FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Radiohead
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

???
kocham
13%
 13%  [ 5 ]
lubię
29%
 29%  [ 11 ]
nie lubię
16%
 16%  [ 6 ]
nienawidzę
8%
 8%  [ 3 ]
wisi mi to
32%
 32%  [ 12 ]
Wszystkich Głosów : 37

Autor Wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 9:11 pm    Temat postu: Radiohead Odpowiedz z cytatem

Ale, że qtwa co? Nie ma tematu o tym zespole. Toć to obciach dla tego forum totalny. Wciąż w fazie poznawania jestem z tym zespołem, ale wczorajszy jakże wspaniały koncert zdopingował mnie do jeszcze szybszego poznawania twórczości tegoż zespołu. A co inni mają do powiedzenia? A jeszcze co do mojej recenzji wczorajszego koncertu. Pojawi się tu jeśli będzie jakieś zainteresowanie tym tematem albo pojawi się owa recenzja w tym drugim temacie.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mtciuchcia



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 53

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosta sprawa - "chyba" jeden z najważniejszych zespołów przełomu wieków.
Prawie same mocne płyty (Bends, In Rainbow, Hail...,Amnesiac), faworyt wiekszosci - OK Computer. No i mój ulubiony ich krążek (jedna z "tych" plyt) - Kid A - choć od czasu tej płyty trochę się już powtarzają. Ale ta płyta to był niszczący cios Gołoty zadany wszystkim ich rockowym fanom. To była rewolucja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie "nie znam" w ankiecie?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shamar napisał:
gdzie "nie znam" w ankiecie?

nie ma by się nie ośmieszać? Smile

a temat w7 był kiedyś, tylko, że wsiąkł. Pamiętam, bo było tam wklejone ładne zdiątko Ok. Comp.

No cóż jeden z moich ulubionych zespłów. Top 10 bandów.
Absolutnie ubóstwiam dwie płyty: Ok Computer (top ten ever) i najnowsze In Rainbows.

Bardzo lubię Kid A i Amnesiac. Znam też pobierznie The Bends. Pablo Honey i Hail to the Thief wciąż pozostają nieznane.

Uwielbiam ich za melodię oraz za to, że potrafią smęcić jak nikt inny.
Za to nienawidzę tych rozhisteryzowanych fanek i wszystkich recenzentów, którzy sikają na samą wzmiankę o ich. Zwłaszcza że zawzwyczaj ci ludzie nie lubię tego co ja.

Ulubiony utwór? Ło matko tyle tego, Nude, All I Need, Videotape, Jigsaw, Reckoner, Life ina glass House, Dollars & Cents, Like Spinning Plates, Pyramid Song, Everything in Its Right Place, The National Anthem, How to Disappear Completely, Idioteque, Motion Picture Soundtrack, Paranoid Android, Exit Music (For a Film), Let Down, No Surprises, Lucky, Tourist, Street Spirit (Fade Out), High and Dry, Fake Plastic Trees, Creep.
(te pogrubione absolutnie koffam)
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię, chociaż wszystkich płyt jeszcze nie znam. Uwielbiam Kid A (klimat! Płyta do słuchania nocą, zdecydowanie. A te bazgroły w książeczce Wink ) i OK Computer (genialne melodie - i niemelodie jak Fitter Happier, trochę smętu, trochę energii - to jest to!), ale mój ulubiony utwór pochodzi z The Bends, a imię jego Street Spirit (Fade Out). Ten moment, kiedy Yorke śpiewa: Fade out, agaaaaaaaain, powala. A pomyśleć, że jeszcze niedawno byłem skłonny do stwierdzenia, że Radiohead to "najbardziej przereklamowany zespół świata" Laughing
Everything... everything... everything... in its right place... in its right place... in its right place...
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
shamar napisał:
gdzie "nie znam" w ankiecie?

nie ma by się nie ośmieszać? Smile




Nie znam i Nie sądze zeby to bylo osmieszające. Znam tylko nazwe a nie kojarze zadnego utworu. A jaesli nie kojarze zadnego utworu tzn. ze zespoł jest prawdopodobnie kiepski.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shamar napisał:
NAR napisał:
shamar napisał:
gdzie "nie znam" w ankiecie?

nie ma by się nie ośmieszać? Smile




Nie znam i Nie sądze zeby to bylo osmieszające. Znam tylko nazwe a nie kojarze zadnego utworu. A jaesli nie kojarze zadnego utworu tzn. ze zespoł jest prawdopodobnie kiepski.
Przykrym jest dla mnie to, że wypowiadasz się na jakiś temat nie mając o tym żadnego pojęcia. Brawo za postawę
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mtciuchcia



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 53

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shamar napisał:
A jaesli nie kojarze zadnego utworu tzn. ze zespoł jest prawdopodobnie kiepski.


wow. jestem pod wrażeniem Very Happy Ale dobrze, że napisałeś "prawdopodobnie" - doceniam skromność Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam ostatni album In Rainbow, bo kupiłam w sieci za przysłowiową 1zł w ramach spierania ich inicjatywy. I najbardziej przypadł mi do gustu 15steps.... ogólnie trochę nie moje klimaty, ale na deszczową pogodę sam raz.

Muszę kiedyś posłuchać Ok computers, ponoć to taka genialna płyta... Razz
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
Przykrym jest dla mnie to, że wypowiadasz się na jakiś temat nie mając o tym żadnego pojęcia. Brawo za postawę



Jak już zostało zauważone - użyłem słowa "prawdopodobnie" celowo więc przykrym jest dla mnie to, że ferujesz wyroki ignorując istotną część mojej wypowidzi . Brawo za postawę. Confused Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednakowoż dość jednoznacznie oceniłeś zespół na podstawie tego, że nie znasz ich. Gdyby wszystko co znam było wspaniałe a tego co nie znam byłoby beznadziejne... to by było dopiero śmieszne.


W tych dniach mogę być trochę konfliktowy więc mi wybaczcie to.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te dni - włąśnie stały się lepsze Twisted Evil
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
YOU'RE BEST FRIEND



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 158
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radiohead odkryłam przypadkiem( czytałam o nich w "Teraz Rock"). Zapoznałam się z kilkoma większymi hitami i muszę przyznać, że polubiłam te klimaty- Yorke ma świetny głos. Polecam płytę OK. Computer (a tam mój faworyt- "No Surprises" Wink )
_________________
Prawdziwy talent zawsze wypłynie, mój drogi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałem się przekonać parę razy.
Nudniejsze od The Wall i bardziej przeceniane od U2. Nic w tym porywającego, interesującego, odkrywczego czy niesamowitego. Okropny zespół moim zdaniem/
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powiedz Bebe co słuchałeś? Jakiś album w całości? Czy może poleciałeś po hitach? Które utwory?
I te wszystkie powiązania z U2... jedyne co IMHO łączy te dwa zespoły to to że są zajebiście melodyjne, ale to samo np. moge o Queen powiedzieć Rolling Eyes A Radiohead IMHO to nieporównanie bardziej ambitna muzyka to U2. Tam jest wiele nawiązań do rocka progresywnego, sporo podobieństw do Porcupine Tree.

shamar napisał:
NAR napisał:
shamar napisał:
gdzie "nie znam" w ankiecie?

nie ma by się nie ośmieszać? Smile


Nie znam i Nie sądze zeby to bylo osmieszające. Znam tylko nazwe a nie kojarze zadnego utworu. A jaesli nie kojarze zadnego utworu tzn. ze zespoł jest prawdopodobnie kiepski.

taaa... no to ja już nie mam więcej pytań Rolling Eyes
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie do końca umiem pisać relacje z koncertów. Bo co tu napisać o zespole którego na przestrzał jeszcze nie znam, o zespole w którego dyskografii mam dziurę prze ogromną. Większość... no dobra, bez przesady... gdzieś połowa koncertu to była dla mnie zagadka. Ale to co znam.... miodzio. Żałuję jedynie tego, że nie zaprezentowali nam Exit Music i Let Down... ale wszystkiego chyba mieć nie można. Były magiczne chwile... cały koncert był jedną wielką magiczną chwilą. Zleciał dosłownie w moment .... miałem "przyjemność" stać za 3 rozszalałymi fankami.... i nic w tym złego skoro do sceny nic poza nimi (fankami) mi nie przeszkadzało gdyż zabrakło wielkoludów. ... Ale co właściwie tu jeszcze pisać? KONCERT FENOMENALNY i w żadnym wypadku nie żałuję wydanych na niego pieniędzy!
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co grali? (albo, co rozpoznałeś? Smile )
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest setlista jak się nie mylę Razz
http://www.setlist.fm/setlist/radiohead/2009/cytadela-city-park-poznan-poland-bd7a59a.html

A co po rozpoznawałem? In Rainbows i OK Computer no i oczywiście o dziwo najbardziej magiczny moment, zakończenie i Creep Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utwór "Creep" znam. Czyj to jest nie wiedziałem. Co do zespolu wypowiem się jak wyslucham kilku plyt.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie koncert był sporym rozczarowaniem. zabrakło hitów, kontaktu z publiką i energii. Zagrali poprawnie. Nie żałuję, ze tam byłem bo bym żałował jakbym nie pojechał Laughing
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shamar napisał:
Utwór "Creep" znam. Czyj to jest nie wiedziałem. Co do zespolu wypowiem się jak wyslucham kilku plyt.

polecam Ok. Computer, ich abolutnie szczytowe osiągnięcie.
Uwielbiam też najnowszą In Rainbows, bardzo przystęna, a przy tym niewiele ustępuje Ok Comp.
Na początek chyba byłyby najlepsze.
NIe wiem jak to jest z Pablo Honey ale słyszałem, że Creep to jeden z niewielu dobrych utworów na tej płycie. Ale nie wiem albumu nie słyszałem (poza kilkoma piosenkami)
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

a powiedz Bebe co słuchałeś? Jakiś album w całości? Czy może poleciałeś po hitach? Które utwory?


Zacząłem od The Bends. Niestety, nic. Nuda zupełna mnie zmorzyła.
Potem doszedłem do wniosku, że może spróbuję z najsławniejszą płytą Radiohead, O.K. Computer. Znów sytuacja się powtórzyła. Wyłączyłem gdzieś w połowie, bo z nudów myślałem, że sczeznę. Potem poleciałem bestofkę i poza znanymi mi wcześniej Paranoid Android i Karma Police - nic nie podeszło.

Cytat:
A Radiohead IMHO to nieporównanie bardziej ambitna muzyka to U2. Tam jest wiele nawiązań do rocka progresywnego, sporo podobieństw do Porcupine Tree.


Moje porównanie do U2 odnosiło się tylko i wyłącznie do przeceniania tego zespołu na arenie międzynarodowej.
Może dlatego, że jest tyle powiązań do rocka progresywnego moja paszcza ciągle ziewała. Ale to raczej nie możliwe, bo nadal mam jobla na punkcie Pink Floyd, a ostatnio jaram się Oldfieldem Razz
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:

Zacząłem od The Bends. Niestety, nic. Nuda zupełna mnie zmorzyła.
Potem doszedłem do wniosku, że może spróbuję z najsławniejszą płytą Radiohead, O.K. Computer. Znów sytuacja się powtórzyła. Wyłączyłem gdzieś w połowie, bo z nudów myślałem, że sczeznę. Potem poleciałem bestofkę i poza znanymi mi wcześniej Paranoid Android i Karma Police - nic nie podeszło.

dobra, jesteś stracony dla swiata Razz

BeBe napisał:
Moje porównanie do U2 odnosiło się tylko i wyłącznie do przeceniania tego zespołu na arenie międzynarodowej.


a tam przereklamowany, w Radiohead wkurzają mnie jedynie te rozhisteryzowane fanki Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, dlaczego na tym forum są zjadane tematy? Potem trzeba pisać od początku, a jak powszechnie wiadomo jestem zapracowany i nie mam czasu na takie pierdoły.

Tytułem wstępu chciałbym zaznaczyć, że Bebe nie zna się na muzyce. I jakkolwiek żart ten jest suchy jak współczesne polskie kabarety, fakt pozostaje faktem.

No więc. Radiowyjce to obecnie mój zespół nr 2, po Flojdach (więc zagłosowałem na 1. opcję). Wstyd mi strasznie z tego powodu, ale co się będę okłamywał i udawał, że lubię Dream Theater. Olałem rozhisteryzowane fanki, przeżyłem nawet porcysowe recenzje i obecnie tkwię na swym stanowisku zupełnie niewzruszony. Najlepsza płyta to nadal Ok Computer. Za pierwszym razem podeszło mi sławne Paranoid Android i Exit Music, ale generalnie wyśmiałem porcys w te i z powrotem. Podobnie przy paru kolejnych podejściach. Ale jakoś ciągle wracałem do tej płyty i w końcu odkryłem takie Climbing Up The Walls albo Let Down, najlepszą piosenkę ever. Zawsze słucham jak pijany wracam trasą Konopacka-Wileńska-Targowa (jest krótka, ale bardzo szeroka miejscami, a przy cerkwi łatwo pomylić drogę i trafić do parku, z którego już logiczny kierunek do zoo, więc płyty starcza na całą trasę).

Na drugim jest Kid A - obrót o 180 stopni. Elektronika, jazz, ambient, chore jest to wszystko i piękne. A też męczyłem tę płytę długo, zanim National Anthem przestał mnie irytować. Nagle sobie przypomniałem, że nie tylko rock istnieje na tym świecie.

Potem jest The Bends, hicior na hiciorze, same poprockowe kawałki, jeszcze bez większych kombinacji, ale ile tam jest momentów. Niedawno doceniłem tę płytę w sumie, w tej chwili nie widzę na niej słabych utworów. Zjadam nawet japońskie bonusy i jestem strasznie szczęśliwy. Tak jak Ok Computer jest najlepszy w nocy, tak The Bends - w środku dnia.

Jakbym miał mówić od czego zacząć, to od czegoś z tej powyższej trójki. Na tym forum najprędzej bym polecił The Bends. Ale, że jest tu masa progresywnych nudziarzy, to równie dobrze może być i Ok Computer. A dla jakiejś nieznanej ukrywającej się w cieniu awangardowej mniejszości forum - Kid A. I potem Amnesiac, bo to taka siostra bliźniaczka, jak ADATR i ANATO. Tylko już trochę mniej równa i spójna.

Hail To The Thief ma już dużo elektronicznego pitolenia, którego nie daję rady słuchać, chociaż dla równowagi jest np. 2+2=5 albo There There. In Rainbows raczej wieje nudą (nie wiem o czym ten NAR gada), zwłaszcza Thom momentami jest nieznośny. W każdym razie nie ta liga co pierwsza trójka zdecydowanie. Ale też lubię te dwie płyty. Pablo Honey to tylko Creep i britpopowe gofry. Niektóre lepsze, niektóre gorsze ale gofry.

Dla leniów - linki do YT. Pewnie nie działają, ale dobrze Wam tak, lenie. Ruszta dupy i poszukajta s'e sami.

kater w top10 napisał:
1. Let Down [Ok Computer, 1997]
Obecnie chyba moja ulubiona piosenka ever. Cudownie płynąca melodia i końcówka z podwójnym wokalem, której uroku nawet w części nie odda YT, choćby się zesrał parokrotnie.

2. How To Disappear Completely [Kid A, 2000]
Jak wiadomo nie jestem balladowym suckerem jak choćby Bizon, ale przy tym nawet taki twardziel jak ja roni łzę. A czasem niejedną (!).

3. Life In A Glass House [Amnesiac, 2001]
Ostatecznie ostateczne finałowe zakończenie najbardziej dołującej płyty w dziejach. Po tym to już tylko iść powiesić BeBe, który właśnie przesłuchał Closer.

4. A Wolf At The Door [Hail To The Thief, 2003]
Ogólnie rap mnie wkurza zazwyczaj. Ale zdarzają się nieliczne wspaniałe wyjątki. A to jeden z nich. Fajny teledysk, btw.

5. Electioneering [Ok Computer, 1997]
Ależ to ma kopa. Tym większego, że zostało nagrane na płycie pełnej smętów. Thom drący się it's just business, cattle prods and the I.M.F. tratuje wszystko.

6. The National Anthem [Kid A, 2000]
Jako rzecze Fenderek. Duszny, psychodeliczny klimat, jazzowy chaos i wokal, rozpaczliwie próbujący się przedrzeć przez to wszystko. Na początku mnie drażniło, ale jak raz złapie to nie puści.

7. Climbing Up The Walls [Ok Computer, 1997]
Mrok, klimat, niepokój, zło i wszystko nieuchronnie zmierza do finału, w którym to mrówy łażą po plecach, a Thom wrzeszczy w niebogłosy; a potem - nie wiem - umiera chyba.

8. Dollars And Cents [Amnesiac, 2001]
Why don’t you quuuuuieeeet dooooown. Ciary. W linku niecała wersja, ale nie znalazłem innej niekoncertowej.

9. Exit Music (For A Film) [Ok Computer, 1997]
To śmiało może pretendować do tytułu najsmutniejszej piosenki w historii. Nie mylić z emo. Albo i mylić, co mnie to.

10. Street Spirit [The Bends, 1995]
Bo nic nie dałem z The Bends, a to akurat uwielbiam. Znowu teledysk rox (nawet go nie znałem). Miałem wrzucić Everything In Its Right Place, ale kolega, który nie zrozumiał najwyraźniej zasad i tak już przyznał 10 punktów.


Ziutek98 napisał:
Te dni - włąśnie stały się lepsze Twisted Evil


To jest chyba cytat życia Ziutka. Niech ktoś wrzuci do złotych ust, bo ja nigdy nie wiem w którym dziale to jest. Poza tym trzeba by cały kontekst dawać, strasznie dużo roboty, a ja się zmęczyłem tym postem.

Bebe napisał:
Nudniejsze od The Wall i bardziej przeceniane od U2.

Twój stary jest nudniejszy od The Wall.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesłuchałem jakąs skladanke 2 CD i nic specjalnego tam nie widze ( kilka utworów powyzej sredniej)...

Mozliwe ze single maja z dupy ( dokladnie jak U2 ) a cale plyty dobre. Ale nie zachecil mnie ten skladak. Wcale sie nie dziwie , ze ten zespół był i jest mi obcy.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to za kawałki tam są? Pytam z czystej ciekawości, bo na pewno są tam kawałki, które powinny Cię wzruszyć i powalić na ziemię.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
hirszu



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 484
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
NIe wiem jak to jest z Pablo Honey ale słyszałem, że Creep to jeden z niewielu dobrych utworów na tej płycie.


To prawda. Wlasciwie to jeden z dwoch dobrych.

Minely 2 lata, a ja nadal nie przekonalem sie do OK Computer Wink Bardzo lubie za to Hail to the Thief i In Rainbows.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h1rszu napisał:

Minely 2 lata, a ja nadal nie przekonalem sie do OK Computer Wink Bardzo lubie za to Hail to the Thief i In Rainbows.

oooo to to, widzisz cater, nie znasz się!
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:
A co to za kawałki tam są? Pytam z czystej ciekawości, bo na pewno są tam kawałki, które powinny Cię wzruszyć i powalić na ziemię.


Rozumiem, ze to pytanie do mnie a więc, playlista -

cd 1

| 1. Just
| 2. Paranoid Android
| 3. Karma Police
| 4. Creep
| 5. No Surprise
| 6. High And Dry
| 7. My Iron Lung
| 8. There There
| 9. Lucky
| 10. Optimistic
| 11. Fake Plastic Tree
| 12. Idioteque
| 13. 2+2 = 5
| 14. The Bends
| 15. Pyramid Song
| 16. Street Spirit (Fade Out)
| 17. Everything In Its Right Place

cd 2
|
| --------
| 1. Airbag
| 2. I Might Be Wrong
| 3. Go To Sleep
| 4. Let Down
| 5. Planet Telex
| 6. Exit Music (For A Film)
| 7. The National Anthem
| 8. Knives Out
| 9. Talk Show Host
| 10. You
| 11. Anyone Can Play Guitar
| 12. How To Disappear Completely
| 13. True Love Waits
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłuchałem z youtube'a dwóch kawałków... Więcej nie dałem rady Razz Nudne jak flaki z olejem.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek