FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
A może Asia

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Asia to...
Progresywni muzycy bawiący się w disco
16%
 16%  [ 3 ]
Mój ulubiony zespół
5%
 5%  [ 1 ]
Moja najlepsza koleżanka
72%
 72%  [ 13 ]
Nie chcę o nich słyszeć
5%
 5%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 18

Autor Wiadomość
gang9



Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 10:30 pm    Temat postu: A może Asia Odpowiedz z cytatem

No właśnie. A moze Asia. Dość zaskakujący(jeśli chodzi o materiał) debiutatnt z 1981r. Przez lata zmieniali się członkowie tego zespołu, jednak 'legendarny' pierwszy skład niczym nie zapowiadał powstania muzyki o właśnie takim charatkterze jak rock albumowy? pop rock? Pierwsza płyta- właściwie każdy utwór mogł być przebojem na listach, późniejsze zmiany składu i w końcu wielki moim zdaniem powrót w 2008r. To moje zdecydowanie 2 ulubione ich płyty.
Co sądzicie o ich twórczości? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym pozdrowić Aśkę.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rada dla Ciebie na przyszłość gang9..... nigdy nie dawaj głupich odpowiedzi w ankietach bo dzieci się zlecą i właśnie tę będą zaznaczać Razz

Asia - Asia .... tyle znam i niewiele mogę powiedzieć bo płyt wydali więcej.... Only time will tell i Heat of the moment ogromnie się mi podobają, ale są to raczej wyjątki a dodatkowo jest to wymuszone sentymentem a niekoniecznie wartością jaka płynie z tego psychodelicznego i progresywnego skupiska "gwiazd" Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czepiasz się, W-7... Ja naprawdę bardzo lubię Asię. Jesteśmy już ze sobą rok i bardzo nam dobrze ze sobą Cool
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwię się, że tak małe zainteresowanie tym zespołem. W końcu stworzony przez legendy rocka progresywnego.
Sporo naprawdę fajnych utworów nagrali i dobrych płyt. Debiutancki album jest bardzo dobry, ale ja najbardziej lubię płytę Silent Nation. Zapewne ma to związek z tym, że na gitarze wymiata na tym albumie genialny, znakomity Guthrie Govan. Ta płyta naprawdę daje czadu i prezentuje bardzo wysoki poziom, w mojej opinii najlepsza płyta tegoż zespołu. Lubię też okres, kiedy na gitarze grał Al Pitreli. Zaś najsłabszy był chyba album Astra.. Ostatnie dwie płyty, hmm mam mieszane uczucia, nie są złe, ale jakoś nie porywają nie wiadomo jak, Phoenix z 2008 roku całkiem fajna, najnowsza, tegoroczna Omega nieco słabiej jednak.

Ps, kiepskie odpowiedzi w ankiecie, nie mogę zaznaczyć żadnej, bo żadna mi nie pasuje Razz Nie jest to mój ulubiony zespół, ale lubię, nawet bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fairy King napisał:
Dziwię się, że tak małe zainteresowanie tym zespołem. W końcu stworzony przez legendy rocka progresywnego.


Może dlatego, że poziom prezentowany przez Asia dalece odbiega od tego, co prezentował King Crimson czy Yes (w sumie ELP też). Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, magia świąt i chanuki, akurat sobie puściłem Heat Of The Moment, wchodzę na forum a tu Asia. Ho ho ho, to znak, będzie wojna.
No, HOTM jest fajne. Poza tym z Azji lubię też Uzbekistan i Mongolię, ale to tylko początek.

Nie no, serio, nie znam ich nic poza Heat. Przepraszam.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
Może dlatego, że poziom prezentowany przez Asia dalece odbiega od tego, co prezentował King Crimson czy Yes (w sumie ELP też). Wink


To fakt, ale to nie znaczy, że to co grali było złe Smile
Jak już wspomniałem, debiutancki album albo mój ich ulubiony - Silent Nation, są naprawdę bardzo dobre Smile

Polecam tym co nie znają, aby się zapoznali z płytką Silent Nation. Pewnie niewiele osób kojarzy gitarzystę, który się zwie Guthrie Govan, ale on jest po prostu mistrzem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gang9



Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że głównym atutem Asii było i jest to, że na każdej płycie znajdzie się coś godnego uwagi, albo jakiś potencjalny hicior, albo po prostu świetna piosenka, która jednak nie wpada w ucho tak łatwo. Omega? Mniej ambitna niż Phoenix, jednak utrzymana w tym samym stylu i naprawde, naprwde dziwne, że żadna piosenka z tych dwóch płyt nie zrobiła 'kariery' w radiu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki nim jest jeden z najlepszych momentów z SP:
http://www.youtube.com/watch?v=7LnNgBlRSKs
I tyle ;d
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile nie najlepszy Smile
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Chciałbym pozdrowić Aśkę.


Również się przychylam. Pozdro Asiu!
Powrót do góry
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 1:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, a już myślałem, że temat o Liszowskiej Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałam do dziś pojęcia o ich istnieniu Shocked
Całkiem przyjemny pop na rockową nutę. Trochę w klimatach późnego Queenu (tylko wokal nędzniejszy). Ciekawe zjawisko muzyczne zważywszy na skład zespołu, widać nie taki radosny POPek straszny skoro wyrobiona estetyka progresywnych rokmenów nim nie wzgardza Wink

Nie moje to klimaty, ale posłuchałam całkiem długo i nie bez uciechy dla ucha Smile
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heat of the Moment jest w istocie zacnym utworem. reszta też warta poznania. a co do Ciebie, droga koleżanko o trudnej do odmiany formie żeńskiego przydomka - bo widzisz, niektórzy z nas tutaj lubią rzeczy, które w opinii wielu winny nadawać się jedynie na gabarty pod blokiem. powinnaś to zauważyć po tym, jak wrzuciłaś do tematu o wstydliwych upodobaniach utwory, które wielu z nas tutaj uważa za kultowe - co więcej, ja uważam, że są tam, poza chyba dwoma wyjątkami genialne rzeczy - no i Pani Irena Santor wspominająca dzikie plaże...

wracając do Asi - miła muzyka, duży kontynent, ciekawa postać literacka i ładne imię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
a co do Ciebie, droga koleżanko o trudnej do odmiany formie żeńskiego przydomka - bo widzisz, niektórzy z nas tutaj lubią rzeczy, które w opinii wielu winny nadawać się jedynie na gabarty pod blokiem. powinnaś to zauważyć po tym, jak wrzuciłaś do tematu o wstydliwych upodobaniach utwory, które wielu z nas tutaj uważa za kultowe - co więcej, ja uważam, że są tam, poza chyba dwoma wyjątkami genialne rzeczy - no i Pani Irena Santor wspominająca dzikie plaże...


? Nie rozumiem zupełnie o co Ci chodzi drogi kolego i dlaczego robisz w temacie o Asii (która zresztą miło mnie zaskoczyła o czym wspomniałam w swoim poście) personalne wycieczki do mnie Rolling Eyes

BTW owszem, Irka Santor nie mieści się w spectrum moich codziennych estetycznych upodobań...
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga koleżanko, wybacz że śmiałem zakłócić Twój personalny spokój. a skąd się wzięło? weź, droga moja pod uwagę coś takiego jak kontekst, złóż swoją wypowiedź w temacie o Asi z tematem o upodobaniach i dostaniesz odpowiedź. skoro musiałem, to wytłumaczyłem... choć to dziwne, że musiałem. życie uczy nas pokory. miłego na drodze do szczęścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
droga koleżanko, wybacz że śmiałem zakłócić Twój personalny spokój. a skąd się wzięło? weź, droga moja pod uwagę coś takiego jak kontekst, złóż swoją wypowiedź w temacie o Asi z tematem o upodobaniach i dostaniesz odpowiedź. skoro musiałem, to wytłumaczyłem... choć to dziwne, że musiałem. życie uczy nas pokory. miłego na drodze do szczęścia.


Nic nie musiałeś...Nadal nie dostrzegam związku, ale dziękuję za wyjaśnienia.

Może faktycznie podążając drogą do szczęścia trafiłam w złe miejsce z moją zmaglowaną wrażliwością Confused

krs napisał:
[...] wrzuciłaś do tematu o wstydliwych upodobaniach utwory, które wielu z nas tutaj uważa za kultowe - co więcej, ja uważam, że są tam, poza chyba dwoma wyjątkami genialne rzeczy [...]


Postaram się nie mącić więcej spokoju ducha, tak Twojego, jak wszystkich innych, których obraziłam swoimi guilty pleasures. Wybaczcie Rolling Eyes

Przepraszam za offa.
EOT
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jejku, droga Aia (Aju, A Ty?), błagam Cię... wybacz mi. gdybym wiedział, że odbierzesz to w ten sposób... ja myślałem, że Cię komplementuje pisząc co napisałem, a Ty odebrałaś to w taki sposób, że sam nie wiem o co chodzi. wniosek jest jeden - wciąż, mimo lat, nie rozumieją mnie kobiety, ja nie rozumiem kobiet. przepraszam Cie za wszystko Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gang9



Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia świętuje 30- lecie istnienia. Z tej okazji John Wetton, Steve Howe, Geoff Downes i Carl Palmer postanowili nagrać nowy album, o jakże kojarzącym się tytule "XXX". W Europie płyta ma ukazać się już 29 czerwca, trzy dni później na wyspach, a 3 lipca za oceanem. W sieci można już posłuchać pierwszego singla - Face on the bridge.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3BnTSkqNG_o

Co wy na to? Pomijam teledysk kręcony w stylu śląskich szlagierów i fakt, że w tym wieku lepiej już ich nie pokazywać publicznie Laughing Ja mimo wszystko ciesze się, że ostatnio panowie wydają nowy materiał regularnie co dwa lata. A jeszcze licząc solową płytę Wettona z zeszłego roku to już w ogóle sielanka. Podsumowując: spodziewam się kilku kolejnych przebojów, które jakimś cudem nie odniosą sukcesu. Poniżej tracklista "XXX":

“XXX” CD EDITION – TRACK LISTING

Tomorrow The World (Wetton/Downes) 6:47
Bury Me In Willow (Wetton/Downes) 6:01
No Religion (Howe/Wetton/Downes) 6:36
Faithful (Wetton/Downes) 5:37
I Know How You Feel (Wetton/Downes) 4:53
Face On The Bridge (Wetton/Downes) 5:59
Al Gatto Nero (Wetton/Downes) 4:36
Judas (Howe/Wetton/Downes) 4:43
Ghost Of A Chance (Wetton/Downes) 4:21

Total Time 49:41

“XXX” SPECIAL EDITION 11-TRACK CD (+ BONUS DVD) - TRACK LISTING

Tomorrow The World (Wetton/Downes) 6:47
Bury Me In Willow (Wetton/Downes) 6:01
No Religion (Howe/Wetton/Downes) 6:36
Faithful (Wetton/Downes) 5:37
I Know How You Feel (Wetton/Downes) 4:53
Face On The Bridge (Wetton/Downes) 5:59
Al Gatto Nero (Wetton/Downes) 4:36
Judas (Howe/Wetton/Downes) 4:43
Reno (Silver and Gold) (Howe/Wetton) 5:15 (Bonus Track)
Ghost Of A Chance (Wetton/Downes) 4:21
I Know How You Feel (Midnight Mix) (Wetton/Downes) 5:23 (Bonus Track)

Total Time: 60:20

BONUS DVD

Face On The Bridge (Music Video) (4:33)
Faithful (Music Video) (4:34)
The Making of XXX (Featurette) (20:33)

Total Time: 29:40
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek