FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Ekologia

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 11:10 pm    Temat postu: Ekologia Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na łamach socjalizm.org pojawił się pierwszy artykuł mojego autorstwa. Napisany również dzisiaj i zainspirowany wykładem wspomnianej w nim prof. Muchy dotyczącym polimerów, a po drążeniu tematu moje przemyślenia utworzyły znajdujący się pod poniższym linkiem tekst:

http://www.socjalizm.org/folie-jednorazowe-naukowym-okiem.htm

Achtung! Powyższy tekst dotyczy aktualnej sytuacji w Polsce dotyczącej stosowania folii biodegradowalnych w polskich sklepach i wycofywaniem z użycia starych foliówek. Nie jest to agitka socjalistyczna.

EDIT

daga napisał:
Kiedyś był temat chyba o ekologi na forum....
no to tutaj.....

Mówisz - masz.
_________________


Ostatnio zmieniony przez CORAX dnia Pią Mar 20, 2009 12:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś był temat chyba o ekologi na forum....
no to tutaj.....
Promowanie pewnych rzeczy, robienie modnych wbrew logice to norma. No, a jak jeszcze doczepią się do tego politycy to już wszystko może się zdarzyć. Jak ci napisałam nic tylko wyciągnąć druty i robić na nich siaty z wełny owczej.
To jak z dodawaniem cukru do soków... czemu Fortuna reklamuje, że bez cukru, bo cukier drogi... Jak był tani to ładowali, bo ludzie lubią słodycz.....
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ekolodzy są jak arbuzy, z wierzchu zieloni, w środku czerwoni" Twisted Evil Twisted Evil

Żarcik. Ja tylko powiem, że jestem całym sercem za szeroko pojętą ochroną środowiska, w sporze Rospuda - obwodnica popierałem rzekę, nie śmiecę, staram się oszczędzać wodę i prąd i ogólnie chyba mam, jak na polską przeciętną, całkiem sporą świadomość ekologiczną.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 1:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za ekologią, oczywiście. Może to głupio brzmi, ale zawsze jak idę z kumplami to zbieram za nimi papierki karcąc ich i mówiąc ile będą się rozkładać Razz
Co to sporu obwodnica-Rospuda to jasna sprawa - Rospuda. To, że parę kilometrów dalej to zrobią to nikomu nie zrobi różnicy, a i te młoty ze wsi będą zadowolone.
Nie jestem zwolennikiem Greenpeace'u. Tych pajaców to ja nie rozumiem.
Kocham mięso.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 2:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Anglii, więc pewnych zwyczjów nabrałem, które tutajk ś awiększym standardem niż u nas (a i ta w porównaniu z taką Belgia to Anglia jest daleeeeko z tyłu). Każde śmieci dzielę na zwykłe i na "recycling". Myje wszelkie kartony, puszki etc i wrzucam do osobnego kosza. Nie używam cienkich, jednorazowych reklamóek, wszystko pakuję do toreb nylonowych, plecaka itp.- co tam mam, zależy na jakie się wybieram zakupy. Prąd i gqaz oszczędzam jak głuypi. Wodę, przyznam szczerze, mniej.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie kto segreguje śmieci?
W domu papier, plastiki, szkło, puszki odkładamy i ląduje w odpowiednich pojemnikach.
W pracy też papier używam z dwóch stron, kosze mam na plastik, szkło i papier i staram się tam wyrzucać co trzeba.
Niestety na polskich osiedlach, sklepach, lotniskach brakuje mi ten choćby angielskiej wszechobecności segregacji śmieci.

Reklamówkę mam jedną i starcza mi do zdarcia, na zakupy wolę pójść z plecakiem czy mega torbą wieloletniego użytku.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja obwieszam się maksymalną ilością folii wychodząc ze sklepu, wyrzucam ją byle gdzie, nie segreguję śmieci, spalam masę paliwa, myjąc zęby woda leci bez przerwy, wody gotuję pełny czajnik. w lesie zatrzymuję się tylko na hamburgera. zamiast lasów wolę zajazdy i stacje benzynowe. lubię widok kolorowych plam za motorówką na jeziorze. poza tym jestem za tym by budować drogi i wiadukty tak by był możliwie wygodny dojazd, bez oglądania się na żaby itd. jestem także przeciwnikiem jakiś ograniczeń w sportach motorowych - duże spalanie, duża moc, bez głupiego malowania bolidów na zielono i odzyskiwania energii. Cool

Ostatnio zmieniony przez krs dnia Pią Mar 20, 2009 2:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się tylko przyczepię, że ze zdania "myjąc zęby woda leci bez przerwy" wynika, że wykonawcą czynności jest woda - czyli, że woda myje zęby Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool Laughing masz racjęSmile Cool Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Anka793



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 315
Skąd: Warszawa / Lublin

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja segreguję tylko frakcję suchą od reszty śmieci, bo na to jest pojemnik pod naszym blokiem. Nawet gdybym chciała osobno wyrzucać papier, osobno szkło i osobno inne śmieci, to nie miałabym gdzie wyrzucać, ponieważ u nas na osiedlu nigdzie nie ma takich pojemników. Na zakupy też staram się nosić wielorazową torbę, a takie plastikowe zawsze są ponownie na coś użyte, więc się nie marnują. Ogólnie to można powiedzieć, że staram się żyć ekologicznie, pod warunkiem, że nie staje się to zbyt uciążliwe Razz .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekolodzy... sekta, przedsiębiorcy, czy ludzie którym zależy na czystości środowiska?
Zbieranie papierków i dbanie o porządek - tak.
Ale nie dla jednego z największych kłamstw naszych czasów... Globalnego Ocieplenia. Żałosne, że nadal tylu ludzi daje się mamić.

Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie ekologowie w wiekszości to tacy goście którzy na realne niszczenie środowiska przez bogate kraje przymykają oczy a uwielbiają robić zadymy w biednych krajach które UE które boją się jakichś konsekwencji

rospuda to był przykład obłudy, Niemcy, Francja, Włochy niszczyły przyrodę 10 razy bardziej ale nikt na to nie patrzył a teraz nas uczą przyrody, w Polsce naprawdę z tym jest dobrze, ale Polska musi się rozwijać, oni chcą tu mieć skansen? na Antarktydę proszę, Polska to normalny kraj Europejski

co do Ocieplenia to faktycznie widać to po tegorocznej zimie, te całe pieprzenie służy tylko temu by biedne państwa tkwiły w zastoju gospodarczym ,to jest żałosne

niech Ci wszyscy ekolodzy pojadą do Hiszpanii ,protestują przeciwko Corridzie albo do Włoch i zobaczą co tam się co roku robi z bocianami ,można mnożyć ,ale nie, oni przecież stamtąd biorą pieniądze by dymić w krajach co to dopiero do UE weszły, żałosne

a to z arbuzem to właśnie jest 100% prawdy, jakkolwiek było powiedziane na jaja
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anna A. B.-C.-May



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 121
Skąd: Jasło

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Jestem za ekologią, oczywiście. Może to głupio brzmi, ale zawsze jak idę z kumplami to zbieram za nimi papierki karcąc ich i mówiąc ile będą się rozkładać Razz


jakbym czytała o sobie Wink Razz

Ja namawiam familię żeby nie brali foliowych torebek, tylko np. te z carrefoura (i to na kilka razy!), gasili niepotrzebnie światło, i nie zostawiali telewizorów i tym podobnych na tzw. czuwaniu.
W sobotę zgaszę światło na godzinę, jak WWF nakazuje xD
_________________
Lost, lost and never found
I must have called him
A thousand times
Sometimes I think
He's just in my imagination
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

futureal napisał:

co do Ocieplenia to faktycznie widać to po tegorocznej zimie

Od razu zaznaczam, ze nie jestem zwolennikiem całej teorii o ociepleniu i uważam, ze znaleziono po prostu kolejny sposób żeby zarobić, dodać podatki itd. ALE
Akurat to, ze jest zimno wcale nie musi się wykluczać z teorią Globalnego Ocieplenia. Wystarczy ją znać trochę bardziej niż tylko z nazwy.

Co do tego całego szału z tym globalnym ociepleniem- zgadzam się, może jestem zbyt cyniczny ale nie kupuję tego, ze nagle wszyscy politycy tak bardzo zaczęli w to wierzyć i tak nagle dbać o naszą planetę. Polityk dbający o coś więcej niż swój interes... dobre...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to właśnie ten pogląd jest cyniczny, chodzi tylko o to by ograniczać gospodarkę biednych krajów to samo ta cała afera o tą Rospudę, mnie interesy "światowej ekologii" nie obchodzą, tylko Polski interes...jestem za tym by dbać we wlasnym zakresie o przyrodę i Polska to czyni stąd np.Parki Narodowe ale nie można popadać w jakieś chore skrajności jak ostatnio ekolodzy w Anglii którzy doprowadzili do tego że w jakimś mieście latarnie gaszono po 24 i wzrosła przestępczość, tak samo jest z prawami zwierząt choć to jest wg.mnie ważniejsze bo bydlaka który znęca się nad np.psem dla zabawy bym zamurował w pomieszczeniu metr na metr
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Fenderek... fakt - teoria globalnego ocieplenia opiera się bardziej na anomaliach pogodowych i stopniowym ocieplaniu się klimatu oraz mającej na to wszystko wpływ emisji CO2. Ale... wystarczy zapoznać się z nią jeszcze bliżej aby stwierdzić, że takie, a nawet gorsze anomalie pogodowe miały już na ziemi miejsce. Poza tym naprawdę cała ta teoria sygnowana była przez cząstkę naukowców. Większa ich część wysłała nawet petycje, w której podkreślała min. cykliczność zjawisk klimatycznych w historii kuli ziemskiej. W skrócie, uważała tą... toerię/hipotezę za błędną. Dziwne, że ich głos przepadł. Ale co tu mówić, Globalne Ocieplenie ładniej brzmi, a i można wyzuć trochę pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co, jutro gasimy światło na godzinę?

Ja tak.
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek