FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Gitarzyści i inne grajki ;)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Grosz-li?
Grom, na wielu instrumentach
50%
 50%  [ 10 ]
Grom, na jednym instrumencie
40%
 40%  [ 8 ]
Nie grom
10%
 10%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 9:51 pm    Temat postu: Gitarzyści i inne grajki ;) Odpowiedz z cytatem

Szukałem, szperałem i tematu nie znalazłem... Są tu jacyś gitarzyści, basiści, klawiszowcy, skrzypkowie, dęciakowcy itp.? Mogą być też perkusiści Wink

Ja osobiście gram na gitarze gdzieś od 7. klasy podstawówki, czyli w sumie od 12-13 lat (w tym na elektryku od jakichś 8-9 lat). Oprócz tego pomykam też na basie jak znajdzie się okazja (przez półtora roku byłem nawet basistą w lokalnej kapeli rockowej). Chodzi mi po głowie ogarnięcie gry na klawiszach, ale z moją totalną niechęcią do ćwiczeń i nauki czytania z nut coś czarno to widzę...

Naukę gry zaczynałem od praktykowania utworów Nirvany, Metalliki, Pearl Jam, Kazika Na Żywo... No i, jak zapewne 99,9% gitarzystów, opanowałem schemat bluesowy Wink W czasach liceum zainteresowałem się rockiem lat 70., brzdąkałem więc rzeczy Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Pink Floyd i Hendrixa, ale i rzeczy bardziej współczesne, typu Rage Against The Machine. Potem przyszła fascynacja jazz-rockiem, fusion i graniem funkowym (Red Hot Chili Peppers).
Do swoich największych gitarowych idoli zaliczam Jimiego Hendrixa, Jeffa Becka, Davida Gilmoura, Jimmy'ego Page'a i Carlosa Santanę. Gram na gitarze Peavey Raptor, mam też elektroakustyka marki Stagg oraz rodzimego klasyka marki Defil Wink

Co do basu, to wpadł mi on w łapy gdzieś na początku studiów, tj. pod koniec 2004 roku, kiedy to wsparłem znajomych, którzy akurat potrzebowali basisty do zespołu. W kapeli zagrzałem miejsce przez półtora roku. Generalnie gram palcami, chociaż czasem sięgam też po kostkę. Najbardziej lubię basistów takich jak Flea, Jaco Pastorius, Geezer Butler i John Paul Jones. W przyszłości może kupię sobie wreszcie jakiś porządny instrument, bo azjatyckim SkyWayem nie ma się co chwalić Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś przez prawie 2 lata uczyłem się grać na klawiszach i nawet dobrze mi szło, ale tak naprawdę robiłem to za namową rodziców bo to im zależało bardziej niż mnie. Mnie w zasadzie w ogóle do tego nie ciągnęło. I pewnego dnia żeby się od tego uwolnić zacząłem na swoich zajęciach od muzyki wkurzać mojego nauczyciela czym tylko się da aby dać mu pretekst by mnie wyrzucił. Laughing Bo jak próbowałem zrezygnować dobrowolnie to to nic nie dawało, bo oczywiście starsi do wszystkiego się mieszali, że mam chodzić i już. -_-
Dzisiaj trochę się tego wstydzę, no ale też kurde miałem 10 lat i nieźle mi odpierdalało. Razz Ale żałuję mimo wszystko bo czasem mnie teraz ciągnie by na nowo nauczyć się grać(w końcu uwielbiam brzmienie tych instrumentów! to od niedawna moje ulubione instrumenty!), no a jak ja miałem taką długą ponaddekadową przerwę to nie wiem czy jeszcze będę w stanie. Keyboard, który dostałem na komunię leży u mnie na strychu od lat nieużywany i zakurzony. Ale nie chcę by się marnował więc zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
Tak notabene jeszcze dodam, że samemu z głowy udało mi się kiedyś ułożyć nuty do kilku kolęd, ale to wszystko, więcej takich "osiągnięć" już raczej nie zaliczyłem. Laughing

Na gitarze(bo to raczej o niej jest bardziej ten temat) nigdy nie grałem, choć próbowałem się już raz zapisać na lekcje gry, ale... kurwa mać, jak mając 13 lat chciałem się u siebie w szkole na prywatne lekcje zapisać to mi gościu powiedział że jestem już za stary! Evil or Very Mad <facepalm> Teraz pewnie tym bardziej jestem za stary Laughing no ale jak znajdę kiedyś czas, chęci i wenę to chętnie się poświęcę temu instrumentowi. Smile

Na flecie też uczyłem się grać, ale to się dla mnie nie liczy, bo gra na tym instrumencie była kiedyś u mnie na lekcjach muzyki w szkole obowiązkowa. Jednak nie wiem po co ona nam była. Bo chyba nic nam to nie dało, a tylko dużo uczniów niepotrzebnie miało przez to problemy z zaliczeniem tego przedmiotu.


A tak w ogóle to czy ten temat nie powinien być w "Another World"? No i czy nie istnieje już jakiś podobny?
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Another World" to raczej forum o profesjonalnych muzykach i wykonawcach, ewentualnie miejsce na pochwalenie się swoim materiałem ("Nasza Twórczość"). Tutaj miałem jednak pomysł założyć temat od nieco innej strony, gdzie każdy mógłby napisać o swoich przygodach z instrumentem, zapytać o jakieś kwestie związane z nauką gry bądź aspektami sprzętowymi...

Ja też się uczyłem grać na flecie prostym, było to w podstawówce Wink Pamiętam, że nigdy nie ogarnąłem nut i zawsze pod nutkami pisałem sobie liczby, które określały, ile dziurek w danej chwili mam zakrywać bądź odkrywać Very Happy I tak robiła też reszta klasy Very Happy Moim numerem popisowym było granie dmuchając nosem Laughing Do dzisiaj jestem w stanie zagrać tak "Jezusa malusieńkiego" Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w ogóle to ciekawa czy gra na flecie nadal jest w szkołach obowiązkowa. Czy może są czasem inne instrumenty w użyciu. Bo na przykład chłopak mojej siostry to się na lekcjach muzyki uczył grać na trójkącie.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

another world to wszystko o muzyce, co nie jest związane z queen Wink czyli tez to. ten dzial to wszystko poza muzyką Wink ale to jakis modoadmin w odpowiednim czasie pewnie przeniesie w calosci Razz

mnie co jakis czas bierze ochota, zeby jednak nauczyc sie jakichs podstaw na gitarze albo basie, ale jakos szybko mi przechodzi heheh
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mefju napisał:
Tak w ogóle to ciekawa czy gra na flecie nadal jest w szkołach obowiązkowa. Czy może są czasem inne instrumenty w użyciu. Bo na przykład chłopak mojej siostry to się na lekcjach muzyki uczył grać na trójkącie.

No ciekawe. Flet jest w sumie najprościej zorganizować - bo tani i powszechny. Ewentualnie można by dzieciaki uczyć gry na harmonijce ustnej Wink

Bizon napisał:
mnie co jakis czas bierze ochota, zeby jednak nauczyc sie jakichs podstaw na gitarze albo basie, ale jakos szybko mi przechodzi heheh

But why? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubolski napisał:
Bizon napisał:
mnie co jakis czas bierze ochota, zeby jednak nauczyc sie jakichs podstaw na gitarze albo basie, ale jakos szybko mi przechodzi heheh

But why? Wink

Jak znam Bizona, to pewnie chce dać szanse innym, bo byłby w tym zbyt zajebisty Twisted Evil
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Kubolski napisał:
Bizon napisał:
mnie co jakis czas bierze ochota, zeby jednak nauczyc sie jakichs podstaw na gitarze albo basie, ale jakos szybko mi przechodzi heheh

But why? Wink

Jak znam Bizona, to pewnie chce dać szanse innym, bo byłby w tym zbyt zajebisty Twisted Evil


Ale innym też się jakoś nie bardzo chce. Laughing Patrz: Crystal. Razz
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Kubolski napisał:
Bizon napisał:
mnie co jakis czas bierze ochota, zeby jednak nauczyc sie jakichs podstaw na gitarze albo basie, ale jakos szybko mi przechodzi heheh

But why? Wink

Jak znam Bizona, to pewnie chce dać szanse innym, bo byłby w tym zbyt zajebisty Twisted Evil

Ech, nasz wspaniałomyślny Bizou Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubolski napisał:

But why? Wink


bo nie jestem w stanie ogarnąć tych wszystkich chwytów itd... dla mnie to jest cos tak abstrakcyjnego jak fizyka czy chemia w szkole Laughing
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
Kubolski napisał:

But why? Wink


bo nie jestem w stanie ogarnąć tych wszystkich chwytów itd... dla mnie to jest cos tak abstrakcyjnego jak fizyka czy chemia w szkole Laughing

Daj spokój... No chyba wiesz, co to jest CO2 albo C2H5OH Wink Tak samo możesz zapamiętać np. akord E albo G - nie musisz od razu wiedzieć, jak złapać np. akord C#7Madd11+/A Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że na pewno był temat "Gitara", jak również byl drugi temat - "Instrument". Generalnie jak już mówiłem, gram na basie i szeroko opisałem swoją muzyczną podróż dzieś na pierwszej stronie "Naszej Twórczości".
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gram na gitarze od kilku lat z przerwami (np. z powodu dwukrotnie złamanej lewej ręki Razz).
_________________


I'm in love with my cars: Very Happy
- BMW E60 530d 218 KM, rocznik 2003 - stan idealny - do dbania i podróżowania w trasach
- BMW E36 328i 193 KM, rocznik 1995 - do katowania, kjsów, driftu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczyłem się gry na perkusji 3 lata pod okiem nauczyciela, obecnie nie gram, niestety..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gram na Gitarze od pół roku. Chcę do wakacji opanować Crazy Train, ale, jako, że instrument mój ostatnio w niewoli...
Od 5 lat flet poprzeczny, od dwóch fortepian, ale to już niestety nie z zamiłowania...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafa



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Pod Wawą

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od 1 klasy podstawówki do 6 uczyłem się na keyboardzie(z dobrym skutkiem,bo nuty czytam bez problemu i z zagraniem czegokolwiek niema problemu), a gitara od 2 gimnazjum, najpierw akustyk, potem elektryk(ale jestem samoukiem,więc różnie bywa, ale ćwiczę) Smile , także tak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Ja gram na Gitarze od pół roku. Chcę do wakacji opanować Crazy Train, ale, jako, że instrument mój ostatnio w niewoli...
Od 5 lat flet poprzeczny, od dwóch fortepian, ale to już niestety nie z zamiłowania...

Wysoko mierzysz, ja to po pierwszym półroczu gry potrafiłem zagrać może kilka podstawowych akordów... Wink Ale dobrze, trzeba sobie stawiać ambitne cele Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie w liceum grałem na gitarze klasycznej, powiedzmy że się nie najgorzej nauczyłem to znaczy różne utwory umiałem zagrać(głównie ballady rockowe), potem przestałem grać bo stwierdziłem że poza poziom amatorski nie wyjdę, a na godziny ćwiczeń nie mam ani czasu ani sił,zresztą po kilku latach musiałem tę gitarę zwrócić sąsiadowi bo to była tylko pożyczona.
Po jakimś czasie kupiłem własnego akustyka ciężko mi było się przestawić z nylonowych mięciutkich strun na twarde metalowe co mnie dodatkowo zniechęciło.
Dziś w zasadzie nie mogę powiedzieć że gram bo nie grałem już od dawna,choć chyba że dwa lata temu mi się udalo kolędę na świeta zagrać,ale generalnie zdolności manulne wyparowały w większości (zresztą nigdy wielkie nie były Wink ) o tyle jednak mi się ta gra przydała że znajomość nut i wiedza z teorii muzyki w znacznym stopniu pozostały i z tego jestem rad.
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Anet



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 762
Skąd: Leszno/ Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na gitarze nigdy nie grałam a szkoda bo chciałam się bardzo nauczyć ale na tym się skończyło Laughing
Za to grałam 8 lat na puzonie...Dziś już instrument zbiera kurz, czasami tylko z sentymentu wyciągam i gram np kolędy na święta przy kolacji na prośbę rodziny Wink
_________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puzon to zacny instrument i jak Kult czy Armia pokazuje - wcale nie musi być na bakier z muzyką rockową. Generalnie dęciaki to jednak najbardziej szpanerskie instrumenty - mówicie, że na gitarę da się dziewczynę wyrwać. A weź powiedz, że umiesz grać na saksofonie, albo na trąbce So What z Kind of Blue. Każda jest Twoja. O ile nie jest blacharą.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiakn



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 421
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak, dęciaki są świetne, trąbka ... saksofon ... Embarassed

a ja na gitarze klasycznej gram od 15 lat, tyle że przez ostatnie 5 lat od okazji do okazji, ale teraz się to zmienia i powracam do codziennych żmudnych ćwiczeń Wink że żmudne to żmudne, ale wg mnie nic nie daje podobnego odczucia jak to wyzwalane podczas grania. Na pianinie grałam jakieś 10 lat, ale nie z własnej woli, to był obowiązkowy przedmiot w szkole muzycznej...Jakby tego było mało, to miałam jeszcze trochę dziką nauczycielkę od pianina w drugim stopniu, np. gama musiała być zagrana idealnie, jak coś było nie tak, to musiałam zaczynać od początku,a ona siadała obok i grała równolegle, specjalnie przyspieszając...co gorsza to samo było z utworami, tak 50 razy 5 taktów na jedną linijkę trzeba było grać Confused dla dziecka to trauma, zastanówcie się nim swoje dziatki do szkoły muzycznej puścicie... Wink

teraz natomiast z chęcią wracam do gitarowych ćwiczeń, nie ma to jak pomuzykować Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak, szkoła muzyczna to ciężki kawałek chleba, chyba, że ktoś uwielbia ćwiczyć i wie, że to jego przyszłość. Ale jeśli ktoś traktuje muzykę bardziej rekreacyjnie to poleca się raczej warsztaty itp. Też byłem w szkole muzycznej, ale wytrzymałem tam tylko 2 lata. Dla mojego nauczyciela liczyło się jedno - żeby umieć materiał na lekcję. A nawet jeśli, to i tak nigdy nic go nie zadowalało (ten takt musisz zagrać bardziej piano, bo to co grasz to mezzopiano! Przyspiesz!). No i najśmieszniejsze było to, że prawie wcale nie grałem na zestawie, tylko na ksylofonach, wibrafonach czy innych kotłach. Choć dzięki niemu nauczyłem się sumienności, bo opieprz był gorszy od jedynki w szkole.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Puzon to zacny instrument i jak Kult czy Armia pokazuje - wcale nie musi być na bakier z muzyką rockową. Generalnie dęciaki to jednak najbardziej szpanerskie instrumenty - mówicie, że na gitarę da się dziewczynę wyrwać. A weź powiedz, że umiesz grać na saksofonie, albo na trąbce So What z Kind of Blue. Każda jest Twoja. O ile nie jest blacharą.

Ian Anderson kiedyś o tym fajnie mówił. Grając na puzonie czy saksofonie to może i ćwiczysz odpowiedni emięśnie- ale do robienia laski. Dziewczynę to się wyrywa grając na flecie poprzecznym... Wink I nie ważne wtedy czy jest blacharą czy nie... Twisted Evil

Nigdy nie chodziłem do szkoły muzycznej, czego trochę załuję. Potrafię zagrać akordy na gitarze, potrafię zagrać akordy na pianinie czy jakimś keyboardzie i to chyba tyle z moich umiejętności. W sumie na gitarze lepiej mi się gra kiedy nie muszę śpiewać, ale... ale to jednak głos jest moim instrumentem nad którym mam taką kontrolę jaką bym chciał. Na całą resztę niestety zbrakło mi cierpliwości i przede wszystkim- sumienności... tyle z tego wszystkiego dobrego że nauczyciela muzyki w szkole zwykłej miałem powalonego i teorii mzycznej uczył nas dość zaawansowanej...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubolski- znam faceta, który po roku grania umie pół dyskografii Black Sabbath. To chyba po prostu w znacznej mierze zależy od czasu, jaki poświęca się na ćwiczenia. Mam nadzieję, że mi też się uda.

A właśnie, co do Gitary...Wybiera się ktoś na rekord w tym roku?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy, które pół. Bo solówki solówkami, ale riffów Iommi jakicś bardzo trudnych do zagrania nigdy nie popełniał Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
Kubolski- znam faceta, który po roku grania umie pół dyskografii Black Sabbath. To chyba po prostu w znacznej mierze zależy od czasu, jaki poświęca się na ćwiczenia.


I nie lękajmy się tego powiedzieć - talentu, takiego przyrodzonego Wink Niektórzy się z takowymi rodzą i cuda z marszu czynią, z materią nad którą inni lata całe pracują. Nieodmiennie robi to na mnie kolosalne wrażenie, to takie ziemskie tchnienie absolutu Laughing

Trzymam kciuki za Ciebie Smile Chcieć to móc!

Ja zawsze chciałam grać na instrumentach, chciałam śpiewać, uwielbiam to robić, ale niestety natura poskąpiła mi wyżej wymienionych darów Cool Moje rzępolenie na gitarze pomimo najszczerszych chęci i pracy nigdy nie zasłużyło na miano chociażby najsłabszego grania, zaś wydawanym przeze mnie dźwiękom do śpiewania równie daleko Laughing Cóż.
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Zależy, które pół. Bo solówki solówkami, ale riffów Iommi jakicś bardzo trudnych do zagrania nigdy nie popełniał Wink


Nie no, riffy to po kilku tygodniach rzeczywiście można grać... Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Solowki tez nie zawsze sa trudne. Iron Man na przyklad. Cale utwory po roku mozna grac, nie trzeba ograniczac sie do riffow. Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grać można - pytanie jak. Mało to na youtube jest domorosłych grajków, prezentujących swoje jakże wyczepiste aranże...? Wink

Generalnie rada, którą dał mi kiedyś facet, u którego wziąłem na początek kilka lekcji, gdy zacząłem grać na basie (i bez którego chyba nigdy tak naprawdę nie ruszyłbym z miejsca) - ok, uczyć się można samemu, ale choć raz trzeba się spotkać z nauczycielem czy w ogóle starszym doświadczeniem kolegą, ot, dla konfrontacji, coby Ci dał kilka rad, dotyczących techniki - bo złe nawyki, których nabierzesz na samym początku będą się za Tobą ciągnęły latami i im wcześniej się ich pozbędziesz, tym to będzie łatwiejsze.
I jedna, zajebiście ważna rzecz - mały palec lewej ręki Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla konfrontacji, ale żeby też czasem uświadomić sobie, jak daleko jesteś z tyłu i zobaczyć realny obraz swoich umiejętności. Wink
A tak odnośnie ćwiczenia - owszem czas jest ważny, ale raczej bardziej ważna jest sumienność (choćby codziennie po godzinie), no i jednak głowa.. najgorzej ćwiczyć to bezmyślnie ćwiczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek