FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
TIME TO SHINE pod lupą

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

TIME TO SHINE oceniam na...
1
3%
 3%  [ 1 ]
2
13%
 13%  [ 4 ]
3
10%
 10%  [ 3 ]
4
31%
 31%  [ 9 ]
5
24%
 24%  [ 7 ]
6
17%
 17%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 5:01 pm    Temat postu: TIME TO SHINE pod lupą Odpowiedz z cytatem

TYLKO I WYŁĄCZNIE O TYM UTWORZE! Wrażenia, oceny, wady, zalety... oceńmy, pogadajmy, pokłóćmy się Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Czw Wrz 18, 2008 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A się powtórzę. Why not?

Jak się zaczyna piosnka, to czuje ten wiatr we włosach. Dokładnie czuje się tak jak w pierwszej zwrotce:
Cytat:
With the sun in your eyes and the wind in your face
To heaven you rise in a holy embrice
Your feet on the round your head in the clouds
And you're wondering if you're never coming down


Jak dla mnie fajna kompozycja. SUPER wokal Paula, super perkusja i jeszcze te gitarki w ok. 03:09.
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
YOU'RE BEST FRIEND



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 158
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna z lepszych piosenek na CR- moim zdaniem...Fajny refren i ciekawe wykonanie. Tyle
_________________
Prawdziwy talent zawsze wypłynie, mój drogi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
justysbk



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 374
Skąd: Lubin/Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszło mi coć do głowy jak się słyszy "mruczenie" Paula na samiutkim poczatku dosłownie to mnie się skojarzyło z jakims porankiem w islamskim kraju i poczatkiem modlitwy islamskiej przez chwilke Laughing nie wiem ale jakoś tak...za dużo sobie wyobrażam Twisted Evil ...ale żeby nie było piosenka bardzo mi się podoba. Refren jest fajny sama piosenka jest dość żywiołowa, przyjemna. Ee i tu poraz pierwszy napisze ze podoba mi sie gra na perkusji Smile zazwyczaj to gitara przykuwa moją wieksza uwagę a tu po paru przesłuchaniach zwróciłam uwagę na bębny Smile a i fajne zakończenie z ta gitarką. Poraz kolejny... Paul ładnie wykonuje ten utwor... refren jak śpiewa mi sie szczegolnie podoba...
_________________
Nothing is over until we say it is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paul umie śpiewać. O tym wiedziałem zawsze, wiem tez i po tym utworze. Ale... uważam, że do końca mu ten utwór nie leży...
Inna sprawa, że cały utwór mnie nie przekonuje. Simple Minds spotyka U2 z jakimiś niby orientalnymi wstawkami... Brzmienie gitary... OK... niby- ale za bardzo stylizowane na innych (Edge...)... gdzie te czasy kiedy Queen brało inną stylistyke i interpretowało ją po swojemu...
Po piątym przesłuchaniu to "woooooooooo- oooooo-ooooo-ooo" zaczęło mnie serio wkurzać... niestety... przesłuchanie tego kilka razy właściwie obniżyło ocenę jaką wystawiłbym temu utworowi na początku... nie wiem- ten refren wydaje mis ię takim troche tanim chwytem... Nie bijcie, z przesłuchania na przesłuchanie irytuje mnie ta piosenka coraz bardziej...
Czas zabłysnąć? No najwyższy- po tym utworze bardzo by się przydało...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupełnie mi nie podchodzi ten kawałek, ale to możę przez to, iż przypomina mi pioseneczkę, którą podałem w recenzji.
Wydaje się ładne, wydaje się wykorzystywać walory Paula, ale dla mnie aż za bardzo. Stanowczo przesadzono tym utworem, dla mnie jeden ze słabszych na płycie. ;p
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AAAA-AAAA-AAAAA jest i może efekciarskie, ale podoba mi się bardzo, powtórzę się poraz kolejny: czuć przestrzeń i nie przeszkadza mi, że jest to przestrzeń z bajki Simple Minds, bo bardzo lubię ten zespół Smile Niestety, w reszcie piosenki owa przestrzenność zanika i mam wrażenie, jakby ciągnęła się ona w mocno wymuszony sposób. Tekst należy chyba do najgorszych na płycie, 300% pretensjonalnego patosu w patosie...kurde, jakie smoki?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie u2. najbardziej w gitarze. styl tak robiony pod edge'a, ze jakby nie bylo wokalu, to bym przysiagl , ze to u2. ta ogolna przestrzen dzwieku, nieco hmm plemienne bebny Wink caly kawalek milo sie slucha, ale mam wrazenie, ze jest troche za dluzo i jakby w polowie traci swoj rytm, a panowie stracili nieco koncepcje. przed wyciszeniem az prosi sie o glosniejsza gitarke, jakies solo, a tak to robi sie nudno i nijako. paul wokalista jest swietnym, ale jak dla mnie troche zamula tymi ozdobnikami roznymi. to jest fajne, ale w umiarkowanych ilosciach. podobnie jak pierwszy numer z plyty, ten tez na pewno nie nalezy do najslabszych na plycie, ale do ulubionych tez go nie zalicze. a to nienajlepiej, bo dwa srednie numery na poczatek plyty to rowniez sredni pomysl Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początkowa wokaliza na plus zdecydowanie. Przestrzenny dźwięk również na plus, na minus to, że potem ta przestrzeń sie kurczy i człowiek się prawie dusi Wink.

Tekst...Nic ambitnego, a słowa "let's awaken" brzmi jakoś z niemiecka xD. Muzyka całkiem niezła. Ogólnie stawiam przed We Believe, ale za Small, Through The Night i Some Things That Glitter.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie chciałem się zabierać za opisywanie tego utworu, ponieważ jest moim ulubionym, a nie mam na poparcie swojego gustu niemal żadnego rzeczowego argumentu. Po prostu fajne granie, takiego czegoś chciałbym więcej.

Zasadnicze plusy - jest bardzo melodyjnie, w pozytywnym, a nie jakimś prostackim tego słowa znaczeniu. Paul wznosi się na absolutne wyżyny.

Kompozycja prosta, ale dobra melodia broni się sama, bez udziwnień. Nie przeszkadza mi, jak niektórym, że utwór jest długi, a nie występują w nim żadne "zwroty akcji". W tym przypadku jest to ok - "Time To Shine" jest dla mnie murowanym kandydatem na kolejny singiel, gdyby to ode mnie zależało.

Przestrzeń aż się czuje - a odniesienia do U2 nie przeszkadzają. Trudno jest wymyślić proch, a czerpanie z dobrych wzorców nie jest niczym zdrożnym.

Ocena: prawie 5.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam dać temu kawałkowi jeszcze szansę Wink i napisać recenzję za kilka dni, ale przesłuchałam go już dziś kilka (naście?) razy i myślę, że moja opinia bardzo się już nie zmieni. So let's go...

Ja też jak wiele osób, słyszę tu U2. A że tego zespołu nie mogę zdzierżyć, to dla mnie pierwszy minus... Utwór bardzo melodyjny, po pierwszym przesłuchaniu większość pewnie potrafiłaby go zanucić, taki radiowy. Moja siostra już go sobie podśpiewuje, ale ona jest fanką Patrycji Markowskiej i Szymona Wydry, więc to chyba nie działa na korzyść tego kawałka Wink Utwór nie drażni, jest lekkostrawny, wyobrażam sobie, że będzie idealny w tle, jak będę sprzątać pokój lub prasować ciuchy Wink Nie tego oczekuję od tak dobrych muzyków, chciałabym usiąść z rozdziawioną buzią i z każdym przesłuchaniem odkrywać w utworze coś nowego, kolejny ciekawy niuans, którego wcześniej nie usłyszałam. A ta piosenka idzie prosto z punktu A do B, jak już to ktoś napisał. Taki nieszkodliwy przeciętniak na płycie. Nie jest zła, ale nie wywołuje we mnie żadnych emocji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, spostrzegam teraz, że "Call Me" też nazwałem wczoraj najlepszym kawałkiem na płycie. Więc powiedzmy, że są na równi Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nevada



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 753
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo melodyjny, troszkę nietypowy, inny kawałek, podobają mi się te bębny bezpośrednio przed refrenem, sam refren też ma w sobie to coś. Jakoś pozostaje w pamięci ten utwór.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Arquest



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 1942
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto napisał ... Paul?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Time to shine, klimaty U2, o czym już wiele razy było; o ile Bono i spółka są dla mnie raczej średnio-bardzo, to jestem kontent z takiego kawałka na Cosmos rocks, przeciągane AAAAAAAA tworzy piękny klimat. Całość mogłaby być łut krótsza.

Głos w ankiecie: 5
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
irminella



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 1074
Skąd: Szklary/ Rzeszów

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piosenka w porządku, jak to Anulka określiła "czuje się wiatr we włosach". Ale nie podbiła mojego serca specjalnie
_________________
"uwielbienie dla Rogerrrka ^^ :* :love: $vvEEt"
(by Mike)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gość






PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
PieciaM



Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 247
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat zwrotki to przecież "Machines" - jeszcze widać nikt nie zauważył tej analogii. W momencie gdy gra samo piano to już po prostu słychać modelowo. A refren to U2. Kolejna dobra kopia, która nic nowatorskiego nie wnosi.
_________________
"Today I settled all family business so don't tell me that you're innocent."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się z Fenderkiem - za pierwszym razem jakoś to przeszło, w sumie przyjemna piosenka, ale raz na jakiś czas, przy częstszym słuchaniu zaczyna wkurzać. No ale to 4 się należy Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chwytliwe bonowate AAAAAaaaaaAAAAAaaaa należy sie 4 Wink
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie świetna piosenka i z kolei zyskuje przy każdym kolejnym przesłuchaniu. Całkiem energetyczny i przestrzenny utwór, a Paul po troszę szapnuje swoim głosem w refrenie, ale że nie ma się czego wstydzić, więc jak najbardziej na plus. Zdecydowany "Top 3" tej płyty.
Sądzę, że zajebiście by się słuchało jadąc po jakiejś równej drodze na odludziu kabrioletem w lecie Very Happy
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne fajne, tey...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ja



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 71

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'aaaaaaa' to chyba najlepszy fragment tekstu, ale poza tym piosenka po prostu przyjemna.
_________________
I'll take you to the Seven Seas of Rhye
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wśród trzech najlepszych piosenek na płycie, jeśli nie najlepsza. Paul ukazuje w refrenie swoje bardzo duże możliwości wokalne. Jeśli chodzi o Queen taki utwór to rzeczywiście nowatorstwo, ale wyszło naprawdę na wysokim poziomie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek