FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Gitarzyści i inne grajki ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Grosz-li?
Grom, na wielu instrumentach
50%
 50%  [ 10 ]
Grom, na jednym instrumencie
40%
 40%  [ 8 ]
Nie grom
10%
 10%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, to też mi koleś powiedział - ćwicz choćby i tylko 15 minut - ale codziennie. Jeszcze żebym umiał to w życie wprowadzić, to by super było Laughing
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gosiakn



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 421
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się, bez głowy to można rzeczywiście grać po 10 godzin dziennie a i tak nic z tego nie będzie. A co do kontaktu z zaawansowanym grajkiem, to uważam to za konieczność, jeśli zależy nam na satysfakcjonujących wynikach ćwiczeń. Do pewnego momentu nauczyciel jest potrzebny, jak długo, zależy od tego, jak chcemy grać. Tutaj raz nie wystarczy, bo nawet jak wiemy, że coś robimy źle, to nie każdy umie to sam kontrolować. Ale do grania dla potrzeb własnych czterech ścian, to można i samemu się uczyć. ale jeśli idzie o gitarę, to nie uniknie się raczej błędów, chociażby w prawidłowej postawie (jeśli gramy siedząc Wink ).

Popieram systematyczność, granie z głową i nauczycieli mistrzów Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siwy111



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 36

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie gram na gitarze oraz na keyboardzie xD Jeżeli chodzi zarówno o jeden, jak i o drugi instrument inspirującymi utworami były dla mnie oczywiście utwory Queen Wink Ostatnio trochę więcej czasu poświęciłem polepszaniu gry na organach, ze względu na to, iż na tę chwilę nie posiadam gitary xD
Jeżeli chodzi o keyboard nauczyłem się grać m.in. (może nie opanowałem tego do perfekcji jeszcze xD) Bohemian Rhapsody, The Show Must Go On, Seven Seas Of Rhye i inne. Natomiast coś spoza repertuaru Queen, to np. November Rain (Guns N Roses), Imgaine (John Lennon).
Teraz mam chrapkę na naukę Killer Queen Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to i ja się przypomnę Wink
od dość dawna ( 6, 7 lat ?) gram na instrumentach klawiszowych w tym od dwóch przykładam się do technicznego grania na fortepianie. Kiedyś pogrywałem w różnych zespołach ale mi przeszło. Teraz znowu chyba jak będę miał trochę wolnego na wiosnę to poszukam ludzi do jakiegoś progresywnego składu...
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Agata



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 95
Skąd: Rzeszów / Krzemienica

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siwy111 napisał:
Aktualnie gram na gitarze oraz na keyboardzie xD

Ja tak samo. Na keyboardzie od około 7 lat, na gitarze od roku. Na klawiszach umiem sporo, ale z powodu lenistwa praktycznie się nie rozwijam w tym kierunku. W przyszłości, jak przekonam pewną osobę, zamierzam porzucić ten instrument na rzecz gitary basowej.

Ze swojego niewielkiego doświadczenia wiem, że nauczyciel jest niezbędny na początku nauki. Dodatkowo przydaje się druga osoba ucząca się, z którą można rywalizować. Wystarczająca motywacja do regularnego przygotowywania się na lekcjie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siwy111



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 36

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ze swojego niewielkiego doświadczenia wiem, że nauczyciel jest niezbędny na początku nauki. Dodatkowo przydaje się druga osoba ucząca się, z którą można rywalizować. Wystarczająca motywacja do regularnego przygotowywania się na lekcjie Wink





Zależy kto jak na to patrzy xD Mi się wydaje, że wystarczy zamiłowanie do muzyki i do nauki gry na danym instrumencie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chce się zrobić szybko postępy, to nauczyciel jest niezbędny. Wiem, co mówię, bo ja sam własnymi rękami dochodziłem do pewnych rzeczy całymi tygodniami i miesiącami, a nawet latami, podczas gdy mojemu znajomemu wystarczyło parę lekcji z pewnym gitarowym guru, żeby załapać pewne rzeczy. Facet robił dużo szybsze postępy ode mnie. Poza tym nauczyciel może pomóc wypracować właściwe techniki gry, podczas gdy ja z pewnymi swoimi przyzwyczajeniami jestem już raczej niereformowalny Wink

Bardzo chcę się nauczyć grać w miarę bez wstydu na klawiszach. Muszę się zawziąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agata



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 95
Skąd: Rzeszów / Krzemienica

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siwy111 napisał:
Zależy kto jak na to patrzy xD Mi się wydaje, że wystarczy zamiłowanie do muzyki i do nauki gry na danym instrumencie Smile

3 lata temu właśnie tak myślałam. Miesiącami męczyłam się z nutami, byłam pewna, że dam sobie radę. Miałam tyle szczęścia, że zapisałam się na lekcje razem ze starszym bratem. Dla mnie to optymalna sytuacja, po prostu nie mogę być od niego gorsza i z pomocą nauczyciela chyba udaje się mi Wink

Kubolski napisał:
Bardzo chcę się nauczyć grać w miarę bez wstydu na klawiszach. Muszę się zawziąć.

Za kilka lat będziesz mógł. Instrumenty klawiszowe wydają mnie się trudniejsze od gitary...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata napisał:


Kubolski napisał:
Bardzo chcę się nauczyć grać w miarę bez wstydu na klawiszach. Muszę się zawziąć.

Za kilka lat będziesz mógł. Instrumenty klawiszowe wydają mnie się trudniejsze od gitary...

eeeee... Nie powiedzialbym
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja owszem. Dla mnie czymś nie do ogarnięcia jest gra na dwie ręce.

Zresztą o klawiszach również i ja marzę... Mam nadzieję, że jak się wyniosę z domu, ogarnę sobie jakiś keyboard i się zawezmę...
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...zależy o jakim graniu mówimy. Dwie supersprawne ręce potrzebne są przy fortepianie głównie. ( wyćwiczenie lewej też jest przereklamowane) No ale jeżeli chodzi o takie "normalne" muzykowanie to jest to dość łatwe do ogarnięcia. Tym bardziej iż z głowy masz wydobywanie dźwięków, inaczej niż np. przy harmonijce ustnej gdzie trzeba trochę nad tym posiedzieć.
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Agata



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 95
Skąd: Rzeszów / Krzemienica

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na keyboardzie wystarczy włączyć podkład, prawą ręką grać melodię, lewą akordy i już coś jest. Z tym się zgodzę. Za to na pianinie (nie mówiąc o organach , gdzie trzeba dołączyć jeszcze nogi) już trzeba wyćwiczyć uderzenia zarówno te mocne, jak i delikatne. To samo tyczy się pedała od przedłużania dźwięku, jak się źle z niego korzysta wychodzi sieka. To już jest trudniejsze.
Osobiście jestem zniechęcona do keyboardu, bo co jakiś czas pęka mi gumka gdzieś w mechanizmie od klawiszy i się zapadają Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posiadam taniego elektryka, ashtona fidelity, na którym grywam dla relaksu, ćwiczę dla relaksu, żaden ze mnie wielki grajek.
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie widzisz, ja bym chciał być w stanie kiedyś jakiś klawiszowy podkład taki właśnie jak na fortepian zagrać. Na dwie ręce w sensie. Bo tam że prawą melodia, lewą akordy to wychodziło niezgorzej jak gdzieś się do jakiegoś instrumentu dorwałem Wink Ale ambicje mam troszku większe...
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla chcącego nic trudnego. Gamy, ćwiczenia (dobre są te na akoredeon na początek) i regularne granie Wink
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po jakichś 15 latach przerwy odkurzyłem swojego starego keyboarda, którego na komunię dostałem bo coś się za tymi dźwiękami stęskniłem...

I okazało się, że nawet zajebiście dużo pamiętam Smile acz niestety długo mi zajmie powrót do wprawy.

Póki co to udaje mi się zagrać początek do "Imagine", do "Light My Fire", jakieś tam fragmenty "Kombi - Bez ograniczeń", refren do kolędy "Jingle Bells", prawie całą "Wśród Nocnej Ciszy", coś tam z Kabaretu Starszych Panów, ale zdecydowanie najlepiej to mi wychodzi o to:
http://www.youtube.com/watch?v=MiAxiGZKpGQ
A niech to... dopiero teraz słuchając oryginału zdałem sobie sprawę, że w jednym miejscu mylą mi się dwie nuty

Profesjonalistą to już raczej nie będę, no ale na jakieś jam session z kumplami może moje umiejętności będą wystarczyć... Laughing
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek