FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
"Przewodnik fana Queen po Londynie" - opinie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:00 am    Temat postu: "Przewodnik fana Queen po Londynie" - opinie Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z tytułem topicu chętnie poznam Wasze opinie, uwagi, komentarze i recenzje dotyczące książki.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uu, z tym Londynem i Beatlesami to mogą być problemy. Niby to kolebka muzyki, ale wiemy co jest kolebką Beatlesów Wink
Ale muszę powiedzieć, że pomysł na książkę był świetny, gratuluję też "papierowej" publikacji no i jak największego zysku życzę !
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno zerknę jak będę w Empiku.
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maleństwo napisał:
Na pewno zerknę jak będę w Empiku.


Również ;]
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kłin



Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 223
Skąd: Słupsk Rock City

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu miałem po raz pierwszy okazję być w Londynie. Wtedy to przed wyjazdem Michał udostępnił mi robocze (wręcz wersje demo)..części swojego dzisiejszego skończonego dzieła. Już w tamtych dniach pomysł jakim kierował się Michał co do wydania tej książki wydawał mi się bardzo odważny, ciekawy oraz słuszny i potrzebny.

Mój 2 dniowy pobyt w Londynie miał być i był poświęcony odwiedzeniu i poznaniu jak największej ilości miejsc związanych z Queen.Z mapą w ręku i wydrukami miejsc oraz zaznaczonym na tych papierach systemem dotarcia do kolejnych, wyruszyłem w Londyn na poszukiwania zaginionego majestatycznego i już mitycznego rockowego świata lat 70 i 80... świata QUEEN.

Podczas tego poszukiwania towarzyszyły mi bardzo silne emocje. Każde z odwiedzanych miejsc oglądałem dokładnie, robiłem zdjęcia.Rozmawiałem z wieloma ludźmi z aktualnego i "z tamtych lat" otocznia danego miejsca.To nakreśliło mi szerokie i bardziej realistyczne wyobrażenie o tym "jak to było", kiedy w mieszkaniach, klubach, salach koncertowych, teatrach i nie kiedy nieistniejących już miejscach- grali, bawili się mieszkali i żyli a nawet takich gdzie zawierali związki małżeńskie członkowie Queen.

Moje marzenia spełniały się. Widziałem to wszystko co swojego czasu było dotknięte procesem twórczym muzyki Queen, miejsca gdzie budziły się inspiracje, miejsca gdzie ta muzyka żyła i brzmiała.

Odwiedzałem Londyn kilkakrotnie jeszcze później, podpisując listę obecności w kolejnych miejscach z listy Michała... Wszystkie te odkrywania miejsc związanych z Queen przypominały trochę pewnego rodzaju śledztwo - np kombinowanie,jak dostać się gdzieś do środka. Było to bardzo zmotywowane działanie. Determinacja i pasja zaowocowały wieloma unikatowymi wspomnieniami, i pamiątkami podnoszącymi i budującymi wartość pojęcia Fan Queen. Było to odkrywanie jakiegoś rodzaju tajemnicy.. Było też to pewnym "rodzajem magii"

Mimo że minęło kilka lat to wspomnienia tamtych dni w Londynie są żywe a każde odwiedzone miejsce mocno zapisało mi się w pamięci. Każde z nich ma osobną historię i każde z nich również pamięta Queen.

Z "dema" przewodnika zobaczyłem 90kilka procent miejsc opisanych przez Michała.
Dało mi to realny obraz na to jak funkcjonował zespół w tym mieście, chodziłem dawnymi prywatnymi szlakami każdego z Nich.
Natomiast Kensington Pub stal się moim ulubionym miejscem do pójścia na piwo w tym mieście, podobnie jak kiedyś dawno w 70tych Briana Rogera i ...Merry, która miała do tego pubu kilka metrów od mieskania gdzie w tym czasie mieszkała z Freddiem:)

Dziś kupiłem książkę Michała. Z chęcią poczytam o tym jeszcze raz w profesjonalnie wydanej formie. Michał poinformował mnie że od czasu kiedy udostępnił mi swoje wczesne opracowania, dodał kilka nowych miejsc. Być może to zmotywuje mnie do ponownego odwiedzenia Londynu i kontynuacji mojej pełnej ciekawości, wybitnie silnych emocji i często nostalgii podróży po Miejscach Queen w Londynie.(Tym razem z poręczną już książką w ręku)

ps.
Ze znanym już przekąsem dodam iżSmile bycie w Londynie (i bycie fanem Queen) i oglądanie widoków z pocztówek(które w rzeczywistości nie są takie fajne i ciekawe) to nudny zabieg, i strata czasu w porównaniu z tym co zaoferuje nam "Przewodnik Fana Queen po Londynie" i opisane w nim atrakcje queenoturystyczne.

Jestem pewny sukcesu tej pozycji w kręgach fanów chcących powtórzyć Michała oraz późniejszą moją wielką przygodę w Londynie.

Kłin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie kupię, w weekend przejdę się do Empiku i zobaczę czy widnieje książka gdzieś na półkach... Smile

Pomysł dość ciekawy, w czasach emigracji na wyspy na pewno się przyda. Wygląda na to że to już/dopiero/aż druga polska książka na temat Queen(Freddiego).
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..a ktora publikacje uznajesz za pierwsza?

Queen 1971 - 1978, Teksty, tłumaczenia, chwyty gitarowe, tłumaczenie: Prutkowski M., opracowanie tekstu:
Kołodziej A., Atut, Bielsko - Biała
Queen 1979 - 1985, Teksty, tłumaczenia, chwyty gitarowe, tłumaczenie, Prutkowski M., opracowanie tekstu:
Kołodziej A., Atut, Bielsko - Biała
Queen 1986 - 1992, Teksty, tłumaczenia, chwyty gitarowe, tłumaczenie, Prutkowski M., opracowanie tekstu:
Kołodziej A., Atut, Bielsko – Biała

Ciezko to jednak uznac za pelnoprawne ksiazki...

Ksiazki bede w Emipkach dopiero w przyszlym tygodniu. W tym momencie najlepiej (i najtaniej!) kupic ja bezposrednio ze strony wydawnictwa - www.beseder.pl
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:
..a ktora publikacje uznajesz za pierwsza?
Tych tłumaczeń w ogóle nie brałem pod uwagę, chodziło mi o book T.Grasa "Gwiazda, która stałą się legendą".
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slusznie.Masz racje.Chco ksiazki dotyczacej stricte zespolu nie bylo!
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna


Ostatnio zmieniony przez q_michal dnia Pon Wrz 08, 2008 9:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysztofek



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 213
Skąd: Łęczna

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 2:46 pm    Temat postu: książka Odpowiedz z cytatem

Zamówiłem książke Michała przez internet , teraz chciałem opisać swoje wrażenia jej dotyczące.


Przede wszystkim gratuluje samego POMYSŁU i jego REALIZACJI.
Sam czasem zastanawiałem się co tu mozna jeszcze napisać o Queen przecież ich historia i twórczość jest już chyba zbadana i opisana , tymczasem książka Michała jest przykładem , że można zawsze wymyslić coś orginalnego.
Pierwsza część o histori zespołu jest krótkim streszczeniem najwazniejszych wydarzeń w życiu grupy , nie jest orginalna i nie zawiera niczego sensacyjnego , ale całość jest przystępnie opisana i łatwo przyswajalna nawet dla laika.
Druga część to juz realizacja POMYSŁU .ZAbiera nas do miejsc związanych z Queen - do studiów nagrań , hal gdzie koncertowali czy do miejsc gdzie gwiazdy mieszkały albo spotykały się.
Michał dwa razy wystepuje jako ktoś kto broni historii przed "śmiercią"
np. gdy fotografuje i opisuje Kensington Market gdzie handlowali Freddie i Roger , ponieważ miejsce to niedługo potem zostało wyburzone i przestało istnieć.
Mi osobiście najbardziej podobaja się fotografie i opis studiów nagrań bo przecież to tam powstawały utwory , więc według mnie to najwazniejsze miejsca.
Dość zabawne jest odwiedzanie byłych mieszkań członków grupy i miłe jest to , że nowi lokatorzy się na to zgadzają.
Całość jest opisana przystępnie i zrozumiale chodz dość krótko i zawiera szczegółowe wskazówki jak dotrzeć w dane miejsce.
Wielkim atutem książki są oczywiście zdjęcia opisanych miejsc.

Koniec

Kilka przyjacielskich uwag krytycznych:
- raczej lepiej było by gdyby zdjęcia były bezpośrednio pod opisem , wtedy nie trzeba by ciągle przezucać stron zeby zobaczyc fote (jest to dość męczące)
-foty są często niewyraźne
-myśle , że całość mogłaby byc trochę dłuzsza (tak piszę o ilości nie jakośći!!!) gdyż czuje się pewien niedosyt

Jeszcze raz gratluje , w skali od 1 do 10 przyznaje ocenie pomiędzy 7 a 8. Mi się osobiście dobrze to czytało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 9:16 am    Temat postu: Re: książka Odpowiedz z cytatem

Krzysztofek vel papa napisał:

Kilka przyjacielskich uwag krytycznych:
- raczej lepiej było by gdyby zdjęcia były bezpośrednio pod opisem , wtedy nie trzeba by ciągle przezucać stron zeby zobaczyc fote (jest to dość męczące)
-foty są często niewyraźne
-myśle , że całość mogłaby byc trochę dłuzsza (tak piszę o ilości nie jakośći!!!) gdyż czuje się pewien niedosyt

.


- zdjecia sa na ogol sredniej (amtorskiej) jakosci i pelnia w ksiazce funckje uzupelniejaca co jest wyraznie zaznaczone w tekscie. Nie chcialem wiec ich za bardzo eksponowac a zrobic z nich cos w rodzaju zalacznika.
- ksiazka z zalozenia byla PRZEWODNIKIEM, nie mogla byc zbyt dluga (zwlaszcza pierwszy rozdzial posiwcony hisotrii grupy staralem sie strescic w skondesowanej formie).Niemniej jednak wiem,ze molgbym napisac dluzej.Jako,iz idea tej ksiazki jest przede wszystim pokazanie miejsc nie chcialem za bardzo "rozciagac" historii

Dzieki za opinie Smile
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
milton



Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 15

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem Przewodnik przez internet, podoba mi się bardzo - książek o Queen nigdy za wiele Smile. Sporym plusem są kolorowe fotografie. Jedyny minus... to fakt, że nie wyszła wcześniej, kiedy byłem w Londynie w zeszłym roku. Mając w ręku Przewodnik z pewnością zobaczyłbym więcej. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maxfoto



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja na jedną zasadniczą wadę....
Nie ma dedykacji Autora......
Jeszcze nie ma.......
Ale to już niedługo taki stan się utrzyma....
Smile
Gratulacje Michale
_________________
Nie jest grzechem upaść - grzechem jest sie nie podnieść.
Always look on the bright side of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzja Dagi z Merlina zostala...recenzja tygodnia! Gratulacje!
http://merlin.pl/browse/special/best_reviews.html
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Palinka



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 57

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko .. ze strony www.beseder.pl chcąc zamówić książkę , ile kosztuje przesyłka ?Wink nie doczytałam sie na stronie ...
_________________
Too much love will kill you !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiek171



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 27
Skąd: HollyŁódź

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palinka napisał:
mam pytanko .. ze strony www.beseder.pl chcąc zamówić książkę , ile kosztuje przesyłka ?Wink nie doczytałam sie na stronie ...


jeśli chcesz zapłacić przekazem, płacisz 10zł, jeśli przy odbiorze- 15;)
je też niedawno kupiłam książkę i teraz czekam na dostawęWink
_________________
"I'm just a musical prostitute, my dear''- Freddie Mercury
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Palinka



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 57

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wink
_________________
Too much love will kill you !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzja ksiazki z najnowszej "Twojej Muzy" autorstwa Wacława Panka: http://www.twojamuza.pl/index.php?w=6&id=724&g=15
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michale, Kirmuć Cię zrezecenzował w "Teraz Rocku" Wink Choć właściwie zadowolił się opisem co w książce się znajduje i że rozdział o historii Q jest suchy i faktograficzny rozumie jednak, "że nie to było celem autora". Tak naprawdę, to nie napisał nawet czy książka mu się podoba, zaznaczył natomiast, że to publikacja dla bardzo wąskiego grona odbiorców.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,wiem.Recenzja w jego stylu.Czyli mocno informacyjna.Choc czesc przewodnikowa w jego "ustach" zostala raczej pochwalana.A te,ze czesc historyczna jest w skondensowanej formie..to wiadome nawet dla mnie.W koncu to przewodnik,a historia ma byc jego uzupelnieniem na zasadzie takiej,ze w kazdej chwili mozna do niej zerknac i miec pelniejsze wyobrazenie o czasie,w ktorym z danego miejsca korzystali muzycy. Dobrze,ze choc bledow mertorycznych nie wytknal Smile Szczerze piszac to bardziej ciekawi mnie opinia Twoja niz redaktora Kirmucia :)Juz ja se z nim pogadam w autobusie do Pragi..Smile
Wszystkich zainteresowanych odsylam oczywscie do pazdziernikowego numeru "Teraz Rocka".
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał jaki jest każdy wie Wink Ale jakim jest zapalonym fanem prze Internet czasem to ciężko ocenić. Ile bezszczelności i trudu kosztowało go najpierw wejście tam gdzie nikt normalny raczej się nie pcha, ale ON?! O dla niego nie problem. Jego pewność siebie i wygadanie przydały się też, aby doprowadzić do wydania książki.
Książki nietypowej jak na coś o zespole muzycznym. Osobiście nie słyszałam, aby ukazał się jakiś przewodnik tylko o jednym miejscu i jednym wykonawcy. Może w przewodnikach o Memphis czy Liverpoolu piszą o Elvisie czy Żukach, ale tylko o nich przewodnik? Michał się podjął wyzwania stworzenia chyba nowego gatunku książek.
Do waszych rąk trafiła, a może trafi niezwykłe dzieło. Coś czemu autor poświęcił wiele czasu i wysiłku. Dla miłośnika Queen jest to zbiór wyjątkowy. Nie ważne czy planujesz jechać do Londynu. Z tego wydawnictwa i tak się czegoś dowiesz. Można sobie poczytać skondensowaną biografie zespołu. Od narodzin po ostatnie wydarzenia, czy mamy na rynku polskim biografie to obejmującą? Chyba ostatnie wydawnictwo jest z roku 1996? Sporo od tego czasu wody upłynęło w Wiśle, a w historii zespołu jeszcze więcej. Michał tylko małą cząstkę uchwycił, ujętą w formie dat, wydawnictw i ciekawszych wydarzeń. Dla osoby nie będącej na bieżąco są to małe korepetycje z najnowszej historii zespołu. Mi osobiście bardzo przyjemnie czytało się tą część. I skromnie dodam, że wiele elementów pochodzi z mojej strony.
Najważniejszą część stanowi przewodnik po lokalizacjach w Londynie. Kilka osób testowało opisy i trafiło! A to już sukces uwierzcie mi. Mamy ogólnie zbiór różnych miejsc od domów, mieszkań, hal koncertowych, kościołów, uczelni po studia nagraniowe. Każde miejsce ma dokładny opis jak trafić i co ma wspólnego z Queen. Czasami człowiek może się zdziwić.
Sporą część zajmują zdjęcia z miejsc, do których trafił Michał. Niektóre mają już wartość historyczną, bo wiele miejsc uległo zniszczeniu choćby stary Wembley. Dodatkiem jest schemat linii metra.

Minusem dla mnie jest brak mapy z zaznaczonymi przybliżonymi lokalizacjami miejsc no i za mała liczba stron.

Mam nadzieje, że wielu z was będzie miało egzemplarz z autografem autora. I nawet jaknie w tym roku to kiedyś zwiedźcie Londyn z Przewodnikiem szukając nowych wrażeń obok Pałacu Buckingham czy Hyde Parku.

Do książki mam sentyment, bo brałam udział w pierwszej merytorycznej korekcie, po niej Michał sam dokonał wielu sprawdzeń związanych z datami. To za moja sugestią porzucił myśl o okładce z wąsaczem na rzecz długich włosów. No i ogólnie wydanie takiej książki w Polsce wydało mi się mało realne! Ha, ale jednak jak się chce to marzenia się spełniają.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzja ksiazki (bardzo mila) autorstwa Bronislawa Tumilowicza pojawiala sie w najnowszym numerze (47) "Przegladu".
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DomiNika



Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michale, bardzo dobrze, że napisałeś tą książkę i że ujrzała ona światło dzienne - już Ci to mówiłam Smile Jak dla mnie nie jest to TYLKO przewodnik po miejscach związanych bezpośrednio z QUEEN. Książkę odbieram także jako coś, co świetnie porządkuje wiedzę o Zespole, a także uzupełnia ją o "nowe" informacje.
Warto mieć ten Przewodnik, przeczytac go, mało tego - wciąż do powracać do jego lektury. Niczym z "Lalką" po Warszawie, tak z "Przewodnikiem..." po Londynie Smile można podróżować i zobaczyć to, co z perspektywy Fana Królowej jest najważniejsze.
Treść książki jest bardzo przemyślana. Zachowanie porządku i chronologii sprawia, iż jej przekaz jest jasny, zrozumiały - podstawa, żeby nie zgubić się przypadkiem w wielkim mieście Wink Pierwsza część "Przewodnika..." traktuje o historii i twórczości QUEEN - nie za bardzo rozbudowana (bo przecież być nie mogła), ale trafnie streszczona:
- Michał nie pominął żadnego ważnego wątku, co rzuca światło na całokształt Grupy. Ta część to taka esencja biograficzna.
Natomiast w drugiej części tekstu odnajdziemy liczne wskazówki, rady, sprawdzone informacje, które znacznie ułatwią nam podróż badawczą mającą na celu poznanie miejsc, które są istotne w historii Zespołu.

Michale, SZCZERZE GRATULUJĘ samego pomysłu napisania takiej książki. Rzeczywiście jest to COŚ nowego. Bardzo dobry pomysł + jego realizacja = TO, co teraz leży u mnie na półce i wiem, że znajdzie swoje zastosowanie, gdy znajdę się wreszcie w Londynie Smile
Bardzo się cieszę z Twojego sukcesu, z tego, że udało Ci się spełnić to marzenie I DZIĘKUJĘ Ci, że chciałeś się z nami tym podzielić Smile
_________________
JUST KEEP PASSING THE OPEN WINDOWS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie tylko przejrzałem w tramwaju ale to wystarczyło by natknąć się na kilka takich błędów literókowowych [w tytułach piosenek!] że aż mnie zmroziło. Szersza recenzja potem.

Ale, kurde, gratuluję samozaparcia i chęci do doprowadzenia tak chwalebnej rzeczy do końca!!!!
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
DomiNika



Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w sumie też w swoim egzemplarzu dopatrzyłam się paru "błędów", ale to teraz nie jest wcale najistotniejsze Smile ujdzie w tłumie, nie ma się czym przejmować - jestem takiego zdania. Przemawia przeze mnie fascynacja tym projektem Smile buźka
_________________
JUST KEEP PASSING THE OPEN WINDOWS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzja książki autorstwa Dagmary Szymańskiej znajduję się w najnowszym wydaniu KYA "maGAGAgazyn" czyli fankulbowego zinu. Oprocz tego jest tam rozpisany Konkurs,w którym do wygrania jest 5 sztuk "Przewodnika...".Powodzenia.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzja "Przewodnika..." znajdzie sie prawdopodobnie sie w styczniowej "Machinie".
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lentoo



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 114
Skąd: Bristol.. Brytania..

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 2:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wróciłem z 3-dniowej wyprawy po Londynie z owym przewodnikiem Razz i muszę przyznac że bardzo mi pomógł. Bez niego nigdy nie zwiedziłbym tylu miejsc w 3 dni bez przewodnika. Z 46 miejsc zwiedziłem około 15. Wielkie dzięki.. Jednak pozostaje niedosyt. Dlaczego? Dlatego że nie znalazłem fanclubu bedąc na Hammersmith, niektóre opisy wydają sie byc napisane na 'odczepnego' np. klub Heaven 'Klub znajduje się między stacjami Embankment i Charing Cross', szukałem ok 30 min i nic.. Co prawda są adresy ale obszerniejszy opis dojścia by się przydal.
Twisted Evil
Zdjęcia amatorskie ale nie mam żadnych zastrzezeń Laughing .. a i szkoda że mapek nie ma z zaznaczonymi miejscami (oprócz mapy tuby Laughing )
Ogólnie: Super przewodnik, Gratujuję Laughing

P.S: Nie myślcie że chcialem sie dostac do 'Heaven' żeby się rozerwac Razz ani nic z tych rzeczy ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Anka793



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 315
Skąd: Warszawa / Lublin

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież w przewodniku jak byk jest napisane, że tam już się fanclub nie mieści, tylko został przeniesiony do domu Jackie Smith, dlatego pewnie nie mogłeś go znaleźć Laughing .
Zresztą nawet jak jeszcze się tam mieścił, to i tak ciężko było do niego trafić. Ja byłam tam w 2005 roku, fanklub mieścił się w podwórzu i musiałam się zapytać w najbliższym sklepie jak tam dojść, bo sama bym w życiu nie trafiła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie.Fanclubu juz nie ma w tym miejscu.W przypadku "Heaven" przyznaje,iz opis powinien byc bardziej precyzyjny.
Byc moze niedlugo ukaza sie recenzje w krakowskim i ogolnopolskim (warszawskim) dodatku "Co jest grane?" do "Gazety Wyborczej".
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek