FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Legalne kupowanie muzyki w sieci.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Audio & video i tablica ogłoszeń
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy kupił(a)byś legalną muzykę w sieci w formacie mp3 (lub innym)?
Tak, chętnie.
0%
 0%  [ 0 ]
Tak, gdyby cena była przystępna.
22%
 22%  [ 13 ]
Raczej nie.
5%
 5%  [ 3 ]
Zdecydowanie NIE.
11%
 11%  [ 7 ]
Wolę oryginalne CD.
44%
 44%  [ 26 ]
Po co kupować, jak można piratować? :)
15%
 15%  [ 9 ]
Nie mam zdania...
1%
 1%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 59

Autor Wiadomość
Piotr^
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2003
Posty: 116
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 2:40 pm    Temat postu: Legalne kupowanie muzyki w sieci. Odpowiedz z cytatem

Witam,
PFQ został właśnie oficjalnie powiadomiony, że www.IPlay.pl i EMI podpisali umowę na sprzedaż Internetową muzyki z wytwórni EMI w tym Queen. Na stronie IPlay.pl można legalnie kupić płyty i pojedyńcze utwory z dyskografii Q w formacie wma (chyba). Przeciętny koszt jednej płyty to 40zł.
Reszty dowiedzieć się można na ich stronie.
{koniec części oficjalnej tematu}

Mój komentarz:
eh... inicjatywa i pomysł pewnie bardzo dobry, ale cena trochę mnie zaskoczyła. Wydaje mi się, że kupno oryginalnego CD jest dużo lepsze. Rozumiem, że płyty CD są coraz droższe, ale w Media Markt ciągle można kupić za ok 50zł, a używaną płytę na allegro jeszcze taniej. Nie wspominając już o płytach winylowych, które można częśto nabyć w okolicach 20-30zł, a jaka frajda ze słuchania Smile
Ciekaw jestem co WY myślicie o takiej (Internetowej) formie sprzedaży muzyki...

Pozdrawiam
Piotr^
_________________


Ostatnio zmieniony przez Piotr^ dnia Pią Sie 18, 2006 6:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

40 zł za WMA ? Laughing Laughing Laughing Oczyiwscie że wole CD z ksiązeczką okładką i w duzo lepszej jakosci
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:
40 zł za WMA ? Laughing Laughing Laughing Oczyiwscie że wole CD z ksiązeczką okładką i w duzo lepszej jakosci


Podpisuje się pod tym, zresztą obojętne mi to bo mam już wszyskie Very Happy (Pamiętacie z Pokemonów : Złap je wszystkie Laughing ?)
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to jest zły pomysł - 40 zł za wma Razz lepiej kupić oryginalną za mniej więcej tą samą cenę. A poza tym jeśli ktoś ma wybór ściągnąć z kazy za darmo czy kupić te same pliki które mógłby ściągnąć za 40 zł to proste co wybierze Razz. Oryginalna płyta to już co innego - lepsza jakość nagrania, pudełko, wkładka - kupowanie mp3 w sieci jest bez sensu Razz
Powrót do góry
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem odpowiedź "Wolę oryginalne CD". Raczej nie zdecydowałbym się na kupno całego albumu w sieci. Nie chodzi tu nawet o cenę, która jest niby niższa od tych w sklepach, a raczej o to, że dla mnie nierozłącznym elementem wydawnictwa powinna być okładka + pudełko.

Inaczej sprawa wygląda z pojedynczymi piosenkami nie wydanymi jak dotąd na płytach: trzy lata temu nabyłem przez sieć "Invincible Hope" Queen (99 eurocentów), a w ubiegłym tygodniu powtórzyłem ten manewr ściągając solowy utwór Felixa i Rogera Taylorów "Woman You're So Beautiful" (0,99 funta).
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że wolę mieć oryginalne CD, bo wtedy bardziej imponująco kolekcja płyt wygląda Razz a po za tym oczywiście książeczka to nieodłączny element wg mnie każdego albumu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oryginalna płytka CD i już! Słuchanie muzyki z tym poczuciem, że jest ona naprawdę cenna, bo "upolowana", kupiona za swoje ciężko wypracowane pieniądze... do tego ta "otoczka" w postaci różnego typu wkładek, kolorowych zdjęć... a nie biały, monotonny Verbatim za 1zł Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skoromnym zdaniem pomysł bardzo dobry. Oczywiście pozostaje kwestia ceny i jakości (z naciskiem na cenę). Oryginalne CD (Audio DVD też) są lepsze jakościowo przy niewiele wyższej cenie. Dlaczego płyty Queen (i nie tylko) zgrałem na dysk na komputerze na mp3? Dla wygody, żeby nie zmieniać płyt i mieć piosenki pod ręką. Więc wydaje mi się, że ściąganie piosenek jest dobrym rozwiązaniem dla tych drugich osób, które wola mieć wszystko pod ręką. Zobaczymy jak się spreawy dalej potoczą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Pomysł ciekawy bo spojrzałam an strone i jest 1 bootleg z oficjalnej strony i pare singli.
2. Ludzie chcący kupić np. kawałek z Barcelony płacą 4zł i są happy.
3. Cena 3,99zł to troche za dużo na innych stronach z mp3 koszt ok.3zł (znalazłam nawet kilka remixów i coverów Q)
4. Na kupno całej CD za drogo w Media za 35zł jest nówka.

5. A co oferują zniżkę dla członków PFQ?
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do zniżki PFQ to nie wiem, ale Club Nokia- 10% rabatu. wystarczy podać numer przy rejestracji.

Edit:
Ściągnąłem Fat Battamed Girl z Queen On Fire.
Format WMA, jakość przyzwoita (jak dla mnie). Koszt 3,99.
Mam nadzieje, że inni użytkownicy Iplay (jezżeli tacy są) też podzielą się wrażeniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Iplayu jest do kupienia "The Very Best Of Freddie Mercury Solo" za ~40 zeta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

A jakie sa w Polsce dostepne tego typu serwisy oprocz iplaya?

pozdrawiam,
anulka_rafaleq.
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anulka_rafaleq napisał:
Witam!

A jakie sa w Polsce dostepne tego typu serwisy oprocz iplaya?



Jest jeszcze
Soho.pl i Melo.pl

Ale prawdę powiedziawszy to nie wiem gdzie oni znajdą "Jeleni" Laughing którzy u nich kupią ,wolę dać trochę więcej i mieć ładny oryginał w sklepie z książeczką ,a jak już ściągam z sieci to bez płacenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.iplay.pl/queen,vs,the,miami,project,artysta,mp3,27225.html

Miami Project do kupienia legalnie w Polsce Smile
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy kiedy. Są takie grupy i soliści, których płyty po prostu trzeba mieć w oryginale. Ale są też płyty, których człowiek by posłuchał, a kosztują np. 100 Evil or Very Mad . Można się urwać chcąc kupić coś takiego. Zostają pirackie mp3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Stone Cold Crazy



Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: PL

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jest ogólnie, chory pomysł z tymi legalnymi płatnymi, albumami w formacje MP3.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie tak czy tak zarabiają ci sami ludzie, a metoda jest nieważna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Stone Cold Crazy



Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: PL

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jimmy_27 napisał:
a metoda jest nieważna.
Mylisz sie, jest bardzo ważna.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupowanie przez internet stanowi pewne ułatwienie dla ludzi mających problem z poruszaniem się (czyt. rzadko wychodzących z domu z przyczyn obiektywnych). W sumie w tym przypadku racja, ma to znaczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jimmy_27 napisał:
Kupowanie przez internet stanowi pewne ułatwienie dla ludzi mających problem z poruszaniem się (czyt. rzadko wychodzących z domu z przyczyn obiektywnych). W sumie w tym przypadku racja, ma to znaczenie.


Oczywiście w sieci nie można kupić "normalnych płyt" ? Czyt. płyta, pudełko, okładka.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Jimmy_27 napisał:
Kupowanie przez internet stanowi pewne ułatwienie dla ludzi mających problem z poruszaniem się (czyt. rzadko wychodzących z domu z przyczyn obiektywnych). W sumie w tym przypadku racja, ma to znaczenie.


Oczywiście w sieci nie można kupić "normalnych płyt" ? Czyt. płyta, pudełko, okładka.


Najważniejsza jest chyba zawartość, a nie opakowanie. A może się nie znam Twisted Evil Laughing ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opakowanie jest bardzo ważne.... Twisted Evil
Inaczej by nikt nie myślał nad okładkami płyt, tylko pakowano by krążki w tekturowe szare pudła
Opakowanie winne symbolizować zawartość albumu i zachęcać do zapoznania się z całością
Jakie to miłe uczucie mieć piękne kolorowe wydanie na swojej półce Wink
Powrót do góry
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba to właśnie okładki płyt stanowią jej część rozpoznawczą, powiem więcej, częściej okładki są bardziej znane niż album.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Chyba to właśnie okładki płyt stanowią jej część rozpoznawczą, powiem więcej, częściej okładki są bardziej znane niż album.


No, bez przesady. W płycie chodzi o muzykę, a nie o okładkę. Płyta to nie obraz Laughing .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o muzykę qrwa, ale musi być jakieś ubranko do tego
Powrót do góry
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ba, moja babcia ma dwie trzecie domowo zgranych płyt Queenu, ale okładki wydrukowane w skali szarości na żółtym lub niebieskim papierze... aż musiałem dodrukować okładki w takich kolorach jak trzeba, bo patrzeć na to nie mogłem Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Chodzi o muzykę qrwa, ale musi być jakieś ubranko do tego


Z tym się zgodzę, ale zupełnie nie mogę się zgodzić z tym co wcześniej pisał Losiu, że okładki stanowią znak rozpoznawczy płyt. Dla mnie tym po czym poznać dobrą płytę, jest dobra mozyka na nie zapisana, a nie jej opakowanie. Wybaczcie, ale takie podejście wydaj mi się zgoła dziecinne. Przypomina ono podejście kilkuletniego dziecka, które widząc ładną zabawkę, od razu chce ją mieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby na plycie liczyla sie tylko i wylacznie muzyka, a nie calosc 9wlacznie z projektem graficznym i bookletem), to nikt nie mialby oporow przed kupowaniem plyt za 15 zeta u ruskich, no bo co mi za roznica, skoro muzyka taka sama na obu plytach, i tej za 15 zl i tej za 50... ale jednak jest troche osob, ktore nie pojda na stadion, tylko kupia oryginal w sklepie, bo lubia to uczucie, kiedy otwierasz w domu nowa plyte, wsadzasz ja do odtwarzacz i otwierasz ksiazeczke dolaczona do plyty, ktora to ksiazeczka ma stron kilkanascie (luba nawet kilkadziesiat czasem), a nie 1.

oczywiscie , ze muzyka jest najwazniejsza, ale wydawnictwao muzyczne jest zbiorem pewnych elementow, takich jak wlasnie muzyka, oprawa graficzna, informacje w booklecie i czesto pudelko inne niz zwykle plastikowe (czyt. chocby digipaki lub boxy)... i dlatego wlasnie chocby ostatnia plyta hey'a - echosystem bije na glowe pod wzgledem atrakcyjnosci wydawnictwa ich wydany bez zgody zespolu w reedycji debiut 'fire' , ktory jest kompletnie pozbawiony czegokolwiek poza tytulami utworow, natomiast wydawnictwo echosystem otwiera sie z przyjemnoscia... kazdy, kto posiada te plyte wie, o czym mowie
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizzy napisał:
gdyby na plycie liczyla sie tylko i wylacznie muzyka, a nie calosc 9wlacznie z projektem graficznym i bookletem), to nikt nie mialby oporow przed kupowaniem plyt za 15 zeta u ruskich, no bo co mi za roznica, skoro muzyka taka sama na obu plytach, i tej za 15 zl i tej za 50... ale jednak jest troche osob, ktore nie pojda na stadion, tylko kupia oryginal w sklepie, bo lubia to uczucie, kiedy otwierasz w domu nowa plyte, wsadzasz ja do odtwarzacz i otwierasz ksiazeczke dolaczona do plyty, ktora to ksiazeczka ma stron kilkanascie (luba nawet kilkadziesiat czasem), a nie 1.



Ja nie będę miał takich oporów. Uważam przepłacanie za kompletny bezsens. Poz niektóymi przypadkami oczywiście. Teksty mogę sobie spokojnie wydrukować z netu, zdjęcia też Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie przekonuje mnie sciaganie utworow z Internetu.
Jestem starej daty Laughing i lubie miec plyte w postaci plyty, ksiazeczki, opakowania, oczywiscie oficjalnie wydanego. Ostatnio taka ekstaze przezywalem kupujac QRM na CD (chyba przez 5 min stalem przy plytach i zastanawialem sie, ktora sztuke zakupic Razz, a w domku juz magiczne otwieranie pudelka, wyciagniecie CD i sluchanie ...).

Niestety ostatnio QP coraz chetniej wydaje 'Internetowe single' co mnie martwi. Nie chcialbym w przyszlosci kupowac plyt w postaci plikow.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Audio & video i tablica ogłoszeń Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek