FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Ranking RYM, o przemijaniu artystów i trochę spamu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no sorry to równie dobrze można powiedzieć, że AC/DC nie jest niczym nie bywałem bo takich jak oni są tysiące. Że Led Zeppelin też nie jest niczym niesamowitym, albo Gunsi. Przeciez takich sa setki Wink
Jasne teraz granie w stylu DT nie jest niczym niezwyklym, ale we wczesnych 90atych byli zdaje sie jednymi z nielicznych takich prog-metalowych zespolow o ktorych bylo glosno. Przynajmniej tak mi sie zdaje Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i kłania się Jasiu czytanie ze zrozumieniem, chodzi oczywiście o Berry'ego.

Co do DT to nigdy nie byli bardzo głośnym czy popularnym zespołem. Mnie to zupełnie nie dziwi ani nie smuci.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:
No i kłania się Jasiu czytanie ze zrozumieniem, chodzi oczywiście o Berry'ego.

Co do DT to nigdy nie byli bardzo głośnym czy popularnym zespołem. Mnie to zupełnie nie dziwi ani nie smuci.


Przecież ja zrozumiałem. Nie napisałeś, że ty uważasz Berry'ego za artystę jednego przeboju, tylko "współcześni", a więc młodsze osoby, które tamtych czasów nie pamiętają i żyją raczej nową muzyką. Musisz sobie zdawać sprawę, że dla 99% owych współczesnych Beatlesi czy Elvis też są artystami jednego przeboju, których znają głównie z nazwy. Ot, taka zwykła wymiana pokoleń. Kolejne pokolenia nie będą pamiętały ich zespółów, proste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są płyty i wykonawcy ponadczasowi. Zapisz sobie takie nazwy jak Beatles czy Elvis i pokaż komuś za 30 lat.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal mnie nie rozumiesz. Wykonawcy ponadczasowi, owszem. (Może niekoniecznie Elvis, ale spoko.) Z tym że tak jak napisałem, wykonawca jest znany jako nazwa - zapytaj dzisiejszych nastolatków, no powiedzmy osoby w wieku 16-20 lat o piosenki Beatlesów czy Elvisa. Ciekawe ile wymienią i ile naprawdę znają. Bach, Mozart, Beethoveen - ponadczasowi. Wyjdź na ulicę i popytaj ludzi. Tylko nie mów, że to juz nie pop.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:

Co do DT to nigdy nie byli bardzo głośnym czy popularnym zespołem. Mnie to zupełnie nie dziwi ani nie smuci.

nie no wcale. Co prawda bez nich nie bylo by zapewne polowy jesli nie wiecej dzisiejszych progresywnych zespolow ale co tam. Mozna nie lubic ale wplywowi to oni na pewno byli.

w ogole to lekki offtop sie zrobil ;f
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dream Theater nie jest popularny? Weźmy last.fm - najbardziej popularny zespół w gatunku metal progresywny, 50 milionów odtworzeń Rolling Eyes

a nie sorry, tylko Tool ich wyprzedza.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam, czy ktoś może wyciąć ten offtop z tak pięknego tematu? jestem zażenowany Confused
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle ostatnio każdy temat, w którym Jasiu strzela swoje mądrości, staje się bez sensu. Przestańcie podążac za jego pokrętnym tokiem myślenia, olejcie, a może zdołamy porozmawiac o kwestii jakoś konstruktywnie. Znaczy nie to, żebym broniłspecjalnie tematu o Radiohead, ale już 3 strony takiego jałowego przekonywania się w temacie o Iron Maiden mnie wkurzyły.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczymryj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sauron



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 105

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da się ukryć, Jasiu nieźle dowalił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy progresywny zespół.
So what?

To nie znaczy, że zdobyli wielką popularność. Jak podaje Wikipedia sprzedali worldwide około 10mln płyt, dla porównania z naprawdę popularnymi zespołami Scorpions, Metallica czy Backstreet boys około 100mln. Ich albumy na bilboardzie przeważnie dochodziły do około 50tego miejsca, dopiero ostatni doczłapał się do 6go. Wiki nie podaje informacji o żadnej znaczącej nagrodzie muzycznej jaką dostali, podają informacje o jakiś bzdurnych wyróżnieniach pisma Guitarist oraz Keybord Magazine i The drummer, zakładam więc, że gdyby byli choć nominowani do Grammy lub Britt to wiadomość znalazłaby się tam.

Nie są, nie byli i prawdopodobnie nigdy nie będą bardzo popularnym zespołem. To co najwyżej druga, jeśli nie trzecia liga.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisałem, że najlepszy tylko, że najpopularniejszy w internecie za Toolem w swojej kategorii.

6-ste miejsce? To o czymś świadczy. I jak oni mogą rywalizować z taką legendą jak Metallica czy zespołem typowo komercyjnym jak Backstreet Boys?

A te nagrody to w ogóle porażka jak patrzę kto tam w tych Grammy całych wygrywa.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6te miejsce na bilboardzie w jednym tygodniu, to nie zestawienie roczne czy coś takiego. Dotyczy to tylko jednej płyty większość tak jak pisałem w okolicach 50tego. Czyli naprawdę niszowa sprawa.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choćby, ale w swoim gatunku to czołówka światowa, wiadomo, że niektóre są popularniejsze, niektóre mniej. (gatunki)

Zresztą patrząc na to ile ludzi ich słucha na laście czy przegląda na youtubie, ile mają stron internetowych, fanclubów to serio na brak popularności nie narzekają. Każdy kto się interesuje muzyką prędzej czy później do DT dotrze.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkie rankingi są o kant... zagłosuje ileś tam baranów i to ma być wyznacznik sztuki? no proszę ja Was... ranking winien być układany wg własnego postrzegania muzyki - innymi słowy każdy winien mieć własny. demokracja w sztuce nigdy się nie sprawdzała Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się, ale za pomocą rankingów można poznać wiele rzeczy, których się wcześniej nie znało Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:
6te miejsce na bilboardzie w jednym tygodniu, to nie zestawienie roczne czy coś takiego. Dotyczy to tylko jednej płyty większość tak jak pisałem w okolicach 50tego. Czyli naprawdę niszowa sprawa.

Rolling Eyes
tylko co ty bierzesz pod uwagę niby? Popularność wśród fanów muzyki czy na ulicy wśród przechodniów, których większośc muzyki słucha w zetce w drodze do pracy?
W rocku progresywnym oni JUŻ są legendą. Owszem można ich nie lubić, owszem w TV ich nie uświadczysz, ale odmawiać im statusu czy popularności w tych kręgach... no to tak średnio.
Oczywiście pomijam, że grali z nimi największe legendy muzyki jak Dickinson, Howe, Marillion, Judas Priest czy Iron Maiden, Anderson itd.

a krs prawdę rzecze w przypadku rankingów ;p
Xavi też xd
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam piszesz "popularności w pewnych kręgach". Rock progresywny to nisza i w tej swojej niszy są popularni, nie neguję tego. Jednak wśród fanów muzyki ogólnie, nie są zbyt znani, ani cenieni.
RYM jest układany przez fanów muzyki, a nie ludzi z ulicy słuchających zetki. Oczywiście, że takie rankingi nigdy nie są w 100% sprawiedliwe.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle, że Queen też sobie na RYMie za dobrze nie radzi a popularności im odmówić nie można Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LePP dobrze gada, ciszej z tym bulwersem, fani drimmetalu.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<spojrzał na pozycje Blura na RYMie>
<spojrzał na katera>
<na Blura>

niach niach niach
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie wiem jak można się podniecać jakimkolwiek rankingiem, nawet na wielkim, wspaniałym i nieomylnym RYMie... normalnie tak wpłynie to na to co ja słysze z głośników ze jezus maria... jedyny pożytek z tego typu wszelkich rankingów jest taki, że można poznać tytuły i artystów o których się wcześniej nie słyszało. Bo niech mi ktokolwiek udowodni wielkość OK Computer ponad Red. Albo ze Master of Puppets jest większe i lepsze od Nicka Drake'a. Apples and oranges, ot.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Bo niech mi ktokolwiek udowodni wielkość OK Computer ponad Red.

no to jest akurat takie dość oczywiste i wszelkie rankingi tu nie są potrzebne.
Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

~NAR - no, Blur na RYMie posysa, że to aż zastanawiające jest. A wog'le tam jest jakiś ranking popularności zespołów? Bo widziałem tylko płyt.

~Fenderek - możemy ten problem z Red i Ok Computer rozwiązać tą samą metodą, którą wykazałem wyższość Islands nad Red w 10 pytań do Fenderka. Ewentualnie zastosować metodę nara-katera do obu zespołów, ale tu wyniki są dosyć nieprzewidywalne.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym RYME-em to jest tak że na przykład fani zespołu X akurat się tam udzielają w wiekszej ilosci a fani zespołu Y w mniejszej,liczy się też wiek, dostęp do do komputera, poniekąd płec bo podejrzewam że przytłaczającej ilości piszą faceci oraz po prostu przypadek że ci akurat tak a ci nie,jednym się chce, drugim się nie chce ot i cała tajemnica.
Ja na przykład nigdy tam nic nie pisałem, nie głosowałem bo po prostu nie mam czasu i niezbyt mnie to interesuje zresztą dopiero tu na forum się dowiedziałem bliżej że jest taka strona w ogóle Wink

Więc zespoł A nad zespołem B nie znaczy absolutnie nic i kuriozów może być wiele( a z tego co sobie wczoraj patrzyłem to jest sporo Laughing ) i tyle.Ranking popularności to też nie jest bo queenowi tej nie można odmówić a słabo sobie tam radzi.
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trza też brać pod uwagę możliwość, że userzy mogą mieć tam nawet po kilka kont co może w jakimś stopniu wpływać na nieobiektywizm tych rankingów. Laughing

Mało prawdopodobne i trochę śmieszne i niedorzeczne, no ale nie wykluczam takiej możliwości.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo możliwe, podobno fani Beatelsów robią wielką akcję przeciwko OK Computer i z kilku kont ładują tam ocenę 0,5. Komu aż tak zależy to nie wiem Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny raz powtórzę, że dla mnie coś takiego jak ranking w sztuce jest wyjątkowym absurdem - ranking na najlepszą akwarelę w historii, pomnik parkowy czy głupia minę. to jest wręcz nieprzyzwoicie idiotyczne. ludzie, sztuka to nie sport... choć czasem sport to sztuka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
Fenderek napisał:
Bo niech mi ktokolwiek udowodni wielkość OK Computer ponad Red.

no to jest akurat takie dość oczywiste i wszelkie rankingi tu nie są potrzebne.
Wink

Jesteś głupi, ot co. Razz
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek