FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Budka Suflera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porównanie wczesnej Budki do Deep Purple jest jak najbardziej na miejscu. Pierwszy album grupy oraz tzw. undergrendowene utwory to rock progresywny pelna geba! Utowry skonstruowane jak suity, rozbudowane instrumentarium, przejmujace wokalizy.
Niedawno opublikowany zoastal moj wywiad z Markiem Radulim (gitarzysta Budki w latach 93-2003). Jedno z pytan dotyczylo wsolpracy z zespolem. Moim zdaniem odpowiedz bardzo ciekawa i odwazna.

Nawiązując do pana słów tym bardziej należy cenić muzyków, którzy w swojej działalność sięgają do bardziej wyrafinowanych, artystycznych środków. Budka Suflera, w której występował pan w okresie jej największych komercyjnych sukcesów jest zespołem, który zwłaszcza na początku swojej kariery dość często sięgał po elementy muzyki poważnej charakterystyczne dla rocka symfonicznego. Nie żałuje pan, że w czasach gdy był jej członkiem muzyka zespołu miała już zupełnie inny charakter?


Tak, zdecydowanie. Podjąłem pracę w Budce Suflera dlatego, że miałem w głowie i w sercu ich dokonania z pierwszej płyty czyli „Cień wielkiej góry”. Było to znaczącym elementem, dla którego zdecydowałem się być członkiem tego zespołu, w okresie kiedy wznowił on swoją działalność. Przez pierwsze lata naszej koncertowej współpracy bazowaliśmy na repertuarze z lat 70. i 80. co było dla mnie jakby nośnikiem by brać w tym udział. To były wartości, które mnie przyciągały gdyż jako młody człowiek słuchałem muzyki tego zespołu zwłaszcza ze wspomnianej płyty. Później zdarzyło się to co się zdarzyć musiało bo takie czasy i taka kultura. Ja nie twierdzę, iż dzisiejsza kultura jest uboga. Uważam jednak, iż jest współcześnie mnóstwo elementów, które sprawiają, że ta różnorodność kulturalna - począwszy od jej aspektów komercyjnych a skończywszy na rzeczach, które trzeba znaleźć samemu – jest tyglem, w którym ludzie mogą się pogubić. Wziąwszy pod uwagę, iż kiedyś na naszym rynku artystów było niewielu, dostęp do mediów był utrudniony, internet nie funkcjonował a rozgłośnie radiowe były państwowe nie twierdzą, iż kultura była na wyższym poziomie. Różnica polegała jednak na tym, iż wtedy był nieporównywalnie mniejszy wybór. Teraz gdy ten wybór jest znacznie większy ludzie by dotrzeć do czegoś wartościowego muszą poświęcić na to więcej czasu i przebić się przez to wszystko co oferuję im rynek. Jest to spowodowane natłokiem prostych komunikatów z pogranicza kultury. Czas się zmienił, wszystko uległo swego rodzaju kompresji. Wszystko jest przez to trudniejsze niż było kiedyś gdy było np. Mazowsze, zespół wojskowy, artysta big beatowy czy Radio Wolna Europa. Dziś jest wiele rozgłośni radiowych czy stacji telewizyjnych ale jest także mniej czasu na rozległe, wartościowe formy artystycznego wyrazu.
Wracając do Budki. Ten zespół grał solidnie po skompletowaniu nowego składu ze mną i Mietkiem Jureckim. Ta idea, która wtedy zaczeła się krystalizować sprawiła, iż przez 5 lat graliśmy naprawdę dobrą muzykę. Później przytrafiło się cudowne „trafienie”, którego zespół nie wykorzystał. Mam na myśli oczywiście płytę „Nic nie boli tak jak życie”. Była to naprawdę udana, rzetelna pop-rockowa płyta. To nie był album przygotowany pod kątem komercyjnego sukcesu. To, że ten sukces się pojawił to właśnie wspomiane „trafienie”. Po tym sukcesie zespół mógł sobie pozowilić na to by się zastanowić i wybrać jaką drogą pójść dalej. Odniósł sukces, był u szczytu. Mógł więc pomyśleć artystycznie, nie komercyjnie. Mnie w tym zespole uderzylo to – i dlatego po tej płycie już zaczałem myśleć o odejściu a pewności w tej decyzji nabrałem po płycie kolejnej -, że kolejna płyta a więc „Bal wszystkich świętych” to była matryca. To było największe rozczarownie jakie przeżyłem z tym zespołem. Grupa nie chciała bowiem myśleć artystycznie a w kategoriach tego by „wycisnąć” jak najwięcej z sukcesu poprzedniczki. Po prostu pójść za ciosem, jota w jotę. Tam był taki „numer” to teraz go skopiujmy. Byłem zszokowany tą postawą dlatego odszedłem.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o bardzo fajny wywiad, dzięki wielkie. No i niestety nie sposób się z nim nie zgodzić.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:
Porównanie wczesnej Budki do Deep Purple jest jak najbardziej na miejscu. Pierwszy album grupy oraz tzw. undergrendowene utwory to rock progresywny pelna geba! Utowry skonstruowane jak suity, rozbudowane instrumentarium, przejmujace wokalizy.
.

Sądzę że porównanie do deep purpli jest niezbyt trafne bo purple to zespół hard rockowy,raczej nie nagrywa poza pojedyńczymi kawałkami poetyckich kawałków,ballad,bogtaych aranży czy suit.Jeśli już jakaś płyta budki jest purplowska to" Noc" z 1995 roku. np:"Postelnik" z tymi solówkami gitary i hammonda na zmianę to czyste deep purple

To co łączyło budkę z purplami to jednynie hardrockowe gitary czy czasem hammond choć suflerzy łączyli w sobie w latach 70-tych hardrockowe brzmienie spod znaku właśnie Purpli czy Zeppelinów z progresją typu Yes czy Pink Floyd i bardziej bogatymi aranżami ze smyczkami ,fortepianem ,saksofonem itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle, ze bardziej chodzilo o pierwsze wcielenie purpli i rzeczy typu 'april'. tam bylo jednak spoko instrumentalnych partii wlasnie, gdzie nawet wiecej bylo klawiszy niz gitary.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czekalem,az ktos to wylapie Smile Zgadzam sie z Maciejem. To mial byc taki skrot myslowy. Dwa odrebna zdania. Jedno dotyczace porownania ich do Deep Purple (mialem tu jednak przede wszystkim instrumentalizacje widoczne chocby swietnie w "Szalony koń", który to utwor monentami brzmi jak iscie purplowski) a drugie to,ze ich dokonania z pierszwych latach bez watpienia mialy znamiona rocku progresywnego (choc balansowanie z takim gatunkiem w utworach Deep purple tez mozna znalezc dlatego zgadzam sie takze z Bizonem Smile )
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecalibyście mi album "Noc"? Waham się, czy go nabyć od gościa na Kole, znam jedynie utwór tytułowy i on jest w sumie bardzo fajny. Jeśli reszta albumu jest w podobnym klimacie i nie odstaje poziomem, to jestem na tak.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej. Rockowy album.Drugi po rekatywacji Budki. Momentami muzycy brzmia na niej tak dobrze jak na poprzedzajacej ja "Ciszy". Ostatnia plyta przed komercyjna przemiana zespolu...
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat niezbyt przepadam za "Ciszą". Moim zdaniem jest nierówna.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dundersztyc19 napisał:
Polecalibyście mi album "Noc"? Waham się, czy go nabyć od gościa na Kole, znam jedynie utwór tytułowy i on jest w sumie bardzo fajny. Jeśli reszta albumu jest w podobnym klimacie i nie odstaje poziomem, to jestem na tak.


Bierz w ciemno Wink ,ja umieszczam ten album w top 5 najlepszych płyt budki
O ile porównanie z "Ciszą" jest o tyle uzasadnione że zespół kontynuuje stricte rockowe brzmienie i aranże bez żadnej elektroniki itp.To jednak to zupełnie inna płyta więcej w niej takich ambitno-progresywnych wtretów (jest symfoniczne intro ,świetny utwór instrumentalny na koniec a to rzadkość na płytach budki).No i w ogóle to jedyna płyta z lat 90-tych gdzie czuć w brzmienu tą grę jak z "Cienia..." jeśli chodzi właśnie o brzmienie: żywa perksuja ,riffy gitar, hammondy pod spodem.

p.s utwór tytułowy jest niereprezentatywny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię Budkę z lat 80-tych, a utwór "Noc" jest na składance "Greatest Hits II", więc stąd go znam. Jeśli generalnie album trzyma równy poziom i ma te zalety, o których mówicie, to kupię go sobie. Będzie wtedy kolejny typ na TOP10 na rok 1995 Very Happy
Wygląda na to, że już na dobre ten zespół mnie wciągnął Razz

Niestety mój brat z miesiąc temu, gdy o nich wspominałem, nazwał ich lamusami. Na paradoks kiedyś się kilkoma utworami na poważnie interesował.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od końca sierpnia premiera długo oczekiwanych od wielu lat reedycji dwudziestu najważniejszych płyt BS i i wszystkie po ok. 20zł
http://www.empik.com/muzyka/budkasuflerareedycje

ok 20zł za "Cień Wielkiej Góry" to naprawdę za pół-darmo Wink Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne warto nabyć albumy "Akustycznie" i ten z koncertu z Nowego Jorku? Razz
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś lubi koncertówki(ja nie lubię Wink ) to warto bo rzemiosło jest perfekcyjne szczególnie akustyczny koncert prezentuje trochę inną budkę.

Ja generalnie jak napisałem nie lubię słuchać albumów koncertowych wolę ogladać DVD z koncertów z obrazem Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie jestem wielbicielem albumów koncertowych aż tak bardzo, ale z "Akuystycznie" "Martwe Morze" i "W niewielu słowach" fajnie są zaaranżowanie. Z kolei koncert z tej "Hali" bym nabył z ciekawości. W zasadzie to nawet trochę nie lubię głosu Cugowskiego z tamtego okresu, za bardzo on już zaczyna wyć. I właśnie dlatego też po części się obawiam, czy może mi się spodobać Smile
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się chyba skuszę na Cień Wielkiej Góry, aż wstyd, że nie mam jeszcze tego Albumu na CD..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie mam na CD, mam na MC Twisted Evil
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Romuald Czystaw zmarł dzisiaj. Miał 60 lat.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[*]


Wiadomo na co zmarł? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialem szczescie byc na Jego ostatnim koncercie.Zagral "goscinie" z Budka w Lublinie. "Goscinnie" bo ze swoim dawnym bandem wystepowal czesto. Tym ostatnim razem jednak byl jakis inny.Weselszy. Spiewal i tanczyl z chorzystkami, zartowal, bawil publicznosc. Zadnego jego wystepu nie zapamiatlem tak dokladnie.I dobrze.
Byl jedna z ikon Budki. Rozpoznawlny,charazymatyczny,wrazliwy. Coraz rzadszy rodzaj artysty.Zegnaj.Dziekuje.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[*]

tacy artyści już się nie narodza Crying or Very sad
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje ulubioe nagranie z jego udziałem poszło dzis na antenie trójki - "ona przyszła prosto a chmur". choć nie jest to moja półeczka, to bardzo je lubię, własnie to jedno z płyty o okładce, która fascynowała i jednoczesnie moze troche straszyła w dzieciństwie. ojciec ma winyl, ja dzis kasetę, która zakupiłem może z dwa lata temu, stosunkowo nie dawno. ojciec należał w latach komuny do jakiegos klubu płytowego; ciekawe czy ktos cos takiego tutaj pamieta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TheHero89



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:
Mialem szczescie byc na Jego ostatnim koncercie.Zagral "goscinie" z Budka w Lublinie. "Goscinnie" bo ze swoim dawnym bandem wystepowal czesto. Tym ostatnim razem jednak byl jakis inny.Weselszy. Spiewal i tanczyl z chorzystkami, zartowal, bawil publicznosc.


Też tam byłem, świetny facet. Naprawdę szkoda... wielka szkoda.
_________________
Wiesz, że 99% ludzi nienormalnych i zboczonych czyta mój podpis z ręką na myszce? - Nie zdejmuj ręki, już jest za późno...
-----------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwłaszcza, że "Za ostatni grosz" to chyba mój ulubiony album Budki Sad Ale w sumie już przyzwyczaiłem się, że ludzie odchodzą i Ci wielcy.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kwak
Gość





PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[*]!
Powrót do góry
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to szczególnie jest szkoda nie tylko takich artystów samych w sobie, ale dobija mnie niekiedy również fakt, że nigdy nie miałem okazji usłyszeć takiej osoby na żywo. Sad Oj chyba się muszę pośpieszyć z tymi koncertami, bo zdaje się, że coraz więcej wielkich i cenionych artystów odchodzi przedwcześnie. Sad
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja mam pecha, czy po prostu w telewizji nie mówią zbytnio o tym wydarzeniu? Confused
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray Wilson z Krzysztofem Cugowskim nagrali duet, nową wersję "Not about us" z ostatniego album Genesis

Tutaj można sobie fragment posłuchać
http://lp3.polskieradio.pl/utwor/artykul10337,3524_not_about_us.aspx
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwielbiam ten kawalek ale mowiac szczerze, chyba wolalbym, jak juz jakis cugowski musial w tym duecie brac udzial, zeby byl to piotr. zwyczajnie lepiej mi pasuje do takiego lekkiego kawalka niz jego ojciec z tym totalnie zachrypnietym i hmm przytlaczającym glosem
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TheHero89



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchał ktoś w całości ich płyty akustycznej? Jakieś wrażenia? Spostrzeżenia? Wink
_________________
Wiesz, że 99% ludzi nienormalnych i zboczonych czyta mój podpis z ręką na myszce? - Nie zdejmuj ręki, już jest za późno...
-----------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ZlotyLew



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 54

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście ,akustyczna płyta koncert z 1999r to majstersztyk ,słuchałem wielokrotnie ,każda jedna wersja utworów jest zajeprzefajna ,faworytem jest Noc ,to jest dla mnie niedoceniony ,ale jeden z ich najlepszych utworów ze świetnym tekstem ,Budka Suflera to dla najlepszy polski zespół ,nie wiem czemu takie Perfect i Lady Pank są bardziej znane ,gdzie im np to wielu bogatych kompozycji jakie ma Budka ,moge wyliczyć gdzieś z 50 utworów Budki ,które są po prostu nie wiem jak to powiedzieć dajmy na to zamkniętą zupełnością przefajności .Swoją drogą nie wiem czemu nie znosze perfectu ,Lady Pank bardziej lubie.Jedyna rzecz w Budce Suflera ,która czasami potrafi mnie drażnić to głos Cugowskiego jak za bardzo poweruje ,ale i tak jest lepszy niż ci frajerzy co tam się przewijali wcześniej ,instrumentalnie i tak było zajebiście ,ale to zasługa Lipki ,który lipy nigdy nie robił i reszty ,ale Cugowski nadał charakter Budce i huj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek