FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Praca zawodowa/zarobkowa

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meg



Dołączył: 02 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 4:06 pm    Temat postu: Praca zawodowa/zarobkowa Odpowiedz z cytatem

Takiego tematu nie pamiętam na forum, opcja Szukaj też nic nie wykazała.
Pytanie: czy pracujecie w zawodzie jaki nabyliście w szkole, na studiach? Czym się zajmujecie, czym zarabiacie na swoje potrzeby? Mam tu na myśli raczej tą część forumowiczów, która już się sama utrzymuje.

Ja kilka dni temu złożyłam wypowiedzenie, po 9 miesiącach z pracy, która w żaden sposób już mnie nie satysfakcjonuje, intensywnie szukam nowego zajęcia.

I tu drugie pytanie: czy zdarza Wam się "retuszować" swoje CV? Czy kiedyś się na czymś takim potknęliście?

_________________
Don't stop me now !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cuidado Llama!



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 127
Skąd: Z wykopalisk

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem po technikum hotelarskim ale okazało się, że ja się do tej pracy nie nadaję, jest zbyt wymagająca gdyż to jest nie tylko praca fizyczna ale i umysłowa [tak jest w usługach]. Całość, nauka i praktyki mi coś dały ale i tak teraz się przekwalifikowuję na studiach.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu rzeczy się uczyłem i w pracy używam ich... raczej jako podpory- np. fakt że komputery znam bardzo dobrze generalnie mi raczej pomaga niż przeszkadza Wink Ale... nie, nie pracuje w niczym czego się uczyłem, wątpię żebym kiedyś miał...
Szukam pomysłu, czegoś ciekawego... ale też ważna jest dla mnie atmosfera w pracy, to jak traktują mnie przełożeni... to jeden z powodów dla których pracuję w UK a nie w Polsce, bo na dobrego szefa trafić u nas to nie lada sztuka... tutaj miałem tylko jednego beznadziejnego (a i tak w tej pracy wytrzymałem 5 lat prawie... Wink )
W tej chwili administracja- pracuję w angielskiej służbie zdrowia Smile Wcześniej robiłem ramki (bo dobrze płacili- więc 5 lat z beznadziejnym szefem dało się wytrzymać Wink ), różne rzeczy robiłem... pracy się nie boję, myślę że raczej jestem sumiennym pracownikiem, ale... coraz bardziej zaczynam szukać rzeczy bardziej mi pasującej, jakiegoś spełnienia albo chociaż pomysłu na to, żebym mógł zapewnić sobie i komuś jeszcze jakiś fajny byt...
To szukanie pomysłu też pewnie się w jakiś spsosób zazębia z moim stosunkiem do naszego kraju. Coraz intensywniej myślę o powrocie (za daleko od rodziny, to zaczyna boleć, od starych przyjaciół...), przymierzam się- ale też ciągle brakkuje mi pomysłu na to co miałbym w Polsce robić... jak wymyślę to pewnie wrócę... tutaj ze znalezieniem dobrej pracy problemu ciągle nie mam, zwłaszcza że angielskiego już lepiej chyba znał nie będę... nawet akcentu polskiego (który uważam osobiście jest okropny- strasznie twardy...) się pozbyłem i wielu pytając się mnie skąd jestem jest zdziwionych odpowiedzią- myślą że jestem ze Stanów albo Kanady... A w Polsce to raczej wielką zaletą nie będzie, większość i tak nie będzie potrafiłą tego ocenić a papieru na dobry akcent nie ma... Laughing
CV...? Nienawidzę pisać. Nienawidzę procesu szukania pracy. Nienawidzę rozmów kwalifikacyjnych. Wszystko to jest taką niesamowitą bzdurą, durnym stwarzaniem pozorów, pieprzeniem trzy po trzy frazesów które szefowie chcą usłyszeć... jakieś techniki jak się pokazać, jak się zachowywać a jak nie... mierzi mnie to- zawsze staram się być naturalny i jak chcecie tych pierdół to znaczy że nie chcecie mnie a ja nie chcę pracować dla was- takie mam nastawienie... Nie trawię tej całej zabawy w kotka i myszkę, tego udawania że jest sie kimś innym... A retuszowanie CV... w poprzedniej pracy miałem zadanie przyjąć swoje własne zastępstwo, po złożeniu wymówienia. W ciągu tygodnia otrzymaliśmy 80 CV. Wybrałem 10 żeby umówić tych ludzi na rozmowę (z mojej strony baaaaardzo nieformalną). Co przyszło zobaczyć na żywo KOMPLETNIE rozmijało się z tym co było na CV. Tylko jedna dziewczyna okazała się w rzeczywistości taką za jaką się podawała na papierze. Muszę dodawać, że ją zarekomendowałem szefowi i że ona pracę dostała?
Sam staram się pisać CV zgodnie z prawdą, przy czym dobieram takich słów, żeby pewne proste funkcje jakie pełniłem brzmiały trochę bardziej skomplikowanie Wink Ale też od razu przyznam jedno- w życiu nie napisałem polskiego CV!!! A polskie CV i angielskie się trochę różnią... więc moje doświadczenia pewnie nie mają tutaj znaczenia... Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 10:44 pm    Temat postu: Re: Praca zawodowa/zarobkowa Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
meg



Dołączył: 02 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie "podkręcam" swojego cv, jedynie eksponuję to, co w danej firmie do której wysyłam podanie, jest najbardziej pożądane. Jak na razie, ciągle wysyłam...
_________________
Don't stop me now !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem po technikum mechanicznym o specjalności obróbka skrawaniem... no a tak się złożyło że wylądowałem w zakładach mięsnych w Niemczech... Very Happy
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Studiuję socjologię a pracuję w branży PR-owskiej. Punkty wspólne są, ale znaku równości - na pewno nie. Na razie nie narzekam, choć wciąż marzę o wielkiej karierze socjologicznej.

CV...pisałem raz w życiu, zastanawiając się nad każdą literką przez godzinę i korzystając z porad wszystkich naokoło i na gg Wink Ale było szczere niczym Doda w "Gwiazdy tańczą na lodzie"
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cv pisalem raz jeden (poza probnymi w szkole) kiedy skladalem papiery na praktyki w wydawnictwie. za duzo na razie osiagniec w zyciu nie mam (zeby nie powiedziec, ze nie mam zadnych), ale cos tak sie udalo sklecic.

co do pracy - przez ostatni rok pracowalem jako nauczyciel jezyka angielskiego w prywatnej szkole jezykowej (w ktorej zreszta wczesniej sie tego angielskiego uczylem przez 10 lat). czyli wlasciwie zawod zwiazany ze studiami, bo skonczylem (no, prawie skonczylem, bo magisterki wciaz nie mam heh) filologie angielska. moja specjalizacja to przeklad literacki, wiec zawod wyuczony to wlasciwie tlumacz literatury i taka prace mam nadzieje podjac za kilka miesiecy po obronie magisterki.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 2:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CV pisałem setki razy. Podobnie jak meg wrzucam to co potrzebne to zamierzanego stanowiska. Zresztą w ciągu juz 7 lat musiałbym wysyłać nowele. W tej chwili pracuje jako Shipping Coordinator w firmie Agility oczywiście w UK i nie narzekam Wink Co mi pomogło angielski akcent oraz znajomość tego języka, dobry zasób wiedzy o logistyce oraz dobra znajomość kompa i najważniejsze umiejętność sprzedania się na interview. Wcześniej pracowałem jako International Sales Manager w Gdańsku ale za 2,500 netto straciłem motywacje do pracy w Polska. NICZEGO z w/w nie nauczyłem sie w szkołach (technikum ekonomiczne, studium informatyczne) tylko sam.
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja cv mam napisane pare wersji - w zaleznosci od tego gdzie wysylam. uwazam ze klamstwo w papierze jest bez sensu, bo ma bardzo krotkie nogi. lepiej przyznac sie ze czegos nie wiemy ale jestesmy sklonni sie nauczyc.

czy uzywam tego czego mnie uczyli w szkolach? hmm pracuje glownie jako lektor (czasem tlumacz) wiec filologia sie przydala. ale z drugiej stronu czesto ucze nie hiszpanskiego a angielskiego. No i studentka na filologii bylam srednia. Za to socjologii ktora byla (i do pewnego stopnia nadal jest) moja pasja prawie nie uzywam - mowie prawie, bo znajomosc mechanizmow interakcji w kazdej pracy zwiazanej z kontaktem z ludzmi sie przydaje.
Podsumowujac uzywam ale tylko pewej niezbyt duzej czesci tej wiedzy.

W dodatku powoli nudzi mi sie nauczanie i rozgladam sie za czyms innym.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek