FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Vangelis

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Vangelis
Nie mam pytań
20%
 20%  [ 1 ]
Super trooper
20%
 20%  [ 1 ]
Brak mi słów
0%
 0%  [ 0 ]
Że co ,że jak ale po co
20%
 20%  [ 1 ]
Bardzo uwielbiam ,lubie
20%
 20%  [ 1 ]
Nie wiem o co chodzi ,ale zaraz klikne w linki i się wyjaśni
0%
 0%  [ 0 ]
Nie lubie i o
20%
 20%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 5

Autor Wiadomość
ZlotyLew



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 54

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 5:34 pm    Temat postu: Vangelis Odpowiedz z cytatem

Geniusz ,perfekcjonista,świetnie gra na pianinie bardzo subtelnie i emocjonalnie .Muzyką ,którą stworzył jest niesamowita ,porusza najgłębsze istoty możliwego odczucia przynajmniej u mnie.Muzyka do filmu Conquest of Paradise jest genialna ,jedyna w swoim rodzaju.Polecam posłuchanie takich kawałków np:
http://masti18.wrzuta.pl/audio/6fhWA7iVVMf/vangelis_-_west_across_the_ocean_sea przy tym kawałku lubiłem sobie płakać przy oglądaniu rodzinnych zdjęć
http://masti18.wrzuta.pl/audio/3lXKD0axSbN/vangelis_-_light_and_shadow to jest kosmos utwór ,jeszcze przy nim nie płakałem ,ale zamierzam to w najbliższym czasie nadrobić.
http://masti18.wrzuta.pl/audio/7Ix5gTS3W55/vangelis_-_twenty_eighth_parallel
http://masti18.wrzuta.pl/audio/acr7YQG2xwT/vangelis_-_deliverance

http://www.youtube.com/watch?v=TYJzcUvS_NU

http://www.youtube.com/watch?v=WYeDsa4Tw0c

http://www.youtube.com/watch?v=-g37ngJ7z4M genialny utwór dobry do słuchania podczas przemierzania bezkresu kosmosu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZlotyLew



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 54

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podbijam ,bo temat wkracza do krainy cieni gdzie może zostać zapomniany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dotad w calosci znam tylko Blade Runnera. I to jest piekne, bez slabych momentow. Szczegolnie dobrze dziala w nocy.
A ten kawalek, taki troche ambientowy, jest wg mnie bardzo wzruszajacy:

http://www.youtube.com/watch?v=Sw63J1-oYHc

"Memories of Green"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Vangelisa poza osławionym (i słusznie!) soundtrackiem do Conquest of Paradise i kilkoma kawałkami z wokalistą Yes to dość lubię ponadto muzykę z Gorzkich Godów Polańskiego jeden ze wzlotów Greka Smile
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie dość mocno odpowiada mi stylistyka jego grania i klimaty. Ma dosyć oryginalne pochodzenie. O tyle fajnie, że w Grecji to ja byłem Wink
Przez wiele lat posiadaliśmy w domu album "1492: Conquest of Paradise", ale dopiero niedawno się tak jakby z tym żyłem. Szczerze, to bardzo polubiłem jego przebojową część twórczości. Rzeczy typu "To The Unknown Man", "Spiral", "Atartarctica" czy "La petite fille de la mer" to absolutnie świetne rzeczy. Także kolaboracje z Andersonem bardzo do mnie trafiają. Doceniłem potęgę utworu "So long ago, so clear". A album "The Friends of Mr Cairo" to szczytowe osiągnięcie tych panów.
Jakbym miał teraz układać TOP10 Vangelisa, to bym jednak sporo rzeczy pozmieniał. Na pewno bym dodał "So long ago, so clear".
Muzykę filmową też robił wspaniałą.
Ogólnie relaksująca muzyka. Zawsze mi się kojarzył nieco z twórczością Jeana Michel Jarra, w sensie, że też klawiszowiec, bo tak wypełniona elektroniką, jak u Jarra jego muza nie jest. Ale to on był pierwszy.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malo kto wie ale na poczatku swojej kairey Vangelis byl w jednym zespole z Demisem Roussosem. Niewiele brakowalo a stal by sie tez czlonkiem...Yes. Jednak proby z tym zespolem nie poszly na marne czego efektem przyjazn i wspoplaca z Jonem Andersonem. Z ich wspolnego repertuaru absolutnie uwielbiam "I'l find my way home". Zreszta solowa i filmowa tworczosc Vangelisa takze bardzo cenie. Zwlaszcza za muzykę do "Chariots of fire" (glownia z piosenka tutylowa) i "1492 Conquest of Paradise". Utwory taki jak "Alpha","Voices" "Pulsar" czy "To The unknown man" takze robia wrazenie. Podobnie jak...Hymn Mundialu, ktory Vangelis napisal na potrzeby imprezy z 2002 roku.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kriejtiw



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 384

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anunaki napisał:
Mój ulubiony solowy album tego pana,to zdecydowanie Earth - jest naprawdę interesujący i byłem w lekkim szoku,gdy go po raz 1szy usłyszałem,bo Vangelis właśnie kojarzył mi się wcześniej jako człowiek soundtrack Wink. Chociaż i tak najbardziej lubię Aphrodite's Child i album 666 Cool

O widzisz, pewnie wielu ludzi ma podobnie, a jeszcze inni w ogóle nie zaczynają przygody z Grekiem, bo spodziewają się syntezatorowego plumkania bez polotu. Jak bardzo się mylą Cool
Sam też lubię Earth, trochę rocka, trochę folku, trochę orientalizmów i oczywiście, główna gwiazda - KLAWISZE i mamy mocny album. Plus, wokal wspierający zapodaje właśnie Vangelis, co jest dla niego rzeczą rzadką. Wokalnie Fitoussi ustępuje Roussossowi (Demisowi, ciężko w to uwierzyć, ale DR nagrywał kiedyś skrajnie inną muzykę) ale daje radę. Come On, choć może wydawać się wręcz prymitywnym utworem, ma w sobie masę mocy, He-O brzmi jak rzecz wyjęta wprost z 666, a Let It Happen jak coś z dwóch pierwszych krążków A-Child.

Aphrodite's Child i wspomniany przez ciebie 666 to kolejny etap w twórczości Vangelisa, o którym nikt nie ma pojęcia, chyba że był już wcześniej fanem Greka. Demis Roussos, z czasów gdy jeszcze nie zardzewiał, Vangelis i, kimkolwiek są, Anargyros Koulouris (ten to błyszczy jak mało kto) + Lucas Sideras grają psychodeliczną, grecką adaptację Ewangelii. Tytuł i koncept jest trochę mylący, bo album nie ma nic wspólnego z szatanem/metalem. To po prostu świetna, niepowtarzalna muzyka, z nieco dziwnymi tekstami i humorem (The Beast)
Highlighty:
The Four Horsemen
Aegian Sea - wejście gitary, rany...
Babylon

Ogólnie rzecz biorąc, 666 byłoby boskim albumem, gdyby nie utwór z Irenką i All The Seats Were Occupied (jeśli medley z More Of That Jazz was męczy, to tu wymiękniecie na maksa), a tak jest jedynie rewelacyjny Wink i w sumie też moim ulubionym z obozu około-vangelisowego.
A pozostałe dwa albumy A-Child są fajne, to chyba najlepsze określenie. Równe, ale nie ma tam nic na miarę Aegian Sea.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek