FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Totalitaryzm
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 5:45 pm    Temat postu: Totalitaryzm Odpowiedz z cytatem

Przeniesione z apolityczności Queen... postmodernista

Cytat:
Poza tym nie sposób nie zauważyć, że artyści na całym świecie są bardziej na lewo i dlatego np.gdy zespół muzyczny wypowiada się o polityce to w 95% ma to lewicowy charakter, widziałem kiedyś film o punku gdzie jakiś zespół mówił wprost ,że w tekstach w Anglii w II połowie lat 70 wypowiedź polityczna o charakterze konserwatywnym spotykała się z agresją w środowisku.


O'rly ?
A co ze sceną RAC ? Prawda jest taka, że nikt nie chce słuchać oszołomów [poza oszołomami] którzy śpiewają o wielkości białej rasy Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RAC to margines jak dobrze wiesz, wybacz ale to co np.śpiewa zespół RATM jest tak samo oszołomskie jak śpiewanie o wielkości rasy, a RATM to mainstream ,przynajmiej biorąc tylko pod uwagę muzykę lat 90 , myślę że uważasz ,że Stalin czy Trocki to były takie same sk..yny jak Hitler czy Goebbels ,przynajmiej mam taką nadzieję, zresztą nie o to chodzi, chodzi tylko o to by nie podążać za głupimi stereotypami, a teksty w stylu biały człowiek jest zły bo głodzi Afrykę są płytkie, nie przedstawiają złożoności problemu i są trochę w stylu jak byś do kolegi mówił "ale jesteś mądry" a on do Ciebie "Ty też jesteś mądry" takie mówienie do ludzi tego co chcą usłyszeć, ale to nie moja sprawa ,ja mogę to tylko skrytykować.

Wg.mnie językiem rocka jest brzmienie gitary, dlatego rock jest słuchany na całym świecie, bo każdy człowiek na świecie może ten "język" zrozumieć.
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
myślę że uważasz ,że Stalin czy Trocki to były takie same sk..yny jak Hitler czy Goebbels


Nawet większymi Razz Hitler i Goebbels zamiast doprowadzić do spustoszenia swego kraju, doprowadzili do stworzenia z Niemiec potęgi. Ale nie w tym rzecz.
Problem polega na tym, żeby nie popadać ze skrajności w skrajność. Ja np. uważam, że Working Class Hero to bardzo dobra polityczna ballada, a Imagine, choć ckliwe i utopijne, są tym, czego pragnie cały świat. To, że niektórzy śpiewają o równości społecznej nie stawia ich na równi ze Stalinem, człowieku, puknij się w czoło.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja tak napisałem? teksty RATM to pochwała komunizmu,a muzycy w Trockim widzą swojego mentora, czytałem wywiady to wiem

Lennom czy Gabriel to inna sprawa,w życiu nie porównałbym ich z pajacami z RATM, choć Lennom przeginał z tymi happeningami z Yoko Ono,ale to moje zdanie

Bardzo cenię poetyckie i często zaangażowane teksty Marka Knopflera, jak on coś śpiewa, to jestem w stanie się nad tym zastanowić, bo uważam go za mądrego człowieka.
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ja tak napisałem? teksty RATM to pochwała komunizmu,a muzycy w Trockim widzą swojego mentora, czytałem wywiady to wiem


Nie znam ich twórczości, więc się nie wypowiem Wink komunizm z założenia zły nie był, ale był utopijny, więc nici Wink

Cytat:
Lennom czy Gabriel to inna sprawa,w życiu nie porównałbym ich z pajacami z RATM, choć Lennom przeginał z tymi happeningami z Yoko Ono,ale to moje zdanie


Nie tylko Twoje. Też uważam, że to co czasem wyprawiał z Ono było śmieszne, ale sam potem to przyznał. I zresztą - min. dlatego przez blisko siedem lat nie było go w życiu publicznym. A jak wrócił, to go zastrzelili. Ot, zrządzenie losu.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie- utopijny komunizm jako idea nie byl NICZYM zlym- wrecz powiedzialbym ze tak wlasnie wyobrazaja sobie chyba niebo religijni ludzie Wink
Wiec juz bez przesady, ze nagle RATM to jest Gebbels- no bez jaj... Wink Dobra, maja swoja jazde- NIE WSZYSTKO o czym spiewaja jest bezsensowne i zalosne, bo duzo u nich w tekstach o rownosci spolecznej, o prawach czlowieka itp- maja kaznodziejski to, wszystko to prawda. Ale tez nie stoja na czele zadnej rewolucji ani niczego... Poza tym muzycznie sam ich lubie- swoja droga... tyle sie nastukales piszac, ze na teksty nikt nie zwraca badz nie powinien zwracac uwagi... Razz
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi co innego, o coś dużo głębszego, co lepiej wyartykułować przy dyskusji żywej, nie internetowej, myślę że większość fanów rocka zgodziłoby się ze mną, bo gdy stawiam takie tezy przy rozmowie przy piwku,większość się ze mną zgadza.
Nie chcę tu poruszać kwestii komunizmu zbyt obszernie, napiszę tylko że ludzie na Zachodzie nie chcą pamiętać o zbrodniach komunizmu, Katyń Wajdy nie miał szans na Oscara, bo całe Hollywood w pewnych czasach bardzo ciepło wypowiadało się o ZSRR, intelektualiści na Zachodzie jak Sartre wychwalało te państwo jak i Chiny Mao, to jest dla mnie straszne, dopiero po Archipelagu Gułag trochę się zmieniło w tym temacie.
Komunizm jest wg.mnie dużo groźniejszy od każdego innego systemu politycznego, bo łączy w sobie kłamstwo które daję wielu ludziom nadzieję, z niesłychanym prymitywizmem działania (czystki w ZSRR, działanie Ceacescu czy Rewolucja Kulturalna w Chinach) niszczy jednostkę, państwo i gospodarkę.Tyle na ten temat bo nie chciałbym by z tematu który zrodził się z offtopu powstał offtop ,byłoby to chyba zbyt absurdalne.

Co do tematu...warto sobie np.wziąść pod uwagę to co wiążę się z tym ,że tekst jest taki ważny dla wielu ,przede wszystkim dziennikarzy muzycznych którzy lansują pewne mody i ustalają rankingi i hierarchię ważności różnych nurtów. Cała uwaga skupia się na wokaliście, to normalne w takiej sytuacji, dla ludzi przestaję mniej znaczenie to co robi pan za bębnami, jak gra basista, nie ma znaczenia nawet gitara która jest symbolem rocka, przestają mniej znaczenia nawet umiejętności wokalisty, liczy się tylko co śpiewa. Oczywiście przesadzam trochę, ale czym tłumaczyć tak ogromne kariery Sex Pistols czy Nirvany?
Queen to dla mnie zespół ewidentnie będący z dala od tego wszystkiego, słuchając ich zwraca się uwagę na sola gitarowe, riffy, sekcję rytmiczną, talent wokalny Freddiego, tak samo jak u innych gigantów rocka, typu Deep Purple czy Pink Floyd i te zespoły przetrwały wszystkie mody, bo dalej są słuchane przez starych i młodych, ja właśnie to kocham, to że jest w tym taka tradycja przenoszona z pokolenia na pokolenie, słuchania prawdziwych zespołów.

Jeszcze jedno czy Hendrix grająć Star Spangled Banner potrzebował słów? nie bo gitara potrafi wyrazić wszystko, jeśli jakiś artysta chcę się np.wypowiedzieć o wojnie i już nie ważne czy będzie to tekst pacyficzny czy poprostu będzie chciał opisać jakieś zdarzenie historyczne, to naprawdę tekst nie musi być wyszukany, starczy odpowiednio sugestywna muzyka ,a jak chcę dokładnie opisać utwór, to starczy że na książeczce da pewną adnotację, ale wielu twierdzi po co? skoro i tak ludzie nie kupią oryginału, a lepiej zakrzyczeć ,być głośnym to media się tym zainteresują? i czy to jest naprawdę wartościowe?
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komunizm jest wg.mnie dużo groźniejszy od każdego innego systemu politycznego, bo łączy w sobie kłamstwo które daję wielu ludziom nadzieję, z niesłychanym prymitywizmem działania (czystki w ZSRR, działanie Ceacescu czy Rewolucja Kulturalna w Chinach) niszczy jednostkę, państwo i gospodarkę.Tyle na ten temat bo nie chciałbym by z tematu który zrodził się z offtopu powstał offtop ,byłoby to chyba zbyt absurdalne.


Wiesz na czym polega zasadniczy problem ? Nie odróżniasz komunizmu ideologicznego od tego, czym nazywa się komunizmem. Bo komunizmu, tak na dobrą sprawę, nigdzie na świecie nie było ! Ja również jestem przeciwny tego rodzaju rządom, zbrodniarzy komunistycznych uważam za najgorszych na świecie, ale wiem, że z założenia ta ideologia jest idealna, piękna etc. Ale człowiek nie może jej wdrążyć w życie, bo jest utopijna. Tutaj jest pies pogrzebany.

Cytat:
jeśli jakiś artysta chcę się np.wypowiedzieć o wojnie i już nie ważne czy będzie to tekst pacyficzny czy poprostu będzie chciał opisać jakieś zdarzenie historyczne, to naprawdę tekst nie musi być wyszukany


Przeczytaj "Ameryko" Ginsberga. Wtedy sobie możemy pogadać. Jeżeli ten tekst jest trudny i wyszukany, to ja Ci postawię piwo ;d
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tak samo ktoś może powiedzieć że Nazizmu też nigdzie nie było, że to co zrobił Adi to było wypaczenie, jak tak będziemy gadać to siłą rzeczy czy chcesz czy nie usprawiedliwimy wszystko...poza tym co jest pięknego w tym że wszyscy ludzie mają tyle samo? ja tam nie chcę mieć tyle samo co ktoś kto np.jest geniuszem w dziedzinie fizyki czy wybitny lekarz i całe jego życie to kształcenie się w tej dziedzinie, chcę by on miał więcej, bo na to zwyczajnie zasługuje.
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

futureal napisał:
Ale tak samo ktoś może powiedzieć że Nazizmu też nigdzie nie było, że to co zrobił Adi to było wypaczenie, jak tak będziemy gadać to siłą rzeczy czy chcesz czy nie usprawiedliwimy wszystko...poza tym co jest pięknego w tym że wszyscy ludzie mają tyle samo? ja tam nie chcę mieć tyle samo co ktoś kto np.jest geniuszem w dziedzinie fizyki czy wybitny lekarz i całe jego życie to kształcenie się w tej dziedzinie, chcę by on miał więcej, bo na to zwyczajnie zasługuje.


Stary, ale nazizm to ideologia wytworzona min przez Adolfa i on wypełniał ją przecudnie, jeżeli chodzi o Niemcy Wink Problem polega na tym, że nazizm z założenia jest zły, a komunizm dobry.
Czasem taki lekarz wcale nie kształci się całe życie, a wchodzi zwyczajnie po znajomościach Razz Szczególnie w naszym państwie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inna sprawa ,że komunizm o którym Ty mówisz to nie jest prawdziwy komunizm,tylko jeden z typów komunizmu i był wprowadzany w życie, to komunizm utopijny, co prawda był on szybko tłumiony,ale wprowadzano go w życie jak najbardziej, przykłady to np.Komuna Paryska, dla wielu ludzi którzy w XX w. określali się jako komuniści, taki komunizm to właśnie była zdrada komunizmu a za ten prawdziwy uważali ZSRR czy Chiny Mao ,którzy z kolei też się kłócili o to czy to ZSRR czy Chiny Ludowe są prawdziwym centrum komunizmu.
Nazizm tak był zły ,ale jakby tak się przyjrzeć też jest to ideologia mająca cechy lewicowej, choćby jego rewolucyjny charakter i socjalistyczne elementy w gospodarce.

Niech ten lekarz ma i znajomości, jeśli jest faktycznie dobry to niech tylko nie marnuję talentu, bo to byłby dramat.

Znowu offtop, ale błagam nie róbmy tematu we freestyle o komuniźmie, poprostu wróćmy do tematu ,mnie nie przekonacie że komunizm z założenia jest dobry, dla mnie nie jest.
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mnie nie przekonacie że komunizm z założenia jest dobry, dla mnie nie jest.


Nie chce mi się znów Ciebie cytować, ale motasz się sam w swoich słowach Wink problem polega na tym, że ideologiczny komunizm jest dobry, czy tego chcesz czy nie. Zakłada równość społeczną, prawną etc. A to, co robili Lenin, Stalin, Mao czy inni 'komuniści' może i elementy komunizmu miało, ale były to zwyczajnie rządy totalitarne. I tyle w tym temacie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równość społeczną i prawną spokojnie zapewnia wiele innych systemów politycznych więc co to za argument?
Wiesz gdyby nie to ,że sam się kiedyś interesowałem komunizmem to bym Ci może przyznał rację, też kiedyś uważałem że w założeniach komunizm jest ok,ale poprostu dużo czytałem, czytałem kim byli pierwsi ideolodzy komunizmu, jaki mieli stosunek do pewnych spraw, na jakich podstawach powstawała ta ideologia i jak się rozwijała na świecie. To naprawdę temat na inną dyskusję ,ale strać złudzenia jeśli myślisz że wszyscy Ci komuniści co mają krew na rękach to byli cynicy, Mao czy Dzierżyński gorąco w to wierzyli i starali się wprowadzać ideały Marksa i Engelsa w życie dosłownie.
Stalin faktycznie ideologię naginał do woli, ale może to i lepiej, gdydy to był taki komunista jak Trocki to mogłoby być jeszcze gorzej.
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBeuszu, pragnę tylko powiedzieć, że jestem dość pozytywnie zaskoczony Twoimi wypowiedziami w tym temacie :]
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

futureal napisał:
Równość społeczną i prawną spokojnie zapewnia wiele innych systemów politycznych więc co to za argument?

KTÓRE w taki sposób jak utopijny komunizm???

Komunizm był z założenia dobry- po raz kolejny widzę robisz wszystko żeby czarne nazwać białe bo tak Ci pasuje do światopoglądu i tyle.
Komunizm jako IDEA nie mial NIC wspólnego z totalitaryzmem, Leninem, Stalinem i tak dalej. Nigdy go też nie było. Mylisz komunizm jako pojecie ideologiczne a z tym co utarło się rozumieć jako "komunizm"- ale co z ideą nie miało prawie nic wspólnego...

I nie mój drogi- Dzierżyński moze i w coś wierzył,a le to już było wynaturzone. Jak można zabijać w imię równości społecznej??? Toć jedno drugie wyklucza!!! Poza tym mógł sobie wierzyć- to nic nie zmienia odnośnie samego komunizmu. Gdyby okazało się, że Hitler był żarliwym chrześcijaninem tylko wynaturzyło mu się - to co, powiemy że chrześcijaństwo było złe? Zresztą- co, na podstawie hiszpańskiej inkwizyckji skreślimy z góry na dół religię chrześcijańską?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
White Man



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Silesia

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszecie, że komunizm z założenia jako idea był dobry. Na dobrą sprawę mógłbym się z tym zgodzić. Jednak nie jest to takie proste.
Podam jeden przykład:
Komunizm (jako idea) opowiadał się przeciwko własności prywatnej. Wszyscy wiemy (wiemy?) w jaki sposób ta "szczytna" idea została wprowadzona w życie. Możemy oczywiście założyć, że Marks, Engels i pozostali ideologowie komunistyczni nie proponowali siłowego zabierania ludziom ich własności i masowych mordów. Ale przecież byli inteligentnymi ludźmi. Czego się spodziewali? Że ktoś dobrowolnie odda dorobek całego swojego (i swoich przodków) życia?
Tak to jest z utopijnymi ideologiami, gdy ktoś chce je wcielać w życie. I na tym polega całe nieszczęście z komunizmem. Dlatego lepiej byłoby dla ludzkości gdyby ideologia komunistyczna nigdy nie powstała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
BeBeuszu, pragnę tylko powiedzieć, że jestem dość pozytywnie zaskoczony Twoimi wypowiedziami w tym temacie :]


Nie mam, jak mój rozmówca, klapków na oczach i uczę się Razz Wink

Cytat:

Równość społeczną i prawną spokojnie zapewnia wiele innych systemów politycznych więc co to za argument?


Pewnie demokracja, co ? Gdzie są równi i równiejsi. A może absolutyzm ? Feudalizm ? No nijak nie mogę znaleźć ideologii, która zakłada równość społeczną każdej jednostki.

Cytat:
To naprawdę temat na inną dyskusję ,ale strać złudzenia jeśli myślisz że wszyscy Ci komuniści co mają krew na rękach to byli cynicy, Mao czy Dzierżyński gorąco w to wierzyli i starali się wprowadzać ideały Marksa i Engelsa w życie dosłownie.


Jezus Maria, czlowieku ;d Mao i Dzierżyński nazywali siebie komunistami, tak samo jak komunistą nazywał siebie Lenin. Ale dlaczego Lenin doprowadził do rewolucji październikowej wiesz ? Tylko chodzi mi o prawdziwy powód jego późniejszych działań.
Mao nie wprowadzał komunizmu w życie. Robił to co każdy inny "komunista" czyli w pięknych słowach brał przede wszystkim korzyści dla siebie. Tak samo robili Ceausescu czy Fidel [choć już później - dzięki Corax za wyjaśnienie ocb :*]
Komunizm jako IDEA, ZAŁOŻENIE, POGLĄD POLITYCZNY nie ma nic, powtarzam - NIC - wspólnego ze Stalinem, Leninem, Jaruzelskim, Mao, Ceausescu czy innymi oszołomami. To, że prowadzili socjalistyczną politykę gospodarczą nie robi z nich komunistów ! Bo w kazdym z państw "socjalistycznych" byli równi i równiejsi.

Cytat:
Gdyby okazało się, że Hitler był żarliwym chrześcijaninem tylko wynaturzyło mu się - to co, powiemy że chrześcijaństwo było złe?


Ba, Fenderku - Hitler w swoich przemówieniach mówił, że chrześcijaństwo jest dobre i potwierdza tylko to, że to Żydzi są winni śmierci Jezusa Razz Więc w takim razie, Chrześcijaństwo jest nazistowskie !

Cytat:
Komunizm (jako idea) opowiadał się przeciwko własności prywatnej. Wszyscy wiemy (wiemy?) w jaki sposób ta "szczytna" idea została wprowadzona w życie. Możemy oczywiście założyć, że Marks, Engels i pozostali ideologowie komunistyczni nie proponowali siłowego zabierania ludziom ich własności i masowych mordów. Ale przecież byli inteligentnymi ludźmi. Czego się spodziewali? Że ktoś dobrowolnie odda dorobek całego swojego (i swoich przodków) życia?
Tak to jest z utopijnymi ideologiami, gdy ktoś chce je wcielać w życie. I na tym polega całe nieszczęście z komunizmem. Dlatego lepiej byłoby dla ludzkości gdyby ideologia komunistyczna nigdy nie powstała.


Na tym właśnie polega utopia, White Man. Niby to miało służyć równości, ale wiadomo, że człowiek myśli i nie odda bez walki tego, co ma Wink
Jednak jako założenie, równość społeczna - no, no. Czemu nie. Zależy też, do jakiego poziomu zostalibyśmy wyrównani Razz
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

White Man napisał:
P
Komunizm (jako idea) opowiadał się przeciwko własności prywatnej. Wszyscy wiemy (wiemy?) w jaki sposób ta "szczytna" idea została wprowadzona w życie.

No tak- tylko to są dwie rzeczy. Sama, czysta idea- a wprowadzenie jej w życie... Poza tym- bądżmy szczerzy; czy rzeczywiście ona, nieskażona była kiedykolwiek wprowadzana w życie? Ludzka natura już taka jest, że zawsze znajdzie się ktoś, kto się poczuje "równiejszy"...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
White Man



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Silesia

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może inaczej, bo widzę że nie do końca zrozumieliście co miałem na myśli Wink

Piszecie, że ideologia komunistyczna nie ma nic wspólnego z tym jak wyglądał komunizm w praktyce. Otóż ma i to próbuję Wam uświadomić.

Marks wyraził ideę: "Należy zlikwidować własność prywatną", a Lenin ze Stalinem tę ideę wykonali w jedyny skuteczny (niestety) sposób. Inaczej mówiąc: Marks był teoretykiem komunizmu, a Lenin i Stalin wiernymi idei praktykami.

Druga sprawa. Dzieła Marksa i Engelsa to nie były Baśnie Andersena, tylko konkretny program przemian społeczno-politycznych. Oni nie zakładali, że to jest utopia która nigdy nie będzie zrealizowana. Wręcz przeciwnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

White Man napisał:
Piszecie, że ideologia komunistyczna nie ma nic wspólnego z tym jak wyglądał komunizm w praktyce. Otóż ma i to próbuję Wam uświadomić.

Marks wyraził ideę: "Należy zlikwidować własność prywatną", a Lenin ze Stalinem tę ideę wykonali w jedyny skuteczny (niestety) sposób. Inaczej mówiąc: Marks był teoretykiem komunizmu, a Lenin i Stalin wiernymi idei praktykami.

Wskaż mi w Manifeście Komunistycznym fragment "a poza tym to fajnie by było, jakby jeden taki generalissimus się znalazł, że będzie mordował kogo mu się żywnie podoba, narzucał sąsiedzkim krajom swoją wolę, miał wszystko w dupie poza swoim własnym dobrem i w ogóle... a najlepiej to żeby miał wąsiska, musi być tru".

Lenin a Stalin... niebo a ziemia... odwołuję do postów w Polityce oraz Historii.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
White Man



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Silesia

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak sobie wyobrażasz SKUTECZNĄ realizację postulatu likwidacji własności prywatnej?
Zakładasz, że taki wybitny filozof jak Marks był człowiekiem bez wyobraźni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakładam brak kultu jednostki. Zakładam brak totalitaryzmu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
White Man



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Silesia

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat tzw: "kolektywizacja rolnictwa", czyli praktyczna realizacja postulatu likwidacji własności prywatnej nie miała nic wspólnego z kultem jednostki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upaństwawiać też trzeba umieć.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
White Man



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Silesia

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:

Lenin a Stalin... niebo a ziemia... odwołuję do postów w Polityce oraz Historii.


Nie muszę zaglądać do tych postów, bo trochę się historią interesuję i parę rzeczy przeczytałem. Wystarczająco aby nie twierdzić, że "Lenin a Stalin ... niebo a ziemia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
White Man napisał:
Piszecie, że ideologia komunistyczna nie ma nic wspólnego z tym jak wyglądał komunizm w praktyce. Otóż ma i to próbuję Wam uświadomić.

Marks wyraził ideę: "Należy zlikwidować własność prywatną", a Lenin ze Stalinem tę ideę wykonali w jedyny skuteczny (niestety) sposób. Inaczej mówiąc: Marks był teoretykiem komunizmu, a Lenin i Stalin wiernymi idei praktykami.

Wskaż mi w Manifeście Komunistycznym fragment "a poza tym to fajnie by było, jakby jeden taki generalissimus się znalazł, że będzie mordował kogo mu się żywnie podoba, narzucał sąsiedzkim krajom swoją wolę, miał wszystko w dupie poza swoim własnym dobrem i w ogóle... a najlepiej to żeby miał wąsiska, musi być tru".

Lenin a Stalin... niebo a ziemia... odwołuję do postów w Polityce oraz Historii.


Cytowałem to już w temacie Historia:

Ponieważ państwo jest tylko instytucją przejściową, którą posługujemy się w walce, w rewolucji aby przemocą zdławić swoich przeciwników (...) - Marks, Engels, "Listy wybrane" Warszawa 1951, str. 391

(...) proletariat przez obalenie przemocą burżuazji ustanawia swoje panowanie. - Marks, Engels, "Manifest Komunistyczny"

A nawet jeśli uznamy, że Marks i Engels byli tylko brodatymi teoretykami to różnica między Leninem i Stalinem polega z grubsza na tym, że ten pierwszy nie zdążył wymordować tylu ludzi. To był facet, który był patologicznym nienawistnikiem, dla którego najlepszą metodą było przeciwników rozstrzeliwać.

Komunizm jako idea...wiecie, ja w likwidacji własności prywatnej, przekazania władzy w ręce grup uzbrojonych robotników będących jednocześnie sędziami, policjantami i katami, pogardliwym stosunku do wolności liberalnej jako burżuazyjnego formalizmu nie widzę nic wzniosłego i pięknego.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
White Man



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Silesia

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:

Ponieważ państwo jest tylko instytucją przejściową, którą posługujemy się w walce, w rewolucji aby przemocą zdławić swoich przeciwników (...) - Marks, Engels, "Listy wybrane" Warszawa 1951, str. 391

(...) proletariat przez obalenie przemocą burżuazji ustanawia swoje panowanie. - Marks, Engels, "Manifest Komunistyczny"


Dziękuję za naukowe wsparcie moich wywodów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, znam, czytałem. I nie będę się powtarzać (vide Polityka, Historia). Idę pokibicować nienazistowskiemu naziście jak brnie przez śniegi.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komunizm jako idea...wiecie, ja w likwidacji własności prywatnej, przekazania władzy w ręce grup uzbrojonych robotników będących jednocześnie sędziami, policjantami i katami, pogardliwym stosunku do wolności liberalnej jako burżuazyjnego formalizmu nie widzę nic wzniosłego i pięknego.


No tak, rewolucja miała być przeprowadzona agresywnie, ale była skierowana w 'burżuazję'. Boże, zacznę gadać jak komunista, a nim nie jestem, ale wyobraź sobie, że jesteś chłopem i mówiąc brzydko - Twój pan feudalny Cię dyma. Ty zapierdzielasz od świtu do nocy i guzik z tego masz, a Twój pan jeździ furmaną i ma futro. To jasne i ludzkie, że chcesz, aby on też sobie popracował.
Więc tutaj mamy pewną niekonsekwencję - z jednej strony ma być równość i braterstwo, ale z drugiej strony - robimy "zły uczynek" wobec bliźniego.
Ja też w likwidacji własności prywatnej nie widzę nic wzniosłego i pięknego, bo wtedy robimy z ludności masę bez twarzy, ale z komunizmem teoretycznym kojarzą mi się też hasła: równość, wolność [przynajmniej tej większości, proletariatu], sprawiedliwość, brak podziałów klasowych i etnicznych [ostatecznie]. Oczywiście, mówię o ideologii [zanim ktoś się na mnie rzuci z zębami], a nie faktycznym dziele.

Ps. A Lenin po prostu był wkurzony na cara, że mu kropnął brata Razz tak przynajmniej wynika z jednej z najlepszych biografii Łysego "Prorok Raju, Apostoł Piekła". Stalin natomiast to krwiożercza bestia której imho Adolf mógłby tylko buty pastować.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 3:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle, to nazizm nie jest skrajną prawicą, tylko skrajną LEWICĄ, bo o jest narodowy SOCJALIZM, partia nazywała się NSDAP, czyli Narodowo-Socjalistyczna Niemieckie Partia Pracy, jej członkowie brali udział w świętach 1-majowych, głosili SOCJALIZM, tyle że narodowy. To nie jest żadna skrajna prawica, bo jakie wartości prawicowe wyznawali naziści? Oni chcieli burzyć dotychczasowy porządek, zrobić rewolucję w imię rasy, a prawica to porządek umiar, ewolucyjne zmiany. Skrajna prawica to monarchiści (czyli raczej przeciwnicy tzw. państw narodowych) bądź konserwatywni-liberałowie typu JKM. Socjalizm (narodowy - w wykonaniu Hitlera bądź internacjonalistyczny w wykonaniu ZSRR) nie może być prawicą, bo socjalizm to nie prawica.

A komunizm - jasne, w założeniu bardzo szlachetna i utopijna koncepcja i nawet rozumiem tych, którzy szczerze w nią wierzyli. Jednak nie da się tego raju na ziemi wcielić w życie, bo potrzebny by był nowy człowiek, który np. nie dąży do posiadania własności prywatnej. W praktyce można realizować te idee zamordyzmem. Tak samo nowego człowieka lansowali naziści, ale wyszło to podobnie. Inaczej niż totalitaryzmem tego się nie wprowadzi, przecież socjalizm to jest kontrola i reglamentacja wszystkiego, zobaczcie na Unię Europejską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek