FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Bloc Party
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 9:52 pm    Temat postu: Bloc Party Odpowiedz z cytatem

Przepiękny utwór Bloc Party
http://www.youtube.com/watch?v=M0wcnKOfsu0

Jeden z tych zespołów, który ma szanse być klasykiem

OGŁOSZENIE MODERATORSKIE

Drogi BeBe, na którego prośbę wydzieliłem to i owo z tematu "Muzyczny szperacz": niestety nie da się przenieść postów z jednego tematu do już istniejącego, więc stworzyłem nowy ze starych postów (mam nadzieję, że nie pominąłem czegoś ważnego ;] ). Treść Twojego posta z tamtego nowego wątku wkleiłem do pierwszego Twojego autorstwa tutaj.

postmodernista

_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam Bloc Party, ale jeśli miałbym skomentować Twój osąd na podstawie tego utworu, to napisałbym, że absolutnie nie ma szans stania się klasykiem. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Nie znam Bloc Party, ale jeśli miałbym skomentować Twój osąd na podstawie tego utworu, to napisałbym, że absolutnie nie ma szans stania się klasykiem. Wink


Fakt. Nie trwa 54 minut, nie ma 18 minutowej partii bezsensownego plumkania w środku i jęczącego wokalu Andersona Twisted Evil
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Misiu napisał:
Nie znam Bloc Party, ale jeśli miałbym skomentować Twój osąd na podstawie tego utworu, to napisałbym, że absolutnie nie ma szans stania się klasykiem. Wink


Fakt. Nie trwa 54 minut, nie ma 18 minutowej partii bezsensownego plumkania w środku i jęczącego wokalu Andersona Twisted Evil

Nie, po prostu takich utworów jak ten, który zapodałeś, jest przemnóstwo, w dodatku są proste jak budowa cepa. Smile W czasach The Beatles można było w ten sposób stać się klasykiem, dziś, według mnie, nie ma na to najmniejszych szans. Ale wciąż oceniam tylko jeden utwór, nie wiem, co z pozostałymi.

Skoro już nawiązałeś do progresji (wiem, że żartobliwie Twisted Evil ), to mogę "odwdzięczyć się" pisząc, iż taką samą opinię mógłbym wyrazić o TransAtlantic. Uwielbiany album - SMPTe - słuchałem kilka razy. Znudził mnie jak flaki z olejem, szczególnie trzydziestominutowy utwór All Of The Above. Nie pisałbym o tym, gdyby nie fakt, iż TransAtlantic jest bardzo lubiany i w progresywnym światku ma spore szanse na bycie klasykiem, czego zupełnie zrozumieć nie potrafię.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Przepiękny utwór Bloc Party
http://www.youtube.com/watch?v=M0wcnKOfsu0

Jeden z tych zespołów, który ma szanse być klasykiem

Tez uwazam, ze predzej mi kaktus wyrosnie gdziekolwiek niz ten zespol doczeka juz nie tylko miana klasyka ale jakiegos powazniejszego respektu... Wink Jezeli cos takiego klasykiem niezostalo, to co tam jakies BlocParty...
http://pl.youtube.com/watch?v=q0JrV86EKCs
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Misiu napisał:
Nie znam Bloc Party, ale jeśli miałbym skomentować Twój osąd na podstawie tego utworu, to napisałbym, że absolutnie nie ma szans stania się klasykiem. Wink


Fakt. Nie trwa 54 minut, nie ma 18 minutowej partii bezsensownego plumkania w środku i jęczącego wokalu Andersona Twisted Evil


A do tego Okereke nie krzyczy "Bloc Party to ja !".
Misiu - po raz pierwszy się z Tobą nie zgadzam. Ten zespół już jest potwornie popularny i moim zdaniem bez problemu może uzyskać miano "klasyka" za parę lat. Tak jak dzisiaj np. Joy Division czy The Smiths Wink
Bloc Party jest świetne, chociaż "Weekend in the City" ssie i tylko "I still remember" jest dobre stamtąd.

***

Zakładam, uwaga ! [prosiłbym którego Admina, jeżeli się da, o przeniesienie postów z "uwaga ! polecam].

Bloc Party – angielska grupa rockowa powstała w 2002 r. Poprzednie nazwy zespołu to: Superheroes of BMX, The Angel Range, Diet oraz Union. Obecna nazwa została ustalona we wrześniu 2003 roku. Pochodzi ona od słów block party (mały, organizowany przez społeczność osiedlową festiwal, na którym występują okoliczne grupy muzyczne). Jak zaznacza sama grupa, brak litery "K" w nazwie jest spowodowany jedynie względami estetycznymi, nie zaś aluzją do Soviet Bloc (blok socjalistyczny) czy Bloc Québécois (Blok Quebecu).

Zespół wydał dwie płyty, które reprezentują nurt "post-punk revival". Są to: Silent Alarm, Weekend In The City.
W ich twórczości można znaleźć nawiązania do takich legend jak Joy Division czy The Smiths.
Aktualnie trwają prace nad trzecią płytą, którą promuje singiel "Mercury", utrzymany w stylu dance-punkowym.
http://pl.youtube.com/watch?v=WYdyExUfIbI
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sam ssiesz tylko jeszcze nie wiem komu. A "The Prayer" to niby co? Twisted Evil
"Hounting For Witches" też jest fajne, choć nie ma oczywiście takiej mocy jak "Helicopter" czy "Like Eating Glass", fakt. Ale to zupełnie inny rodzaj utworu.


Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że "Silent Alarm" i "Weekend in the City" to dwie odmienne od siebie płyty. "Silent Alarm" był trochę szablonowo-indie-rockowy [ale "She's Hearing Voices" to "She's Lost Control" XXI wieku Wink] natomiast "Weekend" to płyta, która podtrzymuje to co zespół pokazał na "Silent Alarm" oraz coś nowego, coś świeżego.
Warto też zaznaczyć, że Bloc Party to jeden z nielicznych młodych zespołów, który nie boi się eksperymentować i przerabiać własny styl.

Cytat:
(przy Editors to będzie rozpaczliwie-imprezowy)


I tutaj muszę rzec to samo co wyżej - zespół który nie boi się eksperymentów, mieszania we własnym stylu i przerabiania go. A to jest godne podziwu i może być świetnym argumentem na przyszły "klasyk" Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te, zdecydowałbyś się, czy "Weekend In The City" ssie czy jest czymś nowym i świeżym Wink

PS. Słucham sobie właśnie "Turn On The Bright Lights" Interpolu. Czegoś mi jednak brakuje w ich muzyce. Ja wiem, że ona ma być chłodna i beznamiętna , ale to nie tylko to. Ta płyta jest dość...monotonna. Poszczególne piosenki są nawet fajne, ale sklejają się w jedno trochę. Może trzeba się bardziej wgryźć, nie wiem.

Choć oczywiście "NYC" wymiata niezależnie od wszystkiego...ten przepiękny moment "It's up to me now, turn on the bright lights"...poezja
http://www.youtube.com/watch?v=BwOkqPNq4w0
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Te, zdecydowałbyś się, czy "Weekend In The City" ssie czy jest czymś nowym i świeżym Wink


Jest czymś nowym i świeżym ale ssie :p tak samo jak "The Wall" jest niewątpliwie jedną z lepszych płyt Pink Floyd ale rzygać mi się chce jak jej słucham Wink

Cytat:
Słucham sobie właśnie "Turn On The Bright Lights" Interpolu. Czegoś mi jednak brakuje w ich muzyce. Ja wiem, że ona ma być chłodna i beznamiętna , ale to nie tylko to. Ta płyta jest dość...monotonna. Poszczególne piosenki są nawet fajne, ale sklejają się w jedno trochę. Może trzeba się bardziej wgryźć, nie wiem.


Antics jest bardziej zróżnicowane [chociaż dla mnie TOTBL jest mistrzostwem]. Our Love To Admire też jest świetnym albumem, chociaż wielu uważa, że generalnie ssie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.youtube.com/watch?v=dAjxQdzykaU

Nowy singiel Bloc Party.
Szczerze mówiąc średnio mi się podoba muzyka ale widać to co mówiłem - eksperymentują.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
http://pl.youtube.com/watch?v=dAjxQdzykaU

Nowy singiel Bloc Party.
Szczerze mówiąc średnio mi się podoba muzyka ale widać to co mówiłem - eksperymentują.


Zgoda. Zupełnie inna muzyka niż na Silent Alarm, zupełnie bez charakterystycznej gitary. Czy w dobrym kierunku idą te poszukiwania...ten kawałek tak jak BeBe średnio mi się podoba [znaczy, Bebe mi się w ogóle nie podoba]...widzę w tym zamysł, ale efekt estetyczny średnio do mnie trafia.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ten kawałek tak jak BeBe średnio mi się podoba [znaczy, Bebe mi się w ogóle nie podoba]


Jak mogę Ci się nie podobać ?! :<

A tak serio:
Kumpel powiedział, że rewolucja dancepunkowa już co prawda minęła ale to dobrze, że Bloc Party eksperymentuje. Nie wiem, poczekam na całą płytę. Bo "I Still Remember" zapowiadał płytę podobną do Silent Alarm, a mieliśmy zupełnie inny krążek. Może jednak ten kawałek będzie najgorszym na płycie ? Mam taką nadzieję...

Swoją drogą - moglibyśmy osobny temat sobie założyć :p
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, BeBe, żałuj że nie byłeś na koncercie BC na Open'erze rok temu. Zagrali świetnie i przemawiali do publiczności właściwie tylko muzyką - nie było żadnych dekoracji, oprawy itd, bardzo ascetyczny występ, kilku chłopaków z gitarami...ale porwali. W sumie oprawy dostarczyła natura, gdyż podczas gdy oni grali pięknie zachodziło słońce...

Niestety rok temu nie znałem jeszcze dobrze ich repertuaru więc trudno mi powiedzieć co wyszło najlepiej. Na pewno "So Here We Are" i "The Prayer".

W ogóle, o drugim z tych utworów mógłbym napisać esej, tak bardzo mnie urzekł, szczególnie w sferze tekstowej. Kele jest świetnym tekściarzem, potrafi być zjadliwy w "Helicopter" i romantyczno-nostalgiczny w "I Still Remember" (kilka perełek: "You should have asked me for it/I should have been brave" czy "And our love could have soared/Over playgrounds and rooftops/Every park bench screams your name/I kept your tie").
Ale w "Prayer" przerósł samego siebie.
http://www.metrolyrics.com/prayer-lyrics-bloc-party.html

Fantastyczne. Młody człowiek nie biada do Boga jak mu to źle, albo że inni głodują a on nie, nie prezentuje fałszywej skromności, że wcale mu nie zależy by być gwiazdą - przeciwnie, on wręcz się tego doprasza, jasno wskazuje, że chce coś znaczyć, chce być kimś, chce olśniewać, chce być podziwiany i rozpoznawany. To jednocześnie manifestacja hedonizmu, egocentryzmu ale i indywidualności, zrozumiałem własnej ambicji. Bo przecież, czy naprawdę "is it so wrong to crave recognition?" czy "is it so wrong to want rewarding/to want more, that is given to you". Wydaje mi się, że to jeden z najbardziej szczerych i bezpretensjonalnych tekstów ostatnich lat. "Tonight make me unstoppable" - to jest po prostu piękne.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo, Moderator? Albo mi się w oczach dwoi albo widzę podwójne posty Twisted Evil

Goń się, moderator też człowiek (lub chomik) i pracuje w tygodniu (a czasami i w soboty), a nie siedzi w domu 24/7 Razz / postmodernista
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Swoją drogą, BeBe, żałuj że nie byłeś na koncercie BC na Open'erze rok temu.


Wtedy jeszcze o tych mistrzach nie wiedział Wink

Cytat:
Młody człowiek nie biada do Boga jak mu to źle, albo że inni głodują a on nie, nie prezentuje fałszywej skromności, że wcale mu nie zależy by być gwiazdą - przeciwnie, on wręcz się tego doprasza, jasno wskazuje, że chce coś znaczyć, chce być kimś, chce olśniewać, chce być podziwiany i rozpoznawany


Prawie jak "C-lebrity" ;d
Trzeba jednak przyznać, że Okereke się nie pierdzieli i mówi wprost czego chce.

Cytat:
Drogi BeBe, na którego prośbę wydzieliłem to i owo z tematu "Muzyczny szperacz": niestety nie da się przenieść postów z jednego tematu do już istniejącego, więc stworzyłem nowy ze starych postów (mam nadzieję, że nie pominąłem czegoś ważnego ;] ). Treść Twojego posta z tamtego nowego wątku wkleiłem do pierwszego Twojego autorstwa tutaj.

postmodernista


Kein problem Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:


Prawie jak "C-lebrity" ;d
Trzeba jednak przyznać, że Okereke się nie pierdzieli i mówi wprost czego chce.



Tyle, że "C-lebrity" to banalna próba bycia ironicznym ("Te, Brian, a może machniemy tekst o jakimś zjawisku społecznym typu celebrities żeby nie kwękali że śpiewamy tylko o love") a "Prayer" to szczere i osobiste, jak sądzę, wyznanie Twisted Evil
Choć, jestem pewien, że Ty myślisz dokładnie tak samo

PS. "Prayer" pasowałoby mi do Freddiego, gdyby mu się chciało przykładać do tekstów
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Choć, jestem pewien, że Ty myślisz dokładnie tak samo


Dokładnie.
Dla mnie Okereke w warstwie tekstowej jest trochę Curtisem XXI wieku. Może jego teksty nie są tak poetyckie jak Iana [który, swoją drogą, podobnie jak Morrison - śpiewał praktycznie wiersze], jednakże są równie prawdziwe i równie spójne z wykonawcą. Mało jest aktualnie twórców tak szczerych w swoim przesłaniu jak Okereke i BP.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maleństwo napisał:
Hallo, Moderator? Albo mi się w oczach dwoi albo widzę podwójne posty Twisted Evil

Goń się, moderator też człowiek (lub chomik) i pracuje w tygodniu (a czasami i w soboty), a nie siedzi w domu 24/7 Razz / postmodernista


Always glad to help Exclamation

Arrow Mr. Green
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Nie znam Bloc Party, ale jeśli miałbym skomentować Twój osąd na podstawie tego utworu, to napisałbym, że absolutnie nie ma szans stania się klasykiem. Wink
Dokładnie, nie ma żadnej rewelacji w tym kawałku Rolling Eyes
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stone Cold napisał:
Misiu napisał:
Nie znam Bloc Party, ale jeśli miałbym skomentować Twój osąd na podstawie tego utworu, to napisałbym, że absolutnie nie ma szans stania się klasykiem. Wink
Dokładnie, nie ma żadnej rewelacji w tym kawałku Rolling Eyes


Bo ?
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rzuciło mnie na kolana ani tekstem ani muzyką Wink Wokal również średni
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stone Cold napisał:
Nie rzuciło mnie na kolana ani tekstem ani muzyką Wink Wokal również średni


Nie chciałbym się czepiać, ale Sex Pistols też nie rzuca na kolana ani tekstami, ani muzyką ani wokalem, a stali się legendą ;]
Ja osobiście uważam, że powala wszystkimi tymi trzema cechami, ale gust to gust.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już pisałem - bo takich utworów jest dziś przemnóstwo. Zatem szansa na stanie się klasykiem jest bliska zeru.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Ja już pisałem - bo takich utworów jest dziś przemnóstwo. Zatem szansa na stanie się klasykiem jest bliska zeru.


Ale za czasów Sex Pistols było to samo.
Po drugie - Bloc Party nie gra podobnych rzeczy do innych indie rockowych kapel. Polecam przesłuchać BP i jakiejś innej znanej kapeli indie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe, ja piszę o tym jednym jedynym utworze, co do którego wówczas się odniosłem. Te, które podał później Le_mmor, są ciekawsze, chociaż do klasyka - wciąż niewystarczające.

Za czasów Sex Pistols... Tak, tylko że za czasów Sex Pistols taka muzyka przedostawała się dopiero na światło dzienne i - co bardzo ważne - wywarła wielki wpływ na kulturę, najogólniej ujmując, muzyczną. A dlaczego? Bo było to nowatorskie, a reklama może wmówić każdemu, że to coś właśnie dla Ciebie i Ty to lubisz. A, o ile mi wiadomo, Sex Pistols byli jednym z pionierskich zespołów punkowych.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A, o ile mi wiadomo, Sex Pistols byli jednym z pionierskich zespołów punkowych.


No..bo ja wiem ? ;d Były jeszcze Modern Lovers, był Velvet Underground, był Suicide, był znakomity Television. Tylko one nie miały zabarwienia politycznego, stąd nie stały się tak popularne jak SP [który właściwie wyrósł dzięki swym skandalom].

Cytat:
BeBe, ja piszę o tym jednym jedynym utworze, co do którego wówczas się odniosłem. Te, które podał później Le_mmor, są ciekawsze, chociaż do klasyka - wciąż niewystarczające.


No dobrze Misiu, skoro Bloc Party Cię nie rusza to spróbuj inny zespół indie, który moim zdaniem - może zyskać miano klasyka. Zespół ten to Arcade Fire. Polecam obydwie płyty przesłuchać bardzo uważnie. Mój kolega określił to nawet mianem "progressive indie" Smile
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arcade Fire rządzi, miażdży i wymiata. "Rebellion (Lies)" i "Intervention" to mistrzostwo pierwszej wody, reszta absolutnie nie odstaje. A określenie "progressive indie" jest całkiem z sensem jako jaka-taka łatka...tylko ten pierwiastek indie jest u nich de facto czysto śladowy...bo z takimi The Strokes czy nawet Franzem łączy ich tylko umiejscowienie w czasie...

Ale może nie będziemy rozwalać własnego tematu Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko dodam, że imho Neon Bible lepsze od Funerala jest Smile No i indie to w sumie tam jest tylko perkusja. A reszta ? Smyczki, psychodeliczne gitary i niesamowite wokale - Wina Butlera i Régine Chassagne. Mistrzostwo.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Stone Cold napisał:
Nie rzuciło mnie na kolana ani tekstem ani muzyką Wink Wokal również średni


Nie chciałbym się czepiać, ale Sex Pistols też nie rzuca na kolana ani tekstami, ani muzyką ani wokalem, a stali się legendą ;]
Dlatego też Sex Pistols nie słucham
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 2:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to szło? "The great rock'n'roll swindle"? Dlatego ja też ich nie słucham. Już wolę solowe rzeczy, chociażby "Public Image Ltd".
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek