FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Pomyłki, błędy na oficjalnych albumach....
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 10:42 am    Temat postu: Pomyłki, błędy na oficjalnych albumach.... Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu na QZ, Sebastian napisał ciekawą rzecz odnośnie pomyłek, jakie zdarzyły sie chłopakom na nagraniach. Pomyślałem, że można by może to gdzieś podpiąć lub umieścić, np. w Fakju lub gdzie indziej. No i przetłumaczyć na polski... Wink

Cytat:
Mistakes on drums: Some things at the end of The Hitman.

Mistakes on percussion: One of the clicks in Killer Queen is off-beat; the timpano on the second 'Bismilah' comes a bit late.

Mistakes on bass: A couple of notes in Sidewalk, Prophet's Song and Brighton Rock.

Mistakes on guitars: Fat Bots (dissonant G/F chord at the beginning of the break), a small part near the end of Breakthru, a couple of notes during the wah-wah part in Great King Rat, an odd note in one of the Rhapsody rhythm tracks (covered by the other instruments + vocals).

Mistakes on piano: A glitch during Lap of the Gods; on that particular song there's a bit where LH-P and bass do an unison descending scale, one of them (don't remember which one) plays the wrong notes (they did it right when on stage so it wasn't an intentional dissonance). Some of the Flash vamps are a bit off in terms of rhythm (very briefly though).

Mistakes on vocals: Some off-pitch notes in Sweet Lady (lead track, cleverly covered by a huge layer of harmonies) and Cool Cat. The bass-voice in Bo Rhap is also a bit off sometimes (not as much as the outtakes but still).

_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to już szukanie dziury w całym. Jak ryski na diamencie, odprysku na lakierze Ferrari w najmniej dostępnym miejscu.

Ciekawe informacje i tyle.
To jak szukanie wpadek w filmach - czasami klatka po klatce.

Wolę informację już o syntezatorach, automatach perkusyjnych Wink
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że to czepialstwo, ale ciekawe czepialstwo Wink Skoro podniecamy się - znaczy nie ja - różnicami w odcieniach okładek wydania japońskiego i etiopskiego, to czemu nie tym?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo odcienie szybciej śmiertelnik zauważy niż usłyszy fałszywa nutkę Wink w 24 ścieżkach nałożonych na siebie Wink
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kociarz



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 177

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie czy Panowie wiedzieli o tych pomyłkach - jeśli tak i mimo to taśmy poszły do tłoczni to dla mnie jest to zamierzony efekt artystyczny Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kociarz napisał:
Pytanie czy Panowie wiedzieli o tych pomyłkach - jeśli tak i mimo to taśmy poszły do tłoczni to dla mnie jest to zamierzony efekt artystyczny Razz
"No bez przesady" po raz drugi... raczej niezamierzony... czasem mogło to wynikać z braku czasu albo po prostu z niedopatrzenia... tacy genialni to oni nie byli... co nie zmienia faktu że szukanie takich błędów to po prostu czepianie się...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby oni mieli sprawdzać każda piosenkę czy nie ma błędów to by nigdy albumu nie wydali Laughing
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daga napisał:
Dla mnie to już szukanie dziury w całym


Daga i inni, nie miałem na celu czepiania się zespołu ani wypominania im czegokolwiek. Każdy ma prawo do błędu i muzyk także. Umieściłem tę informację, bo moim zdaniem zasługiwała na to, by się tu znaleźć. Ludzie są różni i być może, ktoś z forumowiczów zainteresowałby się czymś takim. A wtedy może zajrzeć tutaj. O to mi chodziło! Nie ma w tym żadnych złych podtekstów.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sztuką jest zrobienie błędu, ale sprytne zamaskowanie go Wink Po nałożeniu kilkunastu(dziesięciu) ścieżek można w bardzo łatwy sposób to zrobić. Wystarczy chociaż posłuchać multi-tracków. Ja żałuję, że nie zostawiono w jakimś utworze gdzieś daleko w tle (przez pomyłkę ofkoz) jakiegoś głosu Freda np. "shut the fuck up your mouth John!" Laughing
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arquest



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 1942
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przykład takie Works... Cały album do śmieci...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz, świetny temat Smile

A może warto też napisać kilka słów o pomyłkach w nakręconych klipach? Jako pierwsze na myśl przychodzą mi "Under Pressure" (Rax Mix), gdzie w końcówce widać Annie Lennox, której nie powinno tam być Wink
Poza tym błędy montażowe widać także w "A Kind Of Magic", gdzie John jeszcze przed "przemianą" pojawia się w klipie w swojej "normalnej" postaci.
Ostatnią rzeczą, która na obecną chwilę chodzi mi po głowie jest "Friends Will Be Friends", gdzie z kolei widać Briana ostro zasuwającego po gitarze, a tymczasem dźwięków gitarowych za bardzo nie słychać Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jest w DSMN - Brian tam też zajęty, a gitary w niektórych miejscach nie słychać Laughing No chyba, że stroi Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Don't Stop Me Now można także zauważyć noge pana kamerzysty i jakiegoś pana z ekipy filmowej Razz.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
W Don't Stop Me Now można także zauważyć noge pana kamerzysty i jakiegoś pana z ekipy filmowej Razz.


Podobnie jest w "I Want It All", ale przypuszczam, że to akurat był celowy zabieg Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
mike napisał:
W Don't Stop Me Now można także zauważyć noge pana kamerzysty i jakiegoś pana z ekipy filmowej Razz.

Podobnie jest w "I Want It All", ale przypuszczam, że to akurat był celowy zabieg Wink


E, chyba wpadka jednak. Gdyby było celowe, to pewnie byłoby takich ujęć kilka, jakieś takie studyjne widoczki, przygotowania, make-upy itp...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do briana w teledyskach - to nie są błędy... coś musiał robić, bo przecież nie mogli go pokazać jedynie w solówkach... Twisted Evil odnośnie błędów w nagraniach - o czym w ogóle mówimy? koleś 'wysłyszał' błędy w rytmie the hitman? toż to tam jest automat i celowe spóźnienia rytmu!!! - ale pewnie ktoś od błędów w ogóle nie ma pojęcia co jest 'złamanie rytmu'! podobnie z 'błędem' w killer queen... (swoją drogą wjść poza takt jest tam wiele!). czy wyjście poza takt jest pomyłką??? ktoś kto wyszukał te 'błędy' się po prostu skompromitował i tyle... żenujące... błędy w sleeping z kolei są zostawione celowo, by oddać ducha bluesa - tak jak nagrano go na żywo za pierwszym podejściem (odnośnie wcześniejszych zarzutów do queen o wymuskaną muzykę). radzę na takie teksty przymknąć oko i zaufać swoim uszom...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E, Krs, wybacz, ale Sebastian jest poważanym i szanowanym ekspertem w tej dziedzinie, jeśli chodzi o Queen. Wystarczy zajrzeć na jego stronę chociażby Wink Nie wiem, czy tam byłeś choć raz. Jeśli nie, to polecam!!!
I w Hitmanie nie do końca jest automat- jest tam w dużym stopniu żywa perkusja. Kompromitacją bym tego nie nazwał, bo po prostu ktoś inny na QZ założył taki temat i był tego ciekaw, więc Sebastian w odpowiedzi napisał to, co zacytowałem. I tyle. Jakbyś był ciekaw, tu masz stronkę Arrow http://sebastian.queenconcerts.com

I cytat odnośnie Hitmana:

Cytat:
drums are mostly human but there's some programming in the synth-part.

_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ależ stronę znam:) ja tylko mówię, że szukając błędów parę razy szukał dziury w całym zupełnie nie trafiając tam gdzie trzeba... w hitman bębny są żywe w ten oto sposób, że są to zapętlone 'żywe' sample (jak większość płyty innuendo czy the miracle) - i powie Ci to każdy kto choć trochę w życiu zajmował się bębnami. kółka sampli są w tym kawałku bardzo fajnie łamane - ja się czepiam tylko słowa 'błąd'. kiedy coś jest robione celowo trudno to nazywać błędem - podobnie jest z wychodzeniem poza takt w killer queen. błędy są, a i owszem w takim sleeping, ale przecież wiemy, że zagrane na żywca celowo zostały zostawione nie robiąc dogrywek podczas produkcji.

ps. w ogóle jeżeli mamy mówić o pomyłkach... miałem kiedyś znajomego, który studiował na akademii muzycznej wokalistykę - słuchaliśmy w samochodzie płyty rogera i kawałka foreign sand. koleś bez ogródek powiedział, że roger po prostu fałszuje. ja mu na to - kolego, to jest muzyka rockowa, nie konkurs warszawskiej jesieni. i myślę, że na tym winniśmy poprzestać... Rolling Eyes Wink Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RARE LIVE Twisted Evil

Czy widzi tam ktoś jakąś pomyłkę? Laughing Laughing Laughing
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koncert rockowy bez pomyłek jest jak płacz bez łez...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale na Rare Live są pomyłki w miejscach i datach koncertów, a niektóre są naprawdę niesamowite... Rolling Eyes Zresztą wystarczy spojrzeć:

http://www.queenconcerts.com/official-releases/rare-live.html

Na miejscu DoRo nie brałbym się za coś o czym nie mam pojęcia, bo potem wychodzi taki właśnie potwór Wink Nie rozumiem tego. Przecież mieli na wszystko czas, mogli to dopracować i już nie mówię o montażu, ale chociaż dat mogli nie mylić, bo ktoś kto zna mniej więcej koncertografię zespołu może się udławić gdy zobaczy co zaserwowali mu na oficjalnym wydaniu.

Ja kupiłem tę kasetę VHS zaraz po kasecie z Wembley i nawet nie byłem świadom ile jest tam pomyłek. Nawet nie skojarzyłem Hammer To Fall, które widziałem na Wembley, że na Rare Live jest podpisane jako 11.07.1986 Laughing Dopiero w erze internetu dotarło do mnie w jakim kłamstwie żyłem Laughing
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kociarz



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 177

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie interesuje jeden dźwięk w Radio GaGa , zaraz na początku, jakby przypadkowe naciśnięcie klawisza,malutki ozdobnik. Nie wiecie może czy to jest zamierzone?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kociarz napisał:
a mnie interesuje jeden dźwięk w Radio GaGa , zaraz na początku, jakby przypadkowe naciśnięcie klawisza,malutki ozdobnik. Nie wiecie może czy to jest zamierzone?


Ja nie wiem, ale mam podobne pytanie: w "I'm Going Slightly Mad" ni stąd, ni zowąd słychać w pewnym momencie dźwięk, który według mnie przypomina odgłos odkładanej słuchawki... Co to właściwie jest? Very Happy
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensi, mnie to kojarzy się z małym pudełkiem z czymś w środku Wink Robi się ciekawie w tym temacie Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sinia



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 332
Skąd: Dębno

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Kensi, mnie to kojarzy się z małym pudełkiem z czymś w środku Wink Robi się ciekawie w tym temacie Wink


Akurat to co napisales nie pasuje do tego tematu, tylko do tematu ,,Skojarzenia do piosenek" kilka tematów niżej w tym dziale. W tamtym temacie dopiero moze zrobic sie ciekawie Cool
_________________
I'm Going My Way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Nie sztuką jest zrobienie błędu, ale sprytne zamaskowanie go Wink


To się z Tobą zgodzę Smile Według mnie wystarczy posłuchac oryginalnej wersji koncertu z Ukrainy a tej co wyszła w czerwcu na DVD. Zwykły
śmiertelnik, który ma wersję z czerwca się nie kapnie że sa pomyłki wycięte Very Happy
Paul pomylił się w tekście kilka razy Evil or Very Mad na tą chwilę jestem w stanie wymienić dwie pomyłki, a jakbym poszukała to by się i więcej znalazło.
Rozumiem,że skrócili końcówkę w "Say It's Not True" kiedy Rodgers się machnął i jakoś to zaretuszowano.Jednak zastanawia mnie,
jak poprawili to co śpiewał Paul jak machnął się pod koniec pierwszej zwrotki w "I Want It All" Rolling Eyes Shocked
Zastanawiałam się nawet czy wokal faktycznie jest z Ukrainy czy z innego koncertu Rolling Eyes

Oryginał tekstu jest taki i tak zaśpiewał w oficjalnym wydawnictwie (trzeba przewinąć do 4:20):
Cytat:
It ain't much I'm asking,
I heard him say
Gotta find me a future
move out of my way


A w pierwotnej wersji z TV Paul zaśpiewał:
Cytat:

It ain't much I'm asking
if you want the truth
Here's to the future

move out of my way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale pisząc o zamaskowaniu, nie miałem na myśli overdubbingu jak dzieje się w wydaniach koncertowych, bo tam ingeruje się głębiej - zamienia się ścieżki na inne z innego koncertu lub dogrywane w studio, ale i innych możliwości też jest od groma. Chodziło mi raczej o zamaskowanie przez nałożenie na to dźwięku tyle że często dzieje się to nieświadomie, bo dopiero po kilku(-nastu? -dziesięciu?) przesłuchaniach można zauważyć, że coś tam jednak poszło nie tak, ale np. w tym miejscu akurat jakiś inny dźwięk o podobnej częstotliwości "przytłumił" dany błąd i jest on praktycznie niezauważalny. Zresztą zawsze osobne ścieżki brzmią inaczej niż w harmonii z resztą i wtedy dopiero można ocenić czy zostawić czy poprawiać, bo jeżeli jest to prawie niezauważalne, to szkoda na to tracić czasu Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat to co piszesz jest praktycznie nie do wychwycenia Smile musiałby być naaaaaaaaaprawdę wielki szpec aby to wychwycić, ale zaś pojawi się drugi i stwierdzi że to co mówi ten pierwszy to nie prawda i zaś powie coś innego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:

Ja nie wiem, ale mam podobne pytanie: w "I'm Going Slightly Mad" ni stąd, ni zowąd słychać w pewnym momencie dźwięk, który według mnie przypomina odgłos odkładanej słuchawki... Co to właściwie jest? Very Happy

Chodzi może o to, co słychać w czasie, kiedy Freddie śpiewa: "I'm knitting with only one needle/Unravelling fast it's true"? Szczerze mówiąc, nigdy nie zastanawiałem się nad tym głębiej, bo kiedy po raz pierwszy słuchałem tę piosenkę, wydawało mi się oczywiste, że to jest dźwięk ilustrujący tekst: odgłos prucia materiału. Tak samo, jak w "Loser In The End" podczas słów: "And all she gets is Goodbye Ma" słychać coś, co, mi od razu skojarzyło się z trzaśnięciem drzwiami - co podkreślałoby jak niewdzięczne jest dziecko przez tyle lat myte, karmione itd. Laughing Nigdy nie przyszło mi do głowy, że to może być błąd ani że moje skojarzenie nie jest wcale takie oczywiste. Nawet więcej: te dwa dźwięki w tle zawsze wydawały mi się dowodami, że Queen zawsze dbał o każdy drobny, słyszalny odgłos i że wszystko jest na swoim miejscu. Teraz nie wiem. Zasiałeś w mojej głowie wątpliwość. Very Happy
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnietek napisał:
Kensington napisał:

Ja nie wiem, ale mam podobne pytanie: w "I'm Going Slightly Mad" ni stąd, ni zowąd słychać w pewnym momencie dźwięk, który według mnie przypomina odgłos odkładanej słuchawki... Co to właściwie jest? Very Happy

Chodzi może o to, co słychać w czasie, kiedy Freddie śpiewa: "I'm knitting with only one needle/Unravelling fast it's true"? Szczerze mówiąc, nigdy nie zastanawiałem się nad tym głębiej, bo kiedy po raz pierwszy słuchałem tę piosenkę, wydawało mi się oczywiste, że to jest dźwięk ilustrujący tekst: odgłos prucia materiału. Tak samo, jak w "Loser In The End" podczas słów: "And all she gets is Goodbye Ma" słychać coś, co, mi od razu skojarzyło się z trzaśnięciem drzwiami - co podkreślałoby jak niewdzięczne jest dziecko przez tyle lat myte, karmione itd. Laughing Nigdy nie przyszło mi do głowy, że to może być błąd ani że moje skojarzenie nie jest wcale takie oczywiste. Nawet więcej: te dwa dźwięki w tle zawsze wydawały mi się dowodami, że Queen zawsze dbał o każdy drobny, słyszalny odgłos i że wszystko jest na swoim miejscu. Teraz nie wiem. Zasiałeś w mojej głowie wątpliwość. Very Happy


A mnie ten dźwięk zawsze bezpośrednio kojarzył się z teledyskiem - John odwiązuje szmaty z twarzy Rogera, ten wypowiada słówko "true" i wtedy pojawia się owy dźwięk, który kojarzy mi się z jakimś chrzęstem kości, czy czymś w tym stylu Wink.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek