FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Dyskusje na małe, ale ciekawe tematy - AW
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 7:07 pm    Temat postu: Dyskusje na małe, ale ciekawe tematy - AW Odpowiedz z cytatem

A może taki temat gdzie poruszać będziemy tematykę małych kapel, niewartych dla nich zakładania oddzielnego tematu. Możemy tu mówić o innych muzycznych rzeczach nijak związanych z jednym tematem. Przykładowo co lepsze Marillion czy Pink Floyd... ale i też nie to. Co myślicie? Administracji się nie podoba to proszę usunąć/zamknąć.


Na taki dobry początek..... Coś w tematyce muzycznej acz nigdy przez ten pryzmat nie charakteryzowane. Który hymn, jaki hymn? Co się podoba a co nie?

Dla mnie osobiście najlepszym hymnem jaki jest, jaki słyszałem ( a wiele ich nie było ) jest hymn Rosji. Dostojny taki.... mocny.....wyrazisty.

Co do naszego ojczyźnianego hymnu. Nie lubię go, nie przelatują mnie ciary gdy go słyszę ot tak. Dobra... gdy zawodnik odbiera medal i leci nasz hymn - owszem, ale nic poza tym. Zdecydowanie lepszym wyborem IMO byłaby "Rota"... również jak hymn Rosji... dostojna, wyrazista i tak mocna. Bo nasz ówczesny hymn... jest taki hmmm... lelawy... Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dla mnie osobiście najlepszym hymnem jaki jest, jaki słyszałem ( a wiele ich nie było ) jest hymn Rosji. Dostojny taki.... mocny.....wyrazisty.


True. Chyba jeden z najlepszych, ale przy tym, ironicznie - najbardziej popowy. Nie wyobrażam sobie np. Mazurka Dąbrowskiego jako piosenki dyskotekowej, ale hymnu Rosji ? Nieźle by się przy tym baunsowało.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hymn Włoski bo radosny i jak się słyszy go na stadionie piłkarskim "czuć" moc.
Rosyjski w wykonaniu jakiegoś chóru robi kolosalne wrażenie, no i Amerykański, podoba mi się to że amerykanie mają szacunek do hymnu, godła i flagi i niemal każde wykonanie jest bardzo dostojne [No może prócz Hendrixa Wink]
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam uwazam, ze wykonanie henia bylo bardzo dostosjne Wink dostojeństwo nie musi rownac się muzyce klasycznej czy orkiestrze. to bardziej chyba kwestia wlozonych uczuc.

hymn ruskich (czy wczesniej zwiazku radzieckiego) calkiem fajny do sluchania. marsylianka mi sie bardzo podoba. hymn usa ma swoje momenty pod koniec Wink zwlaszcza w dobrym wykonaniu. a troche tych wykonan mialem okazje w zyciu uslyszec ogladajac mecze nba XD
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:
Hymn Włoski bo radosny i jak się słyszy go na stadionie piłkarskim "czuć" moc.


Tak samo w przypadku hymnu brazylijskiego, który piłkarze zawsze śpiewają z dużym zapałem Wink Jeśli chodzi o Marsyliankę, to pamiętam czasy, jak Didier Deschamps niemiłosiernie fałszował Laughing No i nie zapominajcie też o hymnie brytyjskim, gitarowo opracowanym przez Queen Very Happy O ile mnie pamięć nie myli, to kilka lat temu Serbowie mieli hymn niezwykle podobny do naszego, ale został on zmieniony.

EDIT: Trzeba przyznać, że także hymn naszych zachodnich sąsiadów zatytułowany Das Lied der Deutschen jest dość ciekawy. Tak jak i Wy także i ja uważam, ze hymn Rosjan jest jednym z najpiękniejszych, po rozpadzie ZSRR zmieniono tylko słowa ale ta fantastyczna melodia pozostała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja, Niemcy, Francja.
Do tego dodałbym... Brazylię... Smile Zawsze podobał mis ię ten ich radosny hymn...

ZA TO NAJGORSZY!!! jest angielski. Nawet Anglicy to przyznają. Weźcie mecz piłkarski- kiedy nasi śpiewają "Jeszcze Polska..." to idą ciary, zagrzewa do walki i tak dalej... Jak Anglicy śpiewają GOD SAVE... to pod koniec wssyscy... śpią...
Sami Anglicy przyznają, ze dużo lepiej jako hymn działałoby "Oh Brittania"
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bebe, mówisz-masz, kiedyś byłem od tego uzależniony, bo jest boskie Very Happy
http://pl.youtube.com/watch?v=GfTmjEDa-Kc

A ja również uważam, że Rota byłaby lepszym hymnem dla Polski Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym tekstem?

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz,
Ni dzieci nam germanił (...)

Wink

"Rota" zawsze wydawała mi się strasznie nadęta. Aż do przesady. No i to kłopotliwe tak nam dopomóż Bóg. "Mazurek..." jest znacznie bardziej uniwersalny, ot.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Z tym tekstem?

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz,
Ni dzieci nam germanił (...)

Wink

"Rota" zawsze wydawała mi się strasznie nadęta. Aż do przesady. No i to kłopotliwe tak nam dopomóż Bóg. "Mazurek..." jest znacznie bardziej uniwersalny, ot.


Polska jak kraj jeszcze katolicki - myślę.... że nie byłoby oburzenia.... tzn. rozumiem, że mogliby się poczuć co niektórzy hmm niemiło ale.... Ów tekst można by też przerobić choć nie ukrywam, że właśnie ten patos... to jak jest "nadęta" do mnie osobiście przemawia. Gdyby to leciało zamiast "Mazurka..." na imprezach... miodzio....
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
Polska jak kraj jeszcze katolicki - myślę.... że nie byłoby oburzenia.... tzn. rozumiem, że mogliby się poczuć co niektórzy hmm niemiło ale.... Ów tekst można by też przerobić

Widzisz, co innego, gdyby ta pieśń nadal byłaby hymnem i jej obecność w jakimś tam stopniu byłaby ugruntowana przez wieloletnią tradycję. Teraz brzmi po prostu strasznie archaicznie, a te antyniemieckie wstawki były dobre w czasie zaborów, a nie w dobie naszej bytności w UE Razz Przerobić, właśnie, można by. Tylko kto miałby się tego podjąć, kto miałby ocenić, czy tekst jest dostatecznie patriotyczny, poetycki, łotewa?
A co do "Roty" na imprezach... Obejrzyj sobie "Wesele" w reżyserii Smarzewskiego (Smarzowskiego? nie pamiętam już) - ta pijana zgraja śpiewająca "Rotę" właśnie jest po prostu miażdżąca Twisted Evil
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Przerobić, właśnie, można by. Tylko kto miałby się tego podjąć


Mógłbym spróbować Razz.

A ja dość przyziemnie preferuję - Niemcy, Francja, USA też ma swój urok.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROTA zamiast MAZURKA? Wyobrażacie sobie stadion piłkarski śpiewający Rotę- i to sprawiające, ze rywalom miekną nogi? Ja nie... Jak kilka tysięcy ludzi ryknie Mazurka- coś jest w powietrzu, czuć jakąś siłę... A może ja się po prostu za dużo nasłuchałem tego super-smęta GOD SAVE THE QUEEN- i ostatnia rzecz jakiej bym chciał to żebyśmy Anglikom w hymnie "dorównali"... Dla mnie to ma zagrzewać do boju, ma sprawiać, ze czujemy jaąś dumę. Przy Rocie spaliłbym się ze wstydu... Smęt nad smęty, IMO...

wasdfg7 napisał:
Polska jak kraj jeszcze katolicki

Ekhm.
Zdaje się, że nie jesteśmy pańśtwem wyznaniowym... To, ze przeważa taka czy inna religia to jedno- ale "państwem wyznaniowym" to bym nas nie nazwał...
Nawet w przysiędze prezydenckiej jest OPCJONALNE "tak mi dopomóż Bóg". Nie czułbym się komfortowo z tym tekstem, sorry. I dziwne by było, gdyby tekst niby hymnu narodowego miał odnosić się tylko do wyznawców jednej religii...

No i mnie też ROTA ZAWSZE wydawała się nadęta do bólu. Dobra na jakiejś szkolnej akademii z okazji 11 listopada czy coś- ale hymn? W życiu...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabawne jakie problemy nastręcza demokracja. Może Polska nie jest państwem wyznaniowym , ale większość to katolicy. W kraju demokratycznym władzę posiada większość. Więc nie widzę powodów by srać żarem z powodu słów "tak mi dopomóż Bóg" lub w ogóle odniesień do Boga jeśli taka jest wola większości katolickiej. W takich momentach zapewne swój głos zabiorą ateiści albo wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti wołający o tolerancję. Tylko że tolerancja jak kijek ma swoje dwa końce. Jeśli usunąć by te słowa z hymnu/różnego rodzaju przysięgi nietolerancja dotknie Chrześcijan, jeśli słowa się pojawią innowierców lub niewierzących. Huh...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Bebe, mówisz-masz, kiedyś byłem od tego uzależniony, bo jest boskie Very Happy
http://pl.youtube.com/watch?v=GfTmjEDa-Kc

A ja również uważam, że Rota byłaby lepszym hymnem dla Polski Razz


A nie mówiłem ? ;d Dobry Bauns ;d
A Rota jest zbyt nacjonalistyczna imho. To tak jakby Niemcy zostały przy hymnie III Rzeszy ;d

Cytat:
ale większość to katolicy.


Możliwe, ale z drugiej strony to bufonada i łamanie praw demokracji, bo nie wszyscy mogą śpiewać 'tak mi dopomóż Bóg' bo zwyczajnie w tego Boga nie wierzą ? Razz Ja jako 'buddysta' co miałbym śpiewać ? Tak mi dopomóż Pustko ? Oświeceniu ? Very Happy
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie a jakby usunęli część "tak mi dopomóż Bóg" to ja jako Katolik mógłbym się obrazić.


BeBe serio z tym buddyzmem? Razz Such a oriental maaan!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał:
No właśnie a jakby usunęli część "tak mi dopomóż Bóg" to ja jako Katolik mógłbym się obrazić.


BeBe serio z tym buddyzmem? Razz Such a oriental maaan!


Może bez przesady, jakoś wyjątkowo 'wierzący' nie jestem, ale jakąś tam orientację i parę książek mam. To dla mnie jedyna racjonalna jako tako religia, chociaż trudno to religią nazwać. No i nie ma jakichś takich, ograniczających zasad Wink i nie zapowiada końca świata, pożogi i w'ogle. Taka bardzo radosna ta religia jest, w przeciwieństwie do innych ;d
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał:
No właśnie a jakby usunęli część "tak mi dopomóż Bóg" to ja jako Katolik mógłbym się obrazić.

Tylko że jej tam nie ma- bo Rota nie jest hymnem Polski. Proste. Hymn powinien być utworem który nas jednoczy- a nie dzieli ze względu na wiarę. I dlatego ROTA się na niego nie nadaje. Nie postuluję o usuwanie z niej czegokolwiek- tylko twierdzxę, ze nie nadaje się na hymn- TAKŻE z tego powodu.
Antares napisał:
Więc nie widzę powodów by srać żarem z powodu słów "tak mi dopomóż Bóg" lub w ogóle odniesień do Boga jeśli taka jest wola większości katolickiej.

A kto tu "sra żarem"?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Nie Sty 25, 2009 11:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
A kto tu "sra żarem"?


Mój pies - Cerber.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To go zabierz do weterynarza... taaa...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
To go zabierz do weterynarza... :Rolling Eyes:


Jego żaru boją się w Hadesie... co dopiero u weterynarza. Razz

Fenderek mam do Ciebie pytanie, pomieszkujesz z tego co wiem w Anglii. Jak to jest z kościołem anglikańskim? W sensie jeśli chodzi o żarliwość, uczęszczanie do kościoła i ogólną otoczkę? Z tego co wiem kościoły świecą pustkami. A najazd Polaków sprawił, że częściej odwiedzane są świątynie katolickie, truth?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos baunsu przy hymnie Rosji - no dobra, dyskoteka to nie jest, ale warto zapoznać się z tym, co na motywach tej pieśni przyrządził Laibach na płycie "Volk" (złożonej z trawestacji kilkunastu hymnów państwowych, wszystko jest na YT)

http://pl.youtube.com/watch?v=RTXvDeUR-6g

Piękny i w jakiś sposób przerażający jest tu żeński chórek

Co do hymnów wog'le to trzy kraje rox pod tym względem: Rosja, Niemcy i Izrael.

http://pl.youtube.com/watch?v=ibcf2skUJro - Izrael. Jak tego słucham, czuję się najprawdziwszym syjonistą.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hymn Izraela - bania o.o
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał:
Fenderek mam do Ciebie pytanie, pomieszkujesz z tego co wiem w Anglii. Jak to jest z kościołem anglikańskim? W sensie jeśli chodzi o żarliwość, uczęszczanie do kościoła i ogólną otoczkę? Z tego co wiem kościoły świecą pustkami. A najazd Polaków sprawił, że częściej odwiedzane są świątynie katolickie, truth?

Kościół aglikański to jest, jeśli mam być szczery, w ogóle jakaś parodia zorganizowanej religii. To w ogóle wygląda jakoś dziwnie, bardziej jak spotkania przy herbacie i ciastkach... Laughing Co w sumie nie byłoby takie złe, ale... no powiedzmy, że mało kto ją poważnie traktuje...
Tak, kościoły katolickie się zapełniły- Polakami.
Częśc Anglików (nie taka mała) to też katolicy, no i przecież jaką mamy armię Irlandczyków w Anglii... właściwie Kościoły Katolickie nigdy totalnymi pustkami nie świeciły... ale kiedy przyjechałą armia Polaków- zapełniły się bardziej, to fakt.

A tak w ogóle... Smile
Umówmy się wszyscy na jedno- ten temat jest w AW, dotyczyć miał muzyki, tego jak prezentują się MUZYCZNIE hymny... Możemy zrobić dyskusję- i to bedzie WIELKA dyskusja jak pokazuje doświadczenie- na temat religii, hymnów, polskości, polityki itd... ale nie w tym dziale i nie w tym temacie... Bo jak zaczniemy o polityce i katolicyźmie w tym temacie to się zaraz zrobi 5 stron w ciagu 2 godzin- i bedzie nie na temat... I tak, wiem że poruszenia tematyki polityczno-religijnej jestem tak samo winien Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W kraju demokratycznym władzę posiada większość.



no prosze cie... z calym szacunkiem, chcesz glosowaniem decydowac o sprawach religii? od kiedy tu jest cos do glosowania i do mieszania w to tego czy innego ustroju? albo ktos wierzy albo nie. hymn narodowy jest czyms, z czym kazdy obywatel danego kraju (nie przejawiajacy sklonnosci do zachowan niezgodnych z prawem) moglby sie utozsamiac. wiec twierdzenie, ze wiecej jest katolikow, wiec w demokracji cala reszta musialaby sie podporzadkowac odniesieniom do boga w hymnie narodowym jest cokolwiek nie na miejscu. idąc tym tokiem myślenia, mozemy zrobic jakis kawalek feela hymnem. w koncu to najpopularniejszy obecnie polski zespol. tyle polakow nie moze sie mylic... owszem, demokracja polega na tym, ze wiekszosc decyduje, ale wiekszosc nie moze narzucac mniejszosci swojego swiatopogladu czy przymuszac do niczego w tak delikatnej i osobistej sprawie jak wiara.

zgodnie z sugestia fenderka, dalej tematu nie ciagne i odpowiadac na ten temat tu nie bede.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezzz... Jakbyście się mnie zapytali w trakcie jakichkolwiek mistrzostw to bym wam wymienił. A teraz na szybko to się z wami zgodzę, Włochy, Rosja, Brazylia i Francja. Nasz nie jest zły, szczególnie jak ryknie tyle kibiców przed meczem z Niemcami to takie dreszcze, że szok normalnie.
No i z hymnów to najlepsiejszy z najlepszych to oczywiście Hymn Ligi Mistrzów. xD

A który to nie miał słów? Hiszpański?
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pośród hymnów całkowity kick ass to rzecz jasna Rosyjski. Gdyby był mecz Polska - Rosja zaśpiewałbym w tym przypadku dwa hymny. Very Happy (prababcia była Rosjanką dla usprawiedliwienia)
Dalej USAński... Francuski, Izraelski.

A i... Deutschland. W wersji retro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:

A który to nie miał słów? Hiszpański?


nie wiem co z hiszpanskim, ale rosyjski przez pewien czas nie mial slow. tzn po tym jak postanowiono, ze hymn radziecki zostanie nowym hymnem rosji to jakis czas zajelo im napisanie nowych slow, no bo stare juz nie pasowaly (przynajmniej do nazwy, bo do mentalnosci rosjan jak najbardziej hehehe). ale i tak na trybunach podczas meczy czesc spiewala radzieckie slowa XD
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pamietacie, jak podczas bodajże turnieju im.Walerego Łobanowskiego w Kijowie w 2005 roku Polska grała z Serbią. Wówczas hymny obu krajów były niemalże identyczne. Co ciekawe, w tamtym okresie Serbowie przy każdej okazji tenże hymn wygwizdywali, nie chceili się z nim utożsamiać. Postanowiono więc go zmienić, prawdopodobnie uczyniono to po odlączeniu się Czarnogóry w 2006 roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izraelski mnie położył Very Happy
Bez przesady z tym tak mi dopomóż Bóg, ja się mogę czepić, że np. jestem antybonapartystą (to tylko przykład, do Napoleona mam stosunek raczej in plus) i mi się nie podoba "dał nam przykłąd Bonaparte" etc. Ale ja tam się do Mazurka przyzwyczaiłem i jakoś bardzo za zmianą nie jestem, takie tylko moje osobiste zdanie, że Rota to pieśń lepsza Wink A co do Niemiec z hymnem III Rzeszy... Ja tam go zawsze lubiłem Razz
Tak, hymn Serbii i Czarnogóry był praktycznie identyczny, nie wiedziałem, że go zmienili Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Bez przesady z tym tak mi dopomóż Bóg, ja się mogę czepić, że np. jestem antybonapartystą (to tylko przykład, do Napoleona mam stosunek raczej in plus) i mi się nie podoba "dał nam przykłąd Bonaparte" etc.

No, to nie jest do końca tak. Bonaparte nie jest ani tak silnym, ani aż tak kontrowersyjnym i dzielącym wszystkich symbolem jak jakikolwiek bóg - czy to chrześcijański, muzułmański, czy jakikolwiek inny. Wink
Btw, Antares - to, że w hymnie nie pojawia się nic o Bogu, nie jest nietolerancją wobec chrześcijan. Jest kompromisowym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć niepotrzebnych konfliktów. Nietolerancja oznaczałaby obrażanie lub znieważanie czyjejś wiary w tekście hymnu, ale to tak btw.

A, jeszcze co do muzycznej wyższości "Mazurka..." - melodia, która przywodzi na myśl uczucia radosne, a nie rotosmęciarskie, ot co!
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek