FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Dopalacze

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:18 am    Temat postu: Dopalacze Odpowiedz z cytatem

Jakie jest Wasze zdanie w kwestii dopalaczy oraz rządowej akcji masowych zamknięć sklepów z pigułami i ziółkami?

Moim zdaniem to gówno trzeba tępić, ale akcja rządu chyba jest trochę patykiem na piasku pisana. Nie zdziwię się, jeśli Dawid Bratko wytoczy odpowiednim ludziom procesy sądowe i jeszcze wygra milionowe odszkodowania.
Mam z kolei kumpla, który jest zdania, że jak ktoś chce, to niech się truje - a potem ewentualnie leczy za swoje pieniądze.

Co Wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:28 am    Temat postu: Re: Dopalacze Odpowiedz z cytatem

Kubolski napisał:
a potem ewentualnie leczy za swoje pieniądze.

Tylko ze to tak potem nigdy nie bedzie wyglądało, no nie? Zapłacimy za to wszyscy. A co z innymi kosztami- ewentualnych szkód wyrządzonych "na" dopalaczach?
Nie wiem czym dokładnie są te dopalacze, w sensie co dokładnie w nich się znajduje, generalnie jestem liberalnym człowiekiem i na przykład jestem za legalizacja marihuany, sam lubię zapalić od wielkiego dzwonu ALE... no bez jaj, no. Tępić to gówno ile wlezie, choć może z większym rozmachem i sensem. Nie wiem, dla mnie te dopalacze to taki sam (nie takis am, ale podobnie traktuje) obciach jak wąchanie budaprenu... no jak ktoś będzie się chciał truć to sobie znajdzie sposób, ale takie rzeczy nie powinny być ogólnie dostępne, choćby przez wzgląd na ludzi mało asertywnych, którzy niekoniecznie są przekonani do brania ale przecież towarzystwo itd... czy przez zwykłą ciekawość, przez krótkotrwałą głupotę... no cena może być dla takiej osoby trochę zbyt wysoka, więc jeśli rzecz miałaby być trudniej dostępna- to musiałaby się taka osoba naprawdę postarać żeby ją zdobyć... i jeśli w czasie zdobywania ciągle nie przyszło opamiętanie- trudno. Ale zezwolenie na to, zeby ot tak sobie to sprzedawać byłoby czymś IMO chorym.

Łatwo powiedzieć "niech się trują a potem leczą za swoje"- koniec końców nie będą się leczyć za swoje, służbę zdrowia mamy państwową, to my będziemy płacić- tak samo jak płacimy za palaczy, o! Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Za SWOJE. Słowo-klucz. To jest niegłupi pomysł. Trujesz się tym gównem - to sam płać za leczenie, a nie żeruj na podatnikach. No ale do tego trzeba by wykminić jakiś sprytny przepis - nie wiem, ja się nie znam... Ale sam pomysł, jak już pisałem, niegłupi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcja Tuska przeciw "dopalaczom" to był pic na wodę ,fotomontaż ,trochę przypominał konferencje Ziobry "I pan już nie bedzie nikogo zabijał", Dopalacze u mnie w mieście są zamknięte tylko czy to rozwiązuje problem?

Oni zmieniają skład albo robią je z rzeczy które dopuszczone są na rynku jakieś kleje,rozpuszczalniki, medykamenty,suplementy, trutki na szczury ,strychnina i inne świństwa

Ponieważ dopalacze to kamuflowane narkotyki więc jak ktoś nie kupi
to ich pewnie poszuka.Powinno się raczej edukowac jaki są skutki zażywania bo sam zakaz i zwalczanie to będzie syzyfowa praca...
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, załóżmy że dopalacze niszczą żołądek (załóżmy, nie ważne). Więc dobra, leczenie zołądka po dopalaczach za swoje. Ale w konsekwencji chorego żołądka okazuje się, że chore też sa jelita. Nie bezpośrednio przez dopalacze, ale pośrednio- i jak to wtedy rozwiązać? Sądzić przez rok czy to dopalacze czy moze jednak nie i od tego uzależniać leczenie jelit? Co z psychicznym leczeniem skutków dopalaczy? I wreszcie- a jak udowdnisz, że koleś kiedykolwiek brał dopalacze? IMO absolutnie niewykonalne. Zresztą, powtórzę się- służba zdrowia zaoszczędziłaby nieprawdopodobne pieniądze, gdyby taki przepis wprowadzić nie co do dopalaczy, które bierze jaki procent ludzi- a do palenia. Bo tego skutki dla zdrowia też sa opłakane i za to też płacimy wszyscy... a w sumie niby czemu? Ja nie palę przecież... Cool
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masakra. Dopalacze były na rynku już jakiś czas i nagle teraz ktoś się zainteresował tym, czy aby na pewno powinny takie specyfiki być w sprzedaży. Nie dziwię się Bratce, że stara się na drodze sądowej o swoje - spójrzmy prawdzie w oczy - rząd zapowiedział zmianę przepisów dotyczącą sprzedaży dopalaczy, ale jeszcze ta zmiana nie weszła w życie, a już policja robi najazdy na sklepy, zamyka je, aresztuje właścicieli. I na jakiej podstawie - nowych przepisów, które jeszcze nie zaczęły obowiązywać? A może na podstawie tych chłopaczków, którzy się przekręcili po zażyciu dopalaczy? To chyba należałoby oskarżyć o nieumyślne spowodowanie śmierci, zamiast zamykać sklep? Tylko co z tymi co umierają bo się zachlali wódą na śmierć? Jeszcze nikt nie zamknął żadnej gorzelni z tego powodu - no ale jeśli tylko ktoś w rządzie tylko zapowie że szykują się zmiany to od razu przyjedzie policja, tego możemy być pewni.

Nie pochwalam dopalaczy - ale czy nie byłoby rozsądniej zalegalizować możliwość posiadania przez osoby pełnoletnie niewielkich ilości (dajmy na to około 20 gram) marihuany na własny użytek? Oczywiście spożycie uregulowane podobnymi przepisami co alkohole, czyli poza miejscami publicznymi). Nie tylko szkodliwość mniejsza, ale i rozwiązałoby to problem z częścią nielegalnego handlu, a państwo miałoby profity z akcyzy.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Procesu sondowe zaraz się pewnie zaczną i wszyscy zapłacimy za tą hurra akcję. I będą to grube miliony.

Fenderek nie porównuj palenia z dopalaczami. Sam dużo palę i płacę z tego tytułu ogromne podatki. Dopalacze nie są/były objęte akcyzą. Ich stosunkowo wysoka cena, zbliżona do ceny narkotyków nabijała kieszenie głównie sprzedawcom i producentom. Rząd kosił jedynie vat i dochodowy, czego pewnie również było w sumie nie mało.

Problemy z tym nieprzebadanym syfem to legalizacja i produkcja jak najbardziej bezpiecznych (wiem, wiem) dragów w monopolu państwowym i dowalanie sporej akcyzy. Takiej aby oczywiście cena była konkurencyjna do przemytników. A to nie problem, bo te koszta są śmiesznie niskie, tak jak w przypadku wódy i fajek.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie w sumie rozwaliło to, ze jak zwykle - jakiś debil musiał zdechnąć od tego gówna, żeby coś się w tej sprawie ruszyło, a to jeszcze i tak jest w sumie pic na wodę, bo jak ktoś chce to s'e 'dopalacza' dostanie z podziemia. Tylko w sumie czy się to opłaca? Skoro dragi są też w podziemiu, to może lepiej zainwestować w coś co nie jest mieszanką butaprenu z farbą? Wink W sumie to mi wisi ta sprawa. Bo jeżeli tumany chcą się zabijać to i tak będą, czy rząd im na to pozwoli czy nie. Ktoś musi na tym zarobić i żaden Tusk na białym koniu im w tym nie przeszkodzi.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że "zdrowiej" wychodzi naćpać się towaru który na rynku jest od kilkudziesięciu lat. Z tym, że tam też może być farba, butapren czy inne gówno.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze, że sie nei wypowiadałem a wiec przedstawie tu wersje, która jest nieporuszana w mediach. Wiecie od czego te zatrucia i zgony ?

Myslicie, że od tych samcyh dopalaczy , ktore weszly 3 lata temu ? To zostaliscie oszukani. Przypomnijcie sobie jak rzadzący zaczeli zakazywać kolejnych substancji, które były w dopalaczach. Substancjio, które były znane chemikom, lekarzom. Wobec takiej akcji do piguł zaczeto wprowadzać mase substancji nowych , nieznanych o niewiadomym dzialaniu.

To już wiecie kto odpowiada w jakims stopniu za te zatrucia.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUSK I PO! Na stos z nimi! Kaczyński na Króla Polski!
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej! A co z Chrystusem? Confused
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:

Fenderek nie porównuj palenia z dopalaczami. Sam dużo palę i płacę z tego tytułu ogromne podatki.

Nie porównuję. Mówię tylko ze ja, jako osoba niepaląca za Ciebie też będę płacił jakąś kasę za jakieś 10-20-30 lat, kiedy lata palenia odcisną swoje piętno. A nie? Podatki? Boże, ja piję alkohol, też kosztuje, normalnie męczennikiem jestem Wink
Chodzi mi tylko i wyłącznie o skalę i późniejsze koszty, abstrahując od całej reszty. Palaczy jest jaki procent społeczeństwa? Dopalacze przy tym to margines więc przy myśleniu tylko iwyłącznie o kosztach całe to gadanie "niech się trują a potem leczą za swoje" wydaje mi się nierealne i trochę jednak nie do końca poważne... I tylko wobec tego argumentu poruszyłem palenie.

Prawda jest taka, ze nie mają rozsądnego pomysłu jak rozwiązać ten problem i tyle.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prognozowany wpływ do budżetu z tytułu akcyzy na papierosy na 2010 to 15 miliardów z ogonkiem. Planowany na służbę zdrowia budżet na 2010 to ponad 6 mld. W 2009 było to odpowiednio 16 i ponad 4 mld. Tak więc to palacze płacą za leczenie niepalących, a nie odwrotnie. W każdym pecie jest około 40 groszy akcyzy. Podobnie byłoby z narkotykami.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że koszt palenia to nie tylko zdrowie- co na przykład z ludźmi w średnim wieku, którzy po paleniu 30 papierosów dziennie umeirają w wieku 50 lat, gdyby nie palenie będąc jeszcze zdolnymi do pracy przez następnych 10 czy ile tam wynosi w tej chwili wiek emerytalny? Koszta palenia dla społeczeństwa są nie tylko w służbie zdrowia- koszta społeczne też trzeba wziąć pod uwagę. Co z wszystkimi przerwami na papierosa w pracy- spadek produkcji... więc to nie jest wszystko takie czarno-białe... eksperci uważają, że koszta palenia są ze 3 razy wyższe od wpływów do budżetu z akcyzy... Polskich wyników badań na razie nie ma- jest to bazowane na wynikach badań z innych krajów.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybciej umrze nie weźmie emerytury Smile
Daleki jestem oczywiście od przekonywania do palenia, czy jakichkolwiek innych dragów. Wszelkiego rodzaju prohibicje jednak do niczego dobrego nie prowadzą.
Ekspert który wylicza, że wpływy są niższe od kosztów to dureń nie mający żadnej wiedzy ekonomicznej. Zapomina o bardzo ważnym koszcie jakim jest "koszt alternatywny" czyli koszta zwalczania przemytu pamierosów.

W przypadku narkotyków łatwo te koszty wskazać. To gigantyczne koszty funkcjonowania części policji, sądownictwa i straży granicznej itp
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
ej! A co z Chrystusem? Confused

Musi się, biedaczek, zadowolić największym na świecie pomnikiem Confused
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
ej! A co z Chrystusem? Confused

Jezus nie może zostać królem Polski z powodów prawnych Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CO do dopalaczy - Kilka razy zapaliłem, sprawdziłem że raczej nie dla mnie, podziękowałem.
Alkoholu spróbowałem, spodobało mi się, korzystam dalej.
Marihuana spróbowana, spodobało się, raz na jakiś czas nie odmówię.
Amfetamina raz wciągnięta, zupełnie nie dla mnie, podziękowałem.
Papieros zapalony, nawet nie jeden, ale generalnie jestem na nie.

Wszystko jest dla ludzi, wszystko. Ale z rozsądkiem i umiarem. Stawiam raczej na edukacje społeczną (Ale bez demonicznej demagogi) aniżeli na jakieś wielkie zorganizowane akcje z udziałem policji, rządu itp Dmuchanie balonika w taki sposób tylko napędza sprzedaż, wszakże zakazany owoc smakuje najlepiej.

Oczywiście sensowna legalizacja (Tzn. w rozsądnych granicach) i opodatkowanie wydają mi się dobrym rozwiązaniem, ale nie wiem czy w Polsce to przejdzie.
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:


Oczywiście sensowna legalizacja (Tzn. w rozsądnych granicach) i opodatkowanie wydają mi się dobrym rozwiązaniem, ale nie wiem czy w Polsce to przejdzie.


Dobrze wiesz, że nie. To jest modelowy ciemnogród.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Król dopalaczy, Dawid B., wziął się teraz za nieco inny biznes. Zainwestował w... napój energetyczny Razz

www.szopkop.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubolski napisał:
Król dopalaczy, Dawid B., wziął się teraz za nieco inny biznes. Zainwestował w... napój energetyczny Razz

www.szopkop.pl


Hemp? z marią anną ? Na Węgrzech to legalnie sprzedawali, u nas w sumie też mozna było kiedys kupić na stacjach benzywnowych ale teraz już chyba nie...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek