FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
What's so CIVIL 'bout WAR anyway?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 9:59 pm    Temat postu: What's so CIVIL 'bout WAR anyway? Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
"Żeby żadna matka nie musiała więcej opłakiwać swojego syna".


Dziękuję wielce. Zobaczyłem dzisiaj ten napis na pomniku pomordowanym na wzgórzu Golm w Niemczech. Polecam wszystkim serdecznie. Na tym wzgórzu zostało pochowanych 22 tysiące niemieckich cywilów, którzy zostali zbombardowani przez Amerykanów podczas ucieczki ze Świnoujścia , 14 marca bodaj, 1945 roku. Taki Niemiecki Katyń. A sam "pomnik" robi ogromne wrażenie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta "wycieczka" ma jakiś związek z jutrzejszą 69 rocznicą rozpoczęcia II wś ?

Co jak co ale atakowanie cywilów to straszna rzecz, jednak po tym co niemcy zrobili podczas II wś nie dziwię się wcale Amerykanom.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cywile niemieccy coś zrobili amerykanom podczas II WŚ?
Powrót do góry
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Cywile niemieccy coś zrobili amerykanom podczas II WŚ?


Nie, ale tak samo alianci zbombardowali Drezno i zrzucili bombę atomową na Japonię. Bardzo dużo osób krytykuje to ostatnie nie wiedząc ile złego Japończycy robili cywilom.

Powracając do pytania : Nie, i wszyscy o tym wiedzą, ale to była wojna, powtarzam to zawsze na wojnie nie ma reguł nie ma konwencji wszystkie te ustalenia można wrzucić do kosza.

To że nic nie zrobili Amerykanom nie oznacza że nic nie zrobili ich sojusznikom tzn. Polakom, ile to... Milionów Polskich cywili zostało zabitych z rąk niemców ?

Z perspektywy czasu wydaje się to okropne ale nigdy nikt z nas nie był na wojnie ale wiem jedno, podczas wojny budzą się zwierzęce instynkty.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ta "wycieczka" ma jakiś związek z jutrzejszą 69 rocznicą rozpoczęcia II wś ?


Nie. Ot tak, zawsze chciałem tam pojechać.

Cytat:
Co jak co ale atakowanie cywilów to straszna rzecz, jednak po tym co niemcy zrobili podczas II wś nie dziwię się wcale Amerykanom.


Bombardowanie rannych i uciekinierów jest bardzo heroiczne...faktycznie.

Cytat:

To że nic nie zrobili Amerykanom nie oznacza że nic nie zrobili ich sojusznikom tzn. Polakom, ile to... Milionów Polskich cywili zostało zabitych z rąk niemców ?


Gówno, w porównianiu z tym co robili Rosjanie podczas wojny i przez następne 60 lat to Niemcy są najbardziej kulturalnymi żołnierzami pod słońcem.
Z tym, że cywile niemieccy czasem pomagali nawet Żydom [niemiecy pracownicy przy IG Farbenindustrie w Monowicach koło Auschwitz potajemnie dokarmiali Żydów i Polaków z Obozu].
Nie generalizujmy - nie każdy Niemiec był nazistą pozbawionym duszy.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.


Ostatnio zmieniony przez BeBe dnia Nie Sie 31, 2008 10:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:


To że nic nie zrobili Amerykanom nie oznacza że nic nie zrobili ich sojusznikom tzn. Polakom, ile to... Milionów Polskich cywili zostało zabitych z rąk niemców ?


Niemców cywilów?
Powrót do góry
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:

Bombardowanie rannych i uciekinierów jest bardzo heroiczne...faktycznie.


To ty napisałeś, to na pewno był odwet w ramach furii a nie zaplanowana akcja militarna.

BeBe napisał:

Gówno, w porównianiu z tym co robili Rosjanie podczas wojny i przez następne 60 lat to Niemcy są najbardziej kulturalnymi żołnierzami pod słońcem.
Z tym, że cywile niemieccy czasem pomagali nawet Żydom [niemiecy pracownicy przy IG Farbenindustrie w Monowicach koło Auschwitz potajemnie dokarmiali Żydów i Polaków z Obozu].
Nie generalizujmy - nie każdy Niemiec był nazistą pozbawionym duszy.


Nie rozpatruje tu czasów powojennych jak by co bo to temat na inną dyskusję. Nie powiedziałem że każdy Niemiec był nazistą pozbawionym duszy, ale czy na wojnie kogokolwiek to obchodzi ?

kot napisał:
Łosiu napisał:


To że nic nie zrobili Amerykanom nie oznacza że nic nie zrobili ich sojusznikom tzn. Polakom, ile to... Milionów Polskich cywili zostało zabitych z rąk niemców ?


Niemców cywilów?


Nie, Niemców żołnierzy. Ale odwet był na cywilach. Jak to mawia powiedzenie Jak kuba bogu tak bóg kubie xP
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu bardzo ciekawie i może podświadomie przedstawia swoje uczucia, poprzez pisanie "Polskich cywilów", ale już "z rąk niemców" Wink. Nie muszę chyba mówić, ze oba zapisy są błędne xD.

A jeśli chodzi o to, czy dziwić się Amerykanom, czy nie, to powiem tyle, że każdy akt terroru wobec ludności cywilnej - niezaleznie, czy w odwecie, czy nie - powinien być napiętnowany. Narodowość nie ma znaczenia. No ale niestety takie są "uroki" wojny totalnej.

Wydzielta to do historii, czy czegoś.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:

Nie, Niemców żołnierzy. Ale odwet był na cywilach. Jak to mawia powiedzenie Jak kuba bogu tak bóg kubie xP


Niemieccy cywile atakowali amerykę?


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie Sie 31, 2008 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcecie kontynuować o cywilach na wojnie to tutaj.
A- jak ktoś ma pomysł na lepszy tytuł to dawać
Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się ten tytuł Laughing
Powrót do góry
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

To ty napisałeś, to na pewno był odwet w ramach furii a nie zaplanowana akcja militarna.


Nie, to była pomyłka, którą potem zgrabnie zatuszowano.
Akcja była taka, że w Świnoujściu bombardowano port wojenny i nabrzeże U-botów. Pozostałe bomby postanowiono zrzucić na dzisiejszy Park Słowiański, ponieważ żołnierze myśleli, że tam nikogo nie ma - błąd, tam byli wszyscy cywile i wycofujący się z frontu wschodniego żołnierze Wehrmachtu. Wszyscy zginęli.

Cytat:
Nie rozpatruje tu czasów powojennych jak by co bo to temat na inną dyskusję. Nie powiedziałem że każdy Niemiec był nazistą pozbawionym duszy, ale czy na wojnie kogokolwiek to obchodzi ?


Ja nie mówię o czasach powojennych. Tak było w czasie wojny, w głębokiej okupacji, w czasach piecy krematoryjnych. Więźniowie Auschwitz III - Monowitz pracowali w fabryce IG Farbenindustrie w których pracowali min. niemieccy cywile, którzy im pomagali.
Na wojnie każdego obchodziło czy jest się nazistą czy nie. W końcu starano się wytępić tę anomalię.

Cytat:
Nie, Niemców żołnierzy. Ale odwet był na cywilach. Jak to mawia powiedzenie Jak kuba bogu tak bóg kubie xP


W takim razie mam teraz wszystkich Niemców którzy spacerują po Świnoujściu, a jest ich dużo, zacząć gonić i zabijać bo prawdodpobnie oni zabijali cywilów i umieścili mojego pradziadka w Majdanku ? Idiotyczne to jest. Nie mówiąc już o tym, że mieszkam w miescie, które od zawsze było niemieckie Wink
Na litość boską, człowiek to człowiek, szczególnie cywil, który miał tak naprawdę niewiele do powiedzenia na wojnie. Dla mnie cywil po każdej ze stron, czy to niemiecka, rosyjska czy polska - cierpiał tak samo. I cierpiał niezasłużenie [no dobra, Niemcy sobie sami wybrali to zło, ale jak mówiłem wyżej - nie każdy. Wielu Niemców tułało się po obozach koncentracyjnych za swe działania opozycyjne].
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może coś na rozładowanie.

Cywile na wojnach jednak czasem wyrządzali szkody - chociażby jako szpiedzy. Opowiem Wam o najgłupszym z nich.

Niemcy przygotowywali się do wielkiej akcji wywiadowczej na Wyspach Brytyjskich. Jodl wezwał do siebie Canarisa z pytaniem ile ten ma szpiegów na Wyspach. Canaris nie chciał ujawnić szokującej prawdy - że w ciągu kilku miesięcy od wypowiedzenia wojny MI-5 rozbiła całą niemiecką siatkę szpiegowską w UK. Skłamał, ze siatka działa poprawnie. Zadowolony Jodl oznajmił, ze potrzeba wysłać nowych agentów. Canaris szybko zabrał się za próby odbudowy siatki. Po kilku nieudanych próbach przerzutu agentów przyszła kolej na bohatera tej historyjki, prawnika z Hamburga - Hermanna Goertza.

Niedoszły agent od początku miał pecha. Mający przetransportować go do Irlandii samolot dwukrotnie miał awarię silnika, za trzecim razem w końcu się udało. Jednak nie do końca. Po wylądowaniu Hermann nie mógł znaleźć drugiego spadochronu, na którym zrzucono ekwipunek (między innymi radio oraz łopatę, przy której pomocy miał zakopać spadochrony). Zaczął więc się włóczyć po pastwiskach, by w końcu odkryć, ze wcale nie wylądował w okolicach Dublina, a w Irlandii Północnej! Szedł więc w oficerkach i mundurze Luftwaffe przez 4 dni. Miał dużo szczęścia, bo miejscowi wieśniacy nie widzieli nic dziwnego w osobliwym jegomościu.

Ale wkrótce zaczęły się kolejne problemy - Goertz dotarł do mostu, który patrolowali żołnierze. Postanowił więc popłynąć wpław przez rzekę. W niej własnie zgubił atrament sympatyczny, dzięki któremu miał porozumiewać się z Abwehrą. Wykończony, po dopłynięciu na drugi brzeg zdjął z siebie mundur i przebrał się we wdzianko wieśniaka znalezione w stodole. Chodził po Wyspach wygłodzony i zmęczony. Miał co prawda sporą sumę w funtach i dolarach, jednak nie wiedział, że angielskie pieniądze przyjmowane są w Irlandii...

Po ogromnych trudach Hermann dotarł w końcu do swojej nory w Dublinie. Koniec problemów? Nie. Tam Goertz poznał lidera IRA (która to oczywiście spiskowała przeciw UK). W kilka dni po spotkaniu, kilku członków IRA ukradła Hermannowi wszystkie pieniądze. Wkrótce policja aresztowała gospodarza kryjówki szpiega. Ten usłyszawszy hałasy wymknął się przez tylne wyjście (zostawiając resztki swojego sprzętu) i wtopił się w tłum.

Jakimś cudem Goertz ukrywał się przed policją przez 1,5 roku. W końcu został aresztowany. I wtedy Hermann po raz pierwszy dobrze wykonał pracę szpiega - rozgryzł kapsułkę cyjanku. Zmarł w kilka minut.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, niezbyt rozgarnięty ten szpieg ;d
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Niemcy sobie sami wybrali to zło...


Niby tak, ale NSDAP po prostu znalazła dobry moment - kryzys w Niemczech + obietnice zmniejszenia bezrobocia i poprawienia dobrobytu. W trudnych chwilach każdy się na coś takiego łapie. Co więcej, naziści spełnili te obietnice.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
BeBe napisał:
Niemcy sobie sami wybrali to zło...


Niby tak, ale NSDAP po prostu znalazła dobry moment - kryzys w Niemczech + obietnice zmniejszenia bezrobocia i poprawienia dobrobytu. W trudnych chwilach każdy się na coś takiego łapie. Co więcej, naziści spełnili te obietnice.


Tak, spełnili, to fakt. Jednakże jak mówiłem - nie wszyscy się zgodzili na rządy nazistów. Warto też powiedzieć, że od samych początków NSDAP nie ukrywało swych fascynacji rasą nordycką i tępieniem innych ras o czym wszyscy Niemcy dobrze wiedzieli i większość z nich przyklasnęła temu pomysłowi przy urnach.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
A- jak ktoś ma pomysł na lepszy tytuł to dawać Laughing

I don't need your CIVIL WAR

What's so CIVIL 'bout WAR anyway?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
mike napisał:
BeBe napisał:
Niemcy sobie sami wybrali to zło...


Niby tak, ale NSDAP po prostu znalazła dobry moment - kryzys w Niemczech + obietnice zmniejszenia bezrobocia i poprawienia dobrobytu. W trudnych chwilach każdy się na coś takiego łapie. Co więcej, naziści spełnili te obietnice.


Tak, spełnili, to fakt. Jednakże jak mówiłem - nie wszyscy się zgodzili na rządy nazistów. Warto też powiedzieć, że od samych początków NSDAP nie ukrywało swych fascynacji rasą nordycką i tępieniem innych ras o czym wszyscy Niemcy dobrze wiedzieli i większość z nich przyklasnęła temu pomysłowi przy urnach.


Tylko, że na samym początku większość Niemców (i to również samych członków NSDAP) miało, oględnie mówiąc, gdzieś rasowe bajdurzenia Hitlera, Himmlera czy Rosenberga, natomiast głosowała na ludzi, którzy zdecydowanie i charyzmatycznie obiecywali rozwiązanie problemu biedy i bezrobocia. I to był główny powód, dla którego naziści zdobyli takie poparcie, oraz główne hasło z jakim szli do wyborów.
Nie mówiąc już o tym, że nazistowska retoryka też nie była jednolita i niezmienna i były okresy, w których znacznie więcej uwagi niż rasizmowi poświęcała właśnie kwestiom gospodarczym czy związanym z traktatem wersalskim.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:

Cywile na wojnach jednak czasem wyrządzali szkody - chociażby jako szpiedzy. Opowiem Wam o najgłupszym z nich.


Szkoda tylko, że to totalna bzdura. Zrzucenie szpiega w mundurze wzbudziło moje podejrzenia.
Człowiek o takim nazwisku był szpiegiem w GB od 1935 roku i żył do 1947 roku.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 5:18 pm    Temat postu: Re: What's so CIVIL 'bout WAR anyway? Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Kensington napisał:
"Żeby żadna matka nie musiała więcej opłakiwać swojego syna".


Dziękuję wielce. Zobaczyłem dzisiaj ten napis na pomniku pomordowanym na wzgórzu Golm w Niemczech. Polecam wszystkim serdecznie. Na tym wzgórzu zostało pochowanych 22 tysiące niemieckich cywilów, którzy zostali zbombardowani przez Amerykanów podczas ucieczki ze Świnoujścia , 14 marca bodaj, 1945 roku. Taki Niemiecki Katyń. A sam "pomnik" robi ogromne wrażenie.


niemiecki Katyń? wybacz, ale to naprawdę wielce nieodpowiedzialne porównanie. w Katyniu zabijano ludzi strzałem w tył głowy, była to masowa egzekucja polskiej inteligencji - eksterminacja. naloty gdzie ginie ludność cywilna są zbrodnią, ale jednak w zupełnie innym wymiarze. po nalotach na warszawę po powstaniu zginęło 200 tys. ludzi - celem była zagłada miasta. ale nie jest to drugi Katyń, nie jest to drugi Oświęcim - gdzie dokonywała się przemyślana i chłodna eksterminacja narodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I to był główny powód, dla którego naziści zdobyli takie poparcie, oraz główne hasło z jakim szli do wyborów.


"Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer" ?

Cytat:
Nie mówiąc już o tym, że nazistowska retoryka też nie była jednolita i niezmienna i były okresy, w których znacznie więcej uwagi niż rasizmowi poświęcała właśnie kwestiom gospodarczym czy związanym z traktatem wersalskim.


Wiem, że im jak podwiało tak stawali się bardziej lub mniej zaparci w swoim rasistowskim bełkocie Wink
A co z punktem programu NSDAP który brzmiał:"Domagamy się ziemi i gleby(kolonii) dla wyżywienia naszego narodu i osiedlenia nadwyżki naszej ludności" - czuć tutaj zamierzoną ekspansję i 'mordobicie'. A to przecież z okresu 'pierwszego' NSDAP, z programu ogłoszonego 24 lutego 1920 roku.

Cytat:
niemiecki Katyń? wybacz, ale to naprawdę wielce nieodpowiedzialne porównanie. w Katyniu zabijano ludzi strzałem w tył
głowy, była to masowa egzekucja polskiej inteligencji - eksterminacja.


Zapomniałem, że mamy przecież kategoryzować ludzi.
I to przede wszystkim byli żołnierze, oficerowie. Tak, to była eksterminacja i tak, wiem co tam się działo, ale dla mnie to co dokonali Amerykanie a potem zgrabne tego zatuszowanie to zwykłe wymigiwanie się od winy.

Cytat:
naloty gdzie ginie ludność cywilna są zbrodnią, ale jednak w zupełnie innym wymiarze.


Dla mnie morderstwo, a zwłaszcza cywili, nie ma wymiarów. Morderstwo jest morderstwem i kategoryzowanie tego w jakikolwiek sposób to debilizm. Chodziło mi o wydźwięk wydarzenia w Niemczech, oni to podobnie traktują jak my Katyń.

Cytat:
ale nie jest to drugi Katyń, nie jest to drugi Oświęcim - gdzie dokonywała się przemyślana i chłodna eksterminacja narodu.


Nie powiedziałem, że był to drugi Oświęcim - to dopiero byłoby nieodpowiedzialne. Poza tym - Oświęcim najpierw był przewidziany jako jeniecko-pracowniczy obóz dla Rosjan i Polaków. Dopiero później przeprowadzano w nim eksterminację Żydów i Polaków [bodaj od 1941].
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy są winny zbrodni ludobójstwa - zabijano miliony ludzi w celu eksterminacji narodów. mordowano metodycznie, podług kartek papieru i statystyk. mordowano gazując, paląc - tworzono getta, gdzie trudno opisać stopień sponiewierania godności ludzi. nie mówimy tu o wojnie, a o niesłychanej zbrodni metodycznego wymordowania milionów ludzi.

i jeszcze coś, morderstwo winno się kategoryzować. niemieckie morderstwo w Oświęcimiu to dla mnie objaw zezwierzęcenia i ohydy jakiej świat nie widział. zabijanie strzałem w tył głowy, metodyczna eksterminacja inteligencji na rozkaz w Katyniu też ma inny wymiar. tak, amerykanie podczas II wojny światowej popełnili wiele zbrodni wojennych - ale to co zrobili Niemcy do dziś nie mieści się w głowie. fabryki śmierci, getta, eksterminacja - oto mord, który kategoryzuję uważając Niemców za największych zbrodniarzy wojennych w dziejach.


Ostatnio zmieniony przez krs dnia Pon Wrz 01, 2008 6:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale pytam po raz kolejny - co do cholery jasnej mają do tego cywile, zwykli ludzie którzy żyli i czasem nawet nie mieli pojęcia, że coś takiego jak Obozy Zagłady istnieją ? Nie twierdzę, że wszyscy cywilni Niemcy byli piękni ale nigdy nie powiem, że człowiek który tak naprawdę nie miał nic wspólnego z tą zbrodnią jest jej winni bo jest Niemcem. To jest rasizm.
Po drugie - jakby przyjrzeć się obiektywnie, to jedynie SS było winne zbrodni wojennych dokonywanych na Żydach. Rosjanie zachowywali się jak zwierzęta, gwałcili kobiety w wioskach, palili i zostawiali ludzi na pastwę losu [co z tego, że za nimi szedł "Polski oddział" przyjaciół ?] i jakoś ich nie osądzono. Mam prababcię która pamięta i rosyjską i niemiecką okupację. I mówi, że jak za Niemca było źle, tak można było coś zjeść i być pewnym, że raczej 'wielka' krzywda Ci się nie stanie, natomiast jak wpadli Rosjanie to zgwałcili wszystkie kobiety w jej rodzinie, dwie siostry zginęły przez to, spalili całą wioskę a jedzenie zabrali.
I ja się pytam - dlaczego w 60 lecie rozpoczęcia II wojny światowej Stalin był noszony jak bohater ?! Tylko dlatego, że wygrali wojnę.
Nie będę kategoryzował zbrodni. Dla mnie wojna to totalne zezwierzęcenie człowieka.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ludność żydowska, zabijana masowo, wcześniej wywożona do obozów zagłady, pacyfikowana w gettach!? to nie jest ludność cywilna???!!!! a mieszkańcy warszawy, spalonej i zbombardowanej bez żadnego celu militarnego, tylko eksterminacji (200 tys. ludzi!!!). pierwsze bomby ze strony Niemców na Polskę spadły na wieluński szpital!!! bombardowano szpitale! mordowano pacjentów szpitali psychiatrycznych (zabito w ten sposób kilkadziesiąt tys. ludzi przebywających w takich placówkach), zabijano ze względu na rasę, przynależność narodową, orientację itd. zabijano także dla zabawy. zabijano ludzi w imię li tylko zabijania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale robili to żołnierze, nie cywile. Chyba do końca nie rozumiesz o co mi chodzi ;] Ja nie przeczę, że Ci, którzy lądowali w Obozach nie byli cywilami, gdzieś Ty to wyczytał ?! Ja tylko mówię, że Niemieccy cywile byli tak samo poszkodowani jak wszyscy cywile krajów walczących ! Nie staram się usprawiedliwiać niemieckiego wojska, bo to byli zbrodniarze i nie ma co tutaj w ogóle się kłócić, ja raczej jestem zdania, że Ci, którzy byli w Świnoujściu mieli tyle do Auschwitz i wszystkich zbrodni co świnia do siodła. To byli bezbronni ludzie, których co prawda zabito przez przypadek, ale nie przyznano się do tego ! Nie mam w ogóle zamiaru Niemców usprawiedliwiać.

Ps. Świetnym przykładem Niemca cywila, który nie bał się i był przeciwny temu co się działo był Oskar Schindler, który uratował przeszło 1000 Żydów. Nie każdy Niemiec był nazistą, o to mi chodzi !
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:
mike napisał:

Cywile na wojnach jednak czasem wyrządzali szkody - chociażby jako szpiedzy. Opowiem Wam o najgłupszym z nich.


Szkoda tylko, że to totalna bzdura. Zrzucenie szpiega w mundurze wzbudziło moje podejrzenia.
Człowiek o takim nazwisku był szpiegiem w GB od 1935 roku i żył do 1947 roku.


No cóż, przygody tego pana też nie wydawały mi się do końca wiarygodne, wrzuciłem to bardziej jako anegdotkę, która jak widać okazała się bajką w ponad 70% Razz.

W kazdym razie ja już nie kupię żadnej książki Williama Breuera xD.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Ale robili to żołnierze, nie cywile. Chyba do końca nie rozumiesz o co mi chodzi ;] Ja nie przeczę, że Ci, którzy lądowali w Obozach nie byli cywilami, gdzieś Ty to wyczytał ?! Ja tylko mówię, że Niemieccy cywile byli tak samo poszkodowani jak wszyscy cywile krajów walczących ! Nie staram się usprawiedliwiać niemieckiego wojska, bo to byli zbrodniarze i nie ma co tutaj w ogóle się kłócić, ja raczej jestem zdania, że Ci, którzy byli w Świnoujściu mieli tyle do Auschwitz i wszystkich zbrodni co świnia do siodła. To byli bezbronni ludzie, których co prawda zabito przez przypadek, ale nie przyznano się do tego ! Nie mam w ogóle zamiaru Niemców usprawiedliwiać.


niemieccy cywile wycierpieli tyle samo co polscy? czyś Ty spadł z krzesła? czy niemieccy cywile byli mordowani metodycznie przez kilka lat przez aliantów? no proszę Cię... a wiesz co niemieccy cywile robili na ziemiach polskich? przybywali tu masowo, obejmując majątki ziemskie, na których zapierdzielali Polacy, m.in. moja babcia - za kartofle i wodę. pomyśl o tym.


Ostatnio zmieniony przez krs dnia Pon Wrz 01, 2008 7:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niemieccy cywile wycierpieli tyle samo co polscy? czyś Ty spadł z krzesła? czy Niemieccy cywile byli mordowani metodycznie przez kilka lat przez aliantów?


Przez Rosjan jak najbardziej. Wiesz co się działo w Berlinie podczas oblężenia i w kilka lat po tym ? Wiesz co się działo, jak Rosjanie weszli na ziemie Niemieckie i zaczęli gwałcić Niemki,wycinać im narządy rozrodcze bagnetami, palić wsie i mordować niewinnych ludzi ? Do cholery jasnej, cywil jest cywilem !
My też zachowaliśmy się tak samo. Mieszkam w mieście, które NIGDY polskie nie było. A Polacy jest dostali. A po wojnie UBecja zabiła ostatnich Niemców strzałem w tył głowy i pochowała w masowej mogilie pod boiskiem szkolnym, wcześniej obcinając palce z kosztownościami, wybijając zęby złote etc.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubecja zabijała także Polaków, m.in. akowców. ludność cywilna Niemiec wschodnich miała do czynienia z Rosjanami, ale jak już wspomniałeś - żołnierzami. Ci żołnierze gwałcili i zabijali, ale niewspółmiernie do tego, co robili niemieccy żołnierze w Polsce przez 5 długich lat. Rosjanie nie zafundowali Niemcom komór gazowych, gett, nie zorganizowali obozów pracy, sterylnych mordów szpitali itd. nie zabili kilku milionów ludzi tylko za to, że byli Niemcami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rosjanie nie zafundowali Niemcom komór gazowych, gett, nie zorganizowali obozów pracy, sterylnych mordów szpitali itd. nie zabili kilku milionów ludzi tylko za to, że byli Niemcami.


O'rly ? ;] a co z obozami NKWD ? Co z Syberią ? I tam też nie trafiali cywile ? ;] Eugeniusz Bodo trafił do obozu NKWD tylko dlatego, że był Szwajcarem. Mordy Rosjan na Niemcach to była podobna rzecz do tego, co Niemcy sprawili nam w pięć lat. Ich nie zatrzymywało nic.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek