FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
SBB -Silesian Blues Band
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli ironią nazywasz to co napisałeś no to... ok jak se chcesz. Ja ma dystans do Marillion (no a przynajmniej próbuję Laughing), nie wyskoczyłem jedynie dlatego, że coś ci się nie podoba w Marillion (no kaman w takim wypadku musiałbym być skłócony z przytłaczającą większością tego forum) tylko dlatego, że nie podałeś żadnych argumentów. Napisałeś jedynie o robieniu laski, jedynie wspominając coś o Fishu (podczas gdy dla mnie największe rzeczy osiągnęli dopiero po odejściu Ryby) ale z tych postów które tutaj czytam to wyglądasz mi jedynie na prowokatora. Jak tak nie jest to sorry, ale czytając te twoje wypowiedzi nie mogę nie odnieść takiego wrażenia.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ty wyglądasz na kogoś, kto ma problemy z rozumieniem tekstu. pa

Ostatnio zmieniony przez krs dnia Czw Gru 30, 2010 4:32 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pa Sad
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
a tam rację ;p


Rację, co do tego, że to ważna, polska grupa. Faktem jest, że ta grupa jest znana nie tylko w Polsce, ten, kto w progresie siedzi trochę głębiej zna SBB i są to też ludzie z Niemiec, Japonii czy Portugalii (koncertowali za granicą). A dlaczego jest ważna?
Nie każdy zespół miał "jaja", żeby swoją dyskografię otworzyć albumem koncertowym. I to jakim albumem! SBB największe walory ujawnia w grze na żywo, gdzie panuje improwizacja i groove. Muzycy są wybitnymi instrumentalistami, więc ich twórczość opiera się w dużej mierze o smaczki techniczne, z tym, że nie jest to bezsensowny onanizm. Apostolis i Skrzek to wybitni muzycy o świetnym zmyśle kompozycyjnym. Powracając jeszcze do koncertów, muzyka SBB zyskuje na żywo dzięki obecności jazzu i bluesa, a panowie swobodnie się w tej konwencji poruszają. Karlstad – Live 1975 to arcydzieło i polecam każdemu. Osobiście wolę albumy z klasycznego okresu ich działalności (do Memento z Banalnym Tryptykiem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
NAR napisał:
a tam rację ;p


Rację, co do tego, że to ważna, polska grupa.

no nie no, tego to ja nigdy nie próbowałem podważać Wink
Miałem iść na nich jakoś z miesiąc temu ze znajomymi, ale tak się zbieraliśmy że miejsc w końcu zabrakło Laughing Następnym razem postaram się nie przepuścić Wink

mam pytanie odnośnie spotkania sbb z muzykami z Yes. Czy to prawda? Bo gdzieś czytałem, że w 77 po koncercie Yes w Niemczech doszło do takiego spotkania, ale później pojawiły się komentarze, że to tylko plotka. Wie ktoś coś?

i tak z innej beczki. Okładka ich ostatniej płyty to.. trochę wstyd no Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem tylko o tym, że faktycznie muzycy SBB byli na koncercie Yes (oprócz Apostolisa, wtedy przebywał w szpitalu) i byli pod wrażeniem rozmachu całego koncertu. To na pewno, choć na forum SBB znalazłem, jakoby wg informacji w książeczce do "Live in Frankfurt. Follow my music" spotkanie z muzykami Yes miało miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
Okładka ich ostatniej płyty to.. trochę wstyd no Wink

Nawet nie trochę Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówicie o okładce Blue Trance? no fakt, wygląda jak składanka techno mix popcorn 2010... na szczęście muzyczna zawartość cudowna.

to jest bajecznie cudowne:

http://w945.wrzuta.pl/audio/5BZuA7Jnir3/sbb_-_coda_trance

genialna płyta...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shamar napisał:
To ja chce trackliste ze Spodka z ...hmmmm no jak grali przed DP z trasy Rapture....

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
do współczesnych? nie ma porównania ... wtedy SBB było zdecydowanie - obok Genesis - najlepsze na świecie...

Dupa tam. Gdzie Crimson? Taka gadka za bardzo o gustach jest i kompletnie ale to kompletnie bez sensu. Kolejna rozmowa na temat "kto jest zajebisty a kto nie". No proszę Was... ten zespół z tematu zasługuje chyba na więcej.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Czw Gru 30, 2010 7:17 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja - Obok Crimsonów pewnie i kilka by się znalazło - ale wśród nich oczywiście SBB. a o gustach się dyskutuje - wszak forum muzyczne jest miejscem ku temu właśnie. jeżeli napiszę, że Mercury był moim zdaniem lepszym wokalistą od Michała Wiśniewskiego to jest to mój sąd, opinia, rzecz zapraszająca do dyskusji. to samo z SBB - uważam, że jest to dalece bardziej wybitny zespół od np. Marillion - jest to proste wyrażenie opinii, a i także coś, z czym można się przecież nie zgadzać. nikomu nie narzucam zdania - każdy ma swój ogląd sztuki. oczywiście, to nie jest sport - ale wszak chodzi o wyrażanie opinii. inna rzecz, że nie warto specjalnie się unosić i czasem czytać co nieco z przymkniętym okiem:)

PS. słucham po raz kolejny Blue Trance - ta płyta z przesłuchania na przesłuchanie jest coraz lepsza - a przecież już za pierwszym odsłuchaniem położyła mnie na łopatki.


Ostatnio zmieniony przez krs dnia Czw Gru 30, 2010 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełna zgoda z Fenderkiem. Cool
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z jednym się zgadzam. SBB w kręgach progresywnych rozpoznawalne na Zachodzie jest bardzo. Nie jest to Ekstraklasa jeśli chodzi o popularność, to raczej dla tych którzy chcą i wiedzą gdzie szukać- ale ci którzy znaleźli nie mogą się ich nachwalić. Zresztą, wystarczy spojrzeć na Prog Archives, gdzie takie płyty jak Pamięć, Ze słowem biegnę do Ciebie czy Memento z banalnym tryptykiem ma wyższe oceny od płyt zaliczanych do absolutnej (i mam tutaj na myśli naprawdę absolutną) klasyki. I zasłużenie.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
jeżeli napiszę, że Mercury był moim zdaniem lepszym wokalistą od Michała Wiśniewskiego to jest to mój sąd, opinia, rzecz zapraszająca do dyskusji. to samo z SBB - uważam, że jest to dalece bardziej wybitny zespół od np. Marillion - jest to proste wyrażenie opinii, a i także coś, z czym można się przecież nie zgadzać.


oczywiście, ale można też to napisać w normalny, kulturalny sposób. Tak jak to zrobiłeś teraz, a nie "purple mogą im buty lizać, a DT z Marillion robić laskę"
Rolling Eyes
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ty co, z klasztoru się urwałeś?
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR jest przewrażliwiony jeżeli chodzi o Marillion i tyle... drogi NAR - przepraszam, więcej już Twojej świętości nie naruszę, bo za chwilę zostanę oskarżony o obrazę uczuć religijnych Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obraziłeś jeszcze DT Laughing
nie no spoko, wystarczyło w pierwszym poście wrzucić emotkę czy jakkolwiek zaznaczyć to "przymrużenie oka" i by nie było sprawy. Wink
a jak napisałeś "wiem że jest tu dużo fanów tych i tych zatem..." to poczułem się zmuszony do obrony.

Tak w ogóle słucham tego Memento no i tytułowy jasna sprawa, ale taka Ziemia Wyśniona nie wiele mu ustępuje.
Co oprócz "Ze słowem..." polecacie?
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli nie słyszałeś, to ja Ci polecam ostatni album - jest bardzo klimatyczny - po prostu piękny.

http://w945.wrzuta.pl/audio/14KcmzhG4S9/sbb_-_etiuda_trance

http://w945.wrzuta.pl/audio/5BZuA7Jnir3/sbb_-_coda_trance
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ziutek



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 103

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Memento z Banalnym Tryptykiem to jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie spłodził świat.
_________________
"W wodzie to się ryby pierdolą" - Weterynarz Edmund
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem się zastanawiam czy "Z których krwi krew moja" to nie jest jakieś TOP5 polskiego rocka... wydany w 1981 roku- ktoś wtedy jeszcze tak grał? Bo wszyscy wielcy prog rocka wtedy chyba już zdążyli obniżyć loty...?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
wydany w 1981 roku

Właściwie to w 1976 r. (choć Pamięć zarejestrowano w 1975 r.)... Smile Oczywiście, jest też wersja z 1980 r., dorzucona jako bonus do wznowienia albumu Memento... (całkiem udana, w dodatku nagrana w studiu PR Opole Smile ).
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek