FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Terry Pratchett
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najlepsza postać Prachetta:
Cohen
6%
 6%  [ 1 ]
Czarownice z Lancre (Babcia W., Niania Ogg itp.)
0%
 0%  [ 0 ]
Rincewind
6%
 6%  [ 1 ]
ŚMIERĆ
62%
 62%  [ 10 ]
Bagaż
6%
 6%  [ 1 ]
Magowie Niewidocznego Uniwerstyetu (Ridcully, Kwestor, Bibliotekarz)
12%
 12%  [ 2 ]
Dwukwiat
0%
 0%  [ 0 ]
Igor
6%
 6%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 3:23 am    Temat postu: Terry Pratchett Odpowiedz z cytatem

Dobra kurwa, koniec pitolenia.

Są ludzie na tym forum, którzy znają Terry'ego i go uwielbiają. Wiem to.
Ale czy ktokolwiek inny niż daga, lemur i bebe, zaintersował się tym autorem? Czy ktoś inny został zawładnięty Światem dysku?

Książki Prachetta to dwie rzeczy. Fenomenalne pomysły, sposób przeniesienia rzeczy teraźniejszych w czasy średniowieczne (a bardziej fantasy) plus niesamowity humor, równający się z tym Pythonowskim.
Humor taki trochę przegadany, ale jak się czyta to potrafi się wybuchnąć śmiechiem.

Ja sam, do Prachetta przekonywałem się dość długo. Wszystko przez to, że jego pierwsza książka jaką czytałem (i pierwsza w ogóle) tj. Kolor Magii zaczyna się opisem wędrówki A'tuina czyli wielkiego żółwia na którym stoją cztery słonie, które utrzymują Świat Dysku. Potem jest tylko lepiej. Stałem się wielkim fanem, za cel obieram sobie przeczytanie wszystkich jego książek. Póki co, udało się skończyć:

Kolor Magii: Świetna, jako pocżątek do zaznajomienia się ze Światem Dysku jak i niezły Adwenczer. Czterooki dwukwiat (zweiblumen jak kto woli), niesamowita aparatura do robienia zdjęć no i "główny" bohater jaki jest Rincewind. Dodatkowo mebel-morderca czyli po prosty Bagaż.

Blask Fantastyczny: Ciąg dalszy Koloru Magii. Pojawia się największy dyskowty bohater jakim jest oczywiście Cohen, Barbarzyńca. Znów wszystko kręci wokół turysty Dwukwiata, który chce zwiedzić Świat Dysku.

Równoumagicznienie: pojawia się babcia Weatherwax, czyli jedno z najpotężniejszych postaci serii. Książka opowiadająca o tym jak to dziewczynka ma zamiar zostać czarodziejem. Znaczy jest wybrana do tego, ale przecież czarodziej nie był nigdy kobietą.

Mort: Jeden ze świeższych, które przeczytałem. Znów niebanalny pomysł. ŚMIERĆ postanawia odpocząć od swojej fuchy i zatrudnia syna wieśniaka na stanowisko jego zastępcy. No czyż nie można tego lepiej wymyślić? ŚMIERĆ grająca w pokera i sadząca kwiatki podczas gdy zwykły człowiek ma dylemat czy zabić piękną księżniczkę czy darować jej życie...

Pomniejsze Bóstwa: Jedna z moich ulubionych pozycji. Baa wybrałem ją do prezentacji na maturę ustną. Pokazuje znakomicie świat religii i sposób w jaki czczą bogów ludzie. Wszystko przez to, że ludzie już nie wierzę w swojego boga Oma. Staje się on żółwikiem i trafia pod ramiona jedynego zakonnika, który w jego święcie wierzy. Brutha, ów zakonnik ma sprawić by krajanie znów uwierzyli w Oma.

Ostatni Kontynent: Moja ulubiona powieść Prachetta. Przeniesienie Rincewinda na Ostatni Kontynent, który pasuje wypisz, wymaluj jak Australia. Ale to nic, najlepsi są ludzie z Niewidocznego Uniwersytetu gdy trafiają do miesjca gdzie tworzy się Świat. Piękna sprawa. No i mój ulubiony cytat: "Nie ma zmartwienia!"

Carpe Jugulum: Czyli walka wampirów z wiedźmami. Znów wielki pomysł. Przeinacznie świata wampirów, no skąd on bierze pomysły?

Teraz czeka Piekło Pocztowe, siostrze się podobało. Ona ma dobry gust, więc po Salem nadejdzie ich czas.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie polecam, szczególnie serię o straży miejskiej.

Ubolewam, że w ankiecie brakuje "Krasnoluda" Marchewy, sierżanta Colona, Dibbsa, Gardło Sobie Podżynam Dibblera, Patrycjusza, ŚMIERCI SZCZURÓW... i tak dalej!

Zaznaczyłem magów. Windle Poons żyje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złota trójka: "Mort", "Piramidy" i "Pomniejsze bóstwa"

Czytałem oczywiście znacznie więcej, ale szczerze mowiąc, dokumentnie pieprzy mi się,w jakiej książce co było. Wiem tylko, że gdybym mógł, chciałbym mieć na ścianie plakat z gołym Bagażem.
W kategorii komediowego fantasy Pratchett nie ma sobie równych. Kończę, i tak już za dużo napisałem w temacie, który po pijaku założył mumin.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniłem pijacki tytuł wątku, bo "fanklub miłośników" jest nieco bes sęsu Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŚMERĆ SZCZURÓW jest mistrzem ironii Wink i najlepsza postacią

A najlepsze....
tam gdzie czarownice tam się wiele dzieje, choć w ostatnich było ciut słabiej, a więcej królują Trzy Wiedźmy, które sprawiły, że wpadłam po uszy w to Wink

Mort też był niezły czy Piramidy.

Ruchome obrazki i Muzyka duszy bawiły mnie przez nawiązania.
Ale w tym królował Dobry Omen no i ten wątek z Bo Rhap Cool

Ciężko powiedzieć co jest the best, chociaż bywały słabsze.
Ostatnio czytany Piaty elefant tutaj momentami czułam znużenie, ale Igory ratowały wszystko Smile

Polecam Nację inna bajka, nie płaska, ale Kopernik też się przyplątał Smile i klimaty prawie jak z Lostów Wink Ogólnie bardzo pouczająca książka.

Z innej serii rozwalili mnie mali pijacy z Wolni Ciutludzie :]


Ciekawe były też Dywan i Ciemna strona słońca i księgi Nomów.
Część jest pisana dla dzieci, ale dowcip ten sam Razz
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lemur, mi zmienił nazwę tematu. Foch!

Właśnie wszysyc zachwalają te Piramidy, że kolejne to sobie ją wezmę. U siebie widziałem jeszcze Straż! Straż! i Wiedźmikołaj. Te ostatnie ma strasznie intrygujący tytuł.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Straż Miejska gdzie?? Dopóki nie będzie to nie głosuje, pierdziele Laughing
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolezanka z grupy ze studiow jest wielką fanką, nawet jej kupowalem zdaje sie jakies czesci w anglii (albo kupowac mialem ale nie bylo... nie pamietam... anyroad...). rzeczy, ktore kiedys mialem okazje jednym okiem czytac byly przezajebiste i to male lizniecie tematu pozwala mi z calą pewnoscią stwierdzic, ze uwielbiam poczucie humoru tego goscia. ale na glebsze wkrecenie sie jakos nigdy nie bylo czasu i przede wszystkim pieniedzy, bo do niedawnoa cala kasa szla na plyty... teraz staram sie przeznaczac troche magnackiej fortuny takze na ksiazki, wiec ten pan jest na samym szczycie listy ksiazkowej, wrac z kryminalami agaty i pewnym slawnym bimbrownikiem Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
na glebsze wkrecenie sie jakos nigdy nie bylo czasu i przede wszystkim pieniedzy, bo do niedawnoa cala kasa szla na plyty... teraz staram sie przeznaczac troche magnackiej fortuny takze na ksiazki

A co, biblioteki wyginęły? Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypominam, ze mieszkam w radomsku generalnie Laughing
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
przypominam, ze mieszkam w radomsku generalnie Laughing


Parafrazując słowa Wilq Superbohatera o Mysłowicach: w Radomsku nie ma gazet a po ulicach chodzą karaluchy wielkości ludzi?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mniej wiecej Very Happy biblioteka jest, a i owszem, ale generalnie w tym dziale dosc kiepsko wyposazona i w dodatku na drugim koncu miasta co, przy jeszcze gorszym transporcie miejskim, jakos zawsze mnie skutecznie zniechecalo Razz poza tym, ksiazek w domu od cholery wiec jakos nigdy nie wpadlem na to, zeby jeszcze jakies dodatkowo pozyczac Laughing
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomijając, że nie zagłosuje w ankiecie dopóki straży miejskiej nie będzie, a przede wszystkim Vimesa Wink , to tak:

moje czytanie Pratchetta datuje się gdzieś tak do 4 lat wstecz. Przeczytałem prawie wszystko co Terry napisał, ale Świat Dysku wygrywa. Który by to z cyklów nie był to facet moim zdaniem prezentuje równy poziom (z lekką wygraną Straży Miejskiej, oczywiście Smile )
Aktualnie kończę "Łups!" i jak po tym przeczytam "Niewidocznych Akademików" to będę, że tak powiem, pełny. I będę czekał na nastepne, niech się Pratchett chorobie nie daje.
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie. Na co on choruje? Bo kiedyś trafiłem na jakiś artykuł, ale powiem szczerze, że najmniej zapamiętałem z tego wszystkiego choroby na jaką choruje. Alzheimer?
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno jakaś odmiana Alzheimera. Tyle wiem. Gdzies czytałem jego wypowiedź na temat choroby, że przestaje prowadzić samochód, ale z pisania póki może nie zrezygnuje czy coś w tym stylu.
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie zapomni swojego humoru. Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli by taki facet tego zapomniał, to nawet Owsiakowi granie o jeden dzień dłużej nic nie da Very Happy
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa, wtedy to czym prędzej liczmy na koniec świata. Very Happy

Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć. - z Morta.

Geniusz.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem przestał pisać na komputerze, bo zapomniał i piszę ręcznie. Fortunę oddał na badania nad jego typem Aizhaimera. Z tego co widziałam ze Świata Dysku została jeszcze jedna książka do przetłumaczenia. Oby jeszcze coś stworzył.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
gosiakn



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 421
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też bardzo lubię Pratchetta, to były pierwsze książki czytane w oryginale, które mnie wciągnęły, styl pisania naprawdę zmusza do intensywnego myślenia, a jednocześnie człowiek może się uśmiać i zrelaksować.

Jedną z najciekawszych dla mnie postaci jest DEATH Twisted Evil w np. "Reaper Man", chociaż zauważam, że przyciągają mnie książki, gdzie mamy do czynienia z Granny Weatherwax, Nanny Ogg i Magrat (jak jeszcze są w zestawieniu razem z wampirami jak w "Carpe Jugulum" to juz w ogóle jest ciekawie Rolling Eyes Wink ). Dawno to było, ale pamiętam, że wielką frajdę sprawiało mi czytanie "Wyrd Sisters" i poszukiwanie motywów z Szekspira Very Happy

ogólnie super seria, dużo humoru, rozmaitych motywów z kultury; elementy krytyki i ironii, aż mi się zachciało wrócić do tego Very Happy . W dodatku fajnie można sobie rozwinąć słownictwo, czytając po angielsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekło Pocztowe przeczytane!

Ulubiona postać z niej to rzecz jasna młodszy listonosz...tfu...starszy listonosz...tfu...zastępca poczmistrza Groat. Moment kiedy trafia do szpitala z którego czasem ludzie wychodzą rozbrajający.

Znów humor, humor i jeszcze raz pomysł. Przeniesienie wizji internetu i poczty w realiach fantasy majstersztyk.
Pojawia się straż i magowie (chyba po ŚMIERCI najlepsi w książkach Prachetta).
Muszę się w coś nowego jego zaopatrzyć.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla.

Ostatnio zmieniony przez punkadiddle dnia Wto Lis 08, 2011 11:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiakn



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 421
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 3:10 pm    Temat postu: Going Postal Odpowiedz z cytatem

Też właśnie skończyłam "Piekło Pocztowe", w wersji angielskiej -> "Going Postal" - baaaaardzo szybko się czytało. Co prawda nie było mych ulubionych wiedźm, ale nic to nie przeszkadzało w odbiorze.

To jest właśnie fajne u Pratchetta, że zabawa słowna zaczyna się już od samego tytułu, gdzie mamy dwa w jednym: "postal" =pocztowy, sygnalizuje tematykę od początku, a sama fraza "going postal" = wkurzać się/wariować, sygnalizuje ogólny charakter pracy na tej poczcie Wink

Mimo że tylko na chwilę się pojawił, to spoko, że nie zabrakło Śmierci. Nie spodziewałam się, że gliniany twór może w ogóle umrzeć, ale nie było wątpliwości po przeczytaniu słów: "THAT IS STANDARD. YOU ARE DEAD. SMASHED. EXPLODED INTO A MILLION PIECES." Smile

Jeszcze chciałam przypomnieć Igora, jako że czasem czytam sobie na głos, jego seplenienie po angielsku bywa bardzo komiczne, co można zaobserwować np. po takim fragmencie (dla chętnych do poczytania/poćwiczenia na głos, proszę pilnować języka między zębami na "th", które pojawia się zawsze u Igorów w miejscu "s" - życzę niezaplucia się Razz ):

"Yeth, ther, (...) I think thith ith yourth, thur. (...) we Igorth are no thtranger to marthterth of an enquiring mind, thur." Twisted Evil Wink

W tej książce często przewijała się miejscowość Sto Lat, co też brzmi dziko, jak się czyta po angielsku.

Polecam "Piekło pocztowe" lub "Going Postal" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdumiewający Maurycy i jego uczone Szczury - opowieść ze ŚD

Coś nie całkiem z cyklu ŚD, tłumacz inny, ale idzie czytać.
Może brak znanych postaci, ale kultowa ŚMIERĆ się pojawia, a zwłaszcza jego mały kościsty pomocnik. Coś w klimatach Zaczarowanego fletu,a całość w sumie o integracji i łączeniu dwóch całkowicie dwóch wydawać się wrogich sobie nacji/ narodów.... czasem coś się udaje. Szkoda, że tylko w książkach, bo patrząc na świat ciągle wiele konfliktów.

teraz 2 tom Nomów
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostałem od kumpla teraz Straż! Straż!, ale sobie poczeka dopiero jak przeczytam Lśnienie.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak.

Przeczytałem pierwszą książkę tego pana pod koniec podstawówki, był to Blask Fantastyczny. Potem była długa przerwa i żal do rodziców, co za gówno mi kupili, ale potem zrobili to jeszcze raz i kolejna książka z serii już poszła bardzo łatwo, chciałem coraz więcej. I tak czytałem i czytałem, parskając śmiechem i zachwycając się nad Światem Dysku, aż po 14 książkach mi się przejadło. Nie czytałem w kolejności, jakoś przez długi czas trafiałem na zupełnie różnych bohaterów i zdziwiłem się, kiedy zaczęli się powtarzac i układac w jakąś tam całośc. Ostatni Bohater to świetnie wydana rzecz i niebanalna historia, polecam tym, których odstrasza duży format - warto znalezc troche miejsca na półce.
Trochę lat minęło i nie ciągnie mnie do kolejnych tomów, z braku czasu (lektur w liceum jest co niemiara na rozszerzonym polskim) i jednak zapału. Pewnie kiedyś wrócę i będę się świetnie bawił. Jeśli ktoś nigdy nie próbował - proszę się nie wahac!
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Incubus



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 1386
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chciałbym polecić dwie gry komputerowe/konsolowe (PC, PSX, Sega Saturn) z serii Discworld. Pierwsza oparta jest na Kolorze Magii oraz Straży, druga bazuje przede wszystkim na fabule Morta. Bohaterem obu odsłon jest nieudolny mag Rincewind, obie gry służą też jako doskonałe uzupełnienie książek, zaś ich fabuła powstała pod okiem i przy aprobacie samego Mistrza. W późniejszych latach wydano jeszcze trzecią część (czy raczej side project) - Discworld Noir, ale to już jest detektywistyczna abstrakcja, zdecydowanie luźniej powiązana z książkami. Sporym minusem Noir jest uproszczona oprawa graficzna, zupełnie niepotrzebnie przeniesiona w trzeci wymiar.

Ja polecam:




_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Shoryuken



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 358
Skąd: ja mam to k***a wiedzieć?

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh zajebiste są te gry. Humor i świat w sposób idealny przeniesiony na ekrany TV/monitorów. Dużą barierą może być język, który trzeba dobrze znać lub też grać ze słownikiem Wink Nie jest też łatwo, bo żeby do czegoś dojść trzeba dostosować swój tok myślowy do świata dysku co często jest niemożliwe dla normalnego człowieka Laughing
Książek ze świata dysku czytałem dość sporo. Z przeczytanych najbardziej podobały mi się: Piekło Pocztowe i Ciekawe Czasy choć i cała seria przygód sir Samuela Vimesa i jego wyjątkowej pod każdym względem ekipy ze straży miejskiej jest strasznie wciągająca i wbijająca się w czerep ( z naciskiem na Straż Nocną).
Obyście żyli w Ciekawych Czasach! Laughing
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Shoryuken10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Incubus



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 1386
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shoryuken napisał:
Dużą barierą może być język, który trzeba dobrze znać lub też grać ze słownikiem Wink


Lub wysyłać kolegę do Incubusa żeby przyjechał przetłumaczyć i przejść dalej... co nie? Twisted Evil Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Shoryuken



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 358
Skąd: ja mam to k***a wiedzieć?

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oż ty Farfoclu. Wywlekasz stare brudy naszej przeszłości na światło dzienne? Evil or Very Mad Laughing
BTW: sprostowanie się należy. Pisząc o grach miałem na myśli pierwsze dwie części. W Noir nie grałem i nie zanosi się bym kiedykolwiek spróbował. Nadmienić też trzeba, że 1 & 2 oprawione są śliczną rysunkową grafiką. Wyobraźcie sobie po prostu jak te wszystkie barwne i klimatyczne okładki książek ożywają Razz
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Shoryuken10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek