FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Barbara Valentin

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dolores



Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 251

PostWysłany: Sob Lut 28, 2004 11:39 pm    Temat postu: Barbara Valentin Odpowiedz z cytatem

Ktoś mi niedawno powiedział, że Barbara Valentin już nie żyje. To prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Lut 28, 2004 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mam pojecia.

Ale jezeli tak to oznaczaloby to ze grono bardzo bliskich przyjaciol Freddiego na tym padole robi sie coraz mniejsze. Sad

UPDATE:

Znalazlem.
Niestety masz racje. Zmarla 22 lutego 2002 w Monachium. Jezeli to o nia chodzi i nic nie pomylilem.

Wiecej choc nie duzo wiecej.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Lut 29, 2004 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ona już jest z Fredem było o tym na oficjalnej stronie.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Nie Lut 29, 2004 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

queen1991 napisał:
było o tym na oficjalnej stronie.


Musiałem przegapic te informacje.
Gdyby nie post Dolores to bym w ogóle nie wpadl na to by sprawdzic.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
czarny39



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co jej dolegało? była chora ?do dzisiaj nie wie na co zmarła a to juz tyle lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzyszu Radku, jest tam coś ciekawego? W polskojęzycznej ni wuja...

http://de.wikipedia.org/wiki/Barbara_Valentin
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym pięknym teutońskim języku napisane jest m.in, że była 3 razy zamężna, że zmarła na wylew krwi do mózgu...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
czarny39



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biedna Sad a co tam jeszcze pisze Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarny39 napisał:
biedna Sad a co tam jeszcze pisze Question

Le_mmor może będzie chętny przetłumaczyć, co tam jest napisane ( Twisted Evil ). Faktycznie, straszna taka śmierć... Sad
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuję, na tyle ile pozwolą moje językowe umiejętności...najwyżej Radek poprawi Wink

ehhh...jak już siedzę w domu, to siedzę...ale czyż tłumaczenie takiego dnia tekstów z niemieckiego nie jest już nieco perwersyjne? Wink

Teutońska Wikipedia napisał:
Barbara Valentin (* 15. Dezember 1940 in Wien; † 22. Februar 2002 in München; eigentlich Uschi Ledersteger) war eine österreichische Schauspielerin.

Valentin wurde als Tochter des Filmarchitekten Hans Ledersteger und der Schauspielerin Irmgard Alberti geboren. Nach der Schauspielschule bekam sie die ersten Jahre nur kleine Nebenrollen, hauptsächlich als üppige Blondine und als "Sex-Symbol".

In der Zusammenarbeit mit dem Regisseur Rainer Werner Fassbinder wurde Barbara Valentin schließlich zur Charakterdarstellerin. Sie spielte unter anderem in der Literatur-Adaption von Fontanes "Effi Briest", dem Beziehungsdrama "Martha" und in "Lili Marleen" sowie in der preisgekrönten Zukunftsvision "Welt am Draht".

Im Privatleben machte Valentin zahlreiche Krisen durch. Drei Ehen scheiterten, u. a. mit dem Filmregisseur Helmut Dietl. Drogensuchtprobleme wurden zudem in der Presse immer wieder kolportiert.

Privat war sie in den 80er Jahren die Lebensgefährtin von Freddie Mercury, Sänger der Gruppe "Queen". Nach seinem Tod 1991 engagierte sie sich vermehrt in der AIDS-Hilfe. Barbara Valentin verstarb nach einer Gehirnblutung am 22. Februar 2002 im Alter von 61 Jahren. Sie wurde auf dem Münchener Ostfriedhof beigesetzt.




Barbara Valentin, 15 XII 1940, Wiedeń - 22 II 2002, Monachium. Austriacka aktorka. Właścwe imię i nazwisko: Uschi Ledersteger,

Była córką ("Filmarchitekt" - nie wiem jak to przetłumaczyć) Hansa Lederstegera i aktorki Irmgard Alberti. Po szkole aktrorskiej otrzymywała jedynie małe role drugoplanowe, głównie jako "bujna" blondyna lub sex-symbol.

Dzięki współpracy z reżyserem R.W.Fassbinderem została ostatecznie aktorką pierwszoplanową (tak to można przetłumaczyć - "darstellen" to przedstawiać, czyli coś jakby "przedstawiająca postaci"). Grała między innymi w adaptacji powieści Teodora Fontane'a "Effi Briest", melodramacie (tak chyba można to przetłumaczyć) "Martha" i "Lili Marleen" jak również w nagradzanej wizji przyszłości "Welt Am Draht"

W życiu prywatnym przeszła przez liczne kryzysy. Trzy nieudane małżeństwa, między innymi z reżyserem Helmutem Dietlem. Jej problemy narkotywkowe były często nagłaśniane przez prasę.

W latach 80 była "towarzyszką życiową" (coś w ten deseń) Freddiego Mercurego. Po jego śmierci w 1991r zaangażowała się w pomoc chorym na AIDS.Zmarła na wylew krwi do mózgu 22 II 2002 w wieku 61 lat. Pochowana na monachijskim cmentarzu Ostfriedhof.



[/quote]
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
czarny39



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Emek



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 259
Skąd: Holandia/Jelenia Góra

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 4:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu jest potwierdzenie ze naprawde nie zyje...bo co do Elvisa to nigdy nie wiadomo Wink
http://www.knerger.de/Die_Personen/schauspieler_50/a_valentin_barbara2_gb.jpg
http://www.knerger.de/Die_Personen/schauspieler_50/valentin_barbara1_gb.jpg
_________________


"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the woman."

"You fuck wit me, you fuckin' wit da best"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Spróbuję, na tyle ile pozwolą moje językowe umiejętności...najwyżej Radek poprawi Wink


Radek najpierw musi dojść do siebie, a będzie to bardzo trudne Wink
Oj, działo się sporo dzisiejszej nocy...
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie, to szok dla mnie! Byłem święcie przekonany, że spokojnie sobie żyje gdzieś tam w Niemczech, a tu proszę- taka niemiła wiadomość...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czarny39



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
No nie, to szok dla mnie! Byłem święcie przekonany, że spokojnie sobie żyje gdzieś tam w Niemczech, a tu proszę- taka niemiła wiadomość...

no a zmarła już 4 lata temu
już cieszy sie wiecznym zyciem z fredkiem Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największą stratą dla świata zawsze jest smierć kogoś powiązanego ze Sztuką. Nigdy nie ruszała mnie smierć mniej lub bardziej statystycznych Kowalskich, chyba że byli oni moi krewniakami, bądź przyjaciółmi. Natomiast zawsze wzruszała mnie smierć ludzi Sztuki, bo Sztuka to absolut. Tym bardziej jest to smutne, bo po przeczytaniu tekstu z Wikipedii przypomniał mi się film "Przygody Rabina Jakuba", w którym grała Valentin. Więc jednak nie było to dla mnie tylko nazwisko bez filmowych konotacji. Tak tearz naszła mnie refleksja, że słuchanie Queen bardzo poszerza horyzonty. Zaczyna sie od muzyki ejdnego zespołu, daje nura w inne gatunki, w innych wykonawców będących dla Queen inspiracją, a potem w biografie ludzi innych dziedzin Sztuki. Robi się z tego misterna sieć coraz to nowych powiązań. I to jest piękne. Oczywiście, zawsze mozna zadać pytanie: na cholerę mi czytać biografię, czy smucić się z powodu śmierci osoby bardzo pośrednio związanej z twórczością Queen, ale takie pytanie postawiłby tylko ebzczelny, pozbawiony jakichkolwiek uczuć wyższych drań bez serca, owładnięty konsumpcjonizmem i niknący w dobrach materialnych.
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz...ale wersji czego? co przeczy logice języka? po prostu nie wiem o co chodzi Shocked
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błąd stylistyczny, czyli, "Poprawnej Pisowni Edukacji" ciąg dalszy Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaaaaaaaaa.....ale ze mnie matoł. Myślałem, że chodzi o coś treściowo związanego z Barbarą albo tłumaczeniem. A tu znowu jakieś metajęzykowe rozważania Wink Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lasha napisał:
Już było o tym na forum. Biedny naród się nie dał rady nauczyć poprawnej wersji i zupełnie niedawno ta nowa, dla matołów, została niestety dopuszczona jako uznawana za poprawną. Choć przeczy logice języka.

Zgadzam się. Ale już niektóre reformy są tak... idiotyczne... Jakby Polacy nie mogli się dostosować do zasad Confused. Ci, którzy dotąd pisali poprawnie, mają kłopot z wybraniem poprawnej formy Rolling Eyes (vide dopuszczenie dwóch form wyrazu: "pinezka" i "pineska" Rolling Eyes )
</offtopic>
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



niezła laska była Very Happy
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość






PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Pikers pewnie jest już w siódmym niebie Very Happy
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Spróbuję, na tyle ile pozwolą moje językowe umiejętności...najwyżej Radek poprawi Wink

ehhh...jak już siedzę w domu, to siedzę...ale czyż tłumaczenie takiego dnia tekstów z niemieckiego nie jest już nieco perwersyjne? Wink

Teutońska Wikipedia napisał:
Barbara Valentin (* 15. Dezember 1940 in Wien; † 22. Februar 2002 in München; eigentlich Uschi Ledersteger) war eine österreichische Schauspielerin.

Valentin wurde als Tochter des Filmarchitekten Hans Ledersteger und der Schauspielerin Irmgard Alberti geboren. Nach der Schauspielschule bekam sie die ersten Jahre nur kleine Nebenrollen, hauptsächlich als üppige Blondine und als "Sex-Symbol".

In der Zusammenarbeit mit dem Regisseur Rainer Werner Fassbinder wurde Barbara Valentin schließlich zur Charakterdarstellerin. Sie spielte unter anderem in der Literatur-Adaption von Fontanes "Effi Briest", dem Beziehungsdrama "Martha" und in "Lili Marleen" sowie in der preisgekrönten Zukunftsvision "Welt am Draht".

Im Privatleben machte Valentin zahlreiche Krisen durch. Drei Ehen scheiterten, u. a. mit dem Filmregisseur Helmut Dietl. Drogensuchtprobleme wurden zudem in der Presse immer wieder kolportiert.

Privat war sie in den 80er Jahren die Lebensgefährtin von Freddie Mercury, Sänger der Gruppe "Queen". Nach seinem Tod 1991 engagierte sie sich vermehrt in der AIDS-Hilfe. Barbara Valentin verstarb nach einer Gehirnblutung am 22. Februar 2002 im Alter von 61 Jahren. Sie wurde auf dem Münchener Ostfriedhof beigesetzt.




Barbara Valentin, 15 XII 1940, Wiedeń - 22 II 2002, Monachium. Austriacka aktorka. Właścwe imię i nazwisko: Uschi Ledersteger,

Była córką ("Filmarchitekt" - nie wiem jak to przetłumaczyć) Hansa Lederstegera i aktorki Irmgard Alberti. Po szkole aktrorskiej otrzymywała jedynie małe role drugoplanowe, głównie jako "bujna" blondyna lub sex-symbol.

Dzięki współpracy z reżyserem R.W.Fassbinderem została ostatecznie aktorką pierwszoplanową (tak to można przetłumaczyć - "darstellen" to przedstawiać, czyli coś jakby "przedstawiająca postaci"). Grała między innymi w adaptacji powieści Teodora Fontane'a "Effi Briest", melodramacie (tak chyba można to przetłumaczyć) "Martha" i "Lili Marleen" jak również w nagradzanej wizji przyszłości "Welt Am Draht"

W życiu prywatnym przeszła przez liczne kryzysy. Trzy nieudane małżeństwa, między innymi z reżyserem Helmutem Dietlem. Jej problemy narkotywkowe były często nagłaśniane przez prasę.

W latach 80 była "towarzyszką życiową" (coś w ten deseń) Freddiego Mercurego. Po jego śmierci w 1991r zaangażowała się w pomoc chorym na AIDS.Zmarła na wylew krwi do mózgu 22 II 2002 w wieku 61 lat. Pochowana na monachijskim cmentarzu Ostfriedhof.

[/quote]

Pamiętacie jak napisałam wątek jakiś czas temu,gdzie została Barbara pochowana????
Wreszcie dostałam odpowiedź! Dzięki Le_mmor Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
No, Pikers pewnie jest już w siódmym niebie Very Happy


odpływam juz normalnie
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek