FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Ray Charles

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ray Charles?
Tak.
72%
 72%  [ 8 ]
Nie.
27%
 27%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 7:49 pm    Temat postu: Ray Charles Odpowiedz z cytatem

Ostatnio (az dziw, ze nie wczesniej), pod wplywem filmu "Ray", zainteresowalem sie tworczoscia tego pana. Sam film naprawde niezly, swietna gra aktorow i zachowany klimat, aczkolwiek scenariusz moglby byc nieco lepszy.

Natomiast tworczosc Charlesa... Po prostu wsiaklem. Kazdy zna Hit The Road Jack, ale mnie urzekly mniej znane utwory, jak Mess Around (FENOMENALNY motyw na klawiszu) albo I Got A Woman, wyeksponowane w filmie. Aktualnie poluje na dyskografie i jakies koncerty. Znacie? Lubicie?
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odchodzący gatunek... śpiew to nie technika, to nie popisy, to nie muzyczna, ładna tapeta... śpiew nie z gardła ani przepony ale z duszy. Frazowanie, operowanie głosem... naturalne, intuicyjne, intymne i cholernie, ale to cholernie osobiste...
I jak tu nie znać GEORGIA ON MY MIND w jego wykonaniu...
Jego wpływ na podejście (nie technikę- podejście) do śpiewania kilku gatunków jest wręcz niewyobrażalny...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 9:43 pm    Temat postu: Re: Ray Charles Odpowiedz z cytatem

Właściwie nudzi mnie już wypowiadanie się o wykonawcach, o których pisałem wielokrotnie w innych miejscach, ale dla Raya zrobię wyjątek - wszak jedna z jego płyt stanowiła (wraz z Barceloną) mój pierwszy nabytek w postaci CD...

Powtarzający się w tytułach niektórych albumów wyraz genius uważam za w pełni adekwatny. Poza tym - to także ulubiony wokalista Niemena, co uważam również za wartościowe świadectwo... W śpiewie obu słychać niesamowite emocje, które zresztą umożliwiła rewelacyjna, "samorodna" w wypadku Charlesa, technika (zgadzam się tu z Przedmówcą). Należy dodać, że Charles był też przyzwoitym instrumentalistą i wydawał także płyty, na których nie śpiewał w ogóle.

McBurak napisał:
Aktualnie poluje na dyskografie i jakies koncerty. Znacie? Lubicie?

Skoro wolisz wcześniejsze dokonania - nieśmiało polecam pewien box. Zawiera on wszystkie nagrania Charlesa zrealizowane dla wytwórni Atlantic oraz występ na festiwalu w Newport (1960 r.). Pure Genius. Naprawdę.

Ray Charles, Pure Genius - The Complete Atlantic Recordings (1952 to 1959) [7CD box set with DVD & book]






_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam jako postać, jego muzyki niestety nie. Ledwie Hit The Road Jack, ale co to jest? Ale, że wielka postać to nie będę się spierał, bo na głupca wyjść nie chcę. Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
na głupca wyjść nie chcę. Wink

Za późno Twisted Evil

</ot>
Co do tematu, to słabo znam twórczość.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest to mój ulubiony czarnoskóry artysta, obecnie posiadam dwupłytową składankę ale każdy kawałek na tym wydawnictwie to perełka... piekny śpiew, piękna gra na fortepianie... keeps Georgia on my mind!

Gościu jest tak genialny że nie wiemy czy mamy do czynienia z blues, jazz a może soul ... ten koleś po prostu w duszy mi gra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za polecenie boxu, Grandville, niestety jest on pewnie poza moimi mozliwosciami finansowymi. Chociaz w te wakacje planuje troche popracowac, to moze kiedys bedzie mnie stac Wink Fajnie, ze jednak wiekszosc ludzi szanuje go chocby za sama osobowosc. I naprawde polecam polecam chocby kilka utworow na YouTube obejrzec.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek