FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Terry Pratchett
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najlepsza postać Prachetta:
Cohen
6%
 6%  [ 1 ]
Czarownice z Lancre (Babcia W., Niania Ogg itp.)
0%
 0%  [ 0 ]
Rincewind
6%
 6%  [ 1 ]
ŚMIERĆ
62%
 62%  [ 10 ]
Bagaż
6%
 6%  [ 1 ]
Magowie Niewidocznego Uniwerstyetu (Ridcully, Kwestor, Bibliotekarz)
12%
 12%  [ 2 ]
Dwukwiat
0%
 0%  [ 0 ]
Igor
6%
 6%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś przeczytałam, że Terry skończył pisać (a raczej dyktować do kompa) kolejną książkę Very Happy Ma być mroczna i o śmierci, bo nie dawno stracił oboje swoich rodziców. To już 2,5 roku zmagań z chorobą i jak widać nie poddaje się.

BTW Przy promocji książki premiera Tonyego B widziałam w TV na witrynie księgarni w UK cudny plakat pana w kapeluszu Smile
BTW 2: Fenderek czy kto tam jak jest w UK z pozycją Terreygo?
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Shoryuken



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 358
Skąd: ja mam to k***a wiedzieć?

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi Tobie o I Shall Wear Midnight to od 2 wrześnie jest dostępna na amazonie w UK.
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Shoryuken10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety tytułu w informacji nie było, więc może i o ten tytuł.

Spojrzałam o czym książka:
http://en.wikipedia.org/wiki/I_Shall_Wear_Midnight
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam teraz Straż! Straż! w dwa dni opanowane 200 stron. Tak mnie wziął tym pomysłe Terry teraz. Laughing

Marchewa moim królem, absolutny mistrz. Chociaż Straż nie umywa się jako grupa do magów (i jednak Ostatni Kontynent będzie moją ulubioną) to każdy przerywnik nie będący wątkiem straży i tak miecie.
Bractwo chyba dość podobne do magów właśnie jest i przez to uwielbiłem. Motyw z amuletem przeciw ugryzieniu krokodyla za 3 dolary Brata Szambownika, przewijający się dopóki nie zginą... No cudowny,
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 2:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terry Pratchett to zdecydowanie jeden z tych autorów powieści, których się bardzo szybko i przyjemnie czyta. Bardzo mi podchodzi ta satyryczna fantastyka, szczególnie mi się spodobały te najnowsze książki - Piekło Pocztowe i Świat Finansjery są genialnie napisane i mi przypadły do gustu już po kilku pierwszych stronach. Potem było już z górki i muszę przyznać, że z tego, co do tej pory czytałem, saga o Straży Miejskiej Ankh-Morpork jest absolutnie fenomenalna, od przezajekuźwabistej Straż! Straż! po Łups!. Poza tymi moimi ulubionymi książkami o Świecie Dysku są jeszcze Mort (ŚMIERĆ jest chyba najlepszą postacią całej serii) i Ruchome Obrazki, które fenomenalnie satyryzują Hollywood i rozwój kina.

O dziwo, pierwsze trzy książki mi się wydały najśredniejsze i je chyba najmniej lubię. No, ale Kolor Magii i Blask Fntastyczny czytałem ho ho ho czasu temu, więc może jednak mój stosunek do nich się zmieni.

BTW, 13 października wychodzi nowa powieść z serii o Straży Miejskiej, Snuff się w UK zwie. Ciekawe, jak to będzie. Bardzo dobrze, że Pratchett nie poddaje się w walce z chorobą i dalej pisze. Widać, że facet to uwielbia, więc dobrze, że korzysta, póki jeszcze może...

Apropos, ostatnio chyba w Polityce był artykuł o Pratchecie i jego walce z chorobą Alzheimera. O ile pamiętam (mam ten numer gdzieś tam w pokoju i niezbyt mi się chce szukać...) był dość krótki i treściwy. Nie sprawdzałem, czy jest w necie, ale jak nie ma, to mogę skany zrobić dla zainteresowanych. Nom.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ŚMIERĆ jest chyba najlepszą postacią całej serii

+1

Dawno nie czytałam książek Pratchetta, trzeba będzie to naprawić, bo zmęczenie materiału powinno już minąć po takim czasie. Na razie napiszę tylko co czytałam (co pamiętam, że czytałam), ale już bez komentarzy na temat treści, bo i tak zawsze mi się to wszystko miesza, jak filmy z Clintem Eastwoodem czy Stevenem Seagalem.

Trzy wiedźmy
Carpe Jugulum
Bogowie, honor, Ankh-Morpork
Muzyka duszy
Ostatni kontynent
Ciekawe czasy
Eryk
Kolor magii
Ruchome obrazki
Pomniejsze bóstwa
Panowie i damy

Możliwe, że coś jeszcze, zresztą treść i tak pamiętam tak samo. BHA-M to była pierwsza książka, jaką przeczytałam - koleżanka miała na własność. Potem jej kupiłam Zimistrza, który akurat wyszedł, ale sama nigdy nie przeczytałam. A szkoda, bo tytuł zapowiada coś ciekawego, lubię zimę. Ostatni kontynent i Carpe Jugulum mam na własność. Z czego CJ to chyba moja ulubiona książka w ogóle. Dowodem może być fakt, że pamiętam jako tako jej treść. No i Vlad był. Very Happy Oczywiście jak przy każdym czarnym charakterze musiałam się potem denerwować, że: jakaś głupia dobra bohaterka go zrobiła w konia, jak on w ogóle mógł się z nią zadawać, jak ona mogła nie przejść na ciemną stronę mocy, dlaczego czarne charaktery zawsze muszą źle kończyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, nie znam tego pisarza, ale jestem ciekaw.
Po postach wnisokuję że pisze fantasy.
Kiedyś się nie interesowałem fantastycznymi książkami (nawet Poterrem Harrym), czytałem Hiczkoka i chyba dwa kryminały dodatkowo. Ale ostatnio zaczęło mnie to pociągać i zamierzam co i owo przeczytać. Co polecacie z Pretcheta i czy w ogóle Pretchet to dobry kandydat na początki z fantasą
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblią fantastyki jest IMO Tolkien. I osobiście w żadne apokryfy się nie wgłębiałem, bo jego dorobek to i tak dość radości zgłębiania niezwykle złożonego uniwersum na całe życie Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja nie wiem, czy Tolkien to dobry początek. Jak dla mnie to już koniec, bo jak się zacznie to wszystko inne gdzieś znika, traci znaczenie. Chyba że to tylko Hobbit jako lektura szkolna - to mnie jakoś nie zainteresowało na tyle, co choćby Legenda o Sigurdzie i Gudrun.

Czy warto zacząć od Pratchetta? Myślę, że czemu nie. A od czego zacząć? Ja się nie wypowiem, bo sama czytam co popadnie i nie zawsze to wychodzi na dobre - np. serię z czarownicami zaczęłam przypadkiem od któregoś tomu, o czym w sumie dowiedziałam się dopiero czytając tom wcześniejszy. Na szczęście ktoś się już wypowiedział w tej kwestii, co sugeruje mi tytuł artykułu: http://www.pratchett.pl/16,jak-zaczac-swoja-przygode-z-pratchettem.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yhy... ok. Czekam na whoatemydinnera, może on coś podpowie jąką książkę Pretcheta. Ja na ogół nie byłem miłośnikiem fantazji i zawsze trzymałem się rzezczy bardziej realnych. U mnie na odwrót. Kiedy w wczesnej młosośći powinienem czytać fantazję (jak wszyscy) to czytałem książki o historii i kryminały dla nastolatków. Teraz, kiedy mam 16 lat i powinienem wkraczać powoli w świat kryminałów, to ja do fantazji idę... heh!
Tak na marginesie, to dodam, że z kryminałów najbardziej lubię "Człowieka Firmy" Josepha Finder'a.
Kiedyś czytałem krymianały Hiczkoka z serjji "Przygody trzech detektywów" i są super! To także coś dla was. To połączenie fantasy, świata mrocznych szamanów i gadających czaszek itp, czarnych, lewych biznesów, polityki, a to wszystko zamknięte w świecie mugoli Wink
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A filmy ktoś oglądał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Pretchet doczekał się inscenizacji (czy jakoś tak)? O, to fajnie!

Jednak wolę zacząć od Pretcheta jego książką, nie filmem. Według mnie film, to rozdrobniony pokarm rzucony na talerz, pozbawiający wyobraźni oglądającego. Na filmie widzisz to co widzisz, podczas czytania ksiązki sam zawsze wyobrażam sobie jak kto wygląda (nierazdko [jednak i tak rzadziej niż często] olewam nawet charakterystykę zewnętrzną bohatera książki i tworzę własny obraz).
Ale jeśli chodzi o takie lektury jak "Quo Vadis", czy "Krzyżacy" to wolę filmy bo są prostsze w przekazie. Lektury się trudno czyta. No weź dajmy na to the crossingów... Sienkiewicza/Miciewicza?

EDIT:

PS Jak coś, na avatarze to jestem ja, jakby kogoś to interesowało...
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Incubus



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 1386
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punkadiddle napisał:
Trzy wiedźmy


To Cię automatycznie obliguje do przeczytania Wyprawy Czarownic, nie ma innej opcji. Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczalem od night watch znalezionego gdzies za funta w charity shopie londynskim i zajebiscie mi sie podobalo wiec kupilem kilka innych, rowniez trafionych w charity shopach. wsrod nich bylo the colour of magic wiec naturalnie zaczalem od niego, jako ze to jest poczatek wszystkiego Wink pozostale na razie czekają bo... postanowilem jednak leciec po kolei, a nie ma wsrod tych 3 pozostalych zadnej startowej ktorejkolwiek z serii. a na razie na kolejne ksiazki mnie niestac. wiec witches abroad, wintersmith i cos tam jeszcze czeka sobie na swoją kolej, ktora niewatpliwie nastapi w nieodleglej przyszlosci. i tak w sumie stwierdzilem, ze skoro juz pierwsze ksiazki jego kupilem w języku lengłidż, to chyba nie wypada tego zmieniac Smile tym bardziej, ze jednak oryginal to oryginal. tłumaczenie nie zawsze musi w pelni klimat i jezyk tworcy. czasami cholernie ciezko cos takiego w tlumaczeniu oddać. cos o tym wiem jako tłumacz literatury z wykształcenia, choc niestety na razie nie z zawodu Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
Słuchajcie, nie znam tego pisarza, ale jestem ciekaw.
Po postach wnisokuję że pisze fantasy.
Kiedyś się nie interesowałem fantastycznymi książkami (nawet Poterrem Harrym), czytałem Hiczkoka i chyba dwa kryminały dodatkowo. Ale ostatnio zaczęło mnie to pociągać i zamierzam co i owo przeczytać. Co polecacie z Pretcheta i czy w ogóle Pretchet to dobry kandydat na początki z fantasą


Terry piszę oczywiście fantasy, jednak z jednym ale. Dochodzi do tego niesamowity humor, który wylewa się z każdej książki bezwzględu na to jaki temat jest u niego poruszany. Po za tym ma niebanalne pomysły, prócz prób przeniesienia w realia fantasy obecnych realiów takie jak kino (Ruchome Obrazki) czy poczta, internet (Piekło Pocztowe) potrafi zrobić książkę o wojnie wampirów z wiedźmami (Carpe Jugulum) czy człowieka zastępującego śmierć przy fusze (Mort). Dodatkowo jakieś historyczne (Piramidy) czy geograficzne (Ostatni Kontynent) przeniesienia.

Na początek polecałbym Kolor Magii i Blask Fantastyczny, bo to chyba jedyne książki, którego opowieść jest w dwóch częściach. Zeznajamiają ze Światem Dysku, czytanie pozostałych jest po tym jakby łatwiejsze. No a potem to co wpadnie w łapy. Nie ma to znaczenia.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To Pretchet doczekał się inscenizacji (czy jakoś tak)? O, to fajnie!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett#Adaptacje
Ja oglądałam Wiedźmikołaja i bodajże Kolor magii. Mogę stwierdzić, że to się nie nadaje dla kogoś, kto nie zna Pratchetta, właśnie raczej jako ciekawostka dla fanów.

Cytat:
To Cię automatycznie obliguje do przeczytania Wyprawy Czarownic, nie ma innej opcji.

A czy tam czasem nie ma mowy o siostrze babci Weatherwax? Bo próbuję sobie przypomnieć, czytam o lustrach i mi się tak skojarzyło zakończenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, okay. Dzięki. Będę oglądał się za "kolorem magii" Smile
A co do filmów to wolę nie oglądać dopóki nie przeczytam chociaż trochę Pretcheta. To by mnie pozbawiło możliwości tworzenia własnego świata wyobraźni czytając książkę.
Jeszcze raz dzięki wielkie Muminking i Punkididle
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
Ale jeśli chodzi o takie lektury jak "Quo Vadis", czy "Krzyżacy" to wolę filmy bo są prostsze w przekazie. Lektury się trudno czyta.

Kłamiesz.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ja wiem że dialogi te same, ale jak próbowałem czytać te książki to nie dawałem rady, a raczej mi się nie chciało bo to takie karkołomne...
W filmie nie musisz czytać narratora Wink przynajmniej.
Filmy lubie i szanuję
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie dodam, że zgadzam się z Bizonem - chociaż polskie tłumaczenia są naprawde kompetentne i bardzo dobrze oddają duch Pratchetta, to jednak oryginał to oryginał Wink Jak masz warunki i okazję, to radziłbym mimo wszystko czytać po angielsku - można podszkolić swój język w sposób naprawdę dobry, bo książki te nie nudzą. Pratchett nie ma jakiegoś cholernie wystylizowanego języka (żaden Poe ani nic z tych rzeczy, no chyba że ma na celu satyrę na tego akurat pisarza itd.), więc fajna lektura jako nawet takie czytadło na dłuższą podróż samochodem czy samolotem - jak się zna język nawet w stopniu średnio-zaawansowanym, to słownik praktycznie nie będzie potrzebny. Ale, ajk już wspomniałem, tłumaczenia są bardzo dobre, więc jeśli mimo wszystko wolisz po polsku, to śmiało, bo są very good indeed.

W ogóle czytanie ang. literatury w tym zacnym języku jest genialnym pomysłem. Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
No, ja wiem że dialogi te same, ale jak próbowałem czytać te książki to nie dawałem rady, a raczej mi się nie chciało bo to takie karkołomne...
W filmie nie musisz czytać narratora Wink przynajmniej.
Filmy lubie i szanuję

Przyznaj się, cienias z Ciebie Wink
Nie no, żarty żartami, ale nigdy nie mogłem zrozumieć narzekań na Sienkiewicza. Połknąłem na miękko tak Krzyżaków, jak i Quo Vadis, jak i Trylogię, jeszcze zanim musiałem je przeczytać w ramach lektury i bardzo mi się wszystkie podobały. No Potop gdzieś w połowie zaczął się mocno dłużyć, ale tylko przez parę rozdziałów. Jedyną książką Sienkiewicza, która mnie zmogła i której przeczytać w całości nie byłem w stanie było... W Pustyni i W Puszczy Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 1:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szacunek dla ciebie. WPIWP jest fajną książką, ja może jej nie przeczytałem w całości, ale jest spoko. Szacunek dla ciebie za krzyzków, trylogie i Quo Vadis.
Jeśli miałbym mocne chęci i nikt nie nakładałbu na mnie ograniczeń casowych (jak w szkole) to bym przeczytał chociaż Quo Vadis.
Hej, przecież czytałem mega szczegółowe streszczenie Quo Vadis!
Ja mogę przeczytac każdą książkę jeśli mi się spodoba i nikt nie wyznaczy mi czasu.
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Incubus



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 1386
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punkadiddle napisał:
A czy tam czasem nie ma mowy o siostrze babci Weatherwax? Bo próbuję sobie przypomnieć, czytam o lustrach i mi się tak skojarzyło zakończenie.


Tak, spotyka tam swoją siostrę... Lily. Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w tej samej spotyka nadrektora?
Czyli czytałam. Cool Wątek o wiedźmach jest moim ulubionym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Incubus



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 1386
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim również. Smile A już Maskarada rozkłada mnie na łopatki! Niania i Esme w operze... to się nie mogło udać! Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem zaatakować bo już nie ma co czytać, a się dużo dobrego się nasłuchałem. Na początek Kolor Magii?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 4:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak by wypadalo, zeby w ogole ogarnac co sie pozniej dzieje Wink chociaz ostrzegam, kolor magii to w duzej mierze parodia fantasy, a pozniejsze czesci są hmm duzo powazniejsze w tematyce. ale poczucie humoru pozostaje to samo Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Incubus



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 1386
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolor Magii jest jeszcze troszkę sztywny IMO, dowcip Terry'ego nie jest jeszcze tak lekki i uroczy, jak w późniejszych dziełach. Na początek polecam Trzy wiedźmy, Morta lub Maskaradę.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak nie dostałem żadnej bo bym musiał czytać na miejscu, w bibliotece śląskiej wszystko od niego jest do wypożyczenia tylko w obrębie biblioteki, niezły fail. Może kiedyś dorwę jakoś.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Incubus



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 1386
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za bzdura! Nie wyobrażam sobie ciszy w bibliotece przy książkach Pratchetta. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek