FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Gentle Giant

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Gentle Giant
Że co?
37%
 37%  [ 6 ]
Nie lubię progu!!!
0%
 0%  [ 0 ]
Lubię
12%
 12%  [ 2 ]
Uwielbiam
50%
 50%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:49 am    Temat postu: Gentle Giant Odpowiedz z cytatem

Według mnie jedna z najbardziej niedocenionych kapel w historii rocka. Osobiście wolę bardziej ich wczesny okres, z albumem GENTLE GIANT na czele... zapomniana przez czas kapela... niestety...

Kilka próbek; z albumu AQUIRING THE TASTE niemal szantowe (choć nie tylko, są folkowe niespodzianki) WRECK
http://www.youtube.com/watch?v=Z6n8-b7uk9E

To chyba mój ulubiony ich kawałek- sprawdźcie! Cudowny tekst i muzyka znakomicie go oddaje... piękny, klasyczny rock z 1970... muzyka nieczęsto brzmiała tak szlachetnie...
http://www.youtube.com/watch?v=XIlG0TmxzTs

The House The Street The Room- przedziwna rzecz... ale coś w tym jest Wink
http://www.youtube.com/watch?v=Q6nQlrGvzYM

Na żywo- utwór pochodzi znowu z debiutu, jednej z najbardziej niedocenionych płyt jakie słyszałem. Solo na wibrafonie to odlot...
http://www.youtube.com/watch?v=kzDCfnBhinw
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W progresywnym światku zespół ten chyba nie jest aż tak zapomniany, ale ja osobiście - nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z Gentle Giant. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś nakierował mnie na jakąś płytę.

Utwory z linków - podobają mi się.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MUSISZ posłuchać debiutu- GENTLE GIANT z bodaj 1970 roku. KLASYK.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już ściągam... tzn. ide do sklepu i kupuję Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
W progresywnym światku zespół ten chyba nie jest aż tak zapomniany

...ponieważ można o nim (nie tylko - o debiucie) powiedzieć:
Fenderek napisał:
KLASYK.


Niektórzy zaliczają ten zespół do "wielkiej piątki progresywnego rocka" (to taki "termin", którym jakiś lajkonik, niestety - Polak, nieźle namieszał w Wikipedii).

Zrobiłem sobie dosyć długą przerwę w słuchaniu płyt tego zespołu. Wrócę doń zapewne po jakiejś większej akcji promocyjnej. Box kusi od dawna. Rolling Eyes
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No posłuchałem trochę debiutu i niezły Smile Szczególnie w pamięć zapadły mi Isn't It Quiet And Cold?, Funny Ways i Nothing At All - świetne utwory, ale nie myślałem, że mi się spodoba bo inne zespoły progresywne (tj.Yes, King Crimson) zupełnie mi nie przypadły do gustu Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
black_queen



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 354
Skąd: Nowy Sącz, prawie;)

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejże ho!! bardzo wspaniała muzyka, wstyd, że dopiero teraz o GG usłyszałam. Wielkie dzięki Fenderku, człowiek nawet nie wie ile dobra go omija z powodu niewiedzy... Biorę się za nadrabianie zaległości Wink
_________________
mam plan tak szczwany, że można mu doczepić ogon i powiedzieć, że to lis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie uwielbiam utwór SO WHAT? z debiutu, ale niestety na YouTube nie znalazłem... W ogóle one oba (ten i NOTHING AT ALL) układają się w jedną całość, są jakoś nierozerwalne...
No i ktoś wspomniał ISNT IT QUIET... To był pierwszy ich utwór jaki usłyszałem i mnie kompletnie oczarował- znając tylko go kupiłem płytę Wink Jakże ten utwór jest niesamowicie angielski!!!
http://www.youtube.com/watch?v=6B3mPch2bg8&feature=related
No i tak- oczywiście fani rocka progresywnego znają, co do tego nie mam i nie miałem wątpliwości Wink Tylko- w dzisiejszych czasach- ilu tych naprawdę słuchających prog rocka jest Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dajanek



Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 192

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam cztery płyty. Najbardziej lubię Octopus, być może dlatego, że poznałem ją jako pierwszą. Najmniej przypadł mi do gustu debiut.
Podobają mi się wokale, choć Queen w tym względzie było lepsze.
Generalnie to niesamowita muzyka, bez ograniczeń, bez schematów. Tylko zamknąć oczy i słuchać. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
black_queen



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 354
Skąd: Nowy Sącz, prawie;)

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jakiś łaskawca mógłby polecić mi cos na dobry początek? GG znam, jak narazie z pojedynczych utworów i w moim sercu zrodziło się pragnienie posiadania jakowejś płyty, tyle, że nie wiem co mogłabym sobie sprawić na początek. I tu zaczyna się wasze zadanie ;p Z góry dziękuję.
_________________
mam plan tak szczwany, że można mu doczepić ogon i powiedzieć, że to lis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja absolutnie uwielbiam debiut...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybyłem by się pochwalić

po tych wszystkich ochach i achach przesłuchałem debiut i... bardzo mi się spodobał. Wink Nic takiego co by mnie odrazu powaliło na kolana, ale słucha się z wielką przyjemnością.
Otwierający tytułowy Giant chyba najbardziej przypadł mi do gustu, ale w sumie jest też chyba najbardziej komercyjny... ma świetny klimat i bardzo fajny wokal. A jak całość się wycisza i wchodzi nagle ten potężny podniosły motyw... pachnie debiutem crimsonów przez chwilę nawet. Później wchodzi ten bas, który wwierca się w mózg i całość znowu nabiera prędkości gdy po chwili dołącza się perka i giatara.
Bardzo też polubiłem Why Not?
Oraz Funny Ways i Isn't It Quiet And Cold?
Ogólnie lubię cały album. Jakbym miał wybrać coś co najmniej mi przypadło do gustu to byłoby to chyba Alucard (chociaż i tutaj jest świetny riff i ciekawa akcja z wokalem).
Całość jest nagrana IMHO z niesamowitym przymróżeniem oka, niby jest poważnie ale i z humorem. Isn't Quiet, Funny Ways, Queen...
fajne nawet bardzo Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie zdecydowanie sercem albumu jest Nothing At All/Why Not?, ale te motywy z Funny Ways czy Quite and Cold sprawiają, ze te poważniejsze fragmenty są jeszcze mocniej zaakcentowane.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zinger menu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 396
Skąd: dzikie kraje

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja najbardziej z dorobku Gentle Giant lubię album, o którym tutaj nikt nie wspomniał - Three Friends. Dla mnie to zestaw wybitnie ciekawych pomysłów muzycznych, z których swego czasu najbardziej mnie olśnił "School days". Tutaj zamieszczam linka http://www.youtube.com/watch?v=4-MdA0LPXj0 Utwór otwiera przygrywka na dość nietypowym instrumencie, jakim jest wibrafon - o szalenie aksamitnym brzmieniu. A potem ten fantastyczny pogłos, te zmyślne chórki tworzące taki magiczny, bajeczny nastrój. Niepowtarzalne.
Zachwycają mnie jeszcze dwa utwory z tej płyty - "Working all day" i "Peel the paint". Oba z bardzo charakterystycznym, porywającym użyciem saksofonu, no i ze znakomitym, brudnawym wokalem.
Dopiero po Three Friends są dla mnie Acquiring the Taste i Octopus, a jeszcze dopiero za nimi debiutancki Gentle Giant.

Fenderek, jeśli nie słuchałeś Three Friends i Octopus (a jest to możliwe, bo nie wspomniałeś słowem o tych albumach Wink ), to radzę koniecznie spróbować. A jeśli słyszałeś i Ci się nie podobało, to radzę spróbować ponownie, poświęcając im więcej uwagi Wink Raczej nie pożałujesz Smile
_________________
2009 edo bentley continental gt speed 2006 edo volkswagen touareg red black
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Three Friends chyba nie- Octopus nawet posiadam Wink To drugie dobre- ale czy wybitne? Nie wzięło mnie aż tak... może rzeczywiście czas odświeżyć...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mistermasyl_



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 114

PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za PROGiem, audycja nr 28


Serdecznie zapraszam na nasze ostatnie i w pewnym sensie świąteczne muzyczne spotkanie roku 2011. Podczas audycji nr 28 główna uwagę zwrócimy na debiutancki album i korzenie grupy Gentle Giant oraz na m.in. Atomic Rooster z Carlsem Palmerem w składzie. Tym razem do wygrania będzie debiutancki krążek grupy Pathfinder pt. Beyond the Space, Beyond the Time.

Do usłyszenia!


_________________
http://za-progiem.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek