FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Indywidualność a wygląd
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy podkreślasz swoją indywidualność w wyglądzie ?
Tak i to bardzo, muszę siebie wyrazić !
11%
 11%  [ 4 ]
Czasami chcę żeby mnie zauważno.
29%
 29%  [ 10 ]
Rzadko, nie chcę żeby ludzie zwracali na mnie uwagę.
38%
 38%  [ 13 ]
Nigdy ! Po co ?
20%
 20%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 34

Autor Wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 12:34 am    Temat postu: Indywidualność a wygląd Odpowiedz z cytatem

Taki dość dziwny temat.
Jak jest u was, czy podkreślacie swoją indywidualność przez noszenie jakiś wyjątkowych ubrań, robienie sobie fryzur, tatuaży, kolczyków itp ?

Czy jest dla was jakaś granica u innych nawet nie dobrego smaku ale między wyróżnianiem się a przysłowiowym śmiechem na sali ?
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznę od smiechu na sali. Granicy pewnie nie ma, powiem więcej - widok części ludzi, którzy teoretycznie ubierają się zgodnie z dzisiejszą modą, powoduje pojawienie się uśmiechu na twarzy.

Sam zaś ubieram się w to co mi się podoba, a nie jest to żaden nadzwyczajny ciuch, kolczyków nie mam, tatuaży również, także wyglądem się nie wyróżniam. Po pierwsze i PRZEDE WSZYSTKIM dlatego, że nie odczuwam potrzeby posiadania tych elementów, po drugie dlatego, że i tak jestem do pewnego stopnia indywidualistą, więc po kiego grzyba jeszcze akcentować to ciuchem/ryjem?
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja noszę dresy, żeby czuć się bezpiecznie na Pradze.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy chodzi o podkreślanie...
Ale swoim ubiorem prezentuję siebie. Są powody dla których w jednej rzeczy będę się czuł dobrze i "cool" dla samego siebie- a w innych nie...

Więc noszę tylko takie rzeczy w których się dobrze czuję.
Nie dodaję żadnych kolczyków czy innych... niektóre nie pasują do tego co sobą przedstawiam, inne... z lenistwa, bo mi się nie chce z tym bawić Wink
Fryzury to jak dla mnie już czas przeszły... Laughing Laughing Laughing

Najgorsze jest, kiedy ludzie czują, że muszą coś udowodnic
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 2:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy ja nie lubię ciuchów sklepowych, modnych, nigdy nie lubiłem i nigdy nie kupowałem bo po prostu mi się nie podobają.

Najlepiej czuję się we wszystkim co czarne i to od dawna albo w niebiesko-czarnych (TYLKO) bojówkach, lubię też białe koszule jak jest ciepło.

Co do "super ciuchów" nawet jak bym chciał nie ma takich jakie mi pasują.

Irytuje mnie natomiast że faceci nie mogą się wyróżniać z tłumu, spójrzcie ile jest ubrań dla kobiet, stylów, mód, trendów; a dla faceta zwykłe ciuchy Neutral
Jeśli bym wyszedł na ulicę ubrany zupełnie inaczej od razu by coś było, chyba po prostu facet nie może się odróżniać z tłumu, i to mnie boli :/

Kontynuując, nie należę do żadnej subkultury, to że słucham rocka nie oznacza chyba że od razu muszę nosić ćwieki, glany i kostkę.
Podoba mi się natomiast Gotyk jest zupełnie inny niż te szare badziewie dookoła, jest po prostu ładny.

Co do tatuaży i kolczyków, różnie.
Tatuaże lubię ale raczej oglądać, widziałem kilka naprawdę świetnych i gdybym miał duże pieniądze to bym sobie taki zrobił.
Co do kolczyków, to ostatnio moda, jakoś nie przepadam, a już pod językiem to dla mnie przesada.

Czasami maluję paznokcie na czarno bo tak mi się podoba ale tylko na prawej ręce, ostatnio noszę też rękawiczki bez palców. W wakacje miałem też pomalowane rozmazane oczy, wyglądało to extra.

Ordynarnie mówiąc wali mnie to kto coś sobie o mnie pomyśli, tak siebie wyrażam i tak będzie.

No to by było na tyle Razz
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dla mnie jest to trochę ważniejsze, niż opcja 2, ale mniej ważne, niż opcja 1, zaznaczyłem 1.
Raczej jak na mnie patrzą, to wrzucają mnie do worka metalowce, ale sam jakoś za wszelką cenę do tego nigdy nie dążyłem - kostki nie mam, wolę swojego czarnego reaboka ozdobionego różnymi dziwnymi rzeczami Razz, glanó też nie, bo mi się nie podobały (choć ostatnio zaczęły)... Mi, abym się czuł dobrze starczą dżinsy, czasem zakładam skórzane spodnie, jakiś czarny T-shirt (lubię koszulki z zespołami, fajnie czasem spotkać kogoś w koszulce tej samej kapeli), jakaś rozpinana bluza z kapturem (moja ulubiona to taka wytarta adidasa Very Happy) i skórzana kurtka, która już swoje przeszła... Ale najbardziej lubię różne ozdoby, właśnie rękawiczki bez palców, jakieś bransoletki (miałem kiedyś taką fajną Queen, kurna, zgubiłem :/), pieszczochy... Ostatnio też jeden kumpel od czapy rzucił "przekłujmy se uszy" i teraz mam kolczyka, zresztą i tak chciałem sobie kiedyś zrobić, ale w ogóle mi się nie podobają kolczyki w twarzy. W pępku ujdą, ale w twarzy to dla mnie głupota.
Tak, lubię się wyróżniać... Ale o wiele bardziej lubię nosić to, co mi się podoba, a że gust mam wyróżniający się z tej zgraji dresów z mojej szkoły, to sie wyróżniam. Jakbym miał inny, to raczej bym nie nosił nic specjalnie wyróżniającego, z lenistwa Razz Chociaż wyróżnianie jest też rzeczą względną. W sumie znajdzie się spro osób ubierających się podobnie do mnie. Inną już zupełnie sprawą są te wszystkie półemowce i emwoce, które chcą tak się wyróżnaić, że wyglądają tak samo - jak pajace z cyrku Razz I to jest dla mnie pewna granica śmiechu na sali... Bo inny stosunek mam właśnie do gotów, jednak czuję, że oni coś sobą prezentują, a te farbowane dziewczynki w kolorowych spodniach, arafatkach, jaskrawych dodatek i obkolczykowane gdzie się da to dla mnie takie bycie innymi na siłę.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie potrzebuję się wyróżniać (przynajmniej wyglądem), ale lubię dobrze wyglądać i ogólnie staram się jako tako dbać o ubiór... i tak jak wyżej wspomniano chcę się dobrze czuć w tym, w czym chodzę ;) Myślę, że to zupełnie naturalne i nie zahacza jak na razie o próżność... Ale nie znoszę sytuacji, kiedy coś jest z moim wyglądem nie tak (np. kiedy muszę włożyć stare spodnie czy kurtkę, albo nosić okulary zamiast soczewek).

U mnie na uczelni jest za to trochę osób, które wyróżniają się brakiem dbania o wygląd... również dziewczyny... to oczywiście ich sprawa, ale budzą we mnie trochę mieszane uczucia.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim ubiorze i wygladzie nie ma zadnej glebszej filozofii. nosze to, co lubie. a , ze lubie rozne rzeczy, to raz zaloze spodnie skorzane, ramone i chuste na leb, innym razem wytarte jeansy, koszule flanelową i jakies wisiory na kark, czasem hinduskie elementy, jeszcze innym razem marynarke zamszową i buty skorzane, a jeszcze kiedy indziej cos innego. duzo zalezy od nastroju danego dnia, od tego gdzie ide i jaka jest pogoda, alezawsze nosze to, co mi odpowiada. nie uznaje ubierania sie w cos "bo wypada". wiele osob sie dziwilo, ze do pracy do szkoly chodze czasem w ramonie czy chuscie na lbie. a ja to zwyczajnie lubie i nie uwazam, zeby zalozenie takich ciuchow sprawialo, ze nagle staje sie gorszym nauczycielem, niz gdybym mial na sobie garnitur, albo jakis grzeczny i mdly sweter.

ciuchy nosze takie, jak znajde akurat gdzies przypadkiem w sklepach i mi sie spodobają. nie kupuje markowych ciuchow z wyjatkiem spodni. nie znosze gumowych i szorstkich jeansow za 50 zeta. nie potrafie w nich chodzic, jest mi niewygodnie i w dodatku szybko sie rozwalaja. dlatego akurat jeansy kupuje w big starze najczesciej. wole wydac 200 zeta ale czuc sie w nich dobrze, niz zaplacic 4 razy mniej i nienawidziec ich zakladac. a ze mnie stac, to moge sobie na te odrobine ciuchowego luksusu pozwolic.

czy jest to wyrazanie swojej indywidualnosci? w pewnym sensie na pewno, bo wyrazam moj indywidualny gust. na pewno wyrozniam sie z tlumu, ale nie jest to jakis moj cel (zwlaszcza, ze wiecej zlego przynosi, niz dobrego), po prostu widocznie moj gust jest inny niz wiekszosci heh
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Irytuje mnie natomiast że faceci nie mogą się wyróżniać z tłumu, spójrzcie ile jest ubrań dla kobiet, stylów, mód, trendów; a dla faceta zwykłe ciuchy Neutral
Jeśli bym wyszedł na ulicę ubrany zupełnie inaczej od razu by coś było, chyba po prostu facet nie może się odróżniać z tłumu, i to mnie boli :/

Irytuje mnie to że nie ma normalnych ciuchów dla kobiet.
Faceci maja proste ciuchy i mnie takie odpowiadaja, a nie jakies koszulki z kwiatuszkami, badz z naszytymi jakimis niby zlotymi duperelami. Co to ma byc?! Poza tym czy już nie szyją prostych podkoszulek dla kobiet?! Nie wspominając o butach! Nosz kurde... Milion typów kozaków, a jak ktoś nie chce to nie ma wyboru!

Mnie wystarczy, ze mnie fryzura wyroznia Wink
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anulka_rafaleq napisał:
Łosiu napisał:
Irytuje mnie natomiast że faceci nie mogą się wyróżniać z tłumu, spójrzcie ile jest ubrań dla kobiet, stylów, mód, trendów; a dla faceta zwykłe ciuchy Neutral
Jeśli bym wyszedł na ulicę ubrany zupełnie inaczej od razu by coś było, chyba po prostu facet nie może się odróżniać z tłumu, i to mnie boli :/

Irytuje mnie to że nie ma normalnych ciuchów dla kobiet.
Faceci maja proste ciuchy i mnie takie odpowiadaja, a nie jakies koszulki z kwiatuszkami, badz z naszytymi jakimis niby zlotymi duperelami. Co to ma byc?! Poza tym czy już nie szyją prostych podkoszulek dla kobiet?! Nie wspominając o butach! Nosz kurde... Milion typów kozaków, a jak ktoś nie chce to nie ma wyboru!


Wiesz wolał bym być osłem który zdechł bo nie wiedział co wybrać niż zdychać z głodu ;]

A jakie ciuchy "Normalne" byś chciała ?
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ja



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 71

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalne ciuchy dla kobiet? Znaleźć ładny, dobrej jakości, prosty biały t-shirt to sztuka, wszystko jest takie udziwnione teraz.

Cóż, noszę nerdy (kujońskie bryle, okulary Allena, wayfarery- zwał jak zwał), mam krótkie włosy i uwielbiam kolorowe rajstopy, moim zdaniem wystarczająco wyraża to moją naturę ekscentrycznego leniwca Smile
_________________
I'll take you to the Seven Seas of Rhye
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja napisał:
Normalne ciuchy dla kobiet? Znaleźć ładny, dobrej jakości, prosty biały t-shirt to sztuka, wszystko jest takie udziwnione teraz.

Właśnie! O TYM MÓWIĘ!
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm. Poza długimi włosami to chyba jakoś specjalnie nie. W gimnazjum bawiłem się w metala, teraz jakoś nie mam do tego nerwów, a i metalu jakoś za wiele nie słucham ;P Generalnie lubię t-shirty, koszule, jeansy i odpowiednio do pory roku - glany i skate'y.
No i oczywiście płaszcze miotą, takie ala prochowce Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słoń



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 31
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
wiele osob sie dziwilo, ze do pracy do szkoly chodze czasem w ramonie czy chuscie na lbie. a ja to zwyczajnie lubie i nie uwazam, zeby zalozenie takich ciuchow sprawialo, ze nagle staje sie gorszym nauczycielem, niz gdybym mial na sobie garnitur, albo jakis grzeczny i mdly sweter.


Jak ja bym chciała, ze moi nauczyciele mieli takie podejście do ubioru...
Ale nie...oni sie chyba umówili się ze sobą, że będą się smutno, szaro, nudno ubierać....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w moim przypadku dobór ciuchów nie wyraża mojej indywidualności tylko co najwyżej podejście producentów ubrań do problemu rozmiarówki XXL Twisted Evil Jak się ma 2 metry wzrostu to naprawdę ciężko dostać coś, co jest ładne i jednocześnie w dobrym rozmiarze. Dlatego np. w kwestii jeansów jestem od kilku lat skazany na pomysłowość designerów z Vertusa, bo tylko ich jeansy są tak zaprojektowane, że pasują jednocześnie na szerokość i na długość (w innych firmach nagminne jest, że jak spodnie pasują w pasie, to nogawki kończą się w połowie łydek, a jak na długość są dobre, to z kolei w pasie by się zmieściło dwóch takich jak ja, a do ułomków nie należę Twisted Evil ).

Generalnie jednak preferuję minimalistyczny styl klasyczny, bez żadnych udziwnień czy pseudo-ozdób w rodzaju łańcuchów na szyję czy kolczyków w uchu (nie twierdzę, że to badziew per se, po prostuje nie pasuje do mojej, nazwijmy to, urody Wink ). Jedyne dodatki jakie noszę to zegarek na skórzanym pasku i srebrna obrączka zaręczynowa, którą niedługo wymienię na złotą, ślubną Wink
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzez wygląd wyrażamy swoją indywidualność i to chyba oczywiste. Ja np. swoim wyglądem mówię chyba wiele o sobie - nie dbam o niego w jakimś dużym stopniu (mowa o ubiorze - uczesać się jednak trzeba, co też nie zawsze było dla mnie oczywiste...), nie staram się dobierać ubrań tak, by pasowały, czasami zadowala mnie zwykły sweter, ale bywają dni, w których zwrócę uwagę na to, że jednak nie chcę wyglądać jak Kononowicz. Sądzę, że jednak powinienem dbać bardziej o swój wygląd zewnętrzny i jednak zwracać uwagę na to, jak inni na to patrzą. To mimo wszystko dużo mówi o człowieku, tak samo jak jego maniery itp. I nie chodzi tu o uleganie modzie, bo szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, co jest teraz modne, a co nie. I w ten sposób moja (nie)dbałość o ubiór mówi dużo mnie mnie - bałaganiarz (tutaj więcej "powie" mój pokój), niezorganizowany itd.

I nie jest też tak, że nie założę czegoś, bo jest modne - komu mam robić na złość? Bardziej przeszkadzałby mi fakt, że tą samą rzecz ma wiele innych osób, przez co czułbym się niekomfortowo.

A co do ubierania się w określony sposób, "bo wypada" - ubiorem też przekazuje się pewne treści i są takie sytuacje, w których trzeba powiedzieć o sobie ubiorem coś konkretnego.

Generalnie coraz bardziej dbam o to, czy np. pasek od spodni pasuje do butów, ale nie grozi mi raczej strojenie się i traktowanie ciała jako choinki z ubraniowymi ozdobami. Lubię się ubierać konsekwentnie i skromnie. Lubię też zachowywać dystans wobec ubioru, nie przejmować się tym gorączkowo, ale też nie olewać zupełnie tego, jak wyglądam (czyli jak inni mnie widzą).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to jak Brian.
Nie dość że jestem więźniem swoich włosów. Wink
To totalnie nie umiem się ubrać czasami. Wink

poza tym, że w sklepach nie ma żadnych sensownych ciuchów w większości - ale o tym wspominałam Razz
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JądRo?!



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 615
Skąd: tarnów

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie ubieranie sie po to zeby byc zauwazonym jest zwyklym pozerstwem. O czym mysla tacy ludzie? "o, ubiore sie dziwacznie to ktos na mnie zwroci uwage"?
_________________
Dlaczego PFQ na facebooku jest taki niemrawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Aaricia



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 457
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat.

Uważam, ze stroj powinien przede wszystkim zdobic i eksponowac walory fizyczne czlowieka. Dlatego jako kobieta staram sie przede wszystkim wygladac "ladnie" (w miare mozliwosci, oczywiscie) dopasowujac stroj do urody, figury itd. Oczywiscie, nie uwazam siebie za eksperta, ale idac ulica czasem amm ochote poprzebierac napotkane osoby. A to zalozylabym inne buty dziewczynie o szerokich lydkach, a to zmienilabym chlopakowi fryzure, a to zaproponowalabym nieco luzniejsze stroje pani "przy kosci", ktorej tu i tam "wyklewa sie tluszczyk".

Dla mnie "wyrazanie siebie poprzez ubranie jest nieporozumieniem". Ubranie ma nas zdobic, a nie przytlaczac. Po spotkaniu ze mna chce, aby czloweik zapamietal moja twarz i to co mowilam a nie kolor oryginalnych rajstop, kolczyk w nietypowym miejscu czy dziwaczna fryzure.

To nie znaczy, aby nie miec swego stylu. Wazne jest jednak, aby nie przytlaczal on samej osoby i - co najwazniejsze, eksponowal jej zalety a nie wady.

Osobowosc nie kryje sie w stroju, tak jak strojem nie da sie powiedziec, w mojej opinii, niczego ciekawego. No, moze poza tym, ze w ogole CHCE sie COS powiedziec. Wink
_________________


Pleased to meet you
Hope you guess my name
But what's puzzling you
Is the nature of my game.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wyrazam siebie ciuchami. Co nie oznacza ze mnie przytlaczaja i nie oznacza tez ze tylko ciuchy sie licza. Po prostu lubie wygladac po mojemu : ostatnio mam faze na bardzo kolorowe rzeczy : mam teczowy sweter i ogromna rownie teczowa parasolke (i bawi mnie fakt ze moze sie ona kojarzyc z homoseksualizmem - w koncu symbol teczy). Lubie sie wyrozniac a to fioletowymi pantofelkami na wysokim obcasie (pozdrawiam zlotowiczy Laughing ) a to czerwono-czarnymi pazurkami. To co dodaje zyciu smaku jest zawsze mile widziane. Z kolei ciezko nie lubie stylu businesswoman i kiedy mam sie tak przyodziac (bo np ide na rozmowe o prace) to warcze i zgrzytam zebami. Niezbyt dlugo bo ogolnie za bardzo siebie lubie zeby jakikolwiek stroj mogl mi popsuc humor. i calkiem bawi mnie tez przebieranie sie a to po hippisowemu a to po gotycku a to za wielka dame. Zeby bylo jasne wszystkie te zabawy wizerunkiem przeprowadzam za raczej male pieniadze, kupujac w lumpexie lub na bazarku , pozyczajac od psiapsiolek badz tez dostajac (mam sporo kontaktow z ludzmi przekazujacymi rzeczy uzywane). Pieniedzy zwlaszcza wiekszyc byloby mi na to szkoda, wole ksiazke albo plyte kupic albo zjesc cos w dobrej knajpie.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To nie znaczy, aby nie miec swego stylu.


Swój styl to można mieć, jak się samemu będzie szyło ubrania Razz
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W podstawówce miałem nauczyciela od plastyki który sam sobie projektował i szył buty Very Happy Dosłownie patrząc miał styl... ale co to był za styl Wink
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maleństwo napisał:
W podstawówce miałem nauczyciela od plastyki który sam sobie projektował i szył buty Very Happy Dosłownie patrząc miał styl... ale co to był za styl Wink


EJ! To super!! Smile
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiek M.



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 170
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Indywidualność przez wygląd pozostawiam wszystkim emo, uwielbiającym kolczyki, metalom itp.- wszyscy maja super styl, ale wyglądają tak samo. =P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek M. napisał:
Indywidualność przez wygląd pozostawiam wszystkim emo, uwielbiającym kolczyki, metalom itp.- wszyscy maja super styl, ale wyglądają tak samo. =P


Takim rozumowaniem ty też jesteś taki sam bo ubierasz się tak samo jak reszta ludzi xD
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anulka_rafaleq napisał:
Maleństwo napisał:
W podstawówce miałem nauczyciela od plastyki który sam sobie projektował i szył buty Very Happy Dosłownie patrząc miał styl... ale co to był za styl Wink


EJ! To super!! Smile


Hehe, trzeba było je zobaczyć Shocked
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anna A. B.-C.-May



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 121
Skąd: Jasło

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maleństwo napisał:
W podstawówce miałem nauczyciela od plastyki który sam sobie projektował i szył buty Very Happy Dosłownie patrząc miał styl... ale co to był za styl Wink


nie no... respect dla nauczyciela Very Happy

Misiek M. napisał:
Indywidualność przez wygląd pozostawiam wszystkim emo, uwielbiającym kolczyki, metalom itp.- wszyscy maja super styl, ale wyglądają tak samo. =P


masz rację...

Ale ja, jako że jestem w okresie buntu zaczęłam podkreślać swoją indywidualność poprzez czarna konturówkę. Ale tylko wtedy kiedy można Wink (czyli po szkole Smile )
_________________
Lost, lost and never found
I must have called him
A thousand times
Sometimes I think
He's just in my imagination
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiek M.



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 170
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Takim rozumowaniem ty też jesteś taki sam bo ubierasz się tak samo jak reszta ludzi xD


Tyle, że ja nie sram z powodu "nikt nie wie, że jestem emo, bo nie mam kolczyków" albo "może znajdę kolegów jak kupie sobie glany". Razz

Jak bardzo mi się nudzi i już mega chce wyglądać indywidualnie to zakładam fular do koszuli Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie opdoba mi sie taka generalizacja. Kazdy ma jakis tam swoj powod by sie ubierac tak a nie inaczej. Nie tylko emo wyrazaja sie przez stroj. I nie wszyscy emo robia to po to by znalezc kumpli. Co wiecej nie tylko emo szukaja w ten sposob znajomych - wszyscy w jakims stopniu dekodujemy osoby podobne do siebie po ubraniu i fryzurze. np po koszulkach z Queen;)
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek