FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Mike and the Mechanics

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Mike and the Mechanics
Bardzo lubię!
22%
 22%  [ 2 ]
Całkiem niezłe, może być
33%
 33%  [ 3 ]
Takie sobie...
22%
 22%  [ 2 ]
Słabe i bezwartościowe, nie lubię
22%
 22%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 9

Autor Wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 2:26 am    Temat postu: Mike and the Mechanics Odpowiedz z cytatem

Że się tak nieśmiało spytam...

lubi ktoś? słucha od czasu do czasu? czy jest ktoś, kto także ma wielki sentyment do "All I need is a miracle"? Temat założyłem głównie ze względu na tę jedną piosenkę, która jest bardzo klimatyczna, oddaje atmosferę lat '80, ma wyjątkowo ciekawy i życiowy tekst, jest zaśpiewana z feelingiem i w ogóle jest cała jakby... hmm... tajemnicza? posiadająca jakąś głębię? Niby taka prosta piosenka, a jednak wraz z teledyskiem tworzy interesującą całość. Oczywiście inne piosenki M&tM też lubię, np. "Word of mouth" czy "Nobody's perfect", "Hanging by a thread". Ale.. no właśnie, "All I need is a miracle" wprowadza w klimat starych lat, warstwa tekstowa też niesie swoje przesłanie, w dużym stopniu czuję tę piosenkę. Posłuchajcie, proszę:

http://www.youtube.com/watch?v=8QLLgEUNIog

All I need is a miracle, all I neeeed is you... Smile

Proszę wybaczyć tak specyficznego posta, ale gdzie i z kim się dzielić wrażeniami muzycznymi, jak nie na forum muzycznym ; -)


Ostatnio zmieniony przez Marcin S. dnia Sro Paź 22, 2008 4:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 7:59 am    Temat postu: Re: Mike and the Mechanics Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Że się tak nieśmiało spytam...


Czemu nieśmiało...? Wink

Bardzo lubię tę grupę. Prawdopodobnie po raz pierwszy usłyszałem o niej w połowie lat dziewięćdziesiątych, gdy przebojem było "Over My Shoulder" oraz "Beggar On A Beach of Gold". Wówczas postanowiłem nieco bliżej przyjrzeć się dokonaniom kapeli.
Ulubione kawałki:

"Nobody's Perfect"
"Now That You've Gone"
"A Beggar On A Beach Of Gold"
"Another Cup Of Coffee"
"Over My Shoulder"
"All I Need Is A Miracle"
"Word Of Mouth"
"The Living Years"
"Everybody Gets A Second Chance"


POLECAM!



PS: Marcinie, może dodałbyś ankietę?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytam nieśmiało, bo taki mało to rockowy zespół, a tutaj jednak dominują fani klasycznego rocka Wink

Dla mnie jeszcze jedną piosenką z porównywalnym do "All..." klimatem jest Silent Running. Zresztą, teledysk do "All.." zaczyna się końcówką SR i obie piosenki pasują do siebie idealnie. Fanom mądrego używania klawiszy utwór powinien się spodobać, szczególnie końcówka (którą słychać w klipie, do którego podałem link, poza tym, SR też ma własny teledysk).

Radku, a którego wokalistę wolisz? Ja raczej Younga niż Carracka, przez długi czas nie lubiłem nowszych kawałków (których chyba nawet zbyt wiele nie słuchałem) z "Over my shoulder" na czele, ale jakoś się przekonałem, choć i tak nie lubię tak bardzo jak starych nagrań z Paulem Youngiem.

Ankietę dodam za moment Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Radku, a którego wokalistę wolisz? Ja raczej Younga


Ze mną jest podobnie. Wielka szkoda, że już więcej nam nie zaśpiewa... Rolling Eyes

Marcin S. napisał:
przez długi czas nie lubiłem nowszych kawałków [...] ale jakoś się przekonałem


Ja prawie jednakowo cenię starsze i nowsze kawałki, z delikatnym jednak wskazaniem na te starsze... Wink

Marcin S. napisał:
Ankietę dodam za moment Smile


Szybki jesteś Wink Zaznaczyłem rzecz jasna odpowiedź numer jeden Cool
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem wielkim fanem- ale na pewno mi nie przeszkadzają.
Paula Carracka nawet cenię jako wokalistę- jego wersja HEY YOU na koncercie THE WALL w Berlinie była rewelacyjna...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin mnie na gg pogania, ale trochę się rozczaruje...

Nie przypadam. "Another Cup Of Coffee" albo "Silent Running" irytują mnie potwornie, nie jestem w stanie ich słuchać. Właściwie jedyny utwór tej grupy, który przypadł mi jako-tako do gustu to "Living Years"
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz nie pytać już więcej o sobotnią piłkę Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gang9



Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubie mechaników, chociaż musze przyznać, ze pierwsza płyta była zdecydowanie najlepsza, pozniej zdarzaly im sie tylko pjedyncze piosenki na wysokim poziomie, a czassami niestety...nawet przynudzali, jednak ogolne wrazenie pozostawiają po sobie dobre Laughing
A Hangin By A Thred jest świetne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek