FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Black Metal
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:09 pm    Temat postu: Black Metal Odpowiedz z cytatem

To poświęćmy temu gatunkowi też trochę uwagi.

Oczywiście najbardziej znani przedstawiciele pochodzą ze Skandynawii (głownie Norwegia), ale nie tylko. Pierwszymi przedstawicielami byli: Venom, Bathory, Celtic Frost zaś w latach 90. raczej Skandynawowie przejęli prym: Mayhem, Burzum, Emperor, Satyricon, Gorgoroth, Immortal, Marduk, Samael.

W Polsce pionierami byli Imperator. Do gatunku można od biedy zaliczyć początki Behemotha, KAT, czy Arktona (już bardziej pełnoprawnie). Sam z obecnego polskiego blacku słucham Vesanii głównie.

Lubicie? Słuchacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EEE...A czym się charakteryzuje Black Metal bo średnio mam odwagę by sobie coś puścić. Tak się tylko pytam z ciekawości. Zresztą na Skandynawii mają dziwne upodobania, choć też grają dobrą muzykę. Zresztą jak piszesz, że kiedyś grali to Behemoth (którego też nie znam) to zastanawiam się jak bardzo to jest skrajne.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Behemotha ja bym określił jako pagan na pierwszej płycie 'Grom', do blacku miał blisko.
Ogólnie bm charakteryzuje się szybkimi partiami zarówno perkusyjnymi jak i gitarowymi.
Klasyka:
http://www.youtube.com/watch?v=58o17dnB6hk <-- Mayhem - Freezing Moon

http://www.youtube.com/watch?v=WeG72pp1KcI&feature=related <-- Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas, mój ulubiony kawałek z tej płyty, coś w rodzaju nawet 'czarnej mszy'..

http://www.youtube.com/watch?v=15SozetMxvQ&feature=related <-- ciekawe nazwy mieli na albumy..

http://www.youtube.com/watch?v=iaBZA7wsM8E <-- no, trochę jak kosiarka, ale bardzo hipnotyzuje.

http://www.youtube.com/watch?v=2wKxdbxcZoo&feature=related <-- ten sam zespół, w stylu dark ambient..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Black Metal charakteryzuje się generalnie dość dużą melodyjnością kompozycji, w przeciwieństwie do death metalu. I w cale nie pochodzi ze Skandynawii a z Wielkiej Brytanii, bo pierwszym zespołem black metalowym był niejaki Venom Wink
Mój stosunek do black metalu? Lubię czasem posłuchać, ale generalnie mnie śmieszy cholerna powaga w tej muzyce, przy dość debilnej oprawie. Dużo bardziej wolę poboczne projekty folkowe niektórych muzyków z takich zespołów jak Gorgoroth. Ale mam szacunek umiarkowany - lubię chociażby Burzuma, Gorgoroth, Carpathian Forest.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.


Ostatnio zmieniony przez BeBe dnia Pon Lut 22, 2010 9:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat był podobny niedawno jakoś nawet.
Baaardzo lubie, chociaż nie ukrywam że wole Death. Blackmetalowego zespołu w moim top 10 nie ma ale już w top 25 się taki znajdzie.
Bardzo lubie Darkthrone, Burzum, Imperatora też cenie.
Venom bardzo mi odpowiada, ale ten gatunek jest wyjątkiem gdzie współczesne dokonania czasami nawet współczesnych wykonawców stawiam nierzadko na równi z tymi z poprzedniego wieku.
Moim ulubionym zespołem cieżkobrzmieniowym jest bezapelacyjnie Vader. Świetny koncert w Radomiu. Mniam ;*
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubimy, słuchamy. Ale nie za często, bo jednak schemat skrzek+blasty+rzężenie gitar, jakkolwiek genialny w swojej prostocie, po jakimś czasie zaczyna nużyć Cool Ulubione zespoły? Bardzo lubię Celtic Frost, ale to oczywiście nie BM jeszcze Wink, Arcturus, Burzum, wczesny Ulver (późny też lubię, ale to już nie BM), Samael, Satyricon, Rotting Christ, Moonspell, Summoning, Moonsorrow, Diabolical Masquerade, wczesną Katatonię (późną też, ale patrz: Ulver), Alcest (genialny projekt! wczesne dema to black, potem black z wpływami shoegaze), In the Woods..., Mayhem. Nie wszystkie z nich to stricte black, ale jakieś tam elementy zawierają przynajmniej.
Chociaż chyba jednak wolę death i death/doom jednak, nie było wśród blackowców takiej postaci jak choćby Chuck Schuldiner. No i ta cała otoczka, podpalenia, morderstwa, samobójstwa, niemiła sprawa raczej. A Norwegia to taki piękny kraj...


Ostatnio zmieniony przez Atrus dnia Pon Lut 22, 2010 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomnialem w tym wszystkim o Celtic Frost ;d
No i Ulverze. Chociaż to już jest bardziej "ambitny" black metal. A z rodzimych to legendę Kata można też śmiało pod black metal podpiąć miejscami.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stosunkowo niedawno zacząłem wędrować w takie klimaty, przez doom metal (który jednak bardziej do mnie przemawia), ale naprawdę mnie to chwyta momentami.
Podstawowa różnica między death a blackiem to w moim odczuciu klimat - black stawia właśnie na wywołanie pewnego specyficznego klimatu, ważne jest brzmienie. Death to jednak szybkość, połamane kompozycje, miejsce na popisy instrumentalne.
Klimat do mnie przemawia - dobre to na zimę, jak mnie łapią ciągoty w takie klimaty (jako dziecko byłem wielkim zapaleńcem na Tolkiena i takie rzeczy Wink), wokalu innego sobie nie wyobrażam - pasuje świetnie. Choćby jeden z ulubionych blackowych kawałków - Xasthur - Prison of Mirrors ( http://www.youtube.com/watch?v=4DDRIfd0QYs ). Te dzikie krzyki jak spod ziemi... Jak się słucha w nocy, to przeżycia niesamowite, mało który horror w życiu zrobił na mnie takie wrażenie Smile
Osobiście lubię chyba najbardziej Summoninga - granie bardzo przystępne, wbrew pozorom, Xasthur, podobają mi się również takie projekty jak Nortt, Burzum, Mayhem, Satyricon, Bathory, Drukh...
Ale otoczka rzeczywiście czasami dobija, już nawet nie to malowanie, ale kurna, koncert emetalowy to jest dobra zabawa, a nie czarna msza Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile


Ostatnio zmieniony przez Ziutek98 dnia Wto Lut 23, 2010 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://snowfairy.wrzuta.pl/audio/3NC3eOGVVzu/celtic_frost_-_obscured

a tak poza tym to nie słucham i nie rozróżniam. i nawet nie wiem czy ten kawałek to black czy inny doom. w każdym razie gniecie jaja.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belus cały w sieci i gryzę się ze sobą, czy czekać do 8 III. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie, wychodzi w Dzień Kobiet? Lol, facet ma wyczucie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Black metal niezbyt mi leży
zresztą cięzko rzec czym jest black metal czy klasyfikować po "czarnych treściach" nazwijmy to w cudzysłowie czy po pewnym stylu riffowania, frazowania gitar a może po wokalu ,charakterystycznym skrzeku.

W pierwszym przypadku za black spokojnie można uznać Mercyful fate
ale z treści istnieje np: chrześcijański black metal ,choć wiem że to brzmi jak oksymoron.W trzecim przypadku np:children of bodom choć muzycznie nie są blackowi to wokal skrzeczy, więc chyba niech każdy ma swoją definicję blacku Exclamation
Np: behemoth muzycznie jest bardziej death ale treściowo i przekaz są black, pogubić się można. Wink
Jako wielbiciel "symfoniki" w metalu to z samego blacku(??) lubię Dimmu Borgir z racji pewnej symfoniczności, szcególnie "Death cult armagedon"

p.s Ulver to dla mnie awangardowy metal a nie black, choć w sumie teraz to w ogóle nawet metal nie jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciej napisał:

Jako wielbiciel "symfoniki" w metalu to z samego blacku(??) lubię Dimmu Borgir z racji pewnej symfoniczności, szcególnie "Death cult armagedon"

p.s Ulver to dla mnie awangardowy metal a nie black, choć w sumie teraz to w ogóle nawet metal nie jest...

Czyżby? Bergtatt i Nattens Madrigal są bardzo mocno osadzone w blacku. Kveldssanger to inna bajka trochę, ale ten nordycki klimat robi jednak swoje... Smile
A jeśli lubisz symfoniczny black, to polecam Ci In the Nightside Eclipse zespołu Emperor, świetny album, w dodatku z fantastyczną okładką Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hirszu



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 484
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas


Ta płyta kopie dupę!
Mayhem w Progresji 24 maja. Tak się zastanawiam czy nie pójść nawet Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle powiem tylko tyle, że przesłuchałem kilka linków i wnioski są następujące. Nudne, wtórne i bez żadnego większego pomysłu. Nie mówię, że za mocne bo słuchałem bez wyrazu krzywdy na twarzy Razz bo mnie już to nie rusza. W każdym bądź razie wolę power metal gdzie przynajmniej można się wyżyć. Tu w ogóle nie ma określonego celu napierdzielania po gitarach. Ot ludzie się spotkali i włala ... albo ja się nie znam (a nie ma takiej możliwości) albo Wy.... wybór prosty Laughing
Dla mnie nic ciekawego i się nie zapoznam. A wkrótce może stać się rzecz straszna z perspektywy ostatnich lat i się zainteresuję Metallicą Cool
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój link słuchałeś?
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ave , AVE !!! Twisted Evil

Dawno, dawno temu słuchałem troche a nawet bardziej. A Samaela do dzis slucham - apokaliptyczne organy z Passage miazdzą potylice.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak caterkiller i średnio mi pasowało to pod black metal ale akurat tu mogę się nie znać. Bardziej taki prog .... dobry prog co by nie mówić.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
W ogóle powiem tylko tyle, że przesłuchałem kilka linków i wnioski są następujące. Nudne, wtórne i bez żadnego większego pomysłu. Nie mówię, że za mocne bo słuchałem bez wyrazu krzywdy na twarzy Razz bo mnie już to nie rusza. W każdym bądź razie wolę power metal gdzie przynajmniej można się wyżyć. Tu w ogóle nie ma określonego celu napierdzielania po gitarach. Ot ludzie się spotkali i włala ...

Oczywiście wybór jest prosty, bo to Ty się nie znasz Wink Imho bardzie wtórny jest power niż black - chociaż sam bardzo lubię np. Blind Guardian, to jednak w tym gatunku niewiele jest płyt, które potrafią mnie zaskoczyć.
Kilka linków, ode mnie:
Samael - Macabre Operetta - jedna z moich ulubionych ekstremalnych płyt!
Ulver - Ind i Fjeldkamrene - klimat trochę jak z Orchid Opeth
Rotting Christ - One With the Forest
Satyricon - Skyggedans - świetna płyta, po prostu poraża klimatem, wspaniałe na nocne spacery!
Arcturus- The Bodkin & the Quietus (...to Reach the Stars) - Hellhammer to mój ulubiony perkusista metalowy, ale to już kiedyś mówiłem.
Alcest - Souvenirs D'un Autre Monde - tak naprawdę nie jest to nawet black metal, ale wywodzi się z niego, a rzężące gitary pod wokalem nasuwają skojarzenia z tym gatunkiem. W każdym razie, to jest piękne Wink
Emperor - Inno a Satana

A teraz, w celu rozluźnienia atmosfery, najzabawniejszy cover świata, no, może po Light My Fire w wykonaniu Amorphis Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=91h6qUikXjA
Co ciekawe, instrumentalnie ten cover jest nieźle zrobiony, nawet bardzo nieźle - są fragmenty, które brzmią... lepiej od oryginału!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W7 - nie znasz się Ty, bo tych paru facetów, którzy zebrali się by trochę ponawalać na gitarach robi genialny klimat Wink I na pewno nie jest to tak wtórne jak właśnie Power Metal, którego jak słucham, to doskonale wiem, co bedzie zaraz Razz

A Metallikę bierz i łykaj, jak Cię One i Fade to Black nie przekonają, to jesteś stracony dla świata i nigdy nie dorośniesz Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
Tak caterkiller i średnio mi pasowało to pod black metal ale akurat tu mogę się nie znać. Bardziej taki prog .... dobry prog co by nie mówić.


http://www.youtube.com/watch?v=wx-HfWKxgBw

Dla mnie to klasyka black metalu, pokroju Venoma.

A tutaj rodzimy klasyk, którego nie znać to grzech:
http://www.youtube.com/watch?v=EI93I1UcdvE
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy link BeBe straszny. Przynajmniej wokal. Drugi słucham.Drugi instrumentalnie jest dobry. Ale za wokal się tym nigdy nie zainteresuje. Dziękuję do widzenia.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty słuchaj co ja tu mówię. Dziękuję dobranoc.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
Pierwszy link BeBe straszny. Przynajmniej wokal. Drugi słucham.Drugi instrumentalnie jest dobry. Ale za wokal się tym nigdy nie zainteresuje. Dziękuję do widzenia.


Hm. Nie znasz innych kawałków KAT-a? Naprawdę?
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz KAT nagrywa słitasne balladki, może to mu podejdzie? Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko można się spytać co KAT ma muzycznie wspólnego black metalem? Wink
Bo moim zdaniem nie ma nic zupełnie
Uważam że treści nie przesądzają niczego liczy się muzyka w tym wypadku będąca wypadkową heavy/thrash ani przez moment nie ociera się o black

@Atrus
Znam tą płytę Emperora, to dobry black metal , w sumie klasyk ale z tą symfonicznoscią tej płyty to bym nie przesadzał, ja nie mówię że musi być orkiestra symfoniczna ,chóry ,orkiestracje, barokowy przepych aranżacji i sto pięćdziesiąt instrumentów Wink Ale jakbyśmy na każdą płytę gdzie jest trochę klawiszy mówili "symfoniczny" to ponad połowa metalu okazała by się symfoniczna a to byłoby b.duże nieporozumienie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko można się spytać co KAT ma muzycznie wspólnego black metalem? Wink
Bo moim zdaniem nie ma nic zupełnie


W Polsce uważa się ich za pionierów black metalu. Zwłaszcza w treści i muzyce. Ich niedbałość w produkcji, skrzek Kostrzewskiego i chore teksty z pogranicza profanacji i okultyzmu. Nawet lans.fm taguje ich jako black metal Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na marginesie jakbym przytoczył jak otagowuje last.fm niektórych wykonawców to prześmiesznych rzeczy można się dowiedzieć prześmiesznych Wink

A odnośnie KATA to zgoda tak jak napisałem teksty i otoczka tak ,ale muzyka nie ma nic wspólnego , nie typ riffowania, a wokal Kostrzewskiego ze skrzekiem typu blackowego mi się nie kojarzy raczej thrashowego jeśli juz, zresztą on często śpiewa
Niedbałość produkcji to pewnie masz na myśli lata 80 ,moim zdaniem to nie tyle niedbałość tylko takie były czasy że płyty są słabo wyprodukowane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś płyty Budki Suflera, TSA czy też Niemiena nie są słabo wyprodukowane :>
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No TSA czy Turbo mi otworzyły oczy na to, że można było w Polsce zrobić coś wtedy tak, by to brzmiało dobrze... Bo z drugiej strony, spójrz na brzmienie Lady Pank, Oddziału Zamkniętego czy Maanamu Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek