, bo choc nie moga miec wymarzonego ciala, to chociaz moga ubierac sie tak, jakby chcieli i przez to czuc sie lepiej. A to juz polowa sukcesu. Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, bo jeden o chlebie drugi o niebie, właśnie przed przeczytaniem Twojego postu na to wpadłem... Laughing

Mnie chodziło o cały proces zacierania się tych granic na szerszą skalę. Odnośnie tego co mówiłaś- indywidualnego zacierania granic, dla takich osób- pełna zgoda, sorry Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, wlasnie. Laughing
Co do zacierania granic na szersza skale- jestem tego samego zdania. Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Zacieranie granic miedzy plciami? Wszyscy faceci powinni wygladac, jak Pretty Boy Floyd.
Granice miedzy plciami w ogole sa bezsensowne i niepotrzebne, zwlaszcza zwazywszy na to, ze plci jest wiecej niz tylko dwie.


Az zacytuje cały psot ( to nie literówka Laughing )

"plci jest wiecej niz tylko dwie" tak są jeszcze obojnaki ale to wybryki natury.

Takie bzdety powoduja u mnie odruch wymiotny. Moze Ty chcesz ogladać facetów przypominajcych wygladem baby ale ja nie chce bab wygladajaych jak faceci.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shamar- tyle ze powyzszy ,,psot" byl zartem Wink No, oprocz tego, ze plci jest wiecej niz dwie.
Nie tylko obojnaki, ale to temat baaardzo dlugi i zawily.
No, ja tez nie chce ogladac bab wygladajacych, jak faceci. Ale w druga strone to co innego. Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Zinger- sa tez ludzie o chromosomach XXY, XYY, XXX, XXXY, XYYY.

Sorry, nie uważałaś na lekcji, siadaj, pała.

Tak, zdarzają się takie kariotypy w przyrodzie, każdy się odpowiednio nazywa (nadsamce, nadsamice - ba, są i takie gatunki, gdzie to właśnie XX jest tym męskim, a XY - damskim), ale na miłość boską, na pewno nie u gatunku homo sapiens sapiens Rolling Eyes
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kot



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 178
Skąd: z psychiatryka

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Nathalie Jackson napisał:
Zinger- sa tez ludzie o chromosomach XXY, XYY, XXX, XXXY, XYYY.

Sorry, nie uważałaś na lekcji, siadaj, pała.

Tak, zdarzają się takie kariotypy w przyrodzie, każdy się odpowiednio nazywa (nadsamce, nadsamice - ba, są i takie gatunki, gdzie to właśnie XX jest tym męskim, a XY - damskim), ale na miłość boską, na pewno nie u gatunku homo sapiens sapiens Rolling Eyes


Yyyy....błąd
Czym niby ludzie się różnią od zwierząt. Są jacyś lepsi, inaczej zbudowani?
Podobnie ja u reszty istot żywych zdarzają anomalie genetyczne.
Kombinacji jest wiele.
tada: http://anthro.palomar.edu/abnormal/abnormal_5.htm
Jak mi się uda odnaleźć, to wrzucę link do strony ze zdjęciami i opisami takich osobników

Dodam że reszty tematu poza tym postem nie czytałam
_________________
It's a.... NERD TIME!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Czym niby ludzie się różnią od zwierząt. Są jacyś lepsi, inaczej zbudowani?

Tia, z tymże u ludzi akurat nadmiar chromosomów kończy się powikłaniami z których odchyły w kwestii płci są najmniej znaczącymi Wink
Mówiłem o gatunkach, w których występowanie czegoś takiego nie jest anomalią a czymś całkiem powszechnym. Wiesz, co to jest anomalia? Odchył od normy. Także daleki od fanatyków, nazywających homoseksualizm chorobą, podobne jednak odbiegnięcia od normy muszę określić schorzeniem genetycznym.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norma, anomalia...Zdarzaja sie.
Gdzies mam artykul na ten temat, ale to dwa dni szukania w stosie moich zbiorow.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kot



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 178
Skąd: z psychiatryka

PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 2:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
kot napisał:
Czym niby ludzie się różnią od zwierząt. Są jacyś lepsi, inaczej zbudowani?

Tia, z tymże u ludzi akurat nadmiar chromosomów kończy się powikłaniami z których odchyły w kwestii płci są najmniej znaczącymi Wink
Mówiłem o gatunkach, w których występowanie czegoś takiego nie jest anomalią a czymś całkiem powszechnym. Wiesz, co to jest anomalia? Odchył od normy. Także daleki od fanatyków, nazywających homoseksualizm chorobą, podobne jednak odbiegnięcia od normy muszę określić schorzeniem genetycznym.


Po twojej wypowiedzi można było wywnioskować że uważasz iż w gatunku ludzkim nie zdarzają się w ogóle anomalie(tak, znam to słowo) więc zareagowałam

Jeśli chodzi o powikłania dotyczące kwestii płci w przypadku osoby o anormalnym zestawie chromosomów to się mylisz. Mężczyzna dotknięty zespołem Klinefeltera charakteryzuje się min. posiadaniem piersi i posiada kobiecą sylwetkę, co nie sprzyja rozwinięciu się u niego poczucia meskości

i nie bez powodu wspomniałam że czytałam tylko ostatni Twój post. Nie wiem co wcześniej napisano i nie chce mi sie tego czytać

Aby dyskusja w tym temacie miała jakiś sens, ustalcie jak pojmujecie pojęcie "płeć". Czy jest to stan biologiczny, umysłowy a może to i to?
_________________
It's a.... NERD TIME!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden i drugi.
Acz wazniejsze jest psychiczne poczucie plci dopiero potem fizyczne.
Pod wzgledem psychicznym rowniez nie wyrozniamy jedynie dwoch. Transgenderysci i queerzy czesto czuja sie jednoczesnie kobieta i mezczyzna albo ,,trzecia plcia"(z zadna z podstawowych nie chca miec do czynienia i nie widza sie w nich).
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek