FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
pierwszy album na lp/mc/cd
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:48 pm    Temat postu: pierwszy album na lp/mc/cd Odpowiedz z cytatem

chciałbym założyc nowy temat w którym możnaby przywołać wspomnienia związane z zakupem pierwszego albumu w swoim życiu. wklejajcie proszę okładki i piszcie jak to było, że staliscie się posiadaczami owych wydawnictw. ja doskonale pamiętam jaki był mój zakup odpowiednio w czasie: kasety pirackiej Cool kasety magnetofonowej oryginalnej i w końcu kompaktu. LP też jakowe nabyłem, ale trochę nie rozumiem na jakiej zasadzie, heh... ale czuję, ze jestem u progu rozpoczęcia zbieractwa i tych nośników. prędzej kompakt zdechnie, a poza tym wiadomo, LP są dla prawdziwych maniaków z odpowiednim podejsciem do przedmiotu, czyli muzyki. piszcie też, czy do dziś macie ten nosnik-tytuł w zbiorach.
wypowiem się za jakiś czas, kolejkę puszczam wolno, jestem ciekaw kto się najszybciej skusi. i nie wstydźcie się, jak to było spice girls, czy cos takiego, wiadomo o co chodzi - szczerze i z uśmiechem wspomnień odległych czasów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza płyta zakupiona przeze mnie? To będzie trochę ciężko wskazać, ogólnie pamiętam, że rodzice kupili mi A Night At The Opera w 1997 roku (za 480 000zł Wink) wraz z wieżą, ale ja pierwszą płytę kupiłem z 7 lat później - Queen I. Jeśli chodzi o MC to tak samo - Queen I dostałem na mikołaja 10 lat temu. Pamiętam, że oglądałem te okładki płyt wewnątrz i zastanawiałem się, skąd je wytrzasnę (brak internetu, czegokolwiek, wieś). Po kilku latach okazało się to łatwe. Winyli nie kupuję, nie mam na czym odtwarzać, a kasy na gramofon też na razie nie mam, ale w przyszłości nie wykluczam (zwłaszcza, że te najlepsze wydania black metalowe są właśnie na winylach!) Marzę też o mini winylach i nawet znalazłem kiedyś parę Megadeth na Allegro za 20zł, ale wydawały mi się zbyt tanie.
A ostatnio dostałem od wujka zbiór kaset z masą świetnych zespołów; Death, My Dying Bride, Deicide, Type O Negative, Enslaved itp.. przypomniałem sobie ten urok słuchania kaset!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm tak na 100% to nie pamietam, ale z tego, co jakos tam mi sie kojarzy, to:

- pierwsza kaseta - a raczej kasety... taktowskie oczywiscie Wink (i w tym momecie mlodziez przestala wiedziec o co chodzi heheh) o ile dobrze sobie przypomina, to pierwszymi, albo jednymi z pierwszych byly 3 kasety queen - innuendo, a night at the opera i news of the world. kazda po bodajze 15000 zeta Wink zdjecia nie wrzuce bo kasety od remontu mieszkania są w piwnicy i nie chce mi sie po nie teraz schodzic XD a rok byl 1992 zapewne, jakos wiosną. nie wiem kiedy weszly oryginaly do polskich sklepow. jakos chyba kolo 94-95 roku, bo made in heaven juz mialem kupione oryginalne w dniu premiery i bardzo mozliwe, ze byl to moj pierwszy oryginal na kasecie.

- pierwsza plyta cd - tu tez pewnosci nie mam, ale jest spore prawdopodobienstwo, ze pierwszym cd (przynajmniej pierwszym oryginalnym), ktory sam kupilem byl... flash gordon za jakies 35 zeta Wink z prostej przyczyny - byl najtansza plytą queen w jedynym i nie dzialającym juz sklepie z plytami w radomsku. no i byl jedną z nielicznych, ktorych nie mialem na kasetach wtedy, wiec na niego padlo. ale mysle, ze wczesniej pare plyt queen na piratach u ruskiego na rynku kupilem, bo chyba od nich zaczynalem. i glownie wlasnie queen tam bralem wtedy, wiec duze prawdopodobienstwo, ze to byl jazz albo a day at the races na przyklad. flasha kupilem jakos chyba kolo 98 roku czyli na koniec podstawowki, bo wtedy zaczalem zdaje sie oryginaly kupowac.

- pierwszy winyl hmmm chyba pierwszyym, ktory kupilem byl tonpressowski singiel another one bites the dust na allegro Wink za jakies 4 zeta heh a bylo to jakos na przelomie 2004/05, bo chyba jakos wtedy zalozylem sobie konto na allegro

tak sie zlozylo, ze moje pierwsze zakupy wszystkie zwiazane z queen o dziwo Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
tak sie zlozylo, ze moje pierwsze zakupy wszystkie zwiazane z queen o dziwo Wink


Ze mną było identycznie Very Happy

Nigdy nie kupiłem płyty winylowej - rodzice posiadali jednak zestaw płyt wielu różnych wykonawców, począwszy od Okudżawy, poprzez Beatlesów, na "Akademii Pana Kleksa" skończywszy Wink Choć właściwie trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem... Otóż nigdy nie kupiłem płyty winylowej dla siebie - jeden jedyny raz nabyłem jednak singiel "I Was Born To love You" (na Allegro), był to jednak zakup z przeznaczeniem na prezent Wink
Pierwszą kasetą, jaką nabyłem, był zestaw "Queen - Greatest Hits II", następnie skupiłem się na studyjnych albumach zespołu, "wydawanych" przez popularne wówczas firmy "Takt" oraz "Tak!" (brakowało mi jedynie Queen I, Sheer Heart Attack, A Night At The Opera i Flash Gordon). Pierwszą płytą kompaktową - i to od razu oryginalną - było "Made In Heaven", którą zamówiłem sobie na gwiazdkę w 1995r.
Wykraczając nieco poza ramy niniejszego tematu, chciałbym nadmienić, iż pierwszą muzyką zakupioną w sieci również była muzyka Queen, a konkretnie plik mp3 "Invincible Hope" Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u mnie podobnie jak u Bizona, jak przeważnie zresztą Wink Z tym, że moja taktyka była taka, że po zebraniu większej ilości kaset Q (większość oczywiście również z Taktu i spółki Laughing ), zacząłem polować na te albumy CD, których nie miałem na kasecie lub jakość była już słaba, a dopiero później zbierałem resztę.

Co było pierwsze? Pamiętam tylko tyle, że kaseta The Miracle była już w domu kiedy zacząłem interesować się Q - ojczulek zapewnia, że kupił ją krótko po wydaniu albumu, więc chyba mu wieżę Razz Natomiast mój pierwszy osobisty zakup, to The Works, ANATO, SHA i chyba GH - kupiłem hurtowo, bo miałem znajomego handlującego Taktami Laughing Co do CD, to zabij, ale nie pamiętam za cholerę Razz

Kensi napisał:
Wykraczając nieco poza ramy niniejszego tematu, chciałbym nadmienić, iż pierwszą muzyką zakupioną w sieci również była muzyka Queen, a konkretnie plik mp3 "Invincible Hope" Wink

Dokładnie jak u mnie Smile
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siara jest, ale muszę się przyznać:
Pierwszy cd: rok bodaj 2003 albo 2004, w każdym razie była to 6. klasa podstawówki. Owym pierwszym oryginałem był Greatest Hits Iron Maiden pt. Edward The Great. Kosztował chyba z 70 złotych wtedy. Do dzisiaj jest w mojej kolekcji i na półce, choć widać na niej zrąb czasu (potwornie sfatygowane pudełko, książeczka, ale płyta jest ok ;d)
Pierwszy MC: Ostatnio Wink Czyli Posłuchaj, to do Ciebie Kultu
Pierwszy vinyl: jakoś rok temu Wysockiego coś.

Generalnie zbieram na razie tylko CD i MC, więc za vinyle się nie chwytam.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy LP: nie mam longplayów Razz

Pierwszy MC: no, dużo kaset z metalem mieliśmy w domu, zanim ja się zainteresowałem muzyką. Chyba pierwsza kaseta kupiona przeze mnie to "Salon Recreativo" Kultu. Obecnie mam bardzo pokaźną kolekcję tego nośnika Razz

Pierwszy CD: na pewno musiałem kupić w erze, gdy już kasety wyszły z obiegu. To chyba był "Czterdziesty pierwszy" Kazika, choć zupełnej pewności nie mam.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza kaseta... pamiętam dwie. Jedną było Crazy World Scorpionsów nabyuta w ogrodzie zoologicznym (!) we Wrocławiu. Tam zaraz za bramą był sklep niby z pamiątkami- sprzedawali też płyty... Więc kupiłem (a razcej wymusiłem na rodzicach żeby mi kupili, miałem 9 lat bodaj) kasetę na której było Wind of Change- wtedy na absolutnym topie... i zdziwiłem się strasznie ze oprócz Send Me An Angel reszta piosenek była tak atrochę... hmmm... inna... Laughing Kto by pomyślał ze 6-7 lat później we Wrocławiu będę mieszkał...
Druga, bardziej świadomie kupowana- Greatest Hits Queen. Podwójna. Czyli kosztowała nie 14tys. złotcyh a bodaj 25 czy jakoś tak... Na targu, na którym potem wydawałem całe moje kieszonkowe na Takty. Do dziś pamiętam zapach tej kasety, w sensie papieru i druku, do dziś leży w Polsce i nawet dziś zdarza mi sie po nią sięgnąć, otworzyć i... zapach pozostał. I normalnie wehikuł czasu...

Pierwsze CD to chyba Wrocław i Lacrimosa, Elodia. Wszedłem do swojego ulubionego sklepu z płytami (nieisniejąca już, wspaniała bemolika, równie wielka jak Empik i z dziesięć razy większym wyborem płyt...), wziąłem płytę o której gdzieś tam coś wyczytałem, poszedłem do stacji ze słuchawkami, włączyłem... godzinę z kawałkiem później maszerowałem z nią do domu. Przesłuchałem w sklepie od pierwszej do ostatniej sekundy. Musiałem. Do dziś pamiętam jaki był dzień, jaka pogoda, pora dnia... do dziś kiedy podobnie się te rzeczy splotą mam niemal w uszach tą muzykę...

Pierwszy winyl... he, he- nieśiwadomie to w sumie przed kasetą jeszcze i to nie byle co! Moi rodzice kupili adapter i w sklepie dostalismy płytę która się nie sprzedawała na próbę, za darmo. To było węgierskie Lokomotiv GT!!! Świadomy zakup to Londyn, już po wyjeździe, poszedłem do sklepu na osiedlu, tam (jak to w Anglii) mnóstwo było winyli z drugiej ręki, sterty, zacząłem przeglądać. Znalazłem singiel Save Me. Popatrzyłem na okładkę, której nigdy nie widziałem na oczy wcześniej i odżyło we mnie coś, co przeżywałem mając 14 lat i tylko czytając w książce Kena Deana o winylach Queen, o na żadnej płycie niepublikowanych B-sideach i jak sobie wyobrażałem jakie one są, te nowe okładki, te nieznane utwory... wróciłem z tym winylem do domu a przez następne dwa lata wydałem na winyle kasę, która dziś w obliczu finansowania swojego wesela baaaaaaardzo by sie przydała... Laughing Ale są, leżą, czekają...

edit
Aha, kaseta oryginalna... Elektryczne Gitary i ich debiut. Jeszcze mieszkałem pod Zieloną Górą i właśnie koncert El. Gitar był moim pierwszym koncertem rockowym w życiu. Kilka dni po nim kupiłem kasetę. Z hologramem. Byłem wtedy z niej niezmiernie dumny. Dziś kaset słuchać nie mogę, okropny nośnik, mam tylko ogromny sentyment i ogromne pudło Taktów w piwnicy ciągle gdzieś u rodziców leży...

W sieci mp3 kupowałem tylko kilka razy i tylko jeśli nie było innej alternatywy, pierwsze były kawałki z trasy z 2005 roku Q+PR... Wszystkie, co do jednego.
edit
Hmmm, DVD... znowu, po wyjeździe do Anglii, bo dopiero tam miałem na czym odtwarzać, czyli po oku 2000. I było to Greatest Video Hits Queen, dokładnie w dniu wydania. Więc październik 2002. Samego zakupu nie pamiętam, natomiast pamiętam jak siedziałem nad menu próbując znaleźć "easter egga":...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Sob Gru 04, 2010 2:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mandey



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1579
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza własna płyta vinylowa to debiut Lady Pank. Znajoma robiła porządki u siebie w pokoju i zapytała czy nie chcę jej wziąć. Pomyślałem, że jak ma się walać po śmietniku to przygarnę. Stan był znośny. Rzecz działa się jakoś w 1997 roku Smile


Pierwsza własna kaseta magnetofonowa to 1987 roku i pobyt na wakacjach w Katowicach u kuzyna. Po zaprezentowaniu przez niego pewnego murzynka w białym garniturku dostałem szału i chciałem mieć własny egzemplarz. Tą kasetą był oczywiście "Thriller" Michaela Jacksona. Długo nie przetrwała bo gdy wróciłem do domu to zmłóciłem ją w domowym kaseciaku na tyle, że w pewnym momencie się wkręciła i szlag ją trafił. W tym samym dniu pobiegłem po drugi egzemplarz, dokupując przy okazji jeszcze "Bad" tego samego artysty. Laughing


Pierwszy własny kompakt? Też Jackson tyle, że w 1995 roku i jego podwójne "HIStory". Trzy wypłaty z praktyk mnie kosztowała. Mam do dziś! Dla ciekawostki podam, że w listopadzie jako drugi CD na półce wylądowało "Made In Heaven" Queen. Wink



Pierwszy zakup mp3 w sieci to utwór "December Song (I Dreamed Of Christmas)" George'a Michaela w 2008 roku. Konkretniej rzecz biorąc to był to cały singiel.


No i może pierwsze własne DVD... To był film "Noc Żywych Trupów". Remake z 1990 roku. Też mam do dziś i lubię wracać co jakiś czas bo film ma świetny klimacik. Smile Kupiłem go jakoś w 2001 roku.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Mandey dnia Czw Gru 09, 2010 2:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Arquest



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 1942
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasety? Nie pamiętam, żebym świadomie kupował jakieś kasety. Mój tata miał (i ciągle ma) dużo kaset z ponagrywanymi albumami z radia. Chociaż jak byłem bardzo mały, to miałem na kaseciakach 'Smerfne hity'. Laughing

Pierwsze CD? To była chyba płytka 24/7 Tiny Turner. Pamiętam, jak poszedłem z mamą do Elvisa, cholernie drogiego sklepu płytowego, i jak wypatrzyłem tę płytę. Byłem pewny, że tej okładki jeszcze nie miałem. Mam krążek do dziś, trochę podniszczony, ale nie zamierzam go wyrzucić.

Na pewno miałem też Greatest Hits II Queen, ale miałem to jakby 'od zarania dziejów'. Okładka jest tak zniszczona i pozaginana, że lepiej nie mówić... Pudełko straciło jedno trzymadełko (w sensie ta przezroczysta otwierana część trzyma się na jednym zawiasie), ale i to mam do dzisiaj.

Winyl? Czarnych płyt nie kupuję, bo a) są inne potrzeby, b) nie ma gdzie tego trzymać ani odtwarzać. Za to moi rodzice trochę płyt mają, wsród nich GH I Queen, Foreign Affair Tiny Turner i The Best Of Queen (ta składanka od Tonpressu)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaseta: Def Leppard - Vault i Whitesnake - Restless Heart. Obie nabyłem w nieistniejącym już sklepiku muzycznym w Tucholi (takie miasto w Borach Tucholskich). Jako, że te zespoły znałem tylko z nazwy (o Def Leppard czytałem a propos Freddie Mercury Tribute, a o Whitesnake w biografii Purpli), tak postanowiłem te 20zł poświęcić na dwie kasety. Zakupu nie żałuję do dzisiaj Smile.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/351ed69f724fcae7.html

CD: Marillion - Misplaced Childhood. Miałem wtedy chyba 12 lat, więc to kupa czasu już w sumie Razz. Rodzice mieli jakąś składankę z przebojami z lat '80 i jedną nockę sobie poświęciłem na odsłuch tejże składanki. Strasznie mnie uwiodła Kayleigh (w wersji singlowej z ujebaną niemiłosiernie solówką) i postanowiłem się coś więcej dowiedzieć na temat jej pochodzenia. Kumpel ojca, który ma trochę zajoba na punkcie Marillion, powiedział z jakiego albumu ona pochodzi, więc została mi już tylko jedna rzecz do zrobienia. Wysupłać kasę i pędzić do Media Markt. Tam dorwałem Misplaced za niecałe 20zł. Dzisiaj leży sobie podpisana w w folii z racji tego, że niedawno dostałem w prezencie wersję 2cd Smile.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/093152637e35e64e.html

Vinyl: Marillion - Real To Reel, Anthrax - I'm The Man i Michael Jackson - Beat It & P.Y.T (oba single). Wyprawa na wolumen już jaaaaaaaaaaakiś dłuższy czas temu. 3-4 lata, coś takiego, nie pamiętam.... W kieszeni trochę grosza, to i postanowiłem sobie kupić vinyla. Wróciłem z czterema w tym dwa single i jedna EPka oraz dobry składak koncertowy. Wyniosło mnie to jakieś 70zł, ale warto było Smile.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/427588840d7aa08f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b666eee2c7d3d165.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78b10e487feb0e41.html


Ostatnio zmieniony przez Karol dnia Sob Gru 04, 2010 12:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny temat. Ostatnio był podobny na forum kolekcjonerów filmów i miałem ogromne problemy z przypomnieniem sobie co kupiłem za poszczególnych nośnikach. Z muzyka jest zupełnie inaczej i dokładnie pamiętam.

LP. Big Cyc - Z partyjnym pozdrowieniem. (1990)Płyta zakupiona z sklepie z zabawkami Pinokio w Gdyni. Została doszczętnie zdarta przez nędzny gramofon i częste słuchanie. Potem ozdabiała ścianę w moim pokoju.

MC Michael Jackson - Bad - Polskie Nagrania (ok 1989-1991) - Międzynarodowy salon książki i prasy czyli dzisiejszy Empik też w Gdyni. Pierwsza kaseta i o dziwo oryginalna. Kolejna taka pojawiła się na półce wiele lat później.

CD Queen - Innuendo - Hollywood records - (ok 1993-1994) Salon muzyczny Outsider Gdynia. Nie miałem wtedy jeszcze odtwarzacza CD, ale cena był niezła ok 300 000zł więc trzeba było brać. A CD było już w planach.

MP3 - Radiohead In Rainbows - cena 1pens plus koszty transakcji (wielokrotnie wyższe) to na razie jedyny zakupiony mp3

DVD - Rolling Stones - Bridges to Babylon tour - Media Markt Gdańsk

Blu Ray - Bruce Springsteen - Live in Dublin - chyba allegro

DVD Audio - Queen - Night at the opera - EMI Music

SACD - jedyny nośnik z którym mam problem, najprawdopodobniej był to David Bowie - Ziggy Stardust, ale pewności niestety nie mam, miejsce zakupu też nieznane.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaseta to bedzie chyba Iron Maiden, pierwszy album. Rok 1993.
Plyta, wydaje mi sie, ze A Day at the Races.
Dobre albumy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja jednak jestem nieco młodszy i u mnie do płyt się zaczęło Wink Wpierw kupiło się kilka piratów po pietnastaku na bazarze. To był rok 2004 z pewnością, aczkolwiek pamiętam to głównie poprzez tytuły pojawiające się w najlepszych płytach Wink Pierw było Encore Eminema jeszcze na Gwiazdkę 2003, potem już sam kupiłem sobie Traces of Sadness zespołu Vanilla Ninja, płytę, którą do tej pory lubię, poza tym były Under My Skin Avril Lavigne i... American Idiot oraz Crazy Frog Razz No i to w sumie były moje pierwsze kontakty z gitarową muzyką, gdy zaś po jakimś czasie znów w tę stronę poszedłem i to znacznie głębiej, bardzo drugo opieroałem się na piractwie Razz Pierwszy oryginał? Iron Maiden - Somewhere in Time, do tej pory moja ulubiona ich płyta, może w dużym stopniu też przez ten sentyment... Wink

Kasety były, ale rodzicielskie. Potem dopiero zacząłem kupowac sam na kole. Nie pamiętam dokładnie pierwszych - raczej były to 2112 Rush i Phenomenom UFO, możliwy jest jednak również zestaw Jugulator, Defenders of the Faith od Judasów, No Jacket Required i Peace Sells.

Winyli nie kupuję - niestety, nie mam adaptera.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny temat, ale kurczę, nie wiem czy będę w stanie sobie przypomnieć co ja sam nabyłem jako pierwsze... to co nabyli mi rodzice w prezencie po raz pierwszy w życiu pamiętam o wiele lepiej, no ale co to było to nie warto się do tego przyznawać. Embarassed Razz

Winyli żadnych nigdy nie nabyłem, bo za moich czasów już pewnie wyszły dawno z obiegu, choć wiem, że u mojej rodziny na chacie jeszcze jakieś tam były, no ale mnie już raczej nie było dane niczego z nich odsłuchać, bo... prawdopodobnie nikt już nie miał adaptera albo był zepsuty.

Pierwsza kaseta... cholera nie umiem sobie przypomnieć, ale mam nadzieję, że to nie były żadne Jeżowskie ani Smerfne Hity. Laughing To to raczej od rodziców w prezencie jak już mówiłem dostawałem.
Najwcześniejszą kasetą jaką nabyłem ja zupełnie sam to była prawdopodobnie kaseta "Eminem - The Eminem Show" w 2002 roku, no ale... kurde no niemożliwe, żebym pierwszą własną kasetę nabył aż tak późno Rolling Eyes Laughing więc będę musiał chyba jeszcze troszeczkę pogrzebać w pamięci. A kasetę zamiast płyty nabyłem tylko dlatego, że będąc w tym momencie w sklepie na płytę nie starczyło mi kasy.

Pierwsze CD - to musiało być gdzieś na początku poprzedniej dekady. Mniemam że był to 2002 rok podobnie jak w przypadku pierwszej własnej kasety (?). A nie zaraz to już był styczeń 2003 i tą pierwszą płytą jaką zupełnie sam nabyłem to był album "Golec uOrkiestra - Golec uOrkiestra 3 a.k.a. Kiloherce Prosto W Serce". Nie nie zaraz, znowu źle! Laughing To chyba jednak był album Wilków - "4" nabyty jesienią 2002. Tak na początku myślałem, że dostałem ją od ojca z jakiejś okazji, ale ja akurat w tym czasie po prostu robiłem z nim zakupy. Wink
Pamiętam za to o wiele lepiej, że pierwszą płytą puszczoną i odsłuchaną już w moim WŁASNYM odtwarzaczu CD to był soundtrack do "Dzwonnika z Notre Dame" z 1996 roku w wersji polskiej.

EDIT: A nie kurwa! Pierwszą moją własną nabytą płytą było... "Ich Troje - Po piąte... a niech gadają!" Embarassed Jak już gdzieś na tym forum pisałem to była też najwcześniej nabyta przeze mnie płyta bo już dzień po premierze(17 maja 2002 to było z tego co pamiętam). No pisałem też, że wcześniej jedną z płyt Eiffla 65 nabyłem jeszcze wcześniej bo miesiąc przed oficjalną premierą i był to pirat ze stadionu, no ale... to nie byłem ja tylko mój ojciec. Laughing

Pierwsze mp3 - no era mp3 u mnie zaczęła się w 2003 roku zaraz po pójściu do liceum. A najciekawsze jest to, że jeszcze w pierwszej połowie roku w gimnazjum słuchałem głównie kaset z walkmana. Laughing
No ale do rzeczy - pierwszą ściągniętą przeze mnie empetrójką była piosenka... o kurwa trochę siara się do tego przyznawać(właściwie to wszystko do czego się tu przyznaję to jedna wielka siara), ale to była piosenka "Dj Łysy - Ale Cyrk Kurwa Mać". Laughing Którą znałem już zresztą wcześniej ale to z kaset od kolegi, ewentualnie z nieistniejącego już Radio "BOLO" 102 FM.
Ale w sumie wśród moich pierwszych nabywanych(tzn. ściąganych Laughing ) mp3 znalazło się dużo kawałków Linkin Park.

Pierwsze DVD: DVD muzycznych(koncertów, itp.) to chyba nie mam żadnych, więc wspomnę tylko o moim pierwszym DVD filmowym - to była chyba pierwsza część Matrixa... a nie kurde, nie, ja ją dostałem w prezencie na Boże Narodzenie. :/
Wychodzi, że pierwsze własne DVD nabyłem dość późno bo dopiero w 2009 roku, a była to druga część "Madagaskaru".


Heh jak widzicie moje pierwsze nabywane przeze mnie muzyczne rzeczy nie są ani trochę ciekawe, bo miało to wszystko miejsce w czasach kiedy miałem gust chujowy na maxa. Laughing (teraz jest w sumie niewiele lepiej Rolling Eyes )
Moje muzyczne zainteresowania odmieniły się diametralnie dopiero w 2004 roku, ale najbardziej ukształtowały się dopiero w tym roku pod wpływem tego forum i różnych zabaw forumowych. Smile

Ziutek98 napisał:
Pierw było Encore Eminema jeszcze na Gwiazdkę 2003


Ta była wyszła niemalże równy rok później bo w listopadzie 2004. Razz No chyba, że mówisz o jakimś piracie, no ale... już zdążyłby być wtedy nagrany? Laughing
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, mimo, że mam już dwudziestkę na karku, zacząłem kolekcjonować płyty dość późno- bo zaledwie półtorej roku temu, kiedy poszedłem pierwszy raz do pracy Wink A pierwszym zakupionym krążkiem był "Sabotage" Sabbathów, za dość śmieszną cenę 23 zł. Potem potoczyło się już "lawinowo" (jak na moje skromne fundusze Wink ) i kiedy mam odłożone trochę grosza, kupuję. Jeśli chodzi o winyle- w przyszłości chciałbym zacząć zbierać, kiedy uda mi się upolować porządny gramofon- w domu był, ale jako gówniarz musiałem go zjebać Wink Może i podobnie będzie ze zbieraniem kaset- walają się po domu czy piwnicy, przeważnie za czasów mojej siostry, która namiętnie słuchała Kazika i Dezertera Wink Pierwsze zakupione DVD- Live At Budokan DT.
_________________
"Our lives dictated by tradition, superstition, false religion
Through the eons, and on and on"

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukradzione mp3 nikogo nie interesują
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pamiętam wszystkiego dokładnie...
Większość winyli mam jeszcze po rodzicach. Pamiętam jak byłam mała to sluchałam z siostrą to Perfectu "Live" bądź Michaela Jackosona z krążka "Bad". Miałyśmy zakaz puszczania jednej płyty, gdyż jest to limytowana edycja zaledwie 100 płyt na cały kraj. Może i dobrze, że tak było, bo płytka jest dzięki temu w świetnym stanie i za sporo by poszła na rynku kolekcjonerskim Wink Pierwszym winylem, który kupiłam dla siebie to był "Strange Frontier" Rogera.

Co do kaset magnetofonowych to sporo dostawałam ich od rodziców na wszelakie okazje, bo zawsze mają problem co mi kupić Smile dlatego ciężko mi wskazać tą najwcześniejszą jaką pamiętam a raczej kaset nie nabywałam a dostawałam. Ostatnią kasetę jaką nabyłam to było "Tourism" Roxette, a wcześniej to udało mi się nabyć na allegro zestaw oryginalnych kaset Queen za jakoś 20 zł. No i ten zestaw był w sumie pierwszymi kasetami jakie sama nabyłam

CD- kurczę nie jestem dokłądnie pewna, pamiętam że to było Ich Troje, ale nie jestem pewna czy to był krążek, "The Best Of 1CD" z 2003 roku czy "3" Rolling Eyes gdyż nie mam z nich paragonu. Pamiętam z resztą CD które kupiliśmy w domu jako pierwsze- otóż były to instrumentalne wersje wielkich przebojów jak "Cande In The Wind" czy "I Just Call To Say I love You". Było to w 1997 roku po śmierci Księżnej Diany i płyta była dołączona do kasety VHS z filmem pokazującym życie Księżnej. Kasetę dziadek dostał na urodziny a płyta została u nas. Co ciekawe nie mieliśmy jeszcze sprzętu do słuchania CD. A jesli chodzi o płytki Queen to siostra jak miała na ich "fazę" to kupowała a ja je odziedziczyłam Smile Tak się teraz dzielimy płytkami.

DVD- no i zaś tutaj pojawia się Ich Troje Laughing koncert na DVD, który sprezentowała mi koleżanka, a pierwsze zakupione (ale muzyczne) DVD to było Queen "GVH2"


Mefju254 napisał:
Pierwszą moją własną nabytą płytą było... "Ich Troje - Po piąte... a niech gadają!" Embarassed Jak już gdzieś na tym forum pisałem to była też najwcześniej nabyta przeze mnie płyta bo już dzień po premierze(17 maja 2002 to było z tego co pamiętam).

To ja byłam trochę lepsza- zgarnęłam jako pierwsza "Szósty Ostatni Przystanek" w moim mieście a to było jakoś do tygodnia po premierze Wink ale to juz była któraś z kolei zakupiona przeze mnie płyta
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsza kaseta - Bad Michaela Jacksona, prezent od chrzestnego w 1988 roku... kaseta ładnie wydana przez Polton. słuchałem namiętnie na komunijnym kasprzaku:)

pierwsza kupiona pamiętana kaseta to In Rock Deep Purple w 1991 roku, potem Appetite for Destruction Gunsów. starałem się wszystko kompletować z Taktu, choć były też TAKI, MGM-y i Aramisy. pierwsza kaseta queen to News of the World, kupiona na bazarze gdzieś w okolicach grudnia 1991 roku. cały Queen miałem skompletowany do lata 1992 roku, co łatwe nie było - informacja dla tych co nie pamiętają świata bez Internetu Wink szczytem osiągnięć było znalezienie w jednej z zapadłych hurtowni z kasetami w jakimś garażu w Wieluniu (byłem tam na koloniach Shocked ) At The Beeb! byłem pełen szczęścia, choć długi czas pojęcia nie miałem cóż to w ogóle jest:) Cool były czasy...

pierwsza oryginalna kaseta to Hey "Fire" kupione po koncercie Hey w Łodzi (hala Anilany). rok, zdaje się 1993:)

pierwszy CD to Jon and Vangelis, okolice 1995 roku.

pierwszy winyl to The Doors "The Soft Parade", też jakoś połowa lat 90-tych - nie zakupiony, ale prezent. wtedy nie dało się nigdzie kupić winyli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, nie pamiętam... Na pewno jedną z pierwszych kaset była "The Fat Of The Land" The Prodigy, zakupiona przeze mnie w 1997 roku. Ale czy była najpierwsza - głowy nie dam... Co do pierwszej płyty - nie mam pojęcia... Razz

Aaa, co do MC to jeszcze ścieżka dźwiękowa do filmu "Mortal Kombat" (zajebista!), ale to nie kupiona jeszcze przeze mnie, tylko podarowana przez ojca koło 1996-97 roku... Mam ją do dziś i słucham jeśli mam akurat możliwość Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OKEJ

pierwsza świadomie zakupiona kaseta: Bravo Hits '98 (1998, to dwie kasety były)
pierwsza świadomie zakupiona płyta: Evanescence - Fallen (2001)

Cool
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy trzeba wszystkie daty w tej części o pirackich cd poprzesuwac o rok, Mefju Wink Mówiłem, że opieram tę orientację czasową wyłączcie na datach wydania tych płyt, nie pamiętam dokładnie kiedy to było. Pewnie więc słuchałem tego po wszelkich stacjach muzycznych w 2004, a kupowałem dopiero na początku 2005, natomiast ów Eminem to przeznt na Gwiazdkę '04 Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza kaseta: sam sobie nigdy nie kupiłem kasety. Pierwszą MC, którą kupili mi rodzice, były... "Smerfne Hity IV" Laughing (pozdro dla kumpla Mefju! Very Happy ). To był chyba rok 1999.

Pierwsza płyta CD: dostałem kilka z różnych okazji, prosiłem rodziców o kupno itd., ale pierwszą, którą kupiłem za własne pieniądze był debiut Queen. Było to w roku 2005. Co ciekawe, pierwszą płytę nabyłem w sklepie internetowym, bo tam, gdzie mieszkałem, nie było żadnych porządniejszych sklepów.

Pierwsze DVD: "Nieśmiertelny", którego kupiłem pod koniec 2006 roku w jakimś sensie był DVD muzycznym. Laughing W końcu kupiłem go właśnie ze względu na muzykę. Ale jeśli to się nie liczy, to wypadnie na cały zestaw używanych DVD związanych z Queen, które kupiłem na Allegro w 2008 roku. Były tam: "On Fire: Live At The Bowl", "Under Review" i "Video Collection" Freddiego Mercury'ego. Tych dwóch ostatnich już się pozbyłem.

Pierwszy winyl: Jeśli chodzi o singel, to było to"A Kind Of Magic" "12; jeśli o LP, to "Fun In Space". Oba kupiłem w 2008 roku.

LepP napisał:
Ukradzione mp3 nikogo nie interesują

Normalnie pewnie miałbyś rację, ale ponieważ chodzi akurat o empetrójkę o nazwie
Cytat:
"Dj Łysy - Ale Cyrk Kurwa Mać"

to nawet myślę, że jest to najciekawszy tekst, jaką można przeczytać w tym temacie. Laughing
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nagle zaczęły mnie interesować pirackie wydania, HEH...
super, że pamietacie te nazwy.

kojarzycie tego wydafce?
http://www.discogs.com/viewimages?release=1736586

jak widac był dość staranny, czasy, autorzy, czasem też składy (!) i "wydawali" głownie ambitniejszą muzę. były całe albumy, ba nawet często nie było ingerencji w kolejnośc utworów. w słupsku na dworcu było tego mnóstwo. głównie klasyka rocka.

@ kater: moga byc też "nieświadome" zakupy, te bywają równie interesujące Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnietek napisał:
Pierwsza kaseta: sam sobie nigdy nie kupiłem kasety. Pierwszą MC, którą kupili mi rodzice, były... "Smerfne Hity IV" Laughing (pozdro dla kumpla Mefju! Very Happy ). To był chyba rok 1999.


Ta płyta/kaseta wyszła akurat w 1998 jesienią, no ale spoko, rozumiem, że później też można ją było jeszcze nabyć. Wink Laughing
O i właśnie mi się przypomniało... i to co teraz napiszę to wcale nie będzie żaden czarny humor tylko szczera żenująca prawda Embarassed Moją pierwszą własną zakupioną kasetą(tyle, że za pieniądze rodziców i w ich obecności, więc nie wiem jak to liczyć Razz Rolling Eyes ) też jednak były Smerfne Hity, tyle, że nie czwórka, a dwójka, a było to latem 1998 roku w rok po premierze płyty.
Generalnie to ja jednak kaset sam sobie nie kupowałem. Większość, które znałem była u moich rodziców od lat, a jak tylko miałem okazję nabyć co na krążku CD to zdecydowanie wybierałem tą właśnie opcję. Smile

Gnietek napisał:
LepP napisał:
Ukradzione mp3 nikogo nie interesują

Normalnie pewnie miałbyś rację, ale ponieważ chodzi akurat o empetrójkę o nazwie
Cytat:
"Dj Łysy - Ale Cyrk Kurwa Mać"

to nawet myślę, że jest to najciekawszy tekst, jaką można przeczytać w tym temacie. Laughing


No ja niestety mam tylko kradzione mp3, więc niczym legalnym póki co pochwalić się nie mogę. Razz
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:
Ukradzione mp3 nikogo nie interesują

mów za siebie mnie interesują np
Powrót do góry
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 3:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A)pierwsza kasteta - to musiał być jakiś Queen, prawdopodobnie GH, wtedy jeszcze były kasety bez kiążeczek ,więc tylko tracklista i jakieś zdjęcie

Cd zacząłem używać dopiero koło 2000 roku a takto zaopatrywałem się w kasety,gdyby dziś były w sklepach kasety to bym z nich korzystał bo preferuje ich ciepłe analogowe brzmienie.

B)pierwsza płyta CD -Therion - "Vovin"

C)pierwszy winyl- Budka Suflera -"Przechodniem byłem między wami"

u mnie w mieście był kiedyś antykwariat z płytami i tam kiedyś zakupiłem parę winyli kolekcjonersko po 50gr i ta płyta była pierwsza z tym że podobnie jak innych nigdy jej nie odsłuchiwałem gdyż nie mam adaptera Laughing i pewnie miec nie będe, tak tylko w celach kolekcjonerskich kilka winyli posiadam..
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goat napisał:
nagle zaczęły mnie interesować pirackie wydania, HEH...
super, że pamietacie te nazwy.

kojarzycie tego wydafce?
http://www.discogs.com/viewimages?release=1736586

jak widac był dość staranny, czasy, autorzy, czasem też składy (!) i "wydawali" głownie ambitniejszą muzę. były całe albumy, ba nawet często nie było ingerencji w kolejnośc utworów. w słupsku na dworcu było tego mnóstwo. głównie klasyka rocka.

@ kater: moga byc też "nieświadome" zakupy, te bywają równie interesujące Smile


nie tylko były całe albumy - nie wiem czy pamiętasz, ale często w wydawnictwach np. Taktu były bonusy, których nijak szukać na oficjalnych wydawnictwach. pamiętam jak w 1992 roku kupiłem taktowskie wydanie "Jazz" - były tam dodane trzy remiksy. tak było zresztą z wieloma rzeczami. najlepsze było jednak to, że dość często (celował w tym aramis) okładka nie zgadzała się z zawartością... ale na to przymknijmy oko. i tak świat był zdecydowanie piękniejszy niż teraz Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Jazz faktycznie były mixy, ale wiele płyt wychodziło przyciętych do około 45 minut, taka mieli długość taśm. Dangerous Jacksona i Dont Explain Palmera wyszły tak okaleczone, natomiast Use your illusion Gunsów zostało wydane na 3 kasetach.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:
natomiast Use your illusion Gunsów zostało wydane na 3 kasetach.


tylko przez polskich piratów Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek