FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Co jest bardziej kiczowate? - offtop
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie Krym, gdzie Rzym, gdzie WASP, gdzie KISS, kicz w wykonaniu tych drugich chyba jednak powinien byc lepiej rozumiany na, było nie było forum Queen Wink Poza tym słuchając Kiss jestem w pełni świadom ich kiczowatości i, na boga, nie próbuję szukac głębi w ich tekstach Laughing
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, bo w ich tekstach nie ma głębi. Za to jest w tekstach W.A.S.P.
Abstrahując od kwestii muzycznych- czym się różni kicz wyglądu jednych od drugich? Chyba tym, że KISS mocniej się malują i wyglądają bardziej komicznie.
Ja tam wolę babranie się w krwi, niż wymalowane usta.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie Jackson napisał:
No, bo w ich tekstach nie ma głębi. Za to jest w tekstach W.A.S.P.

A już niby mnie upokorzyłaś... Laughing

Dobra, styknie offtopa.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie widzisz głębi w tekście poświęconym ofiarom rzezi Indian w Stanach, to już niestety nie mój problem.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"We Believe" ma tekst poświęcony ofiarom wszystkich możliwych rzezi, głodowania etc na całym bożym świecie i to nie czyni go ani na metr głębokim Wink

Wyciąłem, bo może być śmiesznie, ale nie ma co śmiecić w QW
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/


Ostatnio zmieniony przez lemur dnia Wto Gru 28, 2010 10:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wątpię. Nie wszystkim się udaje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Lemur... Poczułem się, jak kabareciarz Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale jeśli dla kogoś wartością literacką tekstu jest nie to jak on jest skonstruowany, jakie są w nim użyte środki itd- a jedynym decydującym kryterium jest tematyka- to ja szczerze współczuję. Największe beztalencie może sobie suiąść i anpisać wiersz o Oświęcimiu. Ciągle może być beznadziejny i banalny. Tematyka nie ma tu nic do rzeczy. Albo ma- ale w drugą stronę. O tak ważnych, poważnych i bolesnych rzeczach banalnie pisać wręcz nie można, bo zamiast szczerego wyrażenia swoich uczuć, oburzenia itd wychodzi infantylna próba wykorzystania danej sytuacji, danego wydarzenia itd do zareklamowania siebie samego... Nie ma nic gorszego w sztuce niż hipokryzja. O gwałcie, morderstwie, rabunku, głodowaniu itd też trzeba umieć napisać. Ba- moze właśnie ZWŁASZCZA o takich rzeczach trzeba umieć napisać. Większość rockowych tekściarzy ma na tyle taktu, że za takie rzeczy się nie zabiera znając swoje ograniczenia... Takich, którzy sie z tym zmierzyli i wyszli obronną ręką a może nawet okazało się że mieli coś nowego do przekazania nazywamy geniuszami i można ich policzyć na palcach obu rąk...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek- masz całkowitą rację i jestem zupełnie tego samego zdania.
Tematykę jednego utworu podałam tylko dla przykładu. Wink
Tak naprawdę, żeby poznać intencje w tekście, trzeba znać jego autora, uczucia, którymi się kierował, ówczesny stan emocjonalny. A sądząc, np. po wywiadach można śmiało rzec, że Blackie to człowiek bardzo uczuciowy. Większość rzeczy, które pisze, pisze o sobie. A dla zabawy raczej nikt nie opowiada o tym, czego się boi i co boli go najbardziej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda, ale przy nie wiem nawet jak dobrych intencjach nadal można napisać sztampowy i banalny tekst, który będzie kiepski. Autor może być osobą uczuciową i pisać prosto z serca, niemniej to nie sprawi nagle, że jego dzieło automatycznie stanie się poważne, a raczej - będzie odbierane poważnie. Emocje w pisaniu pomagają, ale bez krztyny talentu, czy też oświecenia w trakcie pisania, czasami nawet zwykłego przemyślenia tego w jaki sposób chce się coś przekazać - poezji nie będzie (co do zasady).

Dywagacje czysto teoretyczne, bez odnoszenia się do W.A.S.P/Kiss/Majki Jeżowskiej.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie heavy metal z założenia jest kiczowaty, tak samo jak hard rock - to jest jeden wielki chodzący kicz, zwłaszcza w warstwie tekstowej. Takie Black Sabbath nie jest kiczowate? Pewnie, że jest. Zwłaszcza pierwsza płyta.
Iron Maiden? Kicz na kiczu. Kicz jest wpisany w definicję tej muzyki, ze względu na tematykę i przekaz. To jest muzyka do zabawy, a nie do filozofowania.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie się zgadzam, choć jakieś 15-20% to chlubne wyjątki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 1:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Kicz jest wpisany w definicję tej muzyki, ze względu na tematykę i przekaz. To jest muzyka do zabawy, a nie do filozofowania.

Pozwolę się nie zgodzić, przynajmniej jeśli chodzi o warstwę tekstową. Sabbsi czy Ironi raczej nie zwykli podejmować lekkich, przyjemnych tematów w swoich tekstach. Warto zwrócić na to uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 1:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj zwykli. A jeśli nie, to odsyłam do tego, co powyżej Fenderek napisał - trafił w sedno. Przecież Iron Maiden i Black Sabbath to takie kreskówkowe teksty Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 2:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, przyjmijmy, że Sabbs mają prostackie teksty o trudnych sprawach. Kicz w tekstach zamierzony czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 2:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@jasiu chyba nie czytales tych tekstow zbyt uwaznie (podobnie jak i ich biografii, co juz wyszlo przy poprzedniej dyskusji...). sorry, ale akurat w maiden teksty są waznym elementem calosci i nie są pisane na odpieprz sie. oczywiscie, jest jakis ich procent, ktory jest powiedzmy typowym tekstem o wszystkim i niczym, a w najlepszym razie o milosci i innych bzdetach, ale ogromna ilosc ich tekstow jest oparta na literaturze angielskiej i amerykanskiej (i to często na rzeczach bardzo klasycznych) oraz na roznego rodzaju filmach no i przede wszystkim na historii anglii.

przyklady?

historia: the trooper, alexander the great, afraid to shoot strangers, como estais amigos, sign of the cross, the clansman, montsegur, paschendale

literatura: phantom of the opera, murders in the rue morgue, to tame a land, flight of icarus, still life, quest for fire, rime of the ancient mariner, stranger in a strange land, , lord of the flies, the edge of darkness,

film: children of the damned, the prisoner, back in the village, man on the edge

to takie najbardziej oczywiste przyklady. wiele mozna maidenom zarzucic, ale nie w kwestii tekstow akurat, bo w przeciwienstwie do chocby kiss czy manowara (wspomnianych tutaj), oni nie spiewają o pieprzeniu wszystkiego co sie rusza i o walkach ze smokami Wink a nawet jesli , to bardzo rzadko i glownie z przymruzeniem oka.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 2:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano istotnie, z Ironami mocnoś przestrzelił, nie będę już pisał czemu, bo Bizon to wyłożył należycie.

A w ogóle offtop wydaje mi się coraz głupszy, zwłaszcza, gdy patrzę na nazwę tematu. Stopień kiczowatości to mocno subiektywna kwestia, ja jednak u chłopaków z Kiss widzę znacznie więcej dystansu do samych siebie no i oni jednak dochapali się swego rodzaju klasyczności - ale to mój punkt widzenia Wink Kwestia natomiast się sprowadza do tego, że spoko, panna, dołożyłaś mi, wywlekając na światło dzienne Laughing moją sympatię do Kiss. Bo i owszem lubię ich słuchac, nawet bardzo Wink Ale i napisałem otwarcie, że zdarza mi się posłuchac WASP. Z tymże ja ani od WASP ani od Kiss nie oczekuję niczego ambitnego, nie doszukuję się też żadnych głębokich treści Smile Tobie w twórczości WASP coś takiego podobno udało się znaleźc... I tylko to mnie śmieszy Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 2:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubolski napisał:
BeBe napisał:
Kicz jest wpisany w definicję tej muzyki, ze względu na tematykę i przekaz. To jest muzyka do zabawy, a nie do filozofowania.

Pozwolę się nie zgodzić, przynajmniej jeśli chodzi o warstwę tekstową. Sabbsi czy Ironi raczej nie zwykli podejmować lekkich, przyjemnych tematów w swoich tekstach. Warto zwrócić na to uwagę.


Tzn. co, że wojna tak? Że morderstwa? No ok, tematy może i trudne, ale wykonanie kiczowate. No bo skoro to takie poważne, to czemu na koncertach Murray uśmiecha się jak debil, a Gers skacze po scenie jak małpa? No sorry, ale dla mnie starzy faceci w skórzanych rajtkach podskakujący do muzyki podczas gdy za nimi pojawia się wielka mechaniczna kukiełka - to nie jest kicz?
Chcesz poważnego podejścia do tematu wojny i morderstw? Polecam industrial.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat eddie pojawia sie w kawalkach wybitnie luzackich zazwyczaj, jak chocby w iron maiden, ktore powaznym w warstwie tekstowej raczej nie jest Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie? To mogę już się nie bac, że oni chcą mi wylac wszystką krew z krwioobiegu? Very Happy
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
akurat eddie pojawia sie w kawalkach wybitnie luzackich zazwyczaj, jak chocby w iron maiden, ktore powaznym w warstwie tekstowej raczej nie jest Wink


No tak, to było ogarnięcie całościowe.
Ale patrząc nawet na okładki, koszulki, plakaty itd. to wszystko generalnie jest przesiąknięte kiczem. Mniejszym bądź większym ale kiczem.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze, ale co to ma do tekstow? tak jak pisalem, wiele rzeczy mozna temu zespolowi zarzucic i z wieloma pewnie nawet nie bede dyskutowal. ale akurat czepianie sie tekstow w ich przypadku jest zupelnie chybione. koszulki czy okladki nie mają z tym nic wspolnego. taki sobie obrali kierunek, czy motyw przewodni swojego wizerunku i to sie moze podobac albo nie, ale z tekstami w zaden sposob sie nie wiąże, a o tekstach w tej dyskusji mowa w ich przypadku. Cool
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, może i Iron Maiden ma parę 'poważnych' tekstów, chociaż nie powiedziałbym, że są to jakieś literackie perełki - nie nazwę wszystkich kiczowatych. Ale jestem w stanie wymienić parę, które ocierają się w sposób wyuzdany o kicz.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to przeciez sam pisalem, ze jakis tam procent ich tekstow jest pisanych dla jaj. ale chyba nikt powaznie nie traktuje tekstow w stylu bring your daughter, number of the beast czy hooks in you, ze wymienie pierwsze, ktore przychodza mi do glowy Wink ale tez one są wyraznie pisane z przymruzeniem oka. takie number of the beast bylo przeciez niczym wiecej jak robieniem sobie jaj z tych, ktorzy uwazali ich za satanistów.

tych powaznych tekstow jest zdecydowanie wiecej niz 'pare'. pare owszem, na kazdej plycie Wink i nie, ja nie twierdze, ze to są literackie perelki. kolo 'white queen' chocby to one raczej nie lezaly. ale tez zdecydowanie jest to inny poziom niz spiewanie o zabijaniu smoka, ratowaniu i gwalceniu ksiezniczek albo zalewaniu pały Wink

jasiu pisał o kiczu w ich tekstach. ja tego kiczu tam nie widze w zaden sposob. czesc mogloby sie o niego ocierac, gdyby je brac na powaznie, ale wiadomo, ze na powaznie pisane nie są. no sorry, ale naprawde trzeba miec duzo zlej woli zeby nie widziec roznicy w tekstach dajmy na to manowar, a iron maiden Wink

roznica miedzy spiewaniem o tym, ze 'razem walczymy o lepszy swiat' albo o 'wojownikach z sercem ze stali', a o rozterkach najemnika, ktoremu karzą zabijac obcych ludzi albo prymitywnych odruchach ludzkich, ktore wyłażą z nas w chwilach niebezpieczenstwa czy stresu jest jednak dość spora Wink absolutnie nie uwazam tekstow maidenów za jakąś wyzza poezje. absolutnie nie. natomiast daleko wiekszosci z nich do kiczu. to raczej zrecznie przedstawione opowiesci bez pretensji do bycia wielkimi dzielami, ale tez nie lecące po najprostszych i oklepanych patentach
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już ktoś pisał wyżej, nie tyle tematyka ma znaczenie, co sposób podania - co mnie obchodzi o czym jest the Trooper, skoro literacko jest na poziomie liceum, poziom dosłowności tekstu 100% a Bruce śpiewa to z taką ekspresję, że można się śmiać a nie smucić (bo tekst nie jest niby wesoły).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierdzielę, wyniesie go ktoś stąd...? Rolling Eyes
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jasiu pisał o kiczu w ich tekstach. ja tego kiczu tam nie widze w zaden sposob. czesc mogloby sie o niego ocierac, gdyby je brac na powaznie, ale wiadomo, ze na powaznie pisane nie są. no sorry, ale naprawde trzeba miec duzo zlej woli zeby nie widziec roznicy w tekstach dajmy na to manowar, a iron maiden


A gdzie ja porównałem Iron Maiden z Manowarem? Pomijam fakt, że Manowar to wyżyny kiczu i przesady.
Mi się trochę wydaje, że wiele osób tutaj słowo "kicz" uważa za jakąś okropną potwarz - czy właśnie teksty te pisane "dla jaj" nie miały być kiczowate, bądź śmieszne? No miały. Czy podanie Iron Maiden swojej muzyki nie miało być na luzie i kiczowate? No miało. To jest muzyka do poskakania, podarcia się na koncercie, a nie do przemyśleń - oczywiście, sprowadzanie każdego tekstu Iron Maiden do poziomu kiczu mija się z celem (bo takie Rime Of The Ancient Mariner? Imo. jeden z najlepszych tekstów metalowych), jednakże nie możemy powiedzieć, że zespół ten nie ma w sobie dużych pokładów kiczu jako całości.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek- ok, może Cię to śmieszyć, w porządku. Ale wiesz, trochę to dziwne. Słuchając ich czasem, a po Wild Chwild wnioskuję, że bardziej ich wczesnych dokonań, uważasz, że nie byliby w stanie stworzyć nic ambitnego? W latach '80-ych...owszem, byli napalonymi chłopakami, śpiewali o seksie, mieli fajne włosy...I tu się całkowicie z Tobą zgadzam. Mnie samej byłoby bardzo do śmiechu, gdyby ktoś sensu doszukiwał się w L.O.V.E. Machine, B.A.D. czy Animal(Fu.ck Like A Beast), bo tam, w rzeczy samej, wielkiej wartości nie ma. Ale do dnia dzisiejszego z oryginalnego składu został tylko Blackie. Tworzą inne melodie, o innych tekstach i jest to diametralnie różne od rzeczy takich, jak Wild Child. Wyciągając na światło dzienne KISS nie chciałam Ci wcale dowalić, a jedynie pokazać, że tak, jak Tobie oni, tak mnie mogą podobać się W.A.S.P., bo w tym nie ma najmniejszej różnicy. No, ale sorry, jakby co. Co do dystansu...Blackie na co dzień z pasją obserwuje politykę i rozgrywki baseball'owe(to Jego największe zamiłowania poza muzyką), więc nie sądzę, by na serio brał taplanie się w krwi i obrzucanie surowym mięsem. Wink Od wielu lat już tego nie robi.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Nathalie dnia Czw Gru 30, 2010 11:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To z góry było mówic, że nie gadasz o klasycznym WASPie, bo taki większosc społeczeństwa zna (jeśli zna Razz), bo ten właśnie klasyczny, ejtisowy WASP w zestawieniu z Twoją opinią to gruby dysonans Razz Wierzę, że może ostatnimi czasy coś im się mogło zdarzyc sensownego, kiedyś każdy dojrzewa. Przecież QWizyjny kawałek był naprawdę fajny. Ambitnym tekstem nie grzeszył Wink ale łapał i nie był jakiś totalnie banalny, kawał dobrego rocka Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, wog'le. Był meganiebanalny.

edit

Był wręcz oryginalny jak Scorpionsi z zeszłej edycji. Właściwie identyczny.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA


Ostatnio zmieniony przez kater dnia Czw Gru 30, 2010 11:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek