FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
TOP 10 piosenek Queen.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to są kurna utwory! Chociaż nie, teraz zamiast I Want It All jednak dałbym Scandal i zamienił go miejscami z Mother Love Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dla Ciebie Jelousy jest tą lepszą kompozycją Mercury'ego niż Flick Of The Wrist. To chyba nie mamy co rozmawiać. Twisted Evil
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flick of the Wrist jest genialnym, jednym z największych osiągnięć Queen. I pisze to fan piętnastominutowych kolosów z wydłużanymi solówkami i niepotrzebnymi partiami mających udawać opieranie się schematom. Siłą tego utworu jest jego czas, zupełnie jak z Death On Two Legs, w paru chwilach zawarte jest wszystko to, co ma w nim być. Orientalne wstawki to wspaniały smaczek.

Kto chce się śmiać, proszę bardzo. Wink O nie, i teraz pierwszą część posta wszyscy pominą.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sinia



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 332
Skąd: Dębno

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, moze dla odprezenia TOP10 fanów-n00b'ów:

1. A Kind Of Magic
2. Body Language
3. I Want To Break Free
4. Radio GaGa
5. Friends Will Be Friends
6. We Are The Champions
7. My Life Has Been Saved (W wersji made in haven)
8. Las Palabras De Amor
9. You Don't Full Me
10. She Makes Me/ You And I/ Who Need's You

Hehehehhehehehehehhe... xD

Dobra, zeby nie bylo calkiem off-topu teraz moj prawdziwy top ten:

1. Son And Daughter (Klasyka progresywnosci)
2. Liar (Klasyka progresywnosci x 2)
3. See What The Fool I've Been (Jeden z moich ulubionych bluesow)
4. In The Lap Of The Gods (Revisited oczywiscie)
5. The Great King Of Rat (orgazmiczne chórki)
6. My Fairy King (tekst z Mother Mercury)
7. White Queen (zajebiste solo)
8. Ogre Battle (za wykonanie na Hammersmith Odeon 1975)
9. Stone Cold Crazy (prawdziwy rock'n'roll)
10. Innuedo (sami wiecie)
_________________
I'm Going My Way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Son & Daughter progresywne? Jak to bardzej Sabbathami śmierdzi.
Stone Cold rock & rollem? Chyba z pięć razy mocniejszym rock & rollem.

No i zaraz, na jakiej płycie jest The Great King Rat? Twisted Evil
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te "orgazmiczne chórki" to raczej na początku Son & Daughter.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że nie miałem okazji brać udział w TOP10 różnych wykonawców, gdzie było wówczas Queen, to dam tu swoją propozycję moich faworytów wśród tylu wspaniałych utworów tego zespołu. Oczywiście wybór będzie subiektywny Wink

1.Bijou - jeden z najlepszych wyciskaczy łez i wolaki Freddiego (o instrumentach też nie można zapomnieć).
2.All God's People - genialny utwór religijny i operowy (zdecydowanie za mało doceniany).
3.Liar - ze wszystkich utworów typu rapsodie czy marsze ten najbardziej mi odpowiada Wink
4.In The Lap Of The Gods... Revisted - to jest takie uroczyste, chóralne. Lepsza wersja "We are The Champions". "Wo wo, la la la" Razz
5.My melancholy blues - bardzo urocza i klimatyczna klamra albumu
6.Back Chat - klimat z lat 80 tych. Może i kicz, ale piękny kicz tutaj, jeśli w ogóle to kicz Laughing
7.White Queen (As It Began) - fajny tekst (a raczej to, o czym jest). Urocze przez duże "U"
8.Delilah - no co? Ja uwielbiam ten utwór. Tyle, że dla mnie to nie jest wyłącznie dowcip, choć tekst pewnie taki jest Sad Smile
9.Get down, make love - ładny bas, fajny refren, budowa i SOLÓWKA NIE Z TEJ ZIEMI
10.One Vision - świetny rocker. Uwielbiam wersję albumową z ładnie uderzającą perkusją, która rozkręca do uderzenia gitary.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos listy Sinii

1. Jakim cudem noob ma bardziej cenić, czy w ogóle lepiej znać, BL od Break Free czy Radio GaGA
2. Jakim cudem przeciętny noob miałby stawiać wyżej FWBF niż WATCh, od którego większość ludzi zaczyna przygodę z zespołem?
3. Co na noobowej liście robi tak niszowy kawałek jak Las Palomas o She Makes Me nie mówiąc?
4. Co to jest You Don't FULL Me? Piosenka pokerzystów? Albo miłośników złotego deszczu dopaszczowego?
5. Dlaczego na noobowej liście nie ma BoRhap, czyli jedyną obok WATCH piosenki Queen, którą zna przeciętny cżłowiek o ile nie leżał pod lodem ostatnich 100 lat?

6. No i właśnie, od kiedy punk rock jest rock'n'rollem?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matko, dostał moda i już się wozi... Rolling Eyes
Wink

co do mojej listy to teraz wrzuciłbym gdzieś tam Don't Stop. Tylko co miałbym wyrzucić powiedzicie mi wy! Confused
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
Tylko co miałbym wyrzucić powiedzicie mi wy! Confused

It's late.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:
NAR napisał:
Tylko co miałbym wyrzucić powiedzicie mi wy! Confused

It's late.


2 bajki
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Igrek



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Bohemian Rhapsody
2. Show must go on
3. Death on two legs
4. Who wants to live forever
5. I'm going slightly mad
6. These are the day of our lives
7. Radio gaga
8. We are the champions
9. Innuendo
10. You don't fool me
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Może jeszcze napiszesz, że Flick jest najlepszym utworem Freddiego w Queen... Wink Laughing

Jednym z dwóch.
Buźki Wink

Fenderek w temacie... TOP10, a jak Wink napisał:
Dla mnie kwintesencja stylu Queen nie tkwiła w singlach; ich talent, ich magię widziałem na płytach, w wielu utworach, które były zbyt ciężkie bądź wręcz zbyt ambitne by mogły być docenione przez szerszą publiczność... Tych kilka utworów prezentuje sobą muzycznie coś nieprawdopodobnego, mieszankę absolutnie wybuchową; to w nich, według mnie, talent Queen został najbardziej wykorzystany, najbardziej błyszczał... W królewskiej koronie- TO są największe klejnoty! To w tych utworach (w tym przypadku "KOMPOZYCJACH" wydaje się zasłużone, nie nadużyte) słychać wykorzystany CAŁY potencjał jaki panowie Deacon, May, Taylor i Merury w sobie mieli... Hitek do radia napisać może wielu- TAKIE utwory jak te w tym TOP 10- bardzo niewielu...
Powiem szczerze, że wybrać pierwszą 10 przyszło mi niespodziewanie szybko- gorzej było z kolejnością... Która chyba (poza top3) mogłaby się zmianiać codziennie, jeśli nie częściej... Zacznę od utworów, które warto wspomnieć, które RÓWNIEŻ przedstawiają zespół u apogeum swoich umiejętności i które ukazują pełnię, PEŁNIĘ ich talentu... ale niestety w TOP10 jest miejsce tylko dla dziesięciu...
1. DEATH ON TWO LEGS
To może być jedna z najlepszych rzeczy jakie w ogóle znam... Ten wstęp... Niesamowity riff, po prostu brak mi słów. Do tego ta teatralność tego utworu, ta energia, ten jad płynący z ust Freda przy każdym słowie. Te chórki, to pianino, wszystko, WSZYSTKO odnośnie tego utworu jest genialne... po prostu. Tak zaczyna się jedna z najlepszych płyt wszech czasów. Geniusz w każdej nanosekundzie. Tak w ogóle rzecz jest bardziej progresywna niż wiele 20-minutowych rzeczy jakie słyszałem... Kwintesencja tego czym było Queen. Trzy i pół minuty definiujące ten zespół. Co w sumie można powiedzieć i o numerze 2...
2. FLICK OF THE WRIST
Ależ tu analogii, nie? Podobny klimat, ta opowieść o "alfonsie" może być równie dobrze zinterpretowana jako pierwsza próba rozliczenia się z działaniami managerów... Muzycznie... niesamowicie niebanalna melodia zwrotki, nieprawdopodobnie chwytliwy refren. A już to co się dzieje podczas sola Briana w podkładzie- ta dzika energia sekcji rytmicznej, te ostre, rwane akordy. Jakim cudem ta rzecz- wydana przecież jako podwójna strona A singla!- nie doczekała się popularności pozostanie dla mnie tajemnicą na zawsze. Chociaż... może po prostu dla pana Kowalskiego przed odbiornikiem- nawet w roku 1974- to było po prostu za trudne... nie wiem... Geniusz w każdym calu, znowu.
3. STONE COLD CRAZY
Riff wszech czasów. Po prostu. Energii tyle, ile wiele innych zespołów nie potrafi zebrać na całym albumie. Tutaj zawartych w dwóch minutach. Jeżeli ktoś twierdzi, że jest fanem ROCKA- nie może tego nie pokochać. I to solo na gitarze... pod tym względem płyta SHA była chyba niedościgniona- Tenement, Flick, SCC...
4. WHITE QUEEN
Jak już jesteśmy przy pięknych tekstach... piękniejszego w przypadku Queen nie ma- Brian się tu wybitnie popisał. A i muzycznie jest to rzecz niezwykle subtelna, nieprawdopodobnie piękna... Dużo wyżej od studyjnej cenię wersję BBC. Ten moment kiedy w drugiej zwrotce wchodzi pianino, ten dialog pianina z gitarą w trakcie solo... Na żywo też ten utwór tworzył magię...
5. IT'S LATE
Ponad 6 minut genialnego rockowego ognia- czego chciać więcej? Klasyk w każdym calu, przez duże K. Rewelacyjna melodia, wszystko zabarwione dość bluesowo, troche w stylu... no Free, jakby na to nie patrzeć! Ale ta zmiana rytmu w środku, ten instrumentalny fragment... Miodzio!
6. WHITE MAN
Niebanalny tekst, rewelacyjny riff, niebanalna melodia. Ciężkie jak cholera, kiedy Queen przyłożyło na fest to klękajcie narody... Ale przy całej ciężkości- jakie to ciągle melodyjne...!!!
7. GREAT KING RAT
Rany... na debiut, taka rzecz???!!! Ileż w tym utworze się dzieje, aranżacyjne smaczki, pomysły- a wszystko w klasycznej, rockowej oprawie. A już ten rytm z początku i te riffy- miodzio. Jak ktoś chce wiedzieć co muzycznie kręci Fenderka- niech sobie puści wstęp do tego utworu. Tu jest dużo z tego co Fenderki lubią najbardziej...!
8. THE PROPHET'S SONG
Powiem coś dziwnego- gdyby nie ten środkowy fragment- byłoby wyżej... SERIO! Sam riff główny, budowa tego utworu, tekst, melodia. Dzieło, dzieło, dzieło!!! A ten refren i te chórki w nim... magia, magia... Nic dziwnego, że ten utwór się Brianowi przyśnił- na jawie napisać coś takiego jest niemożliwe!!! Cenię 10 razy wyżej od Bohemian Rhapsody- serio! Dla mnie TO jest serce NOCY W OPERZE...
9. MUSTAPHA
Za dynamikę. Pisałem już o tym tyle razy. Włączasz- wokal, stylizowany na arabską modlitwę, OK... Jakieś pianino, perksuja... ale coś cicho- świetny wokal, tak w ogóle... Sięgasz po pokrętło VOLUME... głośniej... dalej cicho, jakies takie mono to wszsytko... głośniej... niezłe, ale czemu tak cicho... głośniej... O KURWA CO SIĘ DZIEJE!!! Kiedy wchodzi ten riff... ouuuuuuuu!!! Jeden z tych momentów, które zdecydowały, że to właśnie ROCK będzie muzyką jakiej będę słuchał...!
10. INNUENDO
Jedyna rzecz nie nagrana w latach 70-tych. Ale jakże się do nich odwołująca... To było moje pierwsze spotkanie z Queen. Spadły mi skarpetki jak usłyszałem w radio ten hiszpański motyw, najpierw na akustyku, potem na "Red Special"... Teraz, po 17 latach- ciągle mi spadają. I ten wstęp. Ależ chciałbym, żeby ten utwór otwierał koncerty Q+PR... Niezwykle, NIEZWYKLE teatralna, dramatyczna rzecz. I- nietypowo na Queen- naprawdę dobry tekst...!

_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic ci się nie zmieniło? Weź, aleś ty nudny
ja jak tutaj dałem swoją dyszkę to przynajmniej kolejność zmieniłem
Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To se zamień GREAT KING RAT z WHITE MANem, w sumie na dziś tak by mi bardziej pasowało Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie bardziej zastanawia, czemu na Fenderkowej liście nie ma Marszu Czarnej Królowej Razz
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to nie TOP11... Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
biniek01



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 3

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja lista: (kolejność przypadkowa)
Bohemian rhapsody
somebody to love
don't stop me now
play the game
need your loving tonight
it's a hard life
the show must go on
made in heaven
i want it all
good old-fashioned lover boy

i wiele wiele innych ale miało być tylko 10... Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mustapha91



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 493
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. The March of the Black Queen
2. Innuendo
3. Bohemian Rhapsody
4. The Show Must Go On
5. White Queen
6. The Prophet's Song
7. Bijou
8. Liar
9. Mother Love
10. Killer Queen

Kolejność nie musi być taka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na dziś

Keep Yourself Away
Ogre Battle
Brighton Rock
Killer Queen
Flick of the Wrist
I'm in Love with My Car
Death on Two Legs
Spread Your Wings
Dead on Time
Hammer to Fall

a w poczekalni

Great King Rat
March of the Black Queen
Seven Seas of Rhye
Tenement Funster
Bohemian Rhapsody
Prophet's Song
We Will Rock You (Szybka Wersja)
Let Me Entertain You
Princes of the Universe
Innuendo
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbychu



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIEZWYKLE TRUDNO JEST WYBRAĆ Z TAK BOGATEJ DYSKOGRAFII JEDYNIE 10 UTWORÓW Z DOROBKU GRUPY KTÓREJ PRAKTYCZNIE KAŻDY UTWÓR JEST PONADCZASOWYM HITEM:
OTO MOJA 10 :

1.THE MARCH OF THE BLACK QUEEN
2.PLAY THE GAME
3.YOU'RE MY BEST FRIEND
4.KILLER QUEEN
5.THE FAIRY FELLER'S MASTER STROKE
6.SAVE ME
7.RADIO GAGA
8.DEADH ON TWO LEGS
9.BACK CHAT
10. MORE OF THAT JAZZ

Moim zdaniem to własnie utwór The March Of The Black Queen powinien uchodzić za magnum opus grupy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The March of the Black Queen
White Queen
The Fairy Feller's Master-Stroke
Killer Queen
Flick of the Wrist
The Propeth's Song
Bohemian Rhapsody
Was it all Worth it
The Show Must Go On
Innuendo
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filip2412



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc wg. mnie to tak to wygląda:

1.Bohemian Rhapsody.
2.The Prophe'ts Song.
3.The March Of The Black Queen.
4.White Queen(As It Began).
5.Flick Of The Wrist.
6.The Millionaire Waltz.
7.Great King Rat.
8.White Man.
9.It's Late.
10.Innuendo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rafa



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Pod Wawą

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to widzę tak: 1. Bohemian Rhapsody
2. Too much love will kill you.
3. You don't fool me.
4. Innuendo.
5. I want to break free.
6. Radio gaga
7. Killer queen
8. 39'
9. These are the days
10. Mother love
To jest dobra lista największych przebojów dla zaczynających swoją przygodę z Królową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Top listy to zdecydowanie nie moja mocna strona, ale jakoś mnie do nich ciągnie Cool. Chyba dlatego, że mobilizują mnie do nieco bardziej analitycznego myślenia i ogarnięcia (czysto teoretycznie) muzycznego chaosu, którym się otaczam. W zasadzie pierwotna lista była długa na pi razy oko 25 utworów, którym faktycznie na chwilę obecną mogłabym dodawać przedrostek "naj" (z pozytywną konotacją rzecz jasna). Do 10 weszły kawałki wyjątkowe, które nie tylko dają zmysłowe rozkosze, nie tylko emocjonalnie obezwładniają, ale także, a raczej przede wszystkim te, które obudziły i nieustannie podsycają moją queenową miłość. Jest tu trochę tego, trochę owego, jak w samym Queenie Smile.

1. My Fairy King - Plasuję go na czele, bo w zasadzie jest dla mnie pełnią. Jest w nim to wszystko, co kocham w muzyce, co kocham w Queen...Po pierwsze nastroje, tempo i jego zmiany - uwielbiam je - to pędzi obłędnie, to zwalnia. Miałczące gitary, miałczący wokal, piękne harmonie, chórki. Wielowymiarowa aranżacja, całe mnóstwo cudnych dźwięków. Do tego mistyczny, inspirujący tekst, chyba znowu najlepszy z queenowych. Bez dwóch zdań MFK to jeden z najbardziej obłędnych numerów, jakie w życiu słyszałam, autentycznie. Zjazd szczeny i walenie serca od pierwszego odsłuchu.

2. I'm Going Slighty Mad - Tyle już powysmarowywałam na forum o nim, że nie ma sensu się powtarzać Wink. Dla mnie arcydzieło i lśnienie geniuszu. Utwór, który miłuję całym sercem i chłonę niczym gąbka wszystkimi zmysłami.

3. Ogre Battle - Nieziemski chaos, feria dźwięków, ale jednocześnie kawałek tak niesamowicie melodyjny, że aż nie do uwierzenia przy całym tym harmidrze...To jeden z tych, do których się wchodzi i dosłownie błądzi pośród dźwięków nieustannie coś odkrywając, piękne. Dla mnie to każdorazowa przygoda.

4. The March Of The Black Queen - Ciężka, mroczna królowa w delikatnej, subtelnej oprawie. Nieodmiennie mnie ujmuje całym swoim jestestwem. Ma momenty absolutnie genialne - partie z pianinem i harmonie zniewalają mnie zupełnie...Koniec to już totalny odlot Smile. TMOTBQ to moja osobista kopalnia rozkoszy zmysłowych, bardzo lubię pławić się w tym utworze. Do tego genialny wokal Freda i wcale nie ustępujących mu tutaj chłopaków. Dzieło.

5. Seven Seas Of Rhye - Nie mogło go zabraknąć. To radość, beztroska, pogoda ducha, uśmiech, niepohamowany, dziki optymizm...Cuci mnie z codzienności, ożywia, jest moją bańką mydlaną Wink. Do tego elegancko pędzi, ma proste, ale rewelacyjne partie gitarowe i pianino, które doskonale pasuje. Ponadto świetnie nadaje się do wywijania.

6. Ride The Wild Wind - Bardzo mam osobisty stosunek do niego. Nie miejsce to na wylewy, więc tym razem ich oszczędzę Wink. Kilka ogólnych refleksji - ten numer, to wg mnie kwintesencja życiowej siły, takiej niepohamowanej, szaleńczej, łapczywej...Pędzi jak samo życie, na oślep i w przerażającym tempie. Stały rytm w tle, nieodmiennie kojarzył mi się z sekundnikiem, spokojny wokal Freda z jednostkowym istnieniem na mrugnięcie oka. RTWW to łapanie rzeczywistości niczym byka za rogi i gnanie "na fali", totalny odlot a dla mnie zahibernowane eony przeżyć.

7. Bohemian Rhapsody - Nie wiem, czy potrzeba komentarza Wink. Ale jako, że top autorski, to wypada słów kilka chociaż...Znam od zawsze, od zawsze uwielbiam. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby nie być rapsodii. Jest genialna. Od początku do końca. Łapie za serce i prowadzi przez mrok. Bywa duszna, bywa ciężka, pełna goryczy, ale też butna, zawadiacka, pełna siły. Solo Bri jest odjazdowe, jedne z moich ulubionych. Cud. "Natycha", choć nie serwuje happy endu...

8.Killer Queen - Tu poza wszystkimi wymienionymi przy poprzednich utworach smaczkami, pojawia się także bardzo fajny, stały rytm, utrzymany w zasadzie od początku do końca, czyni on ten kawałek zupełnie innym w odsłuchu, o diametralnie innym charakterze. Jest prekursorem późniejszych, lżejszych numerów. Utwór jest prosty, lekki i zwiewny, no, i ma solo prima sort! To dla mnie zawsze chwila na oddech, jakże życiodajny Wink.

9. Breakthru - Ma moc Smile. Ma to, czego większości kawałków z lat '80 brakuje, a co tak bardzo mnie kręci we wczesnym Queenie. Ma energię, niemal namacalną radość z grania, przestrzeń, rozbudowaną aranżację, fajne, mocne gitary. Syntezatory zupełnie mnie nie ruszają, ba, uważam, że dobrze tu robią Wink. I wokal Freda doskonały. Ładuje mnie niczym bateryjkę.

10. Brighton Rock - Energetyzujący, zaskakujący, z cudownymi, zmiennymi liniami melodycznymi, niesamowity. Wokal Freda porywający. Gitary i perkusja w środkowej części czynią cuda prawdziwe, potem "piłujące", "truchtające gitary"...to jedne z moich najulubieńszych instrumentalnych fragmentów w Queen.
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lecri



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 159
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O! Bardzo fajna lista, Aia Smile Przypomniałaś mi, że kiedyś też chciałam dać tu swoją, ale jakoś nie wyszło. Myślę czy by nie spróbować zrobić w najbliższym czasie swojej listy, ale będzie cholernie trudno. O ile trzech pierwszych miejsc jestem całkowicie pewna, tak tego jakie to kawałki mają być jak i tego w jakiej kolejności, to z resztą będzie bardzo ciężko. Ot, na przykład bardzo bym chciała upchnąć w TOP 10, tak You Take My Breath Away jak i My Melancholy Blues, ale pewnie i tak starczy miejsca tylko na jedną z tych cudnych ballad.

Obecność na Twojej liście Brighton Rock mnie bardzo zaskoczyła i to pozytywnie Wink Nie spodziewałam się, że aż tak lubisz to nietypowe solo gitarowe. Cieszy też fakt, że doceniasz perkusję w tym kawałku, imo jedna z lepszych partii pana Rogera Taylora.
No i masz u mnie wielkie plusy za Ogre Battle (choć u mnie to TOP 10 nie jest, za mało miejsca) oraz Killer Queen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wink To czekam na Twoje topowe wyłuszczyny. Też miałam zgryz z balladami, w tym You Take My Breath Away i Jealousy, które uwielbiam. Doszłam jednak do wniosku, że załaduję na listę tylko to, co dosłownie mnie porywa, siłą rzeczy "wolne-subtelne" zostały w tyle. Straszne wyrzuty miałam jeszcze względem trzech kawałków: Somebody To Love (wokal Freda tutaj uważam za absolutne mistrzostwo), Innuendo (rzecz wielka, wielowymiarowa i porywająca) i Keep Yourself Alive (najbardziej odurzające gitarowe intro jakie znam)...No ale, top 10, to nie top 13 Razz

Lecri napisał:

Nie spodziewałam się, że aż tak lubisz to nietypowe solo gitarowe. Cieszy też fakt, że doceniasz perkusję w tym kawałku, imo jedna z lepszych partii pana Rogera Taylora.


Lubię to mało powiedziane, autentycznie ubóstwiam gitary w Brighton Rock, są odjazdowe, a ich spółkowanie z perkusją normalnie sprawia, że czuję, że żyję Cool
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aia napisał:

autentycznie ubóstwiam gitary w Brighton Rock, są odjazdowe, a ich spółkowanie z perkusją normalnie sprawia, że czuję, że żyję Cool


Jakoś nigdy nie lubiłem patrzeć na spółkowanie gitar z perkusją. Gdybym był Rogerem, to bym ją wykastrował Wink
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 2:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No lista zaiste piękna, poza tym Brighton Rockiem oczywiście. Aż sobie ułożę własną. Trzecia lista dzisiaj, pracowity dzień. Kurwa.

1. Bohemian Rhapsody
2. The Show Must Go On
3. Who Want's To Live Forever
4. Death on Two Legs
5. I'm Going Slightly Mad
6. Seven Seas Of Rhye
7. Don't Stop Me Now
8. Ride the Wild Wind
9. Great King Rat
10. More of that Jazz

Za 5 minut mogłoby tu być cokolwiek z poniższych kawałków pewnie:

White Queen
March of the Black Queen / Funny How Love Is
Killer Queen
Seaside Rendezvous
Prophet's Song
Somebody to Love
Dead on Time
It's a Hard Life
Breakthru
I Want It All
The Invisible Man
Innuendo
Headlong
Bijou
You Don't Fool Me

_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 3:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra to też sobie walnę:

1. The Show Must Go On
2. Bohemian Rhapsody
3. Who Wants To Live Forever
4. Death on Two Legs
5. The Propert's Song
6. Too Much Love Will Kill You
7. Father to Son
8. White Queen
9. Don't Stop Me Now
10. Love of My Life

za:
Innuedno
Friends Will be Friends
Under Pressure
A King of Magic
You Don't Fool Me
Somebody to Love
I want to break free
These are the days
The March of the Black Queen

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek