FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Jeff Beck

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 11:22 pm    Temat postu: Jeff Beck Odpowiedz z cytatem

JEFF BECK to brytyjski gitarzysta rockowy. Urodził się w 1944 roku w Anglii.

W latach 1965-66 grał w zespole The Yardbirds (w którym kariery zaczynali również Eric Clapton i Jimmy Page). W 1968 roku założył własny zespół, The Jeff Beck Group (z wokalistą Rodem Stewartem i basistą Ronem Woodem). Zespół istniał do 1972 roku, pozostawiając po sobie 4 albumy studyjne.
W połowie lat 70. Beck nagrał swoje najbardziej cenione solowe płyty: "Blow By Blow" i "Wired". Wydał również koncertówkę sygnowaną nazwą "Jeff Beck with the Jan Hammer Group".

Ostatnia działalność wydawnicza Becka obejmuje koncertowe wydawnictwo (CD/DVD) "Performing This Week... Live at Ronnie Scott's" (2009) oraz studyjny album "Emotion & Commotion" (2010).

Jego styl jest łatwo rozpoznawalny. Beck gra na gitarze bez użycia kostki, jedynie palcami. W swojej grze stawia przede wszystkim na feeling, brzmienie i niuanse artykulacyjne, operowanie dynamiką, wykorzystywanie ramienia tremolo oraz dźwięku flażoletów.
Muzycznie lubi mieszać gatunki - rock z elementami bluesa, jazzu czy funku, ale nie stroni też od zabawy z reggae czy muzyką elektroniczną. Znany jest też z wykonywania utworów innych artystów rockowych i jazzowych. Ma na koncie współpracę m.in. z Tiną Turner i Rogerem Watersem.

A piszę o nim, bo już 21. czerwca - po raz pierwszy w Polsce! - wystąpi w Warszawie w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days Cool

Przy okazji nadchodzącego koncertu, pozwolę sobie podać moją wstępną setlistę życzeń:

Stratus
Hammerhead
Led Boots
'Cause We've Ended As Lovers
Come Dancing
You Know What I Mean
Goodbye Pork Pie Hat
Scatterbrain
Big Block
Brush With The Blues
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodoniej też pojadę! Ile kosztują bilety? Ja życzyłbym sobie jeszcze "Where Were You", to jest nieziemskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crystal



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 742
Skąd: z innego swiata

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że nie cieszy się tutaj chyba zbytnia popularnością... Jeśli o mnie chodzi to jeden z moich ulubionych gitarzystów, to niesamowite brzmienie, gościu "śpiewa" gitarą. No i koncertu oczywiście choćby nie wiem co to nie mam zamiaru ominąć, pomimo ze ceny jak to w kongresowej dosyć spore no ale taka okazja może się już nie powtórzyć.
_________________
hayzee rider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nadal na długej liście artystów myślę, że wartych poznania Wink Znam tyle, co zagrał na płytach Stewarta, z ich wersją People Get Ready na czele, na tej podstawie mogę powiedziec, że styl ma świetny - melodyjnie, z naprawdę fajnym brzmieniem i niezłym feelingiem, bez jakichś bardzo popisów. Może jak się wgryzę w jego twórczośc, okaże się, że jest inaczej, ale na razie tak mi się faxcet jawi. Czyli bardzo zachęcająco Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba też się wybiorę na koncert, szkoda by było przegapić taką okazję, tym bardziej, że będzie pod nosem, czyli w Warszawie Smile
Niestety nie za wiele jego twórczości znam dotychczas, ale zamierzam to zmienić...
_________________


I'm in love with my cars: Very Happy
- BMW E60 530d 218 KM, rocznik 2003 - stan idealny - do dbania i podróżowania w trasach
- BMW E36 328i 193 KM, rocznik 1995 - do katowania, kjsów, driftu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam z biletami? Są już gdzieś? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest napisane, że bilety do nabycia w jakiejś Kasie Akwarium, ale nie wiem czy są już do kupienia Razz
_________________


I'm in love with my cars: Very Happy
- BMW E60 530d 218 KM, rocznik 2003 - stan idealny - do dbania i podróżowania w trasach
- BMW E36 328i 193 KM, rocznik 1995 - do katowania, kjsów, driftu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc, na stronie TicketPro jest niby prowadzona sprzedaż biletów w różnych wariantach cenowych:
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/rock-pop/579635-wsjd-jeff-beck.html

Czy był ktoś kiedyś w Sali Kongresowej i może pokrótce streścić mi rozkład miejsc oraz które bilety (w jakiej cenie) byłyby najlepszą opcją w temacie cena/jakość? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej unikaj pierwszych 3-4 rzędów bo troche za blisko sceny i nie ogrania sie wszystkiego. i raczej jednak nie po bokach bo ma sie dosc ograniczony widok. nie wiem jak jest w dalszych czesciach, ja bylem na dżemie z orkiestrą w 5-6 rzędzie (tyle, że bardzo z boku) i dźwiękowo bylo bardzo dobrze (tylko część musyzków przyslonieta niestety troche przez graty, wiec lepiej blizej srodka sie usadowic).
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszych rzędów na pewno uniknę, jednak z innych względów - bilety po 300 złotych Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEJ! Mam bilety!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek