FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Apocalyptica

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 12:23 pm    Temat postu: Apocalyptica Odpowiedz z cytatem

Jesli temat byl to przepraszam ale nie znalazlem..
Aktualnie jedna z najciekawszych grup muzycznych na swiecie, jeden z niewielu wspolczesnie zespolow naprawde zaslugujacych na lepsze poznanie.
Jak oceniacie?

Krotka historia grupy i relacja z ostatniego koncertu w "Stodole" ponizej
http://kultura.netbird.pl/a/873/14239,1
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna


Ostatnio zmieniony przez q_michal dnia Wto Cze 30, 2009 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znaczy chodzi o apocalyptica? Twisted Evil

hmm no na poczatku byli taką ciekawostką i jakąs odmianą. w koncu nie codzien zdarza sie zespol grajacy metalowe kawalki na wiolonczelach itd. fajnie czasem posluchac tych starych coverow. ich wlasne kawalki jakos nigdy mnie nie porwaly, chociaz prawde mowiac, zbyt wielu okazji do tego porwania to im nie dalem Wink moze kiedys.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś chciałem poznać, ale zniechęciły mnie rozhisteryzowane fanki.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jedną płytę, nie podnieca mnie. Covery fajne.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Covery fajne, faktycznie. Worlds Collide nawet mi się podoba. W ogóle to 'jak na garbatych są wyjątkowo prości'. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ladnie.Literowka w nazwie... Embarassed
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie straciłem kontakt ale też chyba i zainteresowanie. ALE- bardzo lubię i nawet byłem na koncercie. Jakieś Juwenalia we Wrocku, to był 96 czy 97 czy 98... nie pamiętam... ale to było niemal surrealistyczne przeżycie, czterech gości z wiolonczelami, całą wyspa zasuwająca pogo i śpiewająca teksty Metalliki... miło wspominam ten koncert...

I nie zgadzam się, że jest to jeden z niewielu nowych zespołów wartych poznania. Teraz jest cała fura dobrej muzyki- niestety, na listach przebojów jednak jest ona nieobecna... ale rock progresywny przeżywa wielki renesans, aczkolwiek ciągle dzieje się to poza radarem takich rzeczy jak Q czy Rolling Stone, niemal na przekór... i biorąc pod uwagę takie serwisy jak last.fm, myspace i inne- dobrych młodych (no, mówimy o kimś od ponad 10 lat na scenie Wink ) artystów jest teraz wielu... i nawet dokopać się do nich nie jest już taką niemożliwością...

Problem z Apocalypticą jest dla mnie taki, że w pewnym momencie formuła się lekko wyczerpuje... Mnie jednak bardziej brało, kiedy grali instrumentalnie, czy to covery czy później własne rzeczy (choć te już mniej). Tak jak mówię- straciłem kontakt nieco ale wiem że coś tam z wokalami było i... to co słyszałem (ale przyznaję- niewiele) jakoś mnie nie przekonało... Trzy pierwsze płyty mam i nawet lubię i do nich wracam. Potem... jakoś się drogi rozeszły... pewnie trzeba będzie kiedyś nadrobić, choćby po to, by sobie wyrobić opinię Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Alonso jeszcze nie powiedział "nie" Realowi. Bawi się Liverpoolem i każe im negocjować Razz
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe w temacie o Apocalytice napisał:
No, Alonso jeszcze nie powiedział "nie" Realowi. Bawi się Liverpoolem i każe im negocjować Razz


to dopiero surrealizm Twisted Evil Laughing
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne granie, ale na dłuższą metę (moja dziewczyna trochę tego ma, więc jak u niej jestem, to nie raz i nie dwa szufla na nich trafi) nużące, nudzi. Fajna ciekawostka, ale nie wyobrażam sobie słuchać tego na codzień Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od tego zespołu blisko 10 lat temu, a konkretniej to w grudniu 2000 roku rozpoczęła się moja przygoda z metalem(krótka co prawda, no ale zawsze coś Razz). A zaczęło się ot tak po prostu, że pewien mój kumpel metalowiec z równoległej klasy z gimnazjum by zagłębić naszą znajomość w końcu chciał poznać moja gusta i preferencje muzyczne. Któregoś tam grudniowego dnia w szatni do mnie zagadał i spytał się czy znam taki zespół jak Apocalyptica. Spytał o ten bo akurat miał ze sobą jedną ich kasetę(z tego co pamiętam to właśnie co stał się świeżym nabywcą ich najnowszej wówczas płyty(a właściwie to kasety Razz) "Cult"). Ja mu powiedziałem, że nie, no to on zapewniał, że koniecznie muszę go poznać no i mi pożyczył na święta(choć nawet mnie nie pytał czy w ogóle znam i lubię metal) a po nowym roku to nawet mi postanowił dać na zawsze. Okładka kasety mnie nie specjalnie zachęcała do przesłuchania, no ale się przełamałem i... noż od razu zakochałem się w tej muzyce od pierwszego zasłuchania! Ciężkie metalowe brzmienie w połączeniu z muzyką poważną - to brzmiało po prostu... ach aż brakuje mi odpowiedniego słowa by to opisać. Smile No po prostu nie mogłem wyjść z podziwu, że można tak grać, że można tak tworzyć! Wszystko miało w sobie taką surrealną, metafizyczną głębię... dosłownie każdy dźwięk! Ta muza miała w sobie jakiś urok, jakąś hipnozę, jakąś... jakąś taką psychodelię! To było po prostu coś unikatowego! Trochę mi jednak brakowało wokalów w tej muzyce, no ale później doszedłem do wniosku, że one by chyba tylko wszystko popsuły. Razz Wolałem się wsłuchiwać w suche dźwięki, dzięki którym o wiele łatwiej było mi odlecieć. Razz
Z płyty(kasety) "Cult" co dostałem od kumpla to najbardziej mi przypadły do gustu kawałki "Struggle"(ze wstępem od którego ciarki przechodzą po plecach oraz dwoma zajebiście rozpierdalającymi riffami, choć szkoda, że tylko dwoma, bo w stosunku do całej długości utworu to to było IMO trochę mało) oraz "Śpiączka"("Coma") - o ta to dopiero rozpierdalała! Nie wiem dlaczego, ale ten utwór zawsze kojarzy mi się z wielkimi odkryciami geograficznymi(m.in. wyprawami Kolumba i Magellana) oraz z obszarami polarnymi na naszej planecie(pewnie ten niepokój jaki da się odczuć w niektórych momentach kojarzy mi się z pustką oraz chłodem tych dzikich miejsc(dosłownie i w przenośni)) no i jeszcze trochę z wyprawami Wikingów. Ale możliwe, że wzięło się od mojego dużego wówczas zainteresowania dziedziną geografii. Smile Tzn. interesowałem się nią całe życie, ale w tamtym czasie, gdy poznawałem ten zespół to to zainteresowanie tak jakoś wybitnie mocno się nasiliło.
Wracając jeszcze do głównego wątku - muszę przyznać, że oprócz własnych produkcji zespół świetnie też coveruje, np. Metallicę. Jak tylko usłyszałem kilka z nich(coverów) to od razu zachciało mi się Metsę poznać. No i kolejne metalowe kapele. Smile Z początku to nawet myliły mi się covery z oryginałami i trudno mi było stwierdzić, które wersje były lepsze. Ale np. co do takiego klasycznego "And Nothing Else Matters" to do dzisiaj utwierdzony jestem w przekonaniu, że... wersja Apocaliptyki jest o niebo lepsza! Razz

No a ostatnio to jakby przeżywam renesans zainteresowania tym zespołem, choć nie wiem w sumie sam co mnie naszło. Laughing
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem przyjemność widzieć ich występ na żywo w sierpniu 2008 roku na festiwalu Ankkarock pod Helsinkami. Niesamowicie brzmią i wyglądają na scenie. A bębniarza mają takiego, że szczęka mi opadła. Obłędny koleś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podtrzymuję swoje zdanie trzy posty wyżej - fajna ciekawostka, ale nuży na dłuższą metę. A akurat coverami Metalliki w ich wykonaniu to już rzygam Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek