FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Einstürzende Neubauten

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:12 am    Temat postu: Einstürzende Neubauten Odpowiedz z cytatem

No dobra, wszyscy jarają się zespołem Nick Cave and the Bad Seeds.
A jara się ktoś jednym z Bad Seedów? Panem Blixą i jego zespołem?
Einstürzende Neubauten powstało w 1980 w Berlinie Zachodnim. Od początku był przełomowy i tworzący swoją ścieżkę w muzyce. Ich pierwsza płyta, Kollaps to zlepek krzyków, stuków i puków. Hardkorowy i brudny industrial. Jednak im dalej w las, tym lepsze Einstürzende.
Od płyty Halber Mensch utwory Einstürzende Neubauten nabierają "klasycznej" formy, jeżeli w ogóle można o takiej mówić w przypadku tego bandu.
Całość twórczości opiera się na zabawie słowem, mieszaniem w tekstach języka niemieckiego i angielskiego, a także grze na wymyślonych przez siebie instrumentach - blachach, rurach cokolwiek wam przyjdzie do głowy.
Ja osobiście jestem fanem "drugiej" twórczości Einstürzende Neubauten, tej zaczynającej się od Ende Neu i trwającej do dzisiaj.
Ktoś jeszcze słucha/zna/lubi?

Parę linków:
http://www.youtube.com/watch?v=2XfCzg30DUU - Ende Neu
http://www.youtube.com/watch?v=pm_aut6RDAY - Stella Maris
http://www.youtube.com/watch?v=rH0tbfKKbYc - Was ist ist
http://www.youtube.com/watch?v=C-AtHuYqYMo - The Garden
http://www.youtube.com/watch?v=hd-6WweqD0Y - Nagorny Karabach (Mega utwór, klimat jakich mało!)
http://www.youtube.com/watch?v=_MnJUC1lLD4 - Redukt.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 12:52 pm    Temat postu: Re: Einstürzende Neubauten Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
No dobra, wszyscy jarają się zespołem Nick Cave and the Bad Seeds.
A jara się ktoś jednym z Bad Seedów? Panem Blixą i jego zespołem?

No ba. Czasem nawet bardziej niż Bad Seedami Wink Najbardziej lubię chyba Halber Mensch, potem Kollaps, Ende Neu i Haus der Lüge. Najbardziej inspirujący hałas, jaki słyszałem. Przebija nawet Nurse With Wound, chociaż są chyba mniej radykalni. Później może napiszę więcej o poszczególnych płytach, bo dość dawno nie słuchałem. Sąsiedzi znowu pomyślą, że mam remont Twisted Evil
A na razie kawałek, który szczególnie mnie zauroczył:


http://www.youtube.com/watch?v=IOuzQ9OZdtM - Die Explosion im Festspielhaus (tocząca się felga ROX)

Przydałby się jeszcze temat o Swans, zwłaszcza, że wydali nową płytę i szykuje się koncert.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nabiję sobie posta, kogo to obchodzi, skoro tego tematu i tak prawie nikt nie czyta.
A zatem Kollaps. Co my tu mamy? Oprócz hałasu, oczywiście.


Hmmmm...


Cover Serge'a Gainsbourga. Perwersja to za małe słowo w tym przypadku Laughing
Ale poważnie. Jest jeszcze Sehnsucht, ale trwa niecałe półtorej minuty, więc się nie liczy. Poza tym jest tu wszystko, czego można się spodziewać po zespole założonym w Prima Aprilis: rytmiczny zgiełk, arytmiczny zgiełk, wiertarki udarowe, żonglowanie szkłem, rzadkie (i cenne) momenty względnego spokoju... Esencją albumu są rzeczy takie jak Tanz debil czy Negativ Nein - skandowanie Blixy na tle industrialnego hałasu. Warto posłuchać, chociażby po to, żeby przetestować swoją wytrzymałość muzyczną Twisted Evil
I jeszcze coś. Podobno album był inspiracją dla... Depeche Mode. Czy ktoś może to potwierdzić? Tak mi się to obiło o uszy, i nie wiem, na ile można w to wierzyć Wink
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogarniam równocześnie z Nickiem, chociaż nawet nie wiedziałem, że są powiązani. W każdym razie niewiele mądrego mogę powiedzieć, poza tym, że bardzo lubię Ende Neu, a Was Ist Ist jest rewelacyjne.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No depesze też potrafili w swoje numery wkomponowywac różne dziwne dźwięki typu tłuczenie o szyby np. w People are People... Więc jestem gotów w to uwierzyc, słuchając opisu tej... muzyki Razz Swoją drogą, w wolnej chwili trzeba spróbowac się z tym zmierzyc chyba Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
No depesze też potrafili w swoje numery wkomponowywac różne dziwne dźwięki typu tłuczenie o szyby np. w People are People... Więc jestem gotów w to uwierzyc, słuchając opisu tej... muzyki Razz Swoją drogą, w wolnej chwili trzeba spróbowac się z tym zmierzyc chyba Wink

Pamiętam, że chodziło konkretnie o Construction Time Again, ale z tej płyty znam tylko Everything Counts (przez cover In Flames zresztą Wink ), więc nie chcę się wymądrzać Razz
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
No depesze też potrafili w swoje numery wkomponowywac różne dziwne dźwięki typu tłuczenie o szyby np. w People are People... Więc jestem gotów w to uwierzyc, słuchając opisu tej... muzyki Razz Swoją drogą, w wolnej chwili trzeba spróbowac się z tym zmierzyc chyba Wink


No ale jednak Einsturzende jest dużo bardziej..ekstremalne. Zwłaszcza we wczesnej fazie swojej twórczości.
Myślę, Ziutek, że bez problemu możesz za Einsturzende chwytać, bo lubisz dziwne eksperymenty o ile wiem Wink Jeżeli chcesz coś bardziej "porządnego" to chwytaj za Ende Neu i Alles Wieder Offen.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
No ale jednak Einsturzende jest dużo bardziej..ekstremalne. Zwłaszcza we wczesnej fazie swojej twórczości.

Tego się z samych opisów opisałem, oczywiście, natomiast sam pomysł, żeby użyc nieco mniej standardowych dźwięków na płycie Depesze mogli stąd wziąc myślę Wink
Cytat:
Myślę, Ziutek, że bez problemu możesz za Einsturzende chwytać, bo lubisz dziwne eksperymenty o ile wiem Wink Jeżeli chcesz coś bardziej "porządnego" to chwytaj za Ende Neu i Alles Wieder Offen.

W wolniejszej chwili... Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atrus napisał:
I jeszcze coś. Podobno album był inspiracją dla... Depeche Mode. Czy ktoś może to potwierdzić? Tak mi się to obiło o uszy, i nie wiem, na ile można w to wierzyć Wink


Owszem, zwłaszcza dla Martina Wink Pod wpływem ich koncertu, zaczął nagrywać na magnetofon różne dźwięki. I tak m.in. powstało Construction Time Again. Martin tak o nich mówił " Mają wiele dobrych pomysłów, a część z nich możemy wykorzystać, ale nie mogę ich słuchać". Einsturzende odwiedzali także Depeszy w studiu w Berlinie, gdzie ci nagrywali CTA. Były plotki, że ponoć Blixa widzi w DM lżejszą wersję jego zespołu. Ale Daniel Miller to zdementował "...Może i zdarzył się moment, w którym pomyślał, że być może ukradniemy mu jego pomysły czy coś w tym stylu. Jednak zawsze był bardzo miły-zwłaszcza w stosunku do Martina-i od czasu do czasu pojawiał się w studiu".

Ziutek, w People Are People nie ma żadnego tłuczenia o szyby! Znajduje sie tam wiele sampli- śmiech i gwar ludzi z samolotu, którym leciał Martin, dzwony, kotły, akustyczne bębny, a także dźwięk podobny do uderzania w kowadło(żeby wytworzył efekt brzęczenia).
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einsturzende lubię, zwłaszcza "Haus der Luge", "Ende Neu" i "Alles Wieder Offen". Dwa lata temu byłam na ich koncercie, na którym za instrumenty służył różnoraki sprzęt - wiertarki, sztućce, blachy aluminiowe... Pamiątką z tego wydarzenia jest podwójny bootleg, świeżo wytłoczony po koncercie.

A to, co najbardziej mnie w EN przyciąga, to ich industrialu prawdziwość - ten maszynowy performance jest po coś. Dobrze opisuje mój świat: miasto, beton i maszyny - od tramwajów począwszy, na klawiaturo-monitorach skończywszy. Kiedy Blixa melorecytuje: one day grass will also grow over the city (po czym następuje nagły łomot), to Natura się tu jawi apokaliptycznie i złowrogo, natomiast świat Maszyny jest znany, oswojony; i tak naprawdę nie chce się innego. Bardzo podobają mi się zgrzyty i kontrasty w muzyce Neubauten. Cisza albo pewna nawet delikatność wokalna przerwane nagłym rykiem albo ostrym dźwiękiem der maschine. No i trans, jak w "Ich warte" albo "The Garden" (jestem też fanką minimalizmu teledysku do tego drugiego utworu).
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na niezłe połączenie Einsturzende i "Czarnego łabędzia" trafiłam niedawno:

Black Swan (Einsturzende Neubauten - Sabrina)
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek